Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani, Cand ai langa tine oameni care te iubesc
Danutza_rge
postare Apr 5 2009, 12:07 PM
Postare #1



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



03.04.2009, ziua mea de nastere. Habar nu aveam, ca deja cu o saptamana inainte, atat sotul cat si prietenele mele incepusera sa conceapa un plan "diabolic". tongue.gif
Ziua in sine, ma asteptam sa fie la fel ca toate celelalte...singura noutate era ca pentru prima data imi petreceam aniversarea alaturi de persoanele pe care le iubesc cel mai mult:sotul si ...BOBO. De fapt, consideram ca atata timp cat DD mi l-a dat pe BOBO, nici nu puteam primi un cadou mai pretios, in toata viata mea.
In mod destul de ciudat, cu ceva vreme inainte de "marele eveniment", incepusem sa fiu evitata de prietenele mele din ce in ce mai des. Culmea, convorbirile noastre se scurtau pe zi ce trecea, discutiile erau mult prea banale, nu mai trecea nimeni in vizita, pe mess, aproape ca imi dadeau ignore. Chiar ma gandeam ca toata lumea se ciufuteste si ma respinge chiar in momentul in care simteam ca am nevoie de atentie mai mult ca oricand.
Bun......si am ajuns si in ziua cu pricina. ma asteptam ca de dimineata, sa sune mobilul de sa blocheze linia telefonica, dar...surpriza.....nimic.
Lori, deja ma sunase cu o zi inainte, sa ma roage insistent sa ma duc la ea. Cu toate ca planurile mele erau cu totul altele, vroiam sa merg cu BOBO la medic, la nenumaratele rugaminti firbinti ale "sefei clanului", am acceptat.
Asa ca, a venit Lori, m-a luat de acasa pe la ora 2, si am plecat spre ea.
Nici nu ma banuiam ce mi se copsese. biggrin.gif
In mare secret, atat Lori, Claudiu, Dyana, sora si cumnatul meu, si o alta buna prietena, auzind ca mi-am dorit de multa vreme o petrecere de ziua mea, s-au hotarat sa organizeze o mini petrecere surpriza.
Asa ca din momentul in care am intrat pe usa sufrageriei, au inceput sa curga confetii, baloanele, urarile de "La multi ani!", si pupaturile. Vreau sa va zic ca in acel moment, am simtit ca mi se inmoaie picioarele, sangele imi clocotea in vene si primul impuls a fost sa il asez jos pe BOBO, pentru ca simteam ca nu mai am putere sa il tin in brate.
mi-am dat seama, ca toate persoanele de la care asteptasem telefon si...nimic, erau acolo.Sotul meu, Lori, Karina si sora lu Lori - Andra, Dyana cu sora ei - Tony si cu Lara, sora, cumnatul si nepotul meu.
Totul fusese pregatit in cel mai mic detaliu.....mancare, sucuri ,confeti , baloane si bineinteles cadoul din partea lor pe care eu mi-l doream de foarte mult timp , un telefon de fite superb si nu in ultimul rand tortul in forma de gargarita care a fost '' cireasa de pe tort". Totul s-a incheiat cu o plimbare in parcul Tineretului , unde am admirat copacii infloriti si mirosul de iarba abia cosita.
Vreau sa le multumesc din tot sufletul acestor persoane dragi mie pt ceea ce au facut pt mine, si nu in ultimul rand celor care ma-u felicitat pe forum .


urmeaza pozele care sunt destul de multicele , de aceea am ales sa postez toata povestea pe blogul meu in ideea de a nu plictisi pe cineva

Aceasta postare a fost editata de Danutza_rge: Apr 5 2009, 12:08 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Danutza_rge
postare Apr 5 2009, 12:14 PM
Postare #2



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978














--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Postari in acest topic
Danutza_rge   Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:07 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:10 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:14 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:16 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:17 PM
bendisartemis   Felicitari si multi pupici ...ai intradevar niste ...   Apr 5 2009, 12:19 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:21 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:23 PM
Danutza_rge   RE: Cum E Sa Ti Se Indeplineasca Visul Copilariei La 30 Ani   Apr 5 2009, 12:26 PM
roxana30   Ce tort fain si ce petrecere super! Multi...   Apr 5 2009, 12:28 PM
dyana   Draga mea Danutza, Iti doresc ca restul zilelor ta...   Apr 5 2009, 12:39 PM
Danutza_rge   QUOTE(dyana @ Apr 5 2009, 01:39 PM) Draga...   Apr 5 2009, 12:48 PM
G.Raluca   Superb!Danutza esti o fericita sa fi inconjura...   Apr 5 2009, 12:58 PM
EMY2000   SUPERB.IMI PARE NESPUS DE BINE PTR TINE DANUTZA.IN...   Apr 5 2009, 04:02 PM
alondramona   La multi ani Danutza! O petrecere pe cinste...   Apr 5 2009, 04:14 PM
Luka   La multi ani , cu sanatate si impliniri ! ...   Apr 5 2009, 05:01 PM
rux25   Ma bucur nespus de mult pentru momentele tale de f...   Apr 5 2009, 06:04 PM
simona22   felicitari,la multi ani! ...esti norocoasa,si ...   Apr 5 2009, 06:56 PM
Lusha&Zbenguica   waawww, ce frumos!!!! ma bucur tar...   Apr 5 2009, 07:37 PM
gabrielle2003   felicit prietenele tale pentru surpriza care ti-au...   Apr 5 2009, 07:39 PM
Danutza_rge   va multumesc la toate ca a-ti impartasit cu mine a...   Apr 5 2009, 07:48 PM
terbancea   FRUMOS DIN PARTEA LOR CA S-AU GANDIT LA ASTA CE...   Apr 5 2009, 10:02 PM
Danutza_rge   QUOTE(terbancea @ Apr 5 2009, 11:02 PM) F...   Apr 5 2009, 10:24 PM
LoriG   Eu nu cred ca ar trebui sa spun foarte multe atat...   Apr 6 2009, 08:20 PM
Danutza_rge   QUOTE(LoriG @ Apr 6 2009, 09:20 PM) Eu nu...   Apr 6 2009, 08:44 PM


Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 01:38 AM