Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 755 756 757 758 759 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
maria_corina29
postare Jun 20 2009, 02:45 PM
Postare #7561


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(AngiC @ Jun 20 2009, 11:19 AM) *
Va pup! tzuc.gif hug.gif

tu parca ai nascut in martie...pe aprilie nu ai primit?

nu angi, am nascut pe 7 aprilie, ma chemase dr pe 30 martie dar m-a trimis akas si am revenit si am nascut dupa o sapt.
pup!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Jun 20 2009, 04:48 PM
Postare #7562


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



Ca o domnisoara adevarata trebuie sa ne ridicam rochita pt ca nu se poate altfel laugh.gif laugh.gif







--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sweet_yonutza
postare Jun 20 2009, 09:28 PM
Postare #7563


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 191
Inscris la: 28-October 08
Din: timisoara, firenze
Membru nr.: 45,175



mamici dk puteti sa ma ajutati si pe mine floare2.gif
1.mayita suge degetul...ce sa fac?nu plange,sta in carut si tine pumnisorul strans cu degetul mare scos pe sub aratator(semnul ala pe care il faceam cand eram mai mici,noi ii ziceam ciu-ciu blush.gif ).oare ii este foame?sa ii pregatesc biberonul?
2.am surprins-o de cateva ori(2-3) ca se uita cu un ochi aiurea(incerca sa se uite peste cap si nu reusea).oare sa ma ingrijorez?stiu ca la bebeii mici mici nu tre' sa ne ingrijoram in privinta strabismului,dar pana la cate luni?mie mi-a spus o femeie k are o cunostinta a carui copil ii fuge un ochi din cauza jucariilor pe care i le-a atarnat deasupra patutului(eu sincer nu cred asta)
3.daca am citit bine pe aici,dupa baita nu-i mai punem caciulita?nici macar jumate de ora?
4.cat de gros sa o imbrac noaptea?e ok doar in body si invelita pe picioruse cu o paturita?(eu sunt afoana la imbracat bebei,mi-e frica sa nu o imbrac prea subtire sa raceasca.la noi in casa e placut,nici prea cald nici frig,uneori e inabuseala dar doar dk inchid usa la camera.)
cred k mai am intrebari dar nu imi vin acum in minte... unsure.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jun 20 2009, 10:36 PM
Postare #7564


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133




QUOTE(sweet_yonutza @ Jun 20 2009, 10:28 PM) *
mamici dk puteti sa ma ajutati si pe mine floare2.gif
1.mayita suge degetul...ce sa fac?nu plange,sta in carut si tine pumnisorul strans cu degetul mare scos pe sub aratator(semnul ala pe care il faceam cand eram mai mici,noi ii ziceam ciu-ciu blush.gif ).oare ii este foame?sa ii pregatesc biberonul?
2.am surprins-o de cateva ori(2-3) ca se uita cu un ochi aiurea(incerca sa se uite peste cap si nu reusea).oare sa ma ingrijorez?stiu ca la bebeii mici mici nu tre' sa ne ingrijoram in privinta strabismului,dar pana la cate luni?mie mi-a spus o femeie k are o cunostinta a carui copil ii fuge un ochi din cauza jucariilor pe care i le-a atarnat deasupra patutului(eu sincer nu cred asta)
3.daca am citit bine pe aici,dupa baita nu-i mai punem caciulita?nici macar jumate de ora?
4.cat de gros sa o imbrac noaptea?e ok doar in body si invelita pe picioruse cu o paturita?(eu sunt afoana la imbracat bebei,mi-e frica sa nu o imbrac prea subtire sa raceasca.la noi in casa e placut,nici prea cald nici frig,uneori e inabuseala dar doar dk inchid usa la camera.)
cred k mai am intrebari dar nu imi vin acum in minte... unsure.gif

