Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Trucuri Pentru O Casnicie Fericita, mmm sa vedem daca ne sunt de ajutor
pissy18kat
postare Mar 6 2008, 12:53 AM
Postare #21


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



o sa iti raspund pe rand \
de cate ori incerc sa port o discutie serioasa cu el devine evaziv ma roaga sa inchid subiectul
asa o fost dar dupa nasterea lui bibi parca sa mai distantat
mai eu nu mam schimbat sunt sigura din contra ii acord mai mult timp ca inainte
nu se simte dat la o parte din cauza lui bibi el ma ajutat destul de mult cat a fost acasa am avut responsabilitatile jumatate el juma eu ca sa inteleaga cat de greu este
nu cred ca are pe altcineva si sincera sa fiu chiar daca ar avea pe mine nu prea ma cam doare chestia asta am vb de la inceput daca vrea sa se duca sa se duca si sa ma lase in pace
pai nu prea imi zboara cine stie ce ganduri prin capsor doar ca am ajuns sa ne saturam unul de altul avem momente in care chiar nu ne mai suportam
mm ne cunoastem ca amici din 2004 in 2006 mam maritat
da vroia casatoria foarte mult chiar ma mirat dar cred ca a fost prea devreme insa sincera sa fiu eu nu stau pe baza unei hartii ca daca vreu si maine ma duc pa e vorba sa te intelegi cu persoana de langa tine ceea ce la noi e cam lipsa


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 6 2008, 12:57 AM
Postare #22


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



nu stiu oare ce ar trebui sa fac crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Mar 6 2008, 02:30 AM
Postare #23


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



Complicata situatie!Poate o vacanta in 2, desi e cam greu banuiesc, macar un weekend daca se poate.... Si trebuie sa discutati, dar calm,i ncet, tu esti mai impulsiva si poate ar trebui sa te temperezi putin atunci cand discutati.... Tare greu! Gandeste-te insa ca aveti un puiut impreuna, puiut care va leaga pe veci! Ai grija de voi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 6 2008, 09:54 PM
Postare #24


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985




chiar ca e greu si in primul rand ar fi incorect sa iti dam noi sfaturi despre ce sa faci...in urma urmei e viata ta si tu stii cel mai bine pt ca tu esti cea care traiesti cu el...e grav insa ca nu puteti comunica...asta e cel mai important lucru intr-o relatie, fie ea casnicie, prietenie, amicitie...daca nu va regasiti intr-un we petrecut impreuna, poate va dati o pauza, sa meditati departe unul de altul, si sa vedeti cum si ce ar trebui sa faceti.
noi cand am trecut printr-o criza de asta in casnicie (am ajuns aproape la divort, tot din cauza racelii si indiferentei lui, cam prin ce treci tu acu, asta am simtit si eu) eu am lasat copilul cu mami si am plecat in budapesta la matusa-mea o saptamana....pe el l-am lasat acasa...si noua ne-a prins bine...am respirat departe unul de altul, ne-am pus ordine in ganduri si sentimente si am ajuns la concluzia ca ne mai dam o sansa...de atunci parca a renascut relatia noastra, sincer.
acum nu stiu daca la voi asta ar fi solutia, sau daca v-ar ajuta, nu va cunosc, dar am zis ce am facut noi.
sincer iti doresc sa iei cea mai buna decizie, si sa nu fie una pripita si luata la nervi...da-ti timp de gandire, si lui la fel... hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 6 2008, 11:46 PM
Postare #25


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



din pacate nu prea am unde sa ma duc sau cu cine sa o las pe bibi sa pot sa mi clarific gandurile dar el acum este plecat dar ma suna zilnic sincera sa fiu sunt mai linistita de cand a plecat


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori de camp
postare Mar 7 2008, 09:00 AM
Postare #26


Member
***

Grup: Members
Postari: 338
Inscris la: 3-March 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 16,713



QUOTE(pissy18kat @ Mar 5 2008, 11:51 PM) *
ce nea adus impreuna?pai ma simteam in siguratnta langa el genul ala de dragoste care ti se pare ca dureaza vesnic ma treaceau fiorii de cate ori il vedeam si cand nu era langa mine numai la el ma gandeam eranu stiu mi sa parut tipul potrivit

dragostea dureaza vesnic, daca e intretinuta. ceea ce ai spus mai sus, era valabil si pentru el sau numai ce simteai tu?
citind povestea ta, parca o aud pe prietena mea. doh.gif
aveti probleme financiare? probleme care sa creeze un stres? desi ... spui ca si inainte era cam la fel. ce anume va lega si determina sa comunicati mai mult inainte, cand nu era chiar atat de distant? ce puncte comune aveti? in ce medii isi schimba acest comportament inchis in sine si devine mai vesel?
parerea mea este ca ar trebui sa cauti cauzele (din punctul lui de vedere) ale acestui comportament. poate il framanta ceva. ti-ai revenit fizIc, dupa sarcina? te-ai ingrasat in sarcina? ai slabit? care este grija ta fata de tine? pentru unii barbati din pacate, conteaza mult prea mult acest aspect pe care noi il neglijam in primii ani de viata a copilului/copiilor?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Mar 7 2008, 06:28 PM
Postare #27


