Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 3132 3133 3134 3135 3136 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
costi
postare Apr 5 2011, 04:10 PM
Postare #31331


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



nu intru des, dar si cand intru sa scriu, umplu cate-o pagina smile.gif

Multa sanatate bolnaviorilor: am retinut doar de Ioana si Gabitu, sper sa nu mai fie si altii.

Eu sunt cam suparata ca se pare ca a ajuns scarlatina si la gradinita de langa parcul "nostru". Mi-e si frica sa il mai las pe Matei. Dar nici nu pot sa il tin in casa.
Ieri m-a suparat ca l-am trimis la olita cand facea caca si nu s-a dus, a facut in pampers; i-am zis ca mai mergem in parc cand imi cere olita sa faca acolo caca si azi...surpriza: mi-a cerut olita si a facut caca. Nu mi-a venit sa cred. Asa ca acum e in parc, ca de' i-am promis copilului. sper sa il tina obiceiul.

gata, acum va las, ma duc sa pregatesc cina sad.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Apr 5 2011, 04:10 PM
Postare #31332


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(anastasia80 @ Apr 5 2011, 02:09 PM) *
Buna fetele! Noi azi ne-am cam facut de cap, am stat o gramada pe afara in parc, am facut si treaba.....Foarte cald, doamne ce ardea soarele!

Pun poze cu masuta dar nu stiu cat de bine se vede ca sunt facute cu tel:



e foarte frumoasa si interesanta. Sa o foloseasca cu placere!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
veramitoi
postare Apr 5 2011, 04:41 PM
Postare #31333


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 243
Inscris la: 8-March 11
Din: buzau
Membru nr.: 205,278



frumoasa masuta anastasia..cit ai dat pe ea e buna ca-i da o ocupatie copilului....sa o stapiniti sanatosi... tzuc.gif hug.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Apr 5 2011, 04:44 PM
Postare #31334


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566




Buna ziua, tuturor
A mai trecut o zi de munca. Fata mea s-a acomodat bine cu doamna, dra examenul il va da maine cand va trebui sa si doarma la pranz cu ea ca pleaca sotul. Sper sa fie ok.
Vreme asta nu ne prea ajuta cu plimbatul, e destul de rece si mai bate si vantul sad.gif In seara asta dam si noi o tura prin kaufland ca sa mai facem ceva provizii daca pleaca tati. Cadou de ziua Arinei inca nu ne-am gandit. Probabil ne vom lasa dusi de val si ne vom orienta la fata locului, la magazin biggrin.gif Oricum ea primeste mai tot timplu cadouri asa ca ...


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Apr 5 2011, 04:52 PM
Postare #31335


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



Anca, sa foloseasca sanatoasa cadourile! Masuta e super smile.gif
Vero, super pozele cu Teo trandafir.gif
Corina, sanatate multa oFloare1.gif sa fiti in forma maxim ain weekend.
Andreea, chiar zilele trecute ii spuneam sotului ca trebuie sa-i cumparam Arinei pantofi, la care el ma intreaba "IAR?", pt ca anul trecut i-am luat unii in primavara si altii in toamna. Dar ce sa fac daca i-a crescut piciorusul?
Loredana, Karmin, multumim de urari! trandafir.gif
Costi, super ideea! Nu ma gandeam ca ar putea sa prinda la un copil asa mic. Bravo, Matei, de acum tot la olita sa faci. Noi mai avem mult de munca la capitolul asta.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Apr 5 2011, 05:45 PM
Postare #31336


