Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Probleme La Revista..., postati aici
elena-koller
postare May 23 2010, 10:52 PM
Postare #1


Mami de Robert
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,344
Inscris la: 3-May 09
Din: Seattle, America
Membru nr.: 88,203



Daca aveti probleme, postati aici si precizati topicul.
nu vrem sa incarcam paginile cu comenturi si alte chestii..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare May 29 2010, 10:04 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(dyana @ May 29 2010, 01:47 AM) *
da, cred ca e o idee buna, in conditiile in care vom avea mereu cateva poze pentru o 'tendinta' si in limita spatiului disponibil. smile.gif

iti raspund aici ca sa nu incarcam acolo spatiul cu discutiile astea

ma gandeam ca nu e neaparat nevoie sa fie standard categoriile..in functie de ce strangem sa vedem daca se pot categorisi smile.gif
si ai dreptate si in limita spatiului

PS Imi pare extrem de rau ca nu ma pot implica la fel de mult cum mi-as dori ..cel putin nu acuma
Dar ramane valabila propunerea in legatura cu retusarea articolelor

Aceasta postare a fost editata de Lusha&Zbenguica: May 29 2010, 10:14 AM


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare May 29 2010, 09:17 PM
Postare #3


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Da, in functie de ce fel de poye se aduna, vom incerca o categorisire. smile.gif

Legat de retusarea articolelor, din pacate este ceva mai mult decat atat, pentru ca destul de greu se gasesc posturi destul de elaborate, care sa cuprinda toate punctele unei discutii. Exista insa topicuri. Eu am ales un topic care sa faca subiectul unui articol, l-am parcurs si am inchegat un text in baza posturilor de acolo, incercand sa cuprind cat mai multe astecte ale problemi din discutie.

Ca idee, probleme inca neatinse de mine ar fi legate de sanatate, frumusete, copii la 2 ani, eventual adolescenti.
Iar pentru acest numar, am avea deja ceva legat de:
-sarcina;
-o poveste despre preconceptie;
-bebelus pana intr-un an;
-1 an;
-3 ani;
-bucatarie;
-vacante;
-jurnal cu 'fleacuri';
-animale de companie;
-cuplu;
-romani peste hotare.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare May 30 2010, 11:11 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033




gata...stai ca imi facui un caiet special.lol.si cum imi vine o idee...o notez...o sa ma implic aicii trup si suflet...imi place mult ideea


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare May 31 2010, 02:03 PM
Postare #5


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Fetelor, haideti sa strangem si noi ... ce am adunat. smile.gif
  • cine mai are articole scrise
  • cine mai are idei sau propuneri de subiecte pentru articole sau pentru rubrici
  • cine mai are poze pt parada modei
  • pe cineva de la "sunshine" o sa rog sa ma contactezze si pe mine pe aceasta adresa: dyanna_ch@yahoo.com
  • cine mai stie cateva poze frumoase cu burtci


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 1 2010, 08:28 AM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



fondul de ten
stim cu toate ca machiajul este pritenul nostru de nadejde,unicul ce ne da incredere in noi,ne ascunde micile imperfectiuni,ne da culaore ,zambet ccjiar si glas.ne face viata mai frumoasa!!!


Aceasta postare a fost editata de mamiralu: Jun 1 2010, 08:50 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 1 2010, 09:10 AM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



stim cu toate ca machiajul este pritenul nostru de nadejde,unicul ce ne da incredere in noi,ne ascunde micile imperfectiuni,ne da culaore ,zambet ccjiar si glas.ne face viata mai frumoasa!!!
pentru ce inceput vom vorbi despre fondul de ten,nelipsit din geanta multora dintre noi....
machiaul a fost ,este si va fi o arta,de acceea el trebuie facut cu mare atentie pentru a iesi cat mai spectaculos...
fondul de ten este una dintre cele mai diferite categorii ale machiajului.el trebuie in primul rand ales cu atentie si aplicat cu mare grija.cele mai dese greseli majoritatea femeilor le facem la culare si aplicare.
Mereu avem tendita de a alege un fond de ten cu doua sau poate chiar 3 tonalitati mai inchise...aceasta este o greseala majora in ceea ce priveste fondul de ten,deoacere diferenta dintre culaorea pielii si fondul de ten va fi intens vizibila.
A doua greseala este ca avem obiceiul de a aplica cat mai mult fond de ten.fondul de ten nu se aplica pe gat si decolteu ,de aceea el trebuie bine ales si aplicat pentru a nu se veedea diferenta dintre fata si gat.
cum alegem culoarea potrivita?
perfect ar fi ca fondul de ten sa se tesetze direct pe fatza si sa vizualizam efectul la lumina naturala ,dar cum la noi acest lucru este aproape imposibil,atunci avem varianta de a testa fondul de ten pe partea interioara a palmei deoarece pielea de la nivelul acesta se apropie foarte mult de culoarea tenului.....
alegand culoarea potrivitra si aplicata cu grija com fi mult mai mul;tumite de tenul nostru...
mi-a facut placere sa impartasesc aceste lucruri cu voi,in numarul viitoar vom vorbi despre machiajul ce tzine de ochii.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 1 2010, 09:11 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



na nu am putu sa scriu chiar corect diana ca denis m-a ajutat aici....ba imi lua caietul...ba stergea...ba scria....si iti dai seama....sper sa iti fie de ajutor


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 1 2010, 09:44 AM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Nu cred ca un articol pentru revista este cazul sa fie scris cu copilasul in brate....o putem face atunci cand avem timp pentru asta...nu cred ca este corect sa punem pe cineva sa ia litera cu litera cuvant cu cuvant si sa corecteze in urma noastra...nu sta nimeni sa vaneze greseli cuiva, insa macar "citibil" in romaneste trebuie sa fie...imi pare rau ca a trebuit sa atrag atentia insa e cazul sa ne verificam putin inainte sa postam pentru o revista unde sigur ca vor exista si retusuri de ordin tehnic. trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 1 2010, 09:52 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



mda....scuze ruxi....am vrut doar sa ajut....se pare ca mai mult am incurcat...imi pare rau!!!!bafta
QUOTE(ruxy @ Jun 1 2010, 10:44 AM) *
Nu cred ca un articol pentru revista este cazul sa fie scris cu copilasul in brate....o putem face atunci cand avem timp pentru asta...nu cred ca este corect sa punem pe cineva sa ia litera cu litera cuvant cu cuvant si sa corecteze in urma noastra...nu sta nimeni sa vaneze greseli cuiva, insa macar "citibil" in romaneste trebuie sa fie...imi pare rau ca a trebuit sa atrag atentia insa e cazul sa ne verificam putin inainte sa postam pentru o revista unde sigur ca vor exista si retusuri de ordin tehnic. trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Fast ReplyReply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 05:35 PM