Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

9 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Branca Ursului
cleo
postare Jun 19 2008, 08:34 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 14-April 07
Membru nr.: 3,176



salutari dragtelor!!!

n-am mai scris de ceva vreme pe sait, ca...........pur si simplu nu aveam ce sa zic...nou....referitor la statutul de viitoare mamica rolleyes.gif sperante,in schimb, si iar sperante....cum vad ca se intampla cu fiecare dintre voi...
acum va scriu insa, sa va intreb daca stiti cumva ,ceva de planta asta -minune -Branca Ursului, a avut cineva succese cu ea?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cleo
postare Jun 19 2008, 08:39 PM
Postare #2


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 14-April 07
Membru nr.: 3,176



QUOTE(cleo @ Jun 19 2008, 08:34 PM) *
salutari dragtelor!!!

n-am mai scris de ceva vreme pe sait, ca...........pur si simplu nu aveam ce sa zic...nou....referitor la statutul de viitoare mamica rolleyes.gif sperante,in schimb, si iar sperante....cum vad ca se intampla cu fiecare dintre voi...
acum va scriu insa, sa va intreb daca stiti cumva ,ceva de planta asta -minune -Branca Ursului, a avut cineva succese cu ea?

Eu de ex., am luat cam dupa capul meu, la recomandarea farmacistelor de la naturiste;mi-au recomandat-o de peste tot...asa ca eu m-am coformat si am luat-o cam de vreo luna...
Chestia e ca duminica trecuta trebuia sa-mi vina CM, dar nu m-am impacientat f tare,ca am mai avut dereglari/intarzieri inainte,si am facut un tratam.cu Duphaston,3 luni ,la incep.lui 2008; acu' se pare ca s-a reglat,pana in luna mai,dar uite ca in iunie iar face figuri....
Sa fie faimoasa planta cea care m-a "dereglat" in loc sa ma" regleze", sau sa fie jucaus.gif ,in cea mai fericita situatie????
Asta ma framanta pe mine zilele astea!!!
va pup si ma gandesc la voi, fetelor! Cu drag, Cleo oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
diutza
postare Jun 20 2008, 09:27 AM
Postare #3


just me
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,542
Inscris la: 7-March 08
Din: far, FAR ... away
Membru nr.: 17,099



QUOTE(cleo @ Jun 19 2008, 09:39 PM) *
Eu de ex., am luat cam dupa capul meu, la recomandarea farmacistelor de la naturiste;mi-au recomandat-o de peste tot...asa ca eu m-am coformat si am luat-o cam de vreo luna...
Chestia e ca duminica trecuta trebuia sa-mi vina CM, dar nu m-am impacientat f tare,ca am mai avut dereglari/intarzieri inainte,si am facut un tratam.cu Duphaston,3 luni ,la incep.lui 2008; acu' se pare ca s-a reglat,pana in luna mai,dar uite ca in iunie iar face figuri....
Sa fie faimoasa planta cea care m-a "dereglat" in loc sa ma" regleze", sau sa fie jucaus.gif ,in cea mai fericita situatie????
Asta ma framanta pe mine zilele astea!!!
va pup si ma gandesc la voi, fetelor! Cu drag, Cleo oFloare1.gif

Dragutza, tot ce poti sa faci e sa astepti sa ai 10 zile de intarziere si sa faci un test.
Intre timp ar fi bine sa intrerupi branca, pt ca, din ce-am mai citit eu pe ici-colo, nu-i face bine la bb, daca e sarcina.
Daca se reinstaleaza menstra, iei din nou..(asa ziceau cele care au luat...)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 18 2008, 03:36 PM
Postare #4


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812




Cum se ia branca ursului...

Tinctura de branca ursului

"Actiune: Extractele hidroalcoolice sunt obtinute prin preparare la rece si ca atare conserva excelent proprietatile terapeutice ale plantei. Dintre remediile din plante cu administrare orala extractele hidroalcoolice sunt cele mai usor si cel mai rapid de asimilat de catre organism, efectul terapeutic instalandu-se in timp scurt.

Indicatii: Impotenta hormonala si vasculara, sterilitate masculina. Adjuvant boli venerice (gonoree, sifilis, chlamidya, etc.), anexita, metroanexita. Amenoree, sterilitate feminina, frigiditate, menopauza prematura. Digestie dificila, balonari frecvente, insotite de colici, insuficienta renala.

Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide.

