Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 561 562 563 564 565 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
mamigeo
postare Mar 19 2009, 07:00 AM
Postare #5621


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,178
Inscris la: 14-October 08
Din: Urziceni
Membru nr.: 42,509



QUOTE(mikaela @ Mar 19 2009, 12:57 AM) *
Hello burticutelor, din pacate nu am timp sa mai citesc din urma, dar eu sper ca toate sunteti bine, bebeii sunt grasunei si sanatosi.
La noi baby s-a grabit sa vina, a fost cel mai bine pt ca a avut cordonul infasurat de 3 ori in jurul gatului si putea sa moara . De la inceput am avut ceva probleme, ba cu una ba cu alta eu le credeam niste exagerrai dars e pare ca nu a fost chiar asa. Din cauza asta baby nu s-a putut hrani si nu a crescut cat trebuia pt varsta lui. Am fost la un simplu control si la un non stres test la inceput totul era ok, cand in urmatoarea secunda nu s-a mai auzit bataile inimii iar medicii au decis cezariana de urgenta. Totul s-a petrecut foarte repede, eram speriata pt baby sa nu i se intample ceva, dar Dumnezeu ne-a ajutat si am depasit cu bine.
La nastere a avut numai 1060g dar acum a ajuns la 1700g la aproape 5 saptamani. E foarte activ, mananca la san de o saptamana, sper ca totul sa fie ok si in continuare. Mai avem de stat in spital pana reuseste sa manance numai la san si sa ia in greutate.
Sper ca nu mai mult de 3 saptamani ca deja o iau razna acolo.
Eu va doresc multa multa sanatate sa fiti curajoase ca totul va fi bine.
Va pupicesc floare2.gif floare2.gif



Mikaela mami draga, imi pare foarte bine sa aflu vesti despre voi, sa aflu ca sunteti bine, ca bebe este hranit la san, ia in greutate si cel mai important ca este sanatos.
Ma rog Lui DD sa-ti dea putere sa rezisti acolo pentru bebelusul tau, el sa pape cat mai mult si sa ia rapid in greutate, ca sa ajungeti acasa cat mai repede.
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif

pray.gif pentru toate mamicile si toti bebelusii, sa ajungem cu bine la final de sarcina si sa ne dea DD copilasi sanatosi! pray.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamigeo
postare Mar 19 2009, 07:03 AM
Postare #5622


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,178
Inscris la: 14-October 08
Din: Urziceni
Membru nr.: 42,509



Buna dimineata mamici.
Eu sunt la cafeluta acum, cam matinala azi crybaby.gif , dar ma pregatesc sa merg la control.

Angi, Andreea
ce se intampla cu voi, mamici de pitici??? Sper ca sunteti bine cu burtica mare inca ...

Marylena, nici tu u ai mai intrat de ceva timp ... iar tu erai prima la cafeluta de dimineata.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamigeo
postare Mar 19 2009, 07:07 AM
Postare #5623


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,178
Inscris la: 14-October 08
Din: Urziceni
Membru nr.: 42,509



Marylena, trandafir.gif tzuc.gif gand la gand cu bucurie! Eu intrebam de tine si tu chiar atunci postasesi...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marylena7
postare Mar 19 2009, 07:25 AM
Postare #5624


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 17-October 08
Din: mangalia
Membru nr.: 43,003




[quote name='mamigeo' date='Mar 19 2009, 02:03 AM' post='555148']
Buna dimineata mamici.
Eu sunt la cafeluta acum, cam matinala azi crybaby.gif , dar ma pregatesc sa merg la control.

Angi, Andreea
ce se intampla cu voi, mamici de pitici??? Sper ca sunteti bine cu burtica mare inca ...

