Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Sfarsitul Lumii, ...Isus Hristos se intoarce?
ruxy
postare Mar 13 2010, 10:51 AM
Postare #21


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(perla163 @ Mar 13 2010, 01:46 AM) *
notworthy.gif nu vreau sa ma contrazic cu nimeni si mai ales cu tine scumpa RUXI,dar eu i-am zis parintelui de aici de la biserica noastra si mi-a zis ca ala,cu ZAMOLXE(situl indicat de ROXANNE) nu e un site ortodox! s-auitat prin el si a spus ca dl respectiv a fost excomunicat si ca invatatura ortodoxa nu ne invata de entitati si cate si mai cate ,pacat ca se folosesc de numele PArintelui ARSENIE si a aaltor sfinti sa duca in eroare o gramada de oameni! ASTA eceea ce mi-a scris parintele in e-mail si am simtit ca ecorect sa transmit acest mesaj.............deci "cine are urechi sa auda" ,.......atat.va pupik pe toate!scuze daca am suparat pe cineva oFloare1.gif

Asta spuneam si eu perla, dar mai cu subinteles, ca siteul indicat de tine interpreteaza intr-o maniera ortodoxa, nu acela, care stiu ca nu e .... reciteste postarea mea...parintele are dreptate, insa nu trebuie sa ne permitem sa judecam ce nu stim....probabil el o poate face, eu nu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Mar 13 2010, 11:12 AM
Postare #22


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(perla163 @ Mar 13 2010, 02:46 AM) *
notworthy.gif nu vreau sa ma contrazic cu nimeni si mai ales cu tine scumpa RUXI,dar eu i-am zis parintelui de aici de la biserica noastra si mi-a zis ca ala,cu ZAMOLXE(situl indicat de ROXANNE) nu e un site ortodox! s-auitat prin el si a spus ca dl respectiv a fost excomunicat si ca invatatura ortodoxa nu ne invata de entitati si cate si mai cate ,pacat ca se folosesc de numele PArintelui ARSENIE si a aaltor sfinti sa duca in eroare o gramada de oameni! ASTA eceea ce mi-a scris parintele in e-mail si am simtit ca ecorect sa transmit acest mesaj.............deci "cine are urechi sa auda" ,.......atat.va pupik pe toate!scuze daca am suparat pe cineva oFloare1.gif


Da Perla ai dreptate...am citit si eu m/ai multe pe site/ul ala...si....e clar ca amesteca adevarul cu minciuna......
...desi sunt unele idei faine.....care mi/au placut....
..sa ne ajute DD sa luam ce este bun....
QUOTE(anku @ Mar 13 2010, 08:50 AM) *
Parerea mea este ca intodeauna au fost cutremure si oameni deosebit de rai
toate isi au rostul si explicatii
prima data asa eram si eu...vai ca ce ma fac...ca mi frica!!!
dc as fi fost singura nu-mi era frica...dar cu copilul!!!!!
dar acum numai....
ce o fi o fi...
dar sfarsitul nu vine acum.....nu vor apuca nici stranepotii nostrii
rau va veni mai mult...dar nu sfarsit...
pamantul trece prin diverse cicluri...
climele se schimba asa cum s-a intamplat de biliarede de ani...in repetate randuri
placile tectonice se deplaseaza
de unde cutremure
Africa in mii de ani se va unii cu Europa
Insulele vor disparea mare lor majoritate
http://www.astrotm.home.ro/Cele%20noua%20planete/earth.htm
cate ceva general
razboi mereu a fost in lume...
am trecut prin 2 razboaie mondiale...ar tb sa fie ceva diferit la al treilea???

nina...sper ca nu te-am suparat
d da imi cer iertare rolleyes.gif
ai pus o probl ffff buna...in acest topic
multi sunt macinati de frica
si eu tot asa am fost...
greu am scapat
este adevarat ce spuneti...aceste lucruri se vor intampla odata
dar inca nu acum...
notworthy.gif

Anku...cum sa ma supar...nu am de ce.....
...sfarsitul pacatului ar trebui sa fie o bucurie si nu o teama....desi din ce in ce e mai periculos in lumea nostra sa traiesti/...
...rau a fost mereu in lume.....
..dar Isus zice ca inainte de venirea Sa ..lumea va trai ca in timpul Sodomei si Gomorei....si parca dupa parerea mea....suntem destul de aproape de acele destrabalari....
..te pup trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2010, 11:17 AM
Postare #23


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(ninina @ Mar 13 2010, 10:12 AM) *
Da Perla ai dreptate...am citit si eu m/ai multe pe site/ul ala...si....e clar ca amesteca adevarul cu minciuna......


