Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cum Ne-am Cunoscut..., DAR VOI?
Danutza_rge
postare Jan 6 2009, 01:04 PM
Postare #1



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



Dupa o cariera ratata de manichiurista, o prietena m-a rugat sa o ajut la magazin.............si asa am devenit vanzatoare. In prima zi la-m cunoscut pe cel ce avea sa-mi devina sot. Lucrand la raionul de lactate trebuia sa vand si paine. Dimineata pe la 7 a venit masina cu paine , soferul era el dar eu nu stiam ca e si patron la brutaria de unde lua prietena mea paine. La-m tratat cu indiferenta dinn clipa in care la-m vazut, ( incercam sa imi fac bine treaba sa nu imi dezamagesc prietena) el se baga in seama intr-una. Pana la urma ma-m enervat si la-m intrebat : '' seful tau stie ca te iei de vanzatoare in loc sa muncesti?'' iar el mi-a raspuns : " nu stie si sa nu ma spui ca ma da afara ''. Prietena mea se amuza de mama focului stiind ca el e seful si pt ca a fost o ticaloasa nici macar nu mi-a spus timp de vre-o luna. In acest timp el ma tachina in fiecare zi cand venea la magazin , dimineata venea cu paine si seara sa-si ia banii. Incepuse sa ma dispere. Pana cand si-a luat inima in dinti si mi-a zis sa ma duc cu el sa bem un suc , eu spunandu-i ca nu ies cu necunoscuti.
La un momedat , trece ca-m o luna de cand la-m cunoscut si a venit si ziua mea de nastere , mi-am luat liber in ziua aceea . La 11 dimineata suna telefonul ...........era el spunandu-mi sa cobor repede in fata blocului sa mergem la magazin ca Gina, prietena mea are probleme ( el stia de la ea nr meu de tel si unde stau). Eu fata buna si saritoare pt Gina, am coborat numai decat.Ma-m suit in masina la el si cand am iesit dupa strada mea mi-am dat seama ca o ia in alta directie. A blocat usile la masina si in clipa aia mi-a ca-m intrat morcovul cu tot cu iepure rolleyes.gif . Intr-un final am ajuns undeva la padurea Cernica, s-a dat jos din masina a deschis portabagajul a scos un buchet din 25 trandafiri si un urs imens spunandu-mi La multi ani . Am ramas masca ohmy.gif
Atunci mi-a zis ca el e seful lui si ca ma place mult ..............bla bla bla. Am stat de vb pana seara pe la 22 cand a trecut politia pe langa noi si ne-a intrebat ce facem in masina. am zis ca intru in pamant de rusine, nici macar nu aveam buletinul la mine. Pana la urma ia convins ca sunt prietena lui si ca stam de vb. M-a dus acasa seara unde ma astepta familia disperata ca nu stiau unde sunt ( uitasem tel acasa).
A doua zi la magazin Gina radea de mama focului . Mi-o facuse. Eu fiind dupa o relatie esuata de 4 ani , am zis sa iesim doar pt faptul ca trebuia sa uit , incet si cu pasi repezi am inceput sa-l plac.............. pt cum se purta, cum vorbea si pt atentia care mi-a oferea.

Povestea mea pe scurt ( doar partea linistita din ea) ......................si asa au trecut 6 ani ( in aprilie)

va astept si pe voi cu povestile voastre


Aceasta postare a fost editata de Danutza_rge: Jan 6 2009, 01:19 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jan 6 2009, 01:39 PM
Postare #2


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



Foarte frumos...o poveste de dragoste tare faina....sper ca si acum dupa 6 ani este aceiasi...sau poate mai faina...O casnicie super va doresc in continuare... floare2.gif floare2.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jan 6 2009, 01:43 PM
Postare #3



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(ninina @ Jan 6 2009, 03:39 PM) *
Foarte frumos...o poveste de dragoste tare faina....sper ca si acum dupa 6 ani este aceiasi...sau poate mai faina...O casnicie super va doresc in continuare... floare2.gif floare2.gif


multumesc floare2.gif de asemenea si tie oFloare.gif

da relatia e la fel de frumoasa + bune si rele ca in orice relatie


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jan 6 2009, 08:05 PM
Postare #4


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924




foarte romantica povestea voastra!
floare2.gif
asa sa va fi toata viata!
si vorba lui mircea radu: IUBITI-VA MULT!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jan 6 2009, 08:10 PM
Postare #5



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(mammi @ Jan 6 2009, 10:05 PM) *
foarte romantica povestea voastra!
floare2.gif
asa sa va fi toata viata!
si vorba lui mircea radu: IUBITI-VA MULT!



