Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusii Vostri Vomita Dupa Ce Papa Laptic?, Bebelusi mici alaptati exclusiv la san
deni28
postare May 7 2009, 10:14 AM
Postare #11


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



Pana la urma am inteles ca toti copii vomita, parca acum regret ca m-am impacientat si am ajuns cu Ralu la spital dar cel putin m-am convins ca nu are nimic copilul.
Acum avem 5600 g si suntem bine cu toate ca mai vomitam cateodata. Pupici.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
isabel
postare May 7 2009, 04:52 PM
Postare #12


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 727
Inscris la: 16-February 09
Din: buzau
Membru nr.: 72,446



QUOTE(deni28 @ May 7 2009, 11:14 AM) *
Pana la urma am inteles ca toti copii vomita, parca acum regret ca m-am impacientat si am ajuns cu Ralu la spital dar cel putin m-am convins ca nu are nimic copilul.
Acum avem 5600 g si suntem bine cu toate ca mai vomitam cateodata. Pupici.


Buna si eu am patit la fel cu a mea cand era micuta si la fel ca tine m-am speriat si am mers la medici,si fel de fel de opinii,oricum asta nu are rezolvare decat in timp.dupa ce am inceput diversificarea,totul sa rezolvat de la sine.asa patesc cate unii copii,insa in perioada cand vomita daca ia in greutate si se dezvolta normal totul e ok.acum fetita mea are 1 an si 8 luni si e bine din toate punctele de vedere.Trebuie sa ai rabdare si sa tii copilul dupa ce a mancat pe umar sau cat mai ridicat,si daca poti sa o ajuti sa ragaie.pupici si multa rabdare


--------------------
Visit My Website

ANDREA ISABEL

Blog Isabel....familia Mea
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deni28
postare May 7 2009, 06:01 PM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



QUOTE(isabel @ May 7 2009, 05:52 PM) *
Buna si eu am patit la fel cu a mea cand era micuta si la fel ca tine m-am speriat si am mers la medici,si fel de fel de opinii,oricum asta nu are rezolvare decat in timp.dupa ce am inceput diversificarea,totul sa rezolvat de la sine.asa patesc cate unii copii,insa in perioada cand vomita daca ia in greutate si se dezvolta normal totul e ok.acum fetita mea are 1 an si 8 luni si e bine din toate punctele de vedere.Trebuie sa ai rabdare si sa tii copilul dupa ce a mancat pe umar sau cat mai ridicat,si daca poti sa o ajuti sa ragaie.pupici si multa rabdare

Asa am zis si eu ca o sa isi revina dupa ce incepem diversificare, acum sunt linistita pt ca a luat fff bine in greutate.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tya
postare Oct 13 2009, 08:11 PM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 516
Inscris la: 6-November 08
Din: romania/craiova
Membru nr.: 47,016





da da da.....si noi vomitam dar cateva guri dupa fiecare masa de laptic si noi papam lapte praf ca mami nu a avut laptic,de vomitat aproape tot am vomitat si noi in prima luna de cateva ori,dar dupa laptic vomitam si acu la fiecare masa uneori mai mult, uneori mai putin ,dupa mar cu biscuiti nu vomitam niciodata si eu imi fac griji dar si doctora noastar a zis ca nui nimic iar acum sunt terminata, minunea mea a racit ,tuseste ,ii curge nasul si nu poate dormi ca se ineaca,innebunesc de frica,poate primesc un sfat ce sai fac,am bagat supozitor cu paracetamol si picatui de nasuc,riosu in gat nu avem ca am fost la doctor.vreau sai treaca repede altfel eu mor.daca vrei sa vezi povestea noastra citeste aici:http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/participant-maryo-sebastian-2103.htm


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 10th April 2024 - 08:33 AM