Anku...cum sa ma supar...nu am de ce.....
...sfarsitul pacatului ar trebui sa fie o bucurie si nu o teama....desi din ce in ce e mai periculos in lumea nostra sa traiesti/...
...rau a fost mereu in lume.....
..dar Isus zice ca inainte de venirea Sa ..lumea va trai ca in timpul Sodomei si Gomorei....si parca dupa parerea mea....suntem destul de aproape de acele destrabalari....
..te pup trandafir.gif

eu vreau sa traiesc...si vreau sa vad p toata lumea ca traieste...
dc mergem in Rai...si ne pierdem de copii nostrii??? liwlol.gif liwlol.gif crybaby.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 13 2010, 11:19 AM
Postare #24


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017




QUOTE(ruxy @ Mar 13 2010, 09:51 AM) *
Asta spuneam si eu perla, dar mai cu subinteles, ca siteul indicat de tine interpreteaza intr-o maniera ortodoxa, nu acela, care stiu ca nu e .... reciteste postarea mea...parintele are dreptate, insa nu trebuie sa ne permitem sa judecam ce nu stim....probabil el o poate face, eu nu...


yes.gif floare2.gif
QUOTE(ninina @ Mar 13 2010, 10:12 AM) *
Da Perla ai dreptate...am citit si eu m/ai multe pe site/ul ala...si....e clar ca amesteca adevarul cu minciuna......
...desi sunt unele idei faine.....care mi/au placut....
..sa ne ajute DD sa luam ce este bun....

..dar Isus zice ca inainte de venirea Sa ..lumea va trai ca in timpul Sodomei si Gomorei....si parca dupa parerea mea....suntem destul de aproape de acele destrabalari......te pup trandafir.gif

sa dea DD!
si asta cam asa e ..........cum se spune,semne sunt multe.....dar noi nu trebuie sa ne inficosam de venirea Domnului ci de pacatele noastre noastre ,sa incepem un drum nou ,o viata noua spre cainta si rugaciune continua! trandafir.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2010, 11:22 AM
Postare #25


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(perla163 @ Mar 13 2010, 10:19 AM) *
yes.gif floare2.gif

sa dea DD!
si asta cam asa e ..........cum se spune,semne sunt multe.....dar noi nu trebuie sa ne inficosam de venirea Domnului ci de pacatele noastre noastre ,sa incepem un drum nou ,o viata noua spre cainta si rugaciune continua! trandafir.gif

rugaciune contiua fac numai oamenii bisericii...
poate nici macar ei... sad.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Mar 13 2010, 11:29 AM
Postare #26


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(anku @ Mar 13 2010, 12:17 PM) *
eu vreau sa traiesc...si vreau sa vad p toata lumea ca traieste...
dc mergem in Rai...si ne pierdem de copii nostrii??? liwlol.gif liwlol.gif crybaby.gif

draga mea....cum sa te pierzi de copii tai???
...eu am pierdut doi bunici super dragi...pe care de abia aastept sa.i intalnesc sa/i imbrtisez...
...au fsot oameni minunati...bunicul meu nicodata in viata lui nu a injurat...nu am prea vazut asfel de oameni...un om calm si bun....
...bunica mea la fel....orice faceau copii ei...erau pretiosii ei copii , dragii ei.....si chiar i/a zis o nora odata...*soacra tu nu vezi ca baiatul tau bea?*... si cum de vorbeste tot frumos si cu atata dragoste cu el......offfffff mie dor de ea.....ma iubea asa mult.....(hai ca sunt offtopic.gif )
...deci raiul draga mea...cred eu....ne implineste , ne trnge...nicidecum Dumnezeu nu vrea sa fim despartiti...doar daca noi vrem...prin pacate sa nu ajungem acolo....(parere personala)