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



Multumim mult fetelor pt urari, si da, este foarte interesanta si tine copilul ocupat. Stau cu ea si o invat cifrele deocamdata, e tare curioasa. Cel mai mult ii place sa deseneze cu creta biggrin.gif Nici noi nu stiam ce sa ii luam, asa ca asera cand am fost la cumparaturi am zis sa intram si in magazinul cu jucarii, si asa ne-a venit ideea. Am dat pe ea 200 ron.
Mai devreme am calcat, fata mea se juca cu o pisicuta muzicala, a vrut mititica sa imi arate cum danseaza ea si a alunecat pe parchet si si-a spart buza. Asa a mai plans saracuta..... sad.gif Acum e cu tataie pe afara, i-am zis sa nu stea mult, a inceput sa bata vantul, s-a innorat, au anuntat ploaie spre seara.
Manu ma bucur enorm ca s-a acomodat pitica cu doamna, ai sa vezi ca si maine va fi bine.
Corina multa sanatate lui Gabitzu, mititelul, chiar acum cand se apropie ziua lui sa fie racit?
Vero fruoase pozele cu Teutzu, dar imi pare rau ca nu se vede culoarea ochilor mai bine, ma innebunesc ochii lui de frumosi ce sunt.
Costi foarte bine procedezi cu olita, asa se invata sa faca la ea si sa spuna cand face, numai de dragul de a iesi afara si tot spune biggrin.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaela_2011
postare Apr 5 2011, 07:36 PM
Postare #31337


Mami de Antonia (aprilie 2009), Alessandro si Gabriela (septembr
****

Grup: Top Members
Postari: 997
Inscris la: 28-January 11
Din: Stuttgart, Germany
Membru nr.: 213,832



Buna seara mamici si pitici,

Ma bucur sa aflu de cadou. Important e sa se faca repede bine Gabita ca sa sarbatoriti cum se cuvine. Nici eu nu o sa fac petrecere cu copii, imi trebuiesc banii pt botez. O sa ne luam noi revansa cand facem pt gemeni prima aniversare.

Gabi are primii 2 dintisori si incep sa creasca pe fiecare zi ce trece mai mult.

Antonia incepe sa spuna "apa" cand ii este sete. Bea putin si pe urma se joaca cu apa punand stiksuri sau grisine in apa mancandule apoi. doh.gif doh.gif doh.gif

Noi in curand ne vom pregati de ultima masa pentru cei mici. Pe Antonia acum 5 min am trezit-o, ar fi dormit pana dimineata daca era dupa ea. Se pare ca a adormit destul de tarziu.

Anastasia, sa stapaneasca sanatoasa fetita masuta.
Veronica, Teo este un scump in poze. Sa va traiasca.

O seara placuta.


--------------------
Mihaela

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Apr 5 2011, 10:46 PM
Postare #31338


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(loredana03 @ Apr 5 2011, 04:43 PM) *
multumim tuturor pentru urari si pentru vorbele bune aduse atunci cand aveam nevoie. iar pentru tine danutza o notworthy.gif cat si o rugaciune catre Dumnezeu ca visul tau sa se implineasca cat mai repede.
la multi ani puisorilor ce au implinit minunata varsta de 2 ani cat si pentru cei ce urmeaza sa implineasca.


Multumim frumos, Loredana! Pupici pentru baietii tai frumosi! tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Apr 5 2011, 10:47 PM
Postare #31339


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(anastasia80 @ Apr 5 2011, 05:09 PM) *
Buna fetele! Noi azi ne-am cam facut de cap, am stat o gramada pe afara in parc, am facut si treaba.....Foarte cald, doamne ce ardea soarele!

Pun poze cu masuta dar nu stiu cat de bine se vede ca sunt facute cu tel:


Foarte frumoasa masuta! Sa va jucati mult-mult cu ea! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danutza75
postare Apr 5 2011, 10:50 PM
Postare #31340


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,111
Inscris la: 10-December 09
Din: Buzau
Membru nr.: 121,783



QUOTE(veramitoi @ Apr 5 2011, 07:50 AM) *


"Teia" e un dulce! Se vede ca a fost tare bucuros de petrecere! tzuc.gif
Multa sanatate tatalui tau! trandafir.gif
Ne e dor de voi ... Razvanel il striga mereu pe Teo pe afara!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 3132 3133 3134 3135 3136 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 07:42 AM