Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

570 Pagini V  « < 568 569 570  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Mai 2009
RealDeeDee
postare Oct 4 2011, 02:04 PM
Postare #5691


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



Buna mamici,

Grazia,
Ma bucura planurile voastre pt. bebe nr. 2. Sper sa fie asa cum va doriti voi. Chiar de va fi fetita sau baietel oricum vei avea o mare parte din haine si lucruri asigurate. Oricum mai toti parintii zic ca la al doilea e mult mai usor ca la primul.
Noi mai asteptam sa se intoarca colegele gravide (3 la numar) si apoi am anuntat si eu ca mai vreau. Sa vedem...

Sa va faceti repede sanatosi si sa nu mai raciti! smile.gif

Asa e cu copilasii astia ai nostri care cresc. Si Ana ne da cate o replica de ramanem masca. E o dulceata iar perioada asta e superba. Ma bucur ca incepem sa comunicam iar crizele de plans/urlat sunt din ce in ce mai rare. Azi dimineata cand am plecat la serviciu se trezise si ma striga: Maaaaamiii, pupa mana (sa-i pup manuta).
Aseara ma intreba: Unde e Gina mea? Tot ea: E la alta casa (a) ei? (la tara e casa ei si garsoniera e alta casa).
Intr-o seara ma trezesc cu ea: Mami, cine a spart chiuveta? (e o intamplare de acum cateva luni in care Mimi - soacra-mea, a scapat din greseala un parfum de al meu in chiuveta de la baie si a facut o mare gaura in ea - ma rog am cooperat cu totii: ana vroia parfumul, eu i-am zis lu' Mimi sa i-l dea si uite asa) si tot ea: Mimi a spart chiuveta. Dupa cateva secunde, tot ea: Si cine a reparat-o? Tot ea: Tati tau a meu liwlol.gif

Si numai din astea. Ma topesc de dragul ei cat e de dulce.

Cu asigurarea asta intreaba si la Sanador. Vezi ce oferte au, pt. ca ei sunt axati pe persoane fizice. Medlife a intrat de la inceput bine pe persoane juridice.

Noi de jucat, redescoperim jucariile vechi, mai dansam, ne uitam la tv/calc (asta seara inainte de culcare), mergem afara - si uite asa trece timpul.

In weekend vrem sa mergem la Antipa si, daca e frumos, duminica mai dam o tura la ferma animalelor sa mai calareasca Ana (asa vrea tati ei: a zis ca-i ia doua ture cu poneiul smile.gifsmile.gifsmile.gif )

Viorela, voi ce mai ziceti? Voi aveti planuri pt. nr. 2? smile.gif




--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RealDeeDee
postare Oct 6 2011, 06:41 PM
Postare #5692


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



Ana casca.
Eu: Ana, ti-e somn?
Ana: Nu, doar casc!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RealDeeDee
postare Oct 6 2011, 09:05 PM
Postare #5693


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,221
Inscris la: 19-August 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 34,620



Tot din ciclul Ana:

Ana: Mami, canta "Bate vantu"!
Eu: "bate vantu' frunza'n dunga.. mmmm". Nu stiu Ana cantecul, trebuie sa-l invat.
Ana: Poti!

Eu, langa patul ei calcand printre/pe masinutele parcate langa pat.
Eu: Vai Ana, calc pe masinutele tale. Sunt peste tot!
Ana: Calci langa ele!


love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bursuc
postare Oct 9 2011, 11:11 PM
Postare #5694


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 384
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,720




buna mamici,

ma bucur ca sunteti bine atat voi cat si copii vostrii.

noi nu am fost bine deloc luna trecuta. l-am dus pe horia la cresa de pe data de 5 pana pe 9 septembrie si ne-am ales cu otita si bronsiolita. dupa o saptamana de antibiotic si aerosoli si cand starea lui se imbunatatise putin a luat un alt virus cica din aer si am luat-o de la capat, alt tratament si la o saptamant alt tratament si dupa 3 tratamente si o luna de stat acasa suntem bine. de maine vreau sa-l duc din nou la cresa insa sa va spun sincer imi este si frica sa-l mai duc. cand stiu cate medicamente i-am dat si cat a vomitat saptamana trecuta nici nu vreau sa ma gandesc sa o iau de la capat. mama unei fetite care este si ea la cresa imi spunea seara aceasta ca sunt multi copii bolnavi si le da asistenta sefa antibioticul la cresa. m-am minunat cand am auzit. eu oricum nu mi-am gasit nimic de lucru asa ca as putea sa-l mai tin acasa insa trebuie sa vorbesc sa nu-mi pierd locul.

in rest horia este la fel de neastamparat poate mai alintat si isi pune mai multe cornite. de pampers scapam si noi incet incet. acum ii mai pun doar la pranz si noaptea insa de multe ori este uscat. la capitolul vorbit este mai lenes vorbeste doar ce-i convine anumite cuvinte care-i plac lui cum suna. in rest e pasionat de icoane si carti de rugaciuni. eu tot ii spun sotului in gluma ca o sa se faca preot spre disperarea lui.

viorela la voi cum mai este la cresa? din cate am inteles razvan s-a obisnuit si ii este bine. el nu s-a imbonavit deloc pana acum? ii dai ceva pentru imunitate?

diana tare m-am mai amuzat cand am citit ce spune ana. abia astept sa vorbeasca si horia si sa ma intelg si eu cu el.

inimioara multa sanatate si doamne ajuta cu bebe nr 2. noi momentan ne multumim doar cu horia desi eu mi-as dori sa ma trec prin aceasta experienta, insa nu se stie niciodata ce ne rezerva viitorul. horia al vostru ce mai face? i-a trecut raceala?

va pup si sa aveti o saptamana usoara.


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bursuc
postare Nov 10 2011, 01:06 PM
Postare #5695


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 384
Inscris la: 9-November 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 47,720



buna mamici,

da chiar nu mai ziceti nimic. crybaby.gif

noi suntem bine. horia de doua saptamani merge la cresa, am mai fost si pe la bunici pe la suceava vreo 2 saptamani si tot asa trece timpul foarte repede.

voi cum sunteti?

va pup pe toti. tzuc.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MihaelaD
postare Dec 5 2011, 12:23 PM
Postare #5696


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 722
Inscris la: 19-May 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 147,995



Va asteptam sa ne vizitati pagina de fb cu hainute pt copilasi
http://www.facebook.com/profile.php?id=100...0&sk=photos


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

570 Pagini V  « < 568 569 570
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 12:49 AM