Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 5 Mai, La multi ani!
Mih@ela
postare Apr 30 2007, 12:03 PM
Postare #1


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Dragelor,ce le pregatiti barbateilor?Eu,n-am idee!Deja m-a atentionat... doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare Apr 30 2007, 01:39 PM
Postare #2


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



QUOTE(Mih@ela @ Apr 30 2007, 01:03 PM) *
Dragelor,ce le pregatiti barbateilor?Eu,n-am idee!Deja m-a atentionat... doh.gif

Ziua Femeii inteleg ca trebuie sa fie, pentru ca suntem singurele fara de care barbatul nu ar rezista. Unii barbati au norocul ca stiu sa gateasca. Altii ca isi calca singuri. Dar ati vazut voi vreun barbat care sa le faca pe toate?
Sa fim serioase, pentru ce merita ei o zi a lor??? Pentru ca atunci cand sunt acasa pun monopol pe TV? Pentru ca se deranjeaza sa faca ceva numai daca ii rugam de n-spe mii de ori?


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Apr 30 2007, 02:28 PM
Postare #3


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Hai ma cristinamocica,chiar deloc nu o sa il rasfeti?Asa capcaun e?Mie de 8 Martie mi-a luat ceva,flori,atentii,chestii!Cel putin eu cred ca o sa ii cumpar ceva,ce stiu io,sau ii prepar ceva special... doh.gif mai gandesc...Totusi,au si ei o zi nationala,in sfarsit!Dar,DACA pana pe 5 ma supara cu ceva mad.gif nu mai pupa el nimic!Nici pe mine... liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Apr 30 2007, 06:27 PM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903




Sint de acord cu tine cu manopolul pe telecomanda - oricum, emisiunile pe care asa vrea eu sa le vad sint "porcarii" pt al meu sot; ma vede ca urmaresc cite o emisiune si vine si ma-ntreaba "te uiti la asta?", ca si cind nu e evident, dar stiu ca e semnalul pentru "hai, lasa tu ce urmaresti si da-mi telecomanda sa caut eu ce trebuie", cam asta e mesajul.
Dar, in ceea ce priveste intrebarea ta (retorica, de altfel) daca am vazut barbat care sa le faca pe toate, eu as putea sa spun ca da, am vazut asa ceva. Pe unul il cunosc foarte bine, ma vad zilnic cu el si cred ca face tot ce trebuie facut intr-o gospodarie (poate ca exista si mici "scapari" pe ici, pe colo). Spala, aspira, gateste, coase, calca daca e nevoie, sta si creste copilul, isi duce familia la plimbare, la cumparaturi, face piata. Si nevasta-sa, o nemernica, plecata de dimineata pina seara la servici. Sta cu copilul in weekenduri si serile.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare Apr 30 2007, 06:32 PM
Postare #5


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



QUOTE(shama @ Apr 30 2007, 07:27 PM) *
Sint de acord cu tine cu manopolul pe telecomanda - oricum, emisiunile pe care asa vrea eu sa le vad sint "porcarii" pt al meu sot; ma vede ca urmaresc cite o emisiune si vine si ma-ntreaba "te uiti la asta?", ca si cind nu e evident, dar stiu ca e semnalul pentru "hai, lasa tu ce urmaresti si da-mi telecomanda sa caut eu ce trebuie", cam asta e mesajul.
Dar, in ceea ce priveste intrebarea ta (retorica, de altfel) daca am vazut barbat care sa le faca pe toate, eu as putea sa spun ca da, am vazut asa ceva. Pe unul il cunosc foarte bine, ma vad zilnic cu el si cred ca face tot ce trebuie facut intr-o gospodarie (poate ca exista si mici "scapari" pe ici, pe colo). Spala, aspira, gateste, coase, calca daca e nevoie, sta si creste copilul, isi duce familia la plimbare, la cumparaturi, face piata. Si nevasta-sa, o nemernica, plecata de dimineata pina seara la servici. Sta cu copilul in weekenduri si serile.