Marylena, nici tu u ai mai intrat de ceva timp ... iar tu erai prima la cafeluta de dimineata.
buna eram la cafeluta si sunt dar de multe ori citesc si cam atat multe cer sfaturi sau intreaba cate ceva iar eu daca habar nu am ce sa le raspund ca nu ma pricep tac chitic dar sunt bine mi-e din ce in ce mai greu dar sunt constienta ca mai bine nu o sa imi fie de acum in colo ce este bun este ca nu mai este mult ieri cum spuneam mi-a facut vaccinul azi imi fac analizele acum de dimineata de la 9 si sper sa iasa bune in rest totul ok a avut fiimiu sedinta cu parinti si eu am vizitat baia scolii aproape toata sedinta ori ma deochiat cineva ori nu stiu ce sa intamplat dar am vomat si sufletul din mine bine ca fiimiu nu este un copil problema si are numai fb ca eu nu am apucat sa aud nimic din sedinta decat sfarsitul ca se face tabara in vara la alba iulia si care vor sa lase copii macar la asta am participat si eu si la plecare am intrebato pe doamna de alex daca e totul ok cu el si ma linistit ca nu are nici o treaba cu el adica are note bune e printre primi din clasa si imi spunea sa il las in tabara ca merita ceia ce si faceam cam scumpa 9 milioane si dar merita in rest sper ca si tu esti bine si sa fii si deacum tot asa pana la termen te pup tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamigeo
postare Mar 19 2009, 07:34 AM
Postare #5625


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,178
Inscris la: 14-October 08
Din: Urziceni
Membru nr.: 42,509



Bafta astazi la analize, Mary.

Cat despre baietelul tau ... felicitari din partea mea si sa o tina tot asa! Se vede ca te-ai ocupat de el.
Sper ca si lui Theo ii va placea cartea. Deocamdata are in cap numai fotbal... doh.gif Abia astept sa vina toamna sa-l dau la gradinita sa vad cum se comporta acolo. wub.gif

tzuc.gif pentru un baiat istet foc, dar si pentru mami a lui si pentru bebelina din burtica.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marylena7
postare Mar 19 2009, 08:00 AM
Postare #5626


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 321
Inscris la: 17-October 08
Din: mangalia
Membru nr.: 43,003



QUOTE(mamigeo @ Mar 19 2009, 02:34 AM) *
Bafta astazi la analize, Mary.

Cat despre baietelul tau ... felicitari din partea mea si sa o tina tot asa! Se vede ca te-ai ocupat de el.
Sper ca si lui Theo ii va placea cartea. Deocamdata are in cap numai fotbal... doh.gif Abia astept sa vina toamna sa-l dau la gradinita sa vad cum se comporta acolo. wub.gif

tzuc.gif pentru un baiat istet foc, dar si pentru mami a lui si pentru bebelina din burtica.

mersi mult esti o dulce sa sti ca m-am ocupat de el de aia m-am si lasat de servici pt el acum eu nu o sa iau nici un ban pt bebelina mea dar nu imi pare rau ca am castigat multe ca mi-am pus pe picoare baiatul cu scoala mai are un pic si intra in a 3a e mare deja pot avea incredere ca se poate descurca si singur cu scoala si nu iti face probleme si al meu avea in cap numai joaca afara si calculator si desene dar cu timpul l-am dat pe brazda intai teme invatam si apoi ai timp si de restul si la gradinita ii pregatea cu teme le dadea acasa de facut cifre litere sa se invete cu teme vezi tu ce faci atunci daca te tii atunci de el si ii explici intai teme si dupaia facem orice e ok ai sa ai succes ca ii intra in reflectie sa isi faca tema si sa ceara el sa o faca ca sa se poata juca sau sa faca ce ii place te pup si ai grija de baiat si de tine si bebelul din burtica va pup tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 19 2009, 09:02 AM
Postare #5627


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(catalina03 @ Mar 18 2009, 12:44 PM) *
SALUTARI gravida.gif VAD CA MAJORITATEA BURTICILOR AU VESTI BUNE SI MA BUCUR ENORM !EU ABIA SAPT.VIITOARE MERG SA-MI FAC TESTUL PT.STREPTOCOC ASA M-A SFATUIT GINECOLOGUL.SI EU VREAU SA NASC NATURAL ANASTASIA CA SI PRIMA DATA.SUNT CATEVA MAMICI CARE LIPSESC DE CEVA TIMP ANGI MARIA-CORINA?SPER CA E TOTUL OK. tzuc.gif


maria-corina spunea ca pleaca la tara si revine peste o saptamana, dar nu avea comp. acasa.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 19 2009, 09:04 AM
Postare #5628


