Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fiecare Iubeste In Felul Lui, In speranta resuscitarii unei sectiuni in putrefactie - Barbatii :)
marimaria
postare Jun 21 2010, 12:43 PM
Postare #11


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



QUOTE(ankaA @ Jun 21 2010, 02:23 PM) *
2. că întotdeauna o exponentă a sexului slab este văzută cu ochi scrutători, dar că niciodată, pentru ea, acest lucru nu reprezintă un motiv de-a se distanța de privitori, ci e un motiv de-a profita de apetența lor spre frumos, elegant ori chiar dizgrațios. Pentru o femeie, privirea e jumătate din apreciere. Pentru bărbați e gay. Avem de-a face cu femeia ambițioasă.

3. că eleganța, prestanța, prezența de spirit se câștigă și cu vorba bună, privirea îndrăzneață, siguranța de sine și capacitatea de a refula emoțiile. Avem de-a face cu femeia de succes, cea care împacă serviciul cu căsnicia, cariera cu copiii, munca de birou cu soțul duhnitor a bere.

4. că întotdeauna în spatele lui există o femeie care ar da absolut totul ca să-l vadă fericit. Poate fi mama, soția, sora ori prietena. Bărbații au tendința de a se refula în copilul din ei. De aceea primul sprijin de care se agață este nu prietenul de la etajul 2, ci femeia din imediata apropiere. Știe că ea îi va înghiți toate mofturile și plângerile cu caracter de tabu. Avem de-a face cu femeia sprijin.

5. că bărbatul nu va putea ști sau simți niciodată că a fi mamă nu înseamnă doar concepere, graviditate și naștere, adică sex, abstinență fără rost și motiv de băutură (raportate direct proporțional). A fi mamă înseamnă să te transformi din femeie într-un mecanism extrem de complicat care trebuie să mulțumească pe toată lumea și să nu ignore nimic. A fi mamă este o devenire, nu un fapt. Avem de-a face cu femeia totală.


K.O.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 21 2010, 01:12 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(ankaA @ Jun 21 2010, 01:23 PM) *
2. că întotdeauna o exponentă a sexului slab este văzută cu ochi scrutători, dar că niciodată, pentru ea, acest lucru nu reprezintă un motiv de-a se distanța de privitori, ci e un motiv de-a profita de apetența lor spre frumos, elegant ori chiar dizgrațios. Pentru o femeie, privirea e jumătate din apreciere. Pentru bărbați e gay. Avem de-a face cu femeia ambițioasă.

3. că eleganța, prestanța, prezența de spirit se câștigă și cu vorba bună, privirea îndrăzneață, siguranța de sine și capacitatea de a refula emoțiile. Avem de-a face cu femeia de succes, cea care împacă serviciul cu căsnicia, cariera cu copiii, munca de birou cu soțul duhnitor a bere.

4. că întotdeauna în spatele lui există o femeie care ar da absolut totul ca să-l vadă fericit. Poate fi mama, soția, sora ori prietena. Bărbații au tendința de a se refula în copilul din ei. De aceea primul sprijin de care se agață este nu prietenul de la etajul 2, ci femeia din imediata apropiere. Știe că ea îi va înghiți toate mofturile și plângerile cu caracter de tabu. Avem de-a face cu femeia sprijin.

5. că bărbatul nu va putea ști sau simți niciodată că a fi mamă nu înseamnă doar concepere, graviditate și naștere, adică sex, abstinență fără rost și motiv de băutură (raportate direct proporțional). A fi mamă înseamnă să te transformi din femeie într-un mecanism extrem de complicat care trebuie să mulțumească pe toată lumea și să nu ignore nimic. A fi mamă este o devenire, nu un fapt. Avem de-a face cu femeia totală.



eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor1
postare Jun 21 2010, 02:06 PM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 17-June 10
Din: Constanta
Membru nr.: 156,774



offtopic.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Jun 21 2010, 02:17 PM
Postare #14


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678




QUOTE(Tudor1 @ Jun 21 2010, 03:06 PM) *
offtopic.gif


liwlol.gif poate ca a fost putin off topic pt ate face sa intelegi felul nostru de a iubi si de a fi.Dar oricum suntem prea complexe pt mintea barbatilor... hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor1
postare Jun 21 2010, 02:29 PM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 17-June 10
Din: Constanta
Membru nr.: 156,774



QUOTE(ankaA @ Jun 21 2010, 02:17 PM) *
liwlol.gif poate ca a fost putin off topic pt ate face sa intelegi felul nostru de a iubi si de a fi.Dar oricum suntem prea complexe pt mintea barbatilor... hug.gif


Intr-adevar. De-aia nu va intelegeti de nicio culoare. Complex nu inseamna neaparat mai bun. 1+1 = 2 la fel ca 1+2+4-3+4-1-3-2= 2.
Am si scris un articol despre asta, o sa il postez si aici intr-o zi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Jun 21 2010, 02:35 PM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



QUOTE(Tudor1 @ Jun 21 2010, 03:29 PM) *
Intr-adevar. De-aia nu va intelegeti de nicio culoare. Complex nu inseamna neaparat mai bun. 1+1 = 2 la fel ca 1+2+4-3+4-1-3-2= 2.
Am si scris un articol despre asta, o sa il postez si aici intr-o zi.



Da,ai dreptate,1+1=2 stie si nepotica mea care a terminat cls 1,dar daca as intreba-o cat fac 1+2+4-3+4-1-3-2 nu ar sti sa-mi raspunda,la fel se intampla si cu voi barbatii...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor1
postare Jun 21 2010, 02:46 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 17-June 10
Din: Constanta
Membru nr.: 156,774



QUOTE(ankaA @ Jun 21 2010, 02:35 PM) *
Da,ai dreptate,1+1=2 stie si nepotica mea care a terminat cls 1,dar daca as intreba-o cat fac 1+2+4-3+4-1-3-2 nu ar sti sa-mi raspunda,la fel se intampla si cu voi barbatii...


