Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Care Au "ramas" Insarcinate Cu Branca Ursului?, ce metode de a ramane insarcinate folositi?
cori80
postare Sep 2 2008, 09:05 AM
Postare #1


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Buna fetelor! M-am gandit sa deschid acest topic pt a afla daca sunt fete care au reusit sa ramana insarcinate cu ajutorul la branca ursului. Eu am luat prima luna si m-am oprit la ovulatie ca zice ca dauneaza sarcinii asa ca daca e o eventuala sarcina am vrut sa evit sa ii fac un rau. Eu am auzit de branca ursului de la o prietena care a ramas insarcinata din prima luna cu ajutorul acestei plante, si m-am gandit ca rau nu are ce face si sa incerc si eu poate reusesc sa raman insarcinata . Doamne ajuta!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geocoto
postare Sep 2 2008, 11:10 AM
Postare #2


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,248
Inscris la: 30-June 08
Din: Brussels
Membru nr.: 28,333



QUOTE(cori80 @ Sep 2 2008, 09:05 AM) *
Buna fetelor! M-am gandit sa deschid acest topic pt a afla daca sunt fete care au reusit sa ramana insarcinate cu ajutorul la branca ursului. Eu am luat prima luna si m-am oprit la ovulatie ca zice ca dauneaza sarcinii asa ca daca e o eventuala sarcina am vrut sa evit sa ii fac un rau. Eu am auzit de branca ursului de la o prietena care a ramas insarcinata din prima luna cu ajutorul acestei plante, si m-am gandit ca rau nu are ce face si sa incerc si eu poate reusesc sa raman insarcinata . Doamne ajuta!

Draga Cori 80 nu stim niciodata ce a dat rezultate, ca atunci cand iti doresti un copil ff mult iei de toate.Dar intamplator am aflat de la matusa mea de aceasta planta care a ramas insarcinata dupa ce doctorii i-au zis ca are ovulatie 0 si nici o sansa de a avea un copil.Atunci m-am decis sa iau si eu si sa-i dau si sotului care nu vroia sub nici o forma sa faca o spermograma sa vedem daca totul e ok.
La menstruatie aveam niste dureri cumplite dar pe parcurs ce am luat s-au diminuat si este buna si la ovulatie de luat nu-ti face nici un rau dimpotriva ajuta la o mai buna vascularizatie.
Am luat si pastile si sirop Branca Ursului dar dupa parerea mea siropul il simti imediat cum isi face efect.Mergi la un plafar cere sa-ti dea instructiunile de folosire si daca te avantajeaza cumpara-l.

Mult succes,
Georgiana trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare Sep 2 2008, 11:21 AM
Postare #3


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Multumesc de raspuns ! Eu am oprit deja ,tinctura am luat si eu si sotul desi spermograma arata bine am zis ca poate reusim odata. Apropo zice ca e afrodisiac numai ca la noi nu a avut asemenea efect, ba din contra parca nu imi mai venea sa fac nimic blush.gif . Sarcina usoara iti doresc si un BB sanatos!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 2 2008, 12:07 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441




eu iau doar tinctura de zmeura, desi trebuie sa recunosc ca week-end ul asta am cam ratat-o cu nuntile si chefurile noastre....dar de azi preomit sa revin...cat despre branca, nu stiu, eu sunt constienta ca nu e nevoie sa iau, am ramas de 2 ori gravida usor, cand mi-am propus, faptul ca nu am ramas de 2 luni, este cred eu din cauza clamidiei, pe care am depistat-o...astept sa mi vina ciclul, si apoi ma duc sa mi recolteze din nou pt analize, si de luna asta...dam bataie.....sa avem multi bebei de mai-iunie 2009.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
geocoto
postare Sep 2 2008, 02:26 PM
Postare #5


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,248
Inscris la: 30-June 08
Din: Brussels
Membru nr.: 28,333



QUOTE(cori80 @ Sep 2 2008, 11:21 AM) *
Multumesc de raspuns ! Eu am oprit deja ,tinctura am luat si eu si sotul desi spermograma arata bine am zis ca poate reusim odata. Apropo zice ca e afrodisiac numai ca la noi nu a avut asemenea efect, ba din contra parca nu imi mai venea sa fac nimic blush.gif . Sarcina usoara iti doresc si un BB sanatos!

La mine functiona ca un afrodisiac, adica simti cum sangele iti iriga mai bine toate cele dar trebuie sa-ti spun ca inainte am facut si o detoxifiere cu argila de 3 saptamani.Poate nu e asa mare nevoie la tine pentru ca a fost perioada verii si nu ati mancat asa mult gras.
Curaj si nu te descuraja.Cu cat te stresezi mai tare cu atat ti se pare ca nu mai ramai odata insarcinata.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cori80
postare Sep 3 2008, 06:14 AM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,041
Inscris la: 10-October 07
Din: Bacau
Membru nr.: 7,884



Iubita tiana tinctura de zmeur are tot aceleasi efecte ca BU? Sau pt ce e? Tot pt fertilitate?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 3 2008, 08:58 AM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(cori80 @ Sep 3 2008, 07:14 AM) *
Iubita tiana tinctura de zmeur are tot aceleasi efecte ca BU? Sau pt ce e? Tot pt fertilitate?

pe proespect zice ca e pt orice tulburare hormonala, dismenoree sau amenoree, deci regleaza si ciclul, se pare ca la mine l-a reglat dupa numai o luna,si nu am luat f constincioasa.....
si crd ca e si pt fertilitate, cred....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 3 2008, 09:30 AM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(iubita_tiana @ Sep 3 2008, 09:58 AM) *
pe proespect zice ca e pt orice tulburare hormonala, dismenoree sau amenoree, deci regleaza si ciclul, se pare ca la mine l-a reglat dupa numai o luna,si nu am luat f constincioasa.....
si crd ca e si pt fertilitate, cred....

Eu cred ca iti trebuie ceva bataita...sa-l iei constincios iubita tzuc.gif ...tinctura de zmeur...face foarte bine, vindeca ce e de vindecat si probabil prin asta pregateste terenul, un organism sanatos, este un organism...pregatit...insa nu pot spune ca e pentru fertilizare 100%...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Sep 3 2008, 09:35 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(rux25 @ Sep 3 2008, 10:30 AM) *
Eu cred ca iti trebuie ceva bataita...sa-l iei constincios iubita tzuc.gif ...tinctura de zmeur...face foarte bine, vindeca ce e de vindecat si probabil prin asta pregateste terenul, un organism sanatos, este un organism...pregatit...insa nu pot spune ca e pentru fertilizare 100%...


tac......ai dreptate.....nu am fost constincioasa.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Sep 3 2008, 10:11 AM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(iubita_tiana @ Sep 3 2008, 10:35 AM) *
tac......ai dreptate.....nu am fost constincioasa.....

smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 07:50 PM