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Mar 13 2010, 11:33 AM
Postare #27


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(anku @ Mar 13 2010, 12:22 PM) *
rugaciune contiua fac numai oamenii bisericii...
poate nici macar ei... sad.gif

Rugaciune continuua....nu inseamna sa stai toata ziua pe genunchi...ci sa vb cu Dumnezeu mereu...si la munca...si pe drum....sau mai bine zis...sa iti doreste sa fie el cu tine mereu....
...da si ai dreptate in sensul ca se neglijeaza rugaciunea tot mai mult......dar noi pierdem,... trandafir.gif

Aceasta postare a fost editata de ninina: Mar 13 2010, 11:35 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 13 2010, 11:41 AM
Postare #28


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(anku @ Mar 13 2010, 10:22 AM) *
rugaciune contiua fac numai oamenii bisericii...
poate nici macar ei... sad.gif

da,poate dar stii cum se zice: nu fa ce face Preotul ,dar ce spuune el! e greu sa faci rugaciune continua,dar zic eu ca decat sa ne facem un milion de ganduri ,despre viata de zi cu zi ,mai bine spunem in gandul nostru "Doamne ;IIsuse HRISTOASE ,milueste-ma,pe mine pacatoasa!" sau BUCURA_TE MIreasa pururea FECIOARA,sau Doamne intooarce-i la bunatate si la rugaciune pe toti vrajmasii mei! ........eu incerc sa-mi impun asta,desi e cam greu sa iti stapanesti mintea,sa stea la rugaciune...............eu am inteles asta de cand am citit cartea PELErinul rus,......e de mare invatatura.........ptr mine,cel putin! e greu sa nu te gandesti ,oare cum sa fac sa pun atatia bani deoparte ptr asta,sau ptr cealalta sau cum sa fac sa-mi termin casa,sau cate si mai cate.......dar binenteles aceste ganduri nu ne sunt de ajutor ,dar suntem asa de obisnuiti cu ele siu atat de prinsi de viata asta lumeasca ...ca apoi ne intrebam de unde atatea boli si atata stres..............eu zic ca de aici .SUnt multe l&ograve;ucruri care ne influenteaza gandirea !
va pupik ,mai vorbim!acu fug la munca!


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Mar 13 2010, 11:42 AM
Postare #29


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017



QUOTE(ninina @ Mar 13 2010, 10:33 AM) *
Rugaciune continuua....nu inseamna sa stai toata ziua pe genunchi...ci sa vb cu Dumnezeu mereu...si la munca...si pe drum....sau mai bine zis...sa iti doreste sa fie el cu tine mereu.......da si ai dreptate in sensul ca se neglijeaza rugaciunea tot mai mult......dar noi pierdem,... trandafir.gif

eusa_clap.gif notworthy.gif


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Mar 13 2010, 02:41 PM
Postare #30


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(ninina @ Mar 13 2010, 10:33 AM) *
Rugaciune continuua....nu inseamna sa stai toata ziua pe genunchi...ci sa vb cu Dumnezeu mereu...si la munca...si pe drum....sau mai bine zis...sa iti doreste sa fie el cu tine mereu....
...da si ai dreptate in sensul ca se neglijeaza rugaciunea tot mai mult......dar noi pierdem,... trandafir.gif

eu nu pot face asta...
dimineata si seara ma rog...
la munca de strici ceva...esti bun de plata...
p drum dc da un tampit peste tine...!!!
cred ca dc iti incepi ziua cu rugaciune si o termini cu raguciune este suficient...
sau???
si bineinteles dc ajuti,dc nu injuri,dc tii post
cunosc sincer oameni care se roaga..
care umbla cu margele dupa ei...
dar.....asa oameni rai...nu ca este o critica...
pur si simplu se citeste tot...in sufletul unora care se roaga in continuu..
offf...sunt multe de discutat
cred ca in primul rand fapta conteaza...si frica de DUMNEZEU

cat despre rai si despartirea de copii
nu se stie niciodata
am intrebat proful meu de religie...odata
dc ne intalnim cu parintii nostrii in Rai
iar el a spus ca nu vom simti nevoia sa ne intalnim...
intr-ucat acolo suntem toti frati..... unsure.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:27 PM