Da, si tata le facea cand eram la el acasa si mama era la servici. Acei barbati chiar merita.
De 8 Martie chiar m-a rasfatat cu romantismul lui.
Dar nu meritam? Nu noi suntem baza lor in viata?


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Apr 30 2007, 06:47 PM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



Eu consider ca barbatii care-si ajuta sotiile isi fac viata de familie mai frumoasa sau mai buna. O femeie rupta de oboseala si necajita de faptul ca trebuie sa le faca pe toate nu poate fi mereu o companie placuta in casa si intervin certurile. Multi barbati nu inteleg ca daca-si ajuta nevestele, se ajuta si pe ei.
Da, femeile sint baza, in general,dar eu, personal, nu stiu ce m-as face fara sotul meu. Nimeni nu m-ar putea ajuta asa cum o face el (o sa-i ridic statuie liwlol.gif ). Si cu copilul, are rabdare, se poarta frumos (chiar adineauri l-am auzit zicindu-i ceva de pastele masii, sau cam asa ceva), il spala, il schimba, ii gateste (si ala mic nu vrea sa manince).
Cine creste un baiat, trebuie sa-l invete de mic ca trebuie sa participe la toate treburile casei si sa nu creasca cu ideea ca in viata lor trebuie sa fie o femeie care sa -i slugaresca, mai intii mama si pe urma sotia - sau, in unele cazuri amindoua.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare Apr 30 2007, 06:55 PM
Postare #7


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



hi.gif notworthy.gif notworthy.gif Mi-a placut discursul. Ai dreptate. hi.gif hi.gif hi.gif


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Apr 30 2007, 07:02 PM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(cristinamocica @ Apr 30 2007, 07:55 PM) *
hi.gif notworthy.gif notworthy.gif Mi-a placut discursul. Ai dreptate. hi.gif hi.gif hi.gif

Sarbatoreste-l pe sotul tau pe 5 mai pentru ca, in primu rind, a facut doi copii asa frumosi. Sa va traiasca.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare May 1 2007, 08:17 AM
Postare #9


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



QUOTE(shama @ Apr 30 2007, 07:47 PM) *
Eu consider ca barbatii care-si ajuta sotiile isi fac viata de familie mai frumoasa sau mai buna. O femeie rupta de oboseala si necajita de faptul ca trebuie sa le faca pe toate nu poate fi mereu o companie placuta in casa si intervin certurile. Multi barbati nu inteleg ca daca-si ajuta nevestele, se ajuta si pe ei.
Da, femeile sint baza, in general,dar eu, personal, nu stiu ce m-as face fara sotul meu. Nimeni nu m-ar putea ajuta asa cum o face el (o sa-i ridic statuie liwlol.gif ). Si cu copilul, are rabdare, se poarta frumos (chiar adineauri l-am auzit zicindu-i ceva de pastele masii, sau cam asa ceva), il spala, il schimba, ii gateste (si ala mic nu vrea sa manince).
Cine creste un baiat, trebuie sa-l invete de mic ca trebuie sa participe la toate treburile casei si sa nu creasca cu ideea ca in viata lor trebuie sa fie o femeie care sa -i slugaresca, mai intii mama si pe urma sotia - sau, in unele cazuri amindoua.

Asadar sa intelegem ca din punctul tau de vedere,5 mai nu e ziua barbatului tau?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinamocica
postare May 1 2007, 09:18 AM
Postare #10


de trei ori mamica
****

Grup: Members Plus
Postari: 662
Inscris la: 14-December 06
Din: Rm Valcea
Membru nr.: 1,212



Toti barbatii trebuie sarbatoriti pe 5 mai. Dar eu vreau sa spun ca sunt unii pentru care fiecare zi e o sarbatoare, iar de sarbatori nu se lucreaza... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Aceia isi merita ziua de 5 mai?


--------------------
Cel mai de pret lucru pe care ni l-a dat D-zeu sunt copiii. Hai sa ii tratam asa cum se cuvine!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 11:47 AM