Compozitie: Tinctura de Branca Ursului

Continut: 50 ml

Mod de administrare: Se ia de regula 1 lingurita de tinctura diluata in 100 ml de apa, de 3-4 ori pe zi. Exceptie fac cazurile in care aportul masiv de lichide in organism este contraindicat." (rux25)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alondra
postare Oct 18 2008, 04:21 PM
Postare #5


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



Branca Ursului-capsule

Actiune: Planta contine furo-cumarine, este in curs de cercetare. In medicina populara este utilizata in caz de hipertensiune, insuficienta renala, epilepsie, rheumatism, dureri de cap, impotenta, sterilitate, frigiditate, menopauza premature, anexita, metroanexita, raceli frecvente.

Compozitie: Heracleum spondylium herba

Continut: 60 de capsule

Mod de administrare: 1-2 capsule de 3 ori pe zi, timp de 20 de zile, se face o pauza de 3 zile si tratamentul se reia. Se foloseste cu prudenta in caz de afectiuni ale prostatei.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Danutza_rge
postare Oct 18 2008, 04:25 PM
Postare #6



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



eu am luat pt ca verisoara mea a ramas insarcinata cu asa ceva si am luat si eu vre-o 3 luni si a dat rezultate si al mine bananab.gif bananab.gif bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Csilla
postare Nov 30 2008, 01:18 AM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 386
Inscris la: 27-November 07
Din: Sibiu
Membru nr.: 10,359



Serios??? Na maine ma duc sa iau si eu! nu mai stau nicio clipa!! Si eu vreau!!! Mersi mult! va pup!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
saeedelena
postare Jan 23 2009, 12:36 AM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 91
Inscris la: 22-January 09
Membru nr.: 66,468



buna fetelor
sa va spun pe scurt povestea mea: 1993 cezariana - copilul a decedat la 24 de ore dupa nastere,<<<1997 mica cezariana avort spontan 6 luni<>>>>>2008 decembrie aud despre branca ursului tinctura.cumpar si iau exact cum scrie pe prospect.prima luna nimic.a doua luna ianuarie 2009 iau dar doar cand imi aduc aminte branca ursulu!!iintarziere cm 6 zile.fuga la farmacie si cumpar test barza.----pozitiv !!!!!!!!! nu cred si fuga la alta farmacie si cumpar sure check --------pozitiv,....!!!!!!!fuga iar la farmacie si cumpar alt sure check si asta tot pozitiv -2 liniute rosiiiiiiiiiiiiiiii acum stau ca hipnotizata si nu stiu ce sa cred!dupa 12 ani???????????voi ce parere aveti? branca ursului este de vina oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Jan 23 2009, 01:40 AM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 12:36 AM) *
buna fetelor
sa va spun pe scurt povestea mea: 1993 cezariana - copilul a decedat la 24 de ore dupa nastere,<<<1997 mica cezariana avort spontan 6 luni<>>>>>2008 decembrie aud despre branca ursului tinctura.cumpar si iau exact cum scrie pe prospect.prima luna nimic.a doua luna ianuarie 2009 iau dar doar cand imi aduc aminte branca ursulu!!iintarziere cm 6 zile.fuga la farmacie si cumpar test barza.----pozitiv !!!!!!!!! nu cred si fuga la alta farmacie si cumpar sure check --------pozitiv,....!!!!!!!fuga iar la farmacie si cumpar alt sure check si asta tot pozitiv -2 liniute rosiiiiiiiiiiiiiiii acum stau ca hipnotizata si nu stiu ce sa cred!dupa 12 ani???????????voi ce parere aveti? branca ursului este de vina oFloare1.gif

eu zic ca de cele mai multe ori DD , ai fost incercata prea mult si te rasplateste acum ... eu dupa 12 am ramas gravida, fara nimic, desi era imposibil asa ceva ... am facut tratament pana la 35 de ani ... si m-am oprit ... eram sigura ca nu va mai fi nimic ... insa dupa aproape 4 ani de la tratament, am ramas gravida ... asa ca minuni exista in fiecare zi ... sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc floare2.gif
tare trista povestea ta ... sad.gif ... insa ai o sansa minunata ... vei fi mamica gravida.gif tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de danna68: Jan 23 2009, 01:42 AM


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Jan 23 2009, 02:35 AM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Eu am folosit branca ursului si a rezolvat multe inclusiv....bebe. Eu am luat 3 luni si apoi am facut pauza, cum scrie pe prospect, si in pauza.....s-a intamplat. Pe langa faptul ca este specific pt aparatul genital, este si adjuvant in tratamentul medicamentos pe aceleasi probleme. Luati numai cum scrie pe prospect si....succes.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

9 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:22 AM