Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lipsa Poftei De Mancare La Copii
CLAU_DITZA23
postare Feb 8 2009, 11:57 PM
Postare #11


MIHAI&GABRIEL
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,313
Inscris la: 15-February 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 2,119



Eu nu ma mai agit ai mei pici au perioade cand papa doar o data pe zi si atunci ff putin,dar nu ai mai fortez daca vor bine daca nu iar bine,de slabit nu slabesc arata chiar f bine pentru 2ani si8 luni sa vezi cand le e foame cum cer singuri rolleyes.gif


--------------------

Mai bine sa invat din ce am facut,de cat sa regret ce as fi putut sa fac si n-am facut...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina_apostu
postare Feb 9 2009, 03:58 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 203
Inscris la: 1-January 09
Din: buzau
Membru nr.: 61,656



Nu cred ca trebuie sa jingnim nimeni pe nimeni aici in primul rand. Iar de comnparat nici nu poate fi vorba. Eu zic ca aici ne spunem fiecare parerile si pataniile cu copii pe care ii avem. Asa ca ar trebui sa vorbim frumos.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Feb 9 2009, 04:15 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Mamici...si noi ne-am luptat cu papa la Babys..asa cum spune si adina.....era mai mult decat obsesie de mamica.....erau cearcane...erau zile la rand cand totul era cu nu si nu....am mers la analize si dr ne spunea ca e ok copilul..greutatea era buna.....credeam ca sunt eu defecta...dar nu a fost asa...fata a avut ceva...nu am aflat inca ce.....dar instinctul meu ma facut sa merg la farmacie sa iau vitamine ptr perioada bebe - 1st step si dupa....vitamine de complectare.....mi-am varsat oful la farmacista ce si cum....si mi-a spus si ea...ca sunt copii care sunt foarte dificili la mancare...asta nu e o boala e o perioada in evolutia lor..am uitat sa spun..Babys a mea consuma orice lichid, oriceeee.....lapte, ceai, suc, sucuri din fructe stoarse de mine....din morcov...etc........dar nimic mancare.....so.....am inceput sa ii dau din acel siropel cu multivitamine....doza minima pe zii...zilnic....timp de cam o luna.....dupa care fata mea a inceput sa imi ia farfuria singurica dupa masa(tineam masa gen bufet...doar doar sa ia ceva sa pape).....eee si acum chiar suntem bine bine..cere zilnic "mamy...my suppp!"..si mamy si dady pocnesc de fericire....pot spune ca imi mananca normal acum..vitaminele i le-am scos....deja, de dupa cam o luna si jumatate......dar acum avem cele 3 mese pe zii...nu am forta nicicand copilul sa pape, nici innainte si nici dupa...dar mi se sfasia inima cand o vedeam cum cu ochhii de iedut imi spunea "nooo mamy...iacchhhh"......iar acum discutam ce vrea sa pape...so...e ok.....
In final..eu nu cred ca este doar obsesie de mamica......in general eu cred ca simtim cand puiul nostru are ceva.....sa manace o data pe zii nu e bai.....dar deloc...si numai pe lichide...eu zic ca e totusi un offf....un off nu chiar de ignorat.....daca se poate sa ajutam copii sa creasca frumos de ce sa nu o facem....nu?

Aceasta postare a fost editata de USA: Feb 9 2009, 04:16 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adina_apostu
postare Feb 9 2009, 08:03 PM
Postare #14


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 203
Inscris la: 1-January 09
Din: buzau
Membru nr.: 61,656




te rog spune-mi si mie cum se numesc acele vitamine. Are cine sa mi le trimita din state. Multumesc mult
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 9 2009, 08:23 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



USA draga, zi-mi si mie cum se numesc vitamimele alea ca poate s-or gas si la Canada, daca nu, gasesc eu cine sa sara parleazu la voi, ca m-a disperat copilu. Are 3 ani 93 cm si 14.5 kg cu tot cu ambalaj, si nu vrea sa manance cu zilele, dar nimic, in afara de laptele de seara. I l-am scos pe ala de dimineata, dar degeaba. Pediatrul zice ca sunt prea stresata, dar el e biscuite in dunga, nu pot zice ca a slabit, dar a crescut si nu a mai asimilat deloc. Intru la idei rau deloc ca nu vreau sa am probleme si cu el ca avem destule. Multumesc anticipat.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Feb 9 2009, 08:56 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(adina_apostu @ Feb 9 2009, 05:58 PM) *
Nu cred ca trebuie sa jingnim nimeni pe nimeni aici in primul rand. Iar de comnparat nici nu poate fi vorba. Eu zic ca aici ne spunem fiecare parerile si pataniile cu copii pe care ii avem. Asa ca ar trebui sa vorbim frumos.



Cine pe cine a jignit?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Feb 9 2009, 09:06 PM
Postare #17


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(adina_apostu @ Feb 9 2009, 09:03 PM) *
te rog spune-mi si mie cum se numesc acele vitamine. Are cine sa mi le trimita din state. Multumesc mult



QUOTE(dyanp @ Feb 9 2009, 09:23 PM) *
USA draga, zi-mi si mie cum se numesc vitamimele alea ca poate s-or gas si la Canada, daca nu, gasesc eu cine sa sara parleazu la voi, ca m-a disperat copilu. Are 3 ani 93 cm si 14.5 kg cu tot cu ambalaj, si nu vrea sa manance cu zilele, dar nimic, in afara de laptele de seara. I l-am scos pe ala de dimineata, dar degeaba. Pediatrul zice ca sunt prea stresata, dar el e biscuite in dunga, nu pot zice ca a slabit, dar a crescut si nu a mai asimilat deloc. Intru la idei rau deloc ca nu vreau sa am probleme si cu el ca avem destule. Multumesc anticipat.


http://www.drugstore.com/products/prod.asp...UY-PLST-0-BRAND


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 9 2009, 10:24 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



oFloare1.gif Multam
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Feb 9 2009, 10:33 PM
Postare #19


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(adina_apostu @ Feb 9 2009, 03:58 PM) *
Nu cred ca trebuie sa jingnim nimeni pe nimeni aici in primul rand. Iar de comnparat nici nu poate fi vorba. Eu zic ca aici ne spunem fiecare parerile si pataniile cu copii pe care ii avem. Asa ca ar trebui sa vorbim frumos.

Din pacate o gramada de mamici cfac comparatii si nu mereu dintre cele mai fericite: daca copilul merge de la 8 luni sau e obez, in mod sigur va ajunge presedinte. oFloare1.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Feb 9 2009, 10:39 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818




Am notat asta ca uneori acasa la mine manca putin in schimb la vreo matusa manca mai mult si era acelasi tip de mancare.....dar poate nu facuta chiar in acelasi mod.....niciodata 2 mancaruri nu vor fi la fel la gust.
[/quote]


Mancatul in deplasare da multe roade, si mancarea sau fructele de la altcineva au alt gust, mai bun,. de ce? Nu stiu !!!
Majoritatea copiilor manaca in deplasare tot ce li se ofera, spre disperarea mamelor care numai ele stiu cat se chinuie sa gateasca ce-i mai bun pt piscot.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 11:09 AM