Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Nu Stiu Ce Sa Ma Fac Am Dureri Groaznice La Ciclu, DURERI INSUPORTABILE ,
neli
postare Jul 22 2008, 11:46 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 6
Inscris la: 21-July 08
Membru nr.: 31,362



DOAR CAND IAU ANTICONCEPTIONALE NU MA DOARE CHIAR ASA RAU.AVETI VREUN MEDICAMENT CARE TREBUIE LUAT?
CA LUNA ACEASTA NU SI-A FACUT EFECTUL NICI NUROFENUL .VA ROG DACA AVETI VREO SOLUTIE SPUNETI-MIO SI MIE.VA MULTUMESC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri (1 - 6)
liliana2u
postare Jul 22 2008, 11:53 AM
Postare #2


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Poate durerile sunt cauzate de vreo afectiune despre care nu stii.. intreaba un medic ginecolog, nu lua pastile dupa ureche, cel mai bine e sa consulti un medic, in functie de rezultatele testului Papanicolau si, eventual, dupa o colposcopie, iti poate spune de ce suferi.. poate fi o anexita, la asta da randament flamexin-ul pe perioada ciclului, dar tot pe prescriptie medicala, ca se stabileste doza zilnica in fctie de tine..
nu ar strica si o examinare a secretiei sau o cultura de col..
multa sanatate si fuguta la medic!

Aceasta postare a fost editata de mallina2u: Jul 22 2008, 11:54 AM


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miniraton
postare Jul 22 2008, 12:54 PM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,576
Inscris la: 4-March 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 16,831



malina are dreptate. trebuie sa consulti medicul, sa-ti faca niste analize, o echografie si sa-ti dea tratament. Cu durerile astea nu este de joaca. Eu am avut dureri cumplite mereu in perioada asta. Am facut multe tratamente dar... nu si-au facut efectul. La 24 de ani am pierdut un ovar...si cum ? am avut un chist imens care a pocnit si am avut hemoragie interna. Nu vreau sa te sperii dar mergi la un medic ginecolog, el este cel mai in masura sa-ti spuna ce pastile sa iei. Succes tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de miniraton: Jul 22 2008, 12:55 PM


--------------------



"Hotararea de a avea un copil este cea mai importanta. Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului"
Elisabeth Stone
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
miron_doina
postare Jul 22 2008, 02:49 PM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,198
Inscris la: 16-July 08
Din: Pascani-Iasi
Membru nr.: 30,723




QUOTE(neli @ Jul 22 2008, 12:46 PM) *
DOAR CAND IAU ANTICONCEPTIONALE NU MA DOARE CHIAR ASA RAU.AVETI VREUN MEDICAMENT CARE TREBUIE LUAT?
CA LUNA ACEASTA NU SI-A FACUT EFECTUL NICI NUROFENUL .VA ROG DACA AVETI VREO SOLUTIE SPUNETI-MIO SI MIE.VA MULTUMESC


Nu strica un control!Aceeasi problema am si eu....chiar azi si folosesc aulin sau coxtral.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Theo
postare Jul 22 2008, 03:02 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,529
Inscris la: 6-September 07
Din: C-ta=Verona
Membru nr.: 6,321



Doar un doctor este in masura sa te sfatuiasca in directia buna...du-te cat mai urgent la medic,asa cum te-au sfatuit si celelalte fete,nu-i de joaca cu lucrurile acestea,suntem femei si trebuie sa avem in permanenta grija de noi.
Multa sanatate!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 22 2008, 03:40 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Neli, durerea groaznica in timpul ciclului poate avea cauze multiple...de aceea este bine sa consulti un medic...poate fi o dismenoree...sau ceva mai complicat putin , anume endometrioza...de aceea ar fi bine sa faci toate investigatiile...
Exista niste tablete...despre care vei citi mai jos, care te pot ajuta sa faci fata durerilor...insa te sfatuiesc sa te indrepti cat mai curand spre o clinica de gen...

Pre Menstral Support - elimina disconfortul premenstrual

Un flacon de Pre Menstrual Support contine 60 capsule

.

Un amestec special din plante - de exemplu: crusan american, ienupar, patrunjel obisnuit de gradina, salcie alba, radacina de ghimbir, catusnica - si vitamine (vitamina E, vitamina B6 si B12, precum si fierul reduc substantial sau elimina durerile menstruale, au un efect calmant si prin aceasta imbunatatesc starea generala a femeii.


Prin efectul antispastic al plantelor si datorita faptului ca favorizeaza detasarea membranei mucoase, menstruatia poate decurge rapid si fara durere. Vitaminele corecteaza unele deficiente care intervin la femeile active menstrual si reduc simptomele neplacute. Inlocuirea simultana a fierului poate preveni epuizarea rezervei de fier a organismului, consecutiva unei sangerari de lunga durata.
Spre deosebire de medicamente, acest produs nu are efecte secundare sau daunatoare, ajuta organismul femeii in zilele criticile ale menstruatiei, nu are efecte sedative si nu interfereaza cu activitatea zilnica. Administrarea acestui produs cu doua zile inainte de menstruatie poate duce la cresterea eficientei sale.

Produsul Pre Menstrual Support poate ameliora simptomele Sindromului Pre Menstrual (SPM), cum ar fi:starile generale de rau, spasmele abdominale si senzatiile de greata. Produsul asigura si un aport de fier, inlocuind cantitatea pierduta.

O capsula contine:
Extract de Buchu 50 mg
Extract de Uva Ursi 50 mg
Frunze de patrunjel 50 mg
Ulei de ienupar 10 mg
Vitamina E 300UI
Vitamina B6 50 mg
Vitamina B12 10 mg
Fier
10

Iti mai sugerez sa iei tinctura de zmeur in doza de 25 de picaturi de 3 ori pe zi, o perioada indelungata...iti doresc multa sanatate...si urgent la medic oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denisa001
postare Jul 22 2008, 04:09 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 30
Inscris la: 20-May 08
Membru nr.: 23,875



buna
am trecut si eu prin asa ceva,si anume durere la ciclu,pot spune ca ajungeam la urgentza in fiecare luna cu perfuzie, si singurul remediu au fost anticonceptionalele.Am luat timp de un an dupa care am facut pauza o luna sa vad cum imi e si imi era la fel, am luat inca un an si dupa am facut pauza si nu am mai avut decat asa suportabil cu un ilbagin scapam.
Eu m-am controlat la multi doctori si imi ziceau ca nu am nimic ca e nomal.Dar de la anticonceptionale am facut mastoza fibrochistica la sani, bine eu am avut si la 17 ani probleme cu mastoza si nu erau indicate anticonceptionalele dar nu mai suportam durerea.te inteleg prin ce treci si imi pare sincer rau


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 09:07 PM