Desi stiu ca nu e, pare destul de personal ce spui tu acum. Nu o sa intru in subiectul asta, cel putin nu aici. Nu sunt misogin, dar cu astfel de pareri citite in repetate randuri pe forumul asta as putea deveni unul.

Asa ca zic in felul urmator: Desi nu sunt de acord cu ce spui, iti respect parerea si iti multumesc ca mi-ai spus punctul tau de vedere smile.gif

Totusi, pot sa spun ca povestioara ta cu 1,2,3,4,5 a fost cat se poate de plictisitoare si lipsita de adevar. Pare un articol dintr-o revista care se da gratuit alaturi de ziarul Adevarul smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Jun 21 2010, 02:57 PM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



QUOTE(Tudor1 @ Jun 21 2010, 03:46 PM) *
Desi stiu ca nu e, pare destul de personal ce spui tu acum. Nu o sa intru in subiectul asta, cel putin nu aici. Nu sunt misogin, dar cu astfel de pareri citite in repetate randuri pe forumul asta as putea deveni unul.

Asa ca zic in felul urmator: Desi nu sunt de acord cu ce spui, iti respect parerea si iti multumesc ca mi-ai spus punctul tau de vedere smile.gif

Totusi, pot sa spun ca povestioara ta cu 1,2,3,4,5 a fost cat se poate de plictisitoare si lipsita de adevar. Pare un articol dintr-o revista care se da gratuit alaturi de ziarul Adevarul smile.gif



1. tu ai dat exemplul cu 1,2,3,4,5....
2.nu este deloc personal
3.nu trebuie sa fi de acord cu ceea ce spun eu
4.GLUMEAM ,am un simt al umorului mai dezvoltat si mi s-a parut ca pot glumi cu tine la modul de tachinare
5.daca vrei o parere sincera,cred ca nu putem trai unii fara altii si ca trebuie sa ne acceptam cu bune si rele.
6.Imi cer scuze daca te-am suparat,nu asta a fost intentia!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tudor1
postare Jun 21 2010, 03:01 PM
Postare #19


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 45
Inscris la: 17-June 10
Din: Constanta
Membru nr.: 156,774



QUOTE(ankaA @ Jun 21 2010, 02:57 PM) *
1. tu ai dat exemplul cu 1,2,3,4,5....
2.nu este deloc personal
3.nu trebuie sa fi de acord cu ceea ce spun eu
4.GLUMEAM ,am un simt al umorului mai dezvoltat si mi s-a parut ca pot glumi cu tine la modul de tachinare
5.daca vrei o parere sincera,cred ca nu putem trai unii fara altii si ca trebuie sa ne acceptam cu bune si rele.
6.Imi cer scuze daca te-am suparat,nu asta a fost intentia!


Eu nu ma supar asa repede:) Daca ma suparam iti dadeai seama ca ma apucam de jocuri de noroc, dadeam cu pumnii, ma apucam de baut si ma duceam la alte femei, ca doar sunt barbat tongue.gif

Apreciez simtul umorului cand ii simt prezenta. La tine nu l-am simtit, probabil n-am fost destul de atent sau m-a orbit "tachinarea". Daca tot nu trebuie sa fiu de acord cu ce spui, permite-mi sa subliniez ca "nu" sunt de acord cu ce ai spus smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ankaA
postare Jun 21 2010, 03:13 PM
Postare #20


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,167
Inscris la: 4-December 09
Din: u.k.
Membru nr.: 121,678



QUOTE(Tudor1 @ Jun 21 2010, 04:01 PM) *
Eu nu ma supar asa repede:) Daca ma suparam iti dadeai seama ca ma apucam de jocuri de noroc, dadeam cu pumnii, ma apucam de baut si ma duceam la alte femei, ca doar sunt barbat tongue.gif

Apreciez simtul umorului cand ii simt prezenta. La tine nu l-am simtit, probabil n-am fost destul de atent sau m-a orbit "tachinarea". Daca tot nu trebuie sa fiu de acord cu ce spui, permite-mi sa subliniez ca "nu" sunt de acord cu ce ai spus smile.gif



Se pare ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda,se putea naste umorul daca veneai cu contraargumente,la asta m-am asteptat,am luat topicul ca pe o gluma si nu m-am suparat cand l-am citit.Putea sa fie ceva de genul:
1. că a-ți petrece timpul cu prietenii la o vorbă, la un meci sau la un pahar de bere nu înseamnă întotdeauna lașitate, fugă de responsabilitățile de acasă ori apăsarea butonului de “ignore” față de guraliva din bucătărie. E doar un mijloc de-a socializa, atâta timp cât socializarea nu deviază în târâtul pe burtă până acasă. Prietenii știu de ce avem de-a face cu bărbatul foarte bine integrat social.


2. că nu întotdeauna privirea ațintită înspre o altă persoană de gen feminin înseamnă declarație de război ori motiv de gelozie sau, în cel mai bun caz, de îmbufnare (care e mai gravă decât cearta). O privire poate însemna și respect sau apreciere, nu doar sex, amantă, scenarii scabroase sau motiv de divorț. Nu donjuanii ar trebui să fie cei mai apreciați bărbați, ci oamenii care au echilibrul în sânge – o calitate rară ca floarea de colț. Avem de-a face cu bărbatul responsabil și echilibrat.

Si cum cel mai intelept cedeaza,te salut si-ti doresc o zi buna!



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:35 PM