Doamne ajuta. sunt sigura ca asa va fi toata viata pt ca suntem diferiti si ne complectam unul pe altul floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TESYMO
postare Jan 6 2009, 08:21 PM
Postare #6


Darius
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,890
Inscris la: 14-October 08
Din: Timisoara
Membru nr.: 42,546



Ce poveste interesanta huh.gif
Va doresc o casnicie fericita si cat mai multi BB-ii frumosi ca si Bogdan Andrei. oFloare.gif

Aceasta postare a fost editata de terbancea: Jan 6 2009, 08:21 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
puka
postare Jan 6 2009, 08:46 PM
Postare #7


Puka
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,949
Inscris la: 26-September 08
Din: Bucuresti, Dr. Taberei
Membru nr.: 39,207



Danutza sa aveti o casnicie trainica si frumoasa asa cum este povestea voastra floare2.gif
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de piticul vostru iubit partners.gif


Povestea mea... a inceput acum 16 ani .... eram angajata la o firma de constructii si lucram la departamentul tehnic (calculatoare... alea...alea), firma la care am ajuns prin intermediul surorii mele. Era o firma unde angajatii erau foarte uniti, eram ca o familie. La director general era un tip inalt, blond, cu ochii albastri care de cate ori ne intalneam pe hol, sau la xerox... fata i se lumina intr-un zambet si parca ardea de nerabdare sa ma atinga... macar o mana pe umar sau o atingere superficiala. Cu timpul, am devenit mai indrazneti si cautam sa avem drumuri comune ca sa putem vorbi.
Relatia noastra a fost bazata pe atractie la prima vedere si chiar daca eu stiam ca are o prietena in firma, imi spuneam ca nu gresesc daca imi place sa vorbesc cu el si sa simt nevoia sa-l vad. Voiam sa cred ca nu faceam ceva nepermis atata timp cat era reciproc si nu existau obligatii.
Reputatia lui in firma era cam cu semnul ? dar mie nu-mi pasa pentru ca chiar ma indragosteam... dupa aproximativ 1 an relatia noastra a trecut la pasul urmator si am ajuns intr-un punct in care voiam sa cred ca totul este ok si atunci cand va veni ziua sa renunt la tot, o sa fiu impacata si fericita ca am putut cunoaste asemenea sentimente.
Dupa aproape 2 ani de cand ne-am cunoscut, am ramas insarcinata si am avut un sentiment cum nimeni nu cred ca l-a avut. Am simtit ca am ceva care -mi va face viata mai frumoasa si de data aceasta, nu-mi pasa daca relatia noastra va continua si chiar s-a oprit. Acasa am avut multe discutii, cu mama, dar ca o mama m-a inteles in final si a fost de acord sa ma ajute. Si chiar m-a ajutat enorm.
Pe 18 dec 1994 s-a nascut Alexandru Vladimir si eu am fost cea mai fericita mamica din lume !!!
Relatia mea... eram singura, dar impacata ca nu sunt singura, ci cu fiul meu, cu mama si sora mea care m-au ajutat foarte mult.
Si acum, urmeaza partea super ... pt. ca DD a vrut sa aranjeze lucrurile si cealalta femeie si-a gasit un alt barbat si sotul meu si-a dat seama ca trebuie sa fie alaturi de copilul lui.
Suntem "impreuna la bine si la rau, pana ce moartea ne va desparti" alaturi de copii nostrii Alexandru si Anamaria; suntem fericiti si ne rugam pentru sanatate sa putem creste copii mari.
Ne-am casatorit cand Alex avea 1 an si 6 luni si a fost o nunta ca-n povesti !
Ne iubim foarte mult si suntem doi, dar simtim ca unul !
Va doresc si voua sa aveti parte numai de sanatate, fericire, implinire !!! La multi ani ! oFloare1.gif