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(anastasia80 @ Mar 18 2009, 04:05 PM) *
Unde anume te duci sa faci cultura de col pt streptococ?Ar trebui sa fac si eu si nu stiu unde anume, ca la spital nu se mai face din cate am inteles eu.


eu am facut in urma cu 2 saptamani la clinica polisano de langa plazza romania. a costat 70 ron si am avut rezultatele in 4 zile.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 19 2009, 09:06 AM
Postare #5629


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(mikaela @ Mar 18 2009, 10:57 PM) *
Hello burticutelor, din pacate nu am timp sa mai citesc din urma, dar eu sper ca toate sunteti bine, bebeii sunt grasunei si sanatosi.
La noi baby s-a grabit sa vina, a fost cel mai bine pt ca a avut cordonul infasurat de 3 ori in jurul gatului si putea sa moara . De la inceput am avut ceva probleme, ba cu una ba cu alta eu le credeam niste exagerrai dars e pare ca nu a fost chiar asa. Din cauza asta baby nu s-a putut hrani si nu a crescut cat trebuia pt varsta lui. Am fost la un simplu control si la un non stres test la inceput totul era ok, cand in urmatoarea secunda nu s-a mai auzit bataile inimii iar medicii au decis cezariana de urgenta. Totul s-a petrecut foarte repede, eram speriata pt baby sa nu i se intample ceva, dar Dumnezeu ne-a ajutat si am depasit cu bine.
La nastere a avut numai 1060g dar acum a ajuns la 1700g la aproape 5 saptamani. E foarte activ, mananca la san de o saptamana, sper ca totul sa fie ok si in continuare. Mai avem de stat in spital pana reuseste sa manance numai la san si sa ia in greutate.
Sper ca nu mai mult de 3 saptamani ca deja o iau razna acolo.
Eu va doresc multa multa sanatate sa fiti curajoase ca totul va fi bine.
Va pupicesc floare2.gif floare2.gif


multumim ca ne-ai scris si iti dorim ca bebe sa pape cat mai mult la san si sa se mare mare si voinic! multa sanatate la amandoi! hug.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
di@
postare Mar 19 2009, 09:40 AM
Postare #5630


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 177
Inscris la: 2-December 08
Din: tel aviv, israel
Membru nr.: 52,966



buna dimineata burtici...
am citit pe aici ce ati mai scris...MIKAELA...ma bucur sa aud vesti bune...sa dea d-zeu sa fie sanatos bb si sa manance sa creasca mare...acum am vazut ca tu esti in canada...chiar ma gandeam ca in ro nush ce ar fi fost in situatia ta...ca la cum sunt de dotate spitalele romanesti...
YONUTZA bine ca ai ajuns cu bine acasa...mult succes in continuare in gasirea unui dr bun...sarcina usoara si mai ales nastere usoara pe mai departe...
eu am fost la control ieri dar nu am nu stiu ce vesti..nu mi-a facut control la col pt ca a zis ca si daca nasc acum nu mai e nici o probleme...s-a uitat la bebelina si a zis ca totul e in regula...am intrbat daca nu poate vedea colul la eco normal si a zis ca e foarte dificil...deci nu m-a mai controlat...pe mine nici nu m-a trimis sa imi faca test de culturi din vagin...eu nush de ce...poate vrea sa ma trimita pe ultima suta de metri...ca mai merg la el pe 1 aprilie doh.gif
nici eco 3d pt trim 3 nu m-a mai trimis sa fac...nush ce sa zic...am increderein el pt ca e directorul sectiei de nasteri la un spital mare de aici din tel aviv...desi eu nu voi naste la spitalul la care lucreaza el...aici se obisnuieste sa nasti la cel mai apropiat spital de casa ta...si e unul la 10 min cu masina de mine...
sper ca vor fi toate ok...multa sanatate si astept vesti bune de la toate..pupici multi.. hug.gif floare2.gif oFloare.gif

Aceasta postare a fost editata de di@: Mar 19 2009, 09:42 AM


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 561 562 563 564 565 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 25th April 2024 - 11:27 PM