1. faptul ca ei sug ceva, chiar si degetul, pe ei ii linisteste, nu neaparat le e foame, incearca si tu sa ii dai biberonul, vezi daca mai mananca, pregateste-i o cant mai mica de lapte si testeaza-o.
2. toti copii se uita aiurea cateodata, si bb al meu isi mai arunca ochii, asa facea si ciprian dar nu tre sa-ti faci probleme, ei fac asa ca sa-si focalizeze tinta.
3.eu ii pun caciulita, il las cu ea tt noaptea dupa baie, dar eu am curent in casa si nu vreau sa risc.e fff subtire, dar e
4. eu il tin in haine cu maneca lunga si pant lungi, fff subtiri si pe afara la fel. azi am vb cu asistenta noastra si zicea sa il scoatem cu maneca si pant lungi si daca e prea cald, le ridicam in sus, daca incepe sa bata vantul, le lasam in jos. ziua il las si eu doar in body, dar cu pant. lung subtire. asta pt ca stam cu geamurile rabatate in mare parte din zi cand suntem in casa.
5. tine cont ca noi suntem la pitesti, e zona de deal si bate vantul ziua.cateodata prea rau.
sanatate multa!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jun 20 2009, 10:40 PM
Postare #7565


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(andreeak @ Jun 20 2009, 05:48 PM) *
Ca o domnisoara adevarata trebuie sa ne ridicam rochita pt ca nu se poate altfel laugh.gif laugh.gif







Andreea, e o dulce, o frumoasa si o printesa Maria ta. si pe deasupra si grasana. cate kg are?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jun 20 2009, 10:47 PM
Postare #7566


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



super.gif bananab.gif bananab.gif AZI A FACUT KAKA SINGUR nanner.gif nanner.gif super.gif
NU IMI VINE SA CRED super.gif
NICI EU NU MAI SUNT CONSTIPATA. SPER SA NU MAI AVEM PROBLEME DE ACUM INCOLO. NICI EU, NICI EL.
eating.gif MI-AM CUMPARAT COMPOT DE PRUNE eating.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Jun 20 2009, 11:50 PM
Postare #7567


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(maria_corina29 @ Jun 20 2009, 11:47 PM) *
super.gif bananab.gif bananab.gif AZI A FACUT KAKA SINGUR nanner.gif nanner.gif super.gif
NU IMI VINE SA CRED super.gif
NICI EU NU MAI SUNT CONSTIPATA. SPER SA NU MAI AVEM PROBLEME DE ACUM INCOLO. NICI EU, NICI EL.
eating.gif MI-AM CUMPARAT COMPOT DE PRUNE eating.gif

Si fetita mea a facut azi singura, nu mi-a venit a crede. Am vrut sa o schimb sa iesim afara la plimbare si....SURPRIZA!!!!
Eu o tin pe asta mica prin casa decat intr-un body cu maneca scurta iar afara la fel, nici macar in picioruse nu ii dau nimic. Imi iau in geanta pantalonasi lungi si o bluzita in caz de ceva, dar caciula...nema.
Eu asa vreau sa o invat, sa o calesc, nu sa imi semene mie(friguroasa de mama focului)


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
di@
postare Jun 21 2009, 08:19 AM
Postare #7568


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 177
Inscris la: 2-December 08
Din: tel aviv, israel
Membru nr.: 52,966



trandafir.gif neatza....
cred ca sunt singura care se trezeste duminica asa devreme...de la 6 sunt sus... oFloare1.gif
dar ce sa fac...aici azi incepe saptamana... oFloare1.gif ca la nimeni... wacko.gif

andreeak maria e o dulcica...e o strengarita...isi ridica fustita de pe acuma...glumesc bineinteles...e o scumpa..pupici.. floare2.gif

sweet yonutza nu-ti fa probleme ca nu vei stii sa iti cresti fata...sunt sigura ca instinctul matern te va ghida si te va ajuta sa iei cele mai bune decizii in legatura cu fetita ta...o mama stie cel mai bine de ce ara nevoie bebelushul ei...stai linistita...si parerea mea e la fel...daca oricum vei pleca in italia nu mai are rost sa te mai muti la alt dr...in plus aici pe forum sunt fetele mai experimentate decat noi care ne dau intotdeauna o mana de ajutor...
in leg cu imbracamintea...eu o tin pe bebelina mea doar in body cu maneca scurta si in casa si afara si ziua si noaptea...e cald tare la noi...noaptea ii pun pe picioruse o paturica subtire...
si alice isi baga manutele in gurita...cateodata tot pumnul...cateodata un degetel...cu foamea nu stiu ce sa-ti zic...eu ii dau doar san fetitei mele...si deja o cam cunosc cand ii e foame...face intr-un anume fel...plus ca se intoarce sa caute sanul...ea nu mananca regulat tot timpul...de cele mai multe ori mananca la 3 ore...dar ieri de exemplu a cerut cam la 2 ore-2 ore jum...cred ca si din cauza caldurii...probabil mai mult de sete cerea sanul...i-am dat un pic de apa cu lingurita ieri pt ca sticluta nu o ia de nici o culoare... oFloare1.gif