--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Jan 6 2009, 08:53 PM
Postare #8



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



QUOTE(puka @ Jan 6 2009, 10:46 PM) *
Danutza sa aveti o casnicie trainica si frumoasa asa cum este povestea voastra floare2.gif
Sa fiti sanatosi, sa va bucurati de piticul vostru iubit partners.gif
Povestea mea... a inceput acum 16 ani .... eram angajata la o firma de constructii si lucram la departamentul tehnic (calculatoare... alea...alea), firma la care am ajuns prin intermediul surorii mele. Era o firma unde angajatii erau foarte uniti, eram ca o familie. La director general era un tip inalt, blond, cu ochii albastri care de cate ori ne intalneam pe hol, sau la xerox... fata i se lumina intr-un zambet si parca ardea de nerabdare sa ma atinga... macar o mana pe umar sau o atingere superficiala. Cu timpul, am devenit mai indrazneti si cautam sa avem drumuri comune ca sa putem vorbi.
Relatia noastra a fost bazata pe atractie la prima vedere si chiar daca eu stiam ca are o prietena in firma, imi spuneam ca nu gresesc daca imi place sa vorbesc cu el si sa simt nevoia sa-l vad. Voiam sa cred ca nu faceam ceva nepermis atata timp cat era reciproc si nu existau obligatii.
Reputatia lui in firma era cam cu semnul ? dar mie nu-mi pasa pentru ca chiar ma indragosteam... dupa aproximativ 1 an relatia noastra a trecut la pasul urmator si am ajuns intr-un punct in care voiam sa cred ca totul este ok si atunci cand va veni ziua sa renunt la tot, o sa fiu impacata si fericita ca am putut cunoaste asemenea sentimente.
Dupa aproape 2 ani de cand ne-am cunoscut, am ramas insarcinata si am avut un sentiment cum nimeni nu cred ca l-a avut. Am simtit ca am ceva care -mi va face viata mai frumoasa si de data aceasta, nu-mi pasa daca relatia noastra va continua si chiar s-a oprit. Acasa am avut multe discutii, cu mama, dar ca o mama m-a inteles in final si a fost de acord sa ma ajute. Si chiar m-a ajutat enorm.
Pe 18 dec 1994 s-a nascut Alexandru Vladimir si eu am fost cea mai fericita mamica din lume !!!
Relatia mea... eram singura, dar impacata ca nu sunt singura, ci cu fiul meu, cu mama si sora mea care m-au ajutat foarte mult.
Si acum, urmeaza partea super ... pt. ca DD a vrut sa aranjeze lucrurile si cealalta femeie si-a gasit un alt barbat si sotul meu si-a dat seama ca trebuie sa fie alaturi de copilul lui.
Suntem "impreuna la bine si la rau, pana ce moartea ne va desparti" alaturi de copii nostrii Alexandru si Anamaria; suntem fericiti si ne rugam pentru sanatate sa putem creste copii mari.
Ne-am casatorit cand Alex avea 1 an si 6 luni si a fost o nunta ca-n povesti !
Ne iubim foarte mult si suntem doi, dar simtim ca unul !
Va doresc si voua sa aveti parte numai de sanatate, fericire, implinire !!! La multi ani ! oFloare1.gif



foarte frumos PUKA , iti multumesc ca mi-ai povestit si tu despre cum ti-ai cunoscut jumatatea ta. te pup draguta mea cuscra floare2.gif floare2.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
puka
postare Jan 6 2009, 08:57 PM
Postare #9


Puka
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,949
Inscris la: 26-September 08
Din: Bucuresti, Dr. Taberei
Membru nr.: 39,207



Pupici multi si tie si lui Bogdanel partners.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------






  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jan 6 2009, 09:03 PM
Postare #10


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



Foarte frumos Puka... eusa_clap.gif Ma bucur ca aveti o relatie super in casnicia voastra...sa va iubiti si sa fiti fericiti pentru todeauna... tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:09 AM