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(pissy18kat @ Mar 6 2008, 11:46 PM) *
din pacate nu prea am unde sa ma duc sau cu cine sa o las pe bibi sa pot sa mi clarific gandurile dar el acum este plecat dar ma suna zilnic sincera sa fiu sunt mai linistita de cand a plecat


desi normal ar fi invers, nu?sa fii trista ca a plecat nu sa rasufli linistita cand iese pe usa...te inteleg, ti-am mai zis am trecut si noi prin asa ceva...daca nu puteti comunica atunci nu stiu...chiar nu stiu...si decat sa zic o prostie mai bine tac si las loc fetelor cu mai multa experienta. oFloare1.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Mar 7 2008, 08:07 PM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Pissy, e tare greu, sa traiesti cu cineva pana la adanci batraneti, fara intelegere...poti duce o viata de chin, si atunci nu merita si de-ai avea sapte copii...eu asa cred, atunci cand exista intelegere, armonie, si toate acestea sustinute de dragoste, poti simti paradisul in doi, si chiar daca pe parcursul casniciei, ar mai aparea momente grele, ar putea fi trecute , depasite destul de usor, eu cred ca este tare dificil, ca cineva sa iti dea sfaturi si sa spuna:" uite fa asa, si pe dincolo, ca sigur functioneaza..."...noi care sa zic asa, avem oarecum experienta casniciei, iti putem sugera, iti putem povesti ce ne-a ajutat pe noi in anumite momente, cum am procedat, insa tu trebuie sa cantaresti foarte bine, sa vezi in ce fel poti folosi aceste sfaturi, care normal trebuie sa se si potriveasca cu situatia ( in cazul tau)...cum nu toti barbatii sunt la fel, unii sunt mai maleabili, altii mai duri, trebuie cautata calea prin care poti ajunge acolo, la inima lor..
Cred ca vorbind la modul general, fiecare viitoare sotie, stie in momentul in care se casatoreste, cum isi doreste sa arate casnicia ei, si isi poate stabili de la inceput, niste obiective, dar aici e nevoie desigur de ambii parteneri, altfel raman la stadiul de vise, iar pe parcurs, ele chiar pot fi distruse, ceea ce inseamna, ori divort, ori suferinta pana la sfarsit...Daca vrei, putem discuta ori concret, si atunci, trebuie sa intram mai in detaliu, ori la modul general, cum doresti tu, eu as vrea sa te ajut, si sunt convinsa ca si alte mamici o vor face... partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pissy18kat
postare Mar 8 2008, 08:14 PM
Postare #29


bibi alexandra
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,716
Inscris la: 14-January 08
Din: mangalia
Membru nr.: 12,621



PHUI AZI DUPA CE CA AM STAT NUMAI CU TREABA NU AM STAT NICI O SECUNDA LOCULUI MA SUNA BARBATAMIU SA MA INTREBE CE MAI FACE FATA DUPA CARE IMI INCHIDE ZICEA CA SE GRABESTE AVAND IN VEDERE CA IESISE DE LA MUNCA SI ERA ACASA ACOLO UNDE STA .
EU LAM SUNAT LA LOC SI AM INCEPUT SA IL INJUR IN TOATE LIMBILE SAI MULTZUMESC CA MIA ZIS SI MIE LA MULTI ANI !!
DUPA CAT MA CHINUI SI INCERC SA FAC SA FIE MAI BINE PE EL IL DOARE GURA SA MI ZICA TREI CUVINTE PHUI SA SE DUCA ...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Claudia Elena
postare Mar 14 2008, 10:02 AM
Postare #30


Mami de Simina
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 12,512
Inscris la: 11-December 07
Membru nr.: 11,074



Pissy, poate faca asa sa vada cum reactionezi, incearca sa ii arati indiferenta si vezi cum reactioneaza. Concentreaza-ti atentia asupra fetitei tale si nu il baga in seama cand face gesturi din astea. Poate ii acorzi prea multa atentie si ii place sa te faca sa suferi...


--------------------


"Un prieten adevarat te iubeste chiar si atunci cand te cunoaste."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:37 PM