maria_corina ce ma bucur pt voi ca a facut bb singur KK....acum imi dau seama ca si eu sunt constipata si de aceea e si fetita...e clar ca atata timp cat eu sunt constipata si ea va fi...nu are cum sa faca singura kk... crybaby.gif

pupici bebeilor si mamicilor si sa aveti o duminica placuta... floare2.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria_corina29
postare Jun 21 2009, 08:33 AM
Postare #7569


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,658
Inscris la: 18-September 08
Din: pitesti
Membru nr.: 38,133



QUOTE(di@ @ Jun 21 2009, 09:19 AM) *
trandafir.gif neatza....
cred ca sunt singura care se trezeste duminica asa devreme...de la 6 sunt sus... oFloare1.gif
maria_corina
ce ma bucur pt voi ca a facut bb singur KK....acum imi dau seama ca si eu sunt constipata si de aceea e si fetita...e clar ca atata timp cat eu sunt constipata si ea va fi...nu are cum sa faca singura kk... crybaby.gif
pupici bebeilor si mamicilor si sa aveti o duminica placuta... floare2.gif

neata di,
sa stii ca eu in fiecare dimineata ma trezesc la 6, nu conteaza ca e dum, luni, etc. copilul e serviciul meu si sunt la dispozitia lui 24/24. nu ma ajuta nimeni, asa ca suntem nedespartiti.
Sa vedem daca va face kk si in continuare, atunci a facut pt ca mancasem eu compot de prune, pere, si nu mai eram constipata. ma gandesc ca daca nu scap eu de constipatie, nu scapa nici el. asa ca daca vrem sa ii ajutam pe ei tre sa facem ceva pt noi. o sa continui cu compotul de prune. e miraculos...
sper sa rezolvati si voi problema. sanatate


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
di@
postare Jun 21 2009, 09:27 AM
Postare #7570


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 177
Inscris la: 2-December 08
Din: tel aviv, israel
Membru nr.: 52,966



QUOTE(maria_corina29 @ Jun 21 2009, 09:33 AM) *
neata di,
sa stii ca eu in fiecare dimineata ma trezesc la 6, nu conteaza ca e dum, luni, etc. copilul e serviciul meu si sunt la dispozitia lui 24/24. nu ma ajuta nimeni, asa ca suntem nedespartiti.
Sa vedem daca va face kk si in continuare, atunci a facut pt ca mancasem eu compot de prune, pere, si nu mai eram constipata. ma gandesc ca daca nu scap eu de constipatie, nu scapa nici el. asa ca daca vrem sa ii ajutam pe ei tre sa facem ceva pt noi. o sa continui cu compotul de prune. e miraculos...
sper sa rezolvati si voi problema. sanatate

si eu ma trezesc zilnic la 6...ca se trezeste sotul sa mearga la munca si eu ii fac cafeaua si ii tin companie pana o bea...bebelina mea se trezeste ori la 5 ori la 6...cateodata la 4 ...depinde la ce ora are seara ultima masa...aseara a mancat ultima oara la 23:30 si s-a trezit dimineata la 5:45...
eu acum am ajutat-o iar cu termometrul si a facut kk...ii dau sa manance si plec cu ea sa-i fac pasaport ...apoi cred ca merg sa cumpar biletele de avion ca am vazut ca e oferta la Malev...360$ un drum dus-intors pana la Budapesta ..e destul de ieftin...de obicei vara sunt la 500$...
eu tre sa gasesc o metoda sa scap de constipatie...dupa compot nu ma prea dau in vant...poate voi incepe iar cura cu Activia...ca m-a mai ajutat si inainte...
pupici si sanatate... floare2.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 755 756 757 758 759 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 06:22 AM