Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mierea De Albine La Bebelusi
corina_vanda
postare Feb 9 2007, 09:50 PM
Postare #11


Member
***

Grup: Members
Postari: 127
Inscris la: 1-February 07
Membru nr.: 1,846



Si eu i-am dat micutei mele miere,pe suzeta si mi sa constipat.asta depinde si de organismul fiecaruia.am citit in carti mai vechi si pe internet,ca nu este indicata mierea numai dupa un an.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Apr 7 2007, 12:34 AM
Postare #12


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



smile.gif multumesc pentru raspunsuri fetele... smile.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marya28
postare Apr 10 2007, 09:45 AM
Postare #13


Member
***

Grup: Members
Postari: 156
Inscris la: 19-February 07
Membru nr.: 2,192



si eu tot asa stiu ca nu se da sub un an sunt de acord cu fetele si mi-a spus si doctora biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Apr 10 2007, 10:26 AM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873




QUOTE(marya28 @ Apr 10 2007, 10:45 AM) *
si eu tot asa stiu ca nu se da sub un an sunt de acord cu fetele si mi-a spus si doctora biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

smile.gif si eu stiam la fel dar noua ne-a recomandat dr..... de aceea am intrebat, vezi pana si doctorii se contrazic... sad.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adryane
postare Apr 10 2007, 11:04 AM
Postare #15


Member
***

Grup: Members
Postari: 339
Inscris la: 31-January 07
Membru nr.: 1,812



micuta mea nu bea ceiutul decat indulcit cu putina miere....altfel nici pomeneala......si asta la recomandarea medicului.....acu nu stiu ce sa mai fac citind aici despre ce ati scris voi.....si e micuta inca are doar 5 luni si i-am dat miere naturala,cate putin dar totusi i-am dat......desi la inceput ii puneam in ceiut glucoza de la farmacie pt bebei....acu ce sa fac? ce ma sfatuiti? cu ce sa continui? cu miere sau glucoza? am incercat sa nu il indulcesc cu nimic gandindu-ma ca atunci cand nu o sa mai poata de sete va bea totusi ......nici gand nu a baut deloc a gustat doar si gata! ce sa fac?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Apr 10 2007, 11:25 AM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(adryane @ Apr 10 2007, 12:04 PM) *
micuta mea nu bea ceiutul decat indulcit cu putina miere....altfel nici pomeneala......si asta la recomandarea medicului.....acu nu stiu ce sa mai fac citind aici despre ce ati scris voi.....si e micuta inca are doar 5 luni si i-am dat miere naturala,cate putin dar totusi i-am dat......desi la inceput ii puneam in ceiut glucoza de la farmacie pt bebei....acu ce sa fac? ce ma sfatuiti? cu ce sa continui? cu miere sau glucoza? am incercat sa nu il indulcesc cu nimic gandindu-ma ca atunci cand nu o sa mai poata de sete va bea totusi ......nici gand nu a baut deloc a gustat doar si gata! ce sa fac?

daca nu a avut nimic de la ea...inseamna ca ii prieste...mie imi este teama ca nu i-am dat niciodata ei, dar baiatului i-am dat ca atunci asa era se dadea miere nu zahar...si a fost ok...asteapta totusi si alte pareri de la fete...sanatate multa smile.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adryane
postare Apr 10 2007, 01:30 PM
Postare #17


Member
***

Grup: Members
Postari: 339
Inscris la: 31-January 07
Membru nr.: 1,812



Multumesc mult pt raspuns!:)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Apr 10 2007, 09:59 PM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(adryane @ Apr 10 2007, 12:04 PM) *
micuta mea nu bea ceiutul decat indulcit cu putina miere....altfel nici pomeneala......si asta la recomandarea medicului.....acu nu stiu ce sa mai fac citind aici despre ce ati scris voi.....si e micuta inca are doar 5 luni si i-am dat miere naturala,cate putin dar totusi i-am dat......desi la inceput ii puneam in ceiut glucoza de la farmacie pt bebei....acu ce sa fac? ce ma sfatuiti? cu ce sa continui? cu miere sau glucoza? am incercat sa nu il indulcesc cu nimic gandindu-ma ca atunci cand nu o sa mai poata de sete va bea totusi ......nici gand nu a baut deloc a gustat doar si gata! ce sa fac?

Daca vrei sa continui sa-i dai miere, sa incerci sa pastrezi sursa, de unde ai cumparat mierea pe care deja ai folosit-o.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
VALERIA OANA
postare Apr 11 2007, 08:16 AM
Postare #19


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,834
Inscris la: 17-January 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,563



QUOTE(shama @ Apr 10 2007, 10:59 PM) *
Daca vrei sa continui sa-i dai miere, sa incerci sa pastrezi sursa, de unde ai cumparat mierea pe care deja ai folosit-o.




Daca schimba "sursa", pana se obisnuieste cu gustul noului produs, poti sa-i storci putina lamaie.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Apr 11 2007, 02:51 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(danna68 @ Feb 8 2007, 06:08 PM) *
am fost la pediatru si mi-a recomandat miere de albine dimineata la fetita "are 4 luni"... eu am auzit ca nu este indicata pana la 1 an ...voi stiti mai multe fetelor?....este sau nu indicata la un copil de 4 luni? sanatate la toate si la bebici...multi pupici hug.gif




eu am auzit de bebelusi care sunt innebuniti dupa miere de albine....si mananca destul si nu au patit nimic.
la mine e alta problema...eu sunt alergica la mierea de albine si se pare ca dupa nastere mi s-a acutizat aceasta problema...asa ca voi mai astepta vreo 2-3 ani pana sa ii dau si fetitei mele (am citit ca in cazul in care parintele e alergic la un produs, il poate da bebelusului dupa 2 -3 ani ....







--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 09:47 AM