Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

18 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiri Michael Jackson
maryhynt
postare Jul 4 2009, 04:15 PM
Postare #21


Mary mamy de fetita frumoasa!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,918
Inscris la: 6-December 07
Membru nr.: 10,854



Concertul lui Michael Jackson din 1992, difuzat duminică pe stadionul Iolanda Balaș


Concertul ''Live in Bucharest: The Dangerous Tour'' pe care Michael Jackson l-a susținut, în octombrie 1992, pe stadionul național, va fi difuzat duminică pe stadionul Iolanda Balaș Soter din Capitală.




La 17 ani după primul concert pe care Michael Jackson l-a susținut la București, Nova Music/Sony Music și MTV îi cheamă pe fanii megastarului la evenimentul dedicat memoriei artistului, "Remember Michael Jackson at Bucharest", eveniment sprijinit de Primăria Sectorului 1 și de Federația Română de Atletism.

Fanii lui Michael Jackson sunt așteptați, de la ora 19.00, pe stadionul Tineretului Iolanda Balaș de pe Bulevardul Mărăști din Capitală, pentru a retrăi cele mai importante momente din cariera artistului pop, printre care și cele mai bune videoclipuri și piese ale superstarului.

Iar de la ora 21.00, "Live in Bucharest: The Dangerous Tour" va putea fi urmărit simultan pe stadionul Iolanda Balaș Soter și pe MTV, cele 122 de minute de concert urmând să fie difuzate și pe www.mtv.ro și www.stririleprotv.ro.

Aceasta postare a fost editata de maryhynt: Jul 4 2009, 04:16 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:37 AM
Postare #22


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Neverland, refugiul lui Michael

O vale în California. Peste tot se vede vița de vie a producătorilor de vin. Aici și-a imaginat Michael că va putea crea o lume perfectă: Neverland. O vilă cu 25 de camere, elefanți, girafe, tigri și crocodili cazați într-o grădină zoologică.

Vila era dotată cu un cinematograf unde fuseseră construite cabine din sticlă, dotate cu paturi pentru oaspeții bolnavi. Un angajat special avea grijă să procure cele mai noi jocuri video care apar pe piață.

În parcul de distracții de la Neverland a fost amenajată o pistă pentru întreceri de mașini și un carusel vechi cu lanțuri. Artistul făcea baie în căzi umplute cu apă minerală Perrier. Locuia împreună cu maimuța lui “Bubbles” și avea un angajat, plătit cu 9.000 de dolari pe lună, care trebuia doar să curețe mizeria adunată în blana animalului.

“În spatele porților de la Neverland am reușit să-mi creez propria lume. Tot ce iubesc se află aici, în spatele porților”, spunea Michael. Nverland a fost cetatea menită să-l apere pe artist de lumea înconjurătoare. “Îmi place să mă dau în carusel. Pot gândi mai bine în astfel de momente”.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:37 AM
Postare #23


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



500.000.000 de fani vor la înmormântarea regelui

Nu mai puțin de jumătate de miliard de fani s-au înscris pe listele pentru primirea unui bilet la ceremonia de înmormântare a lui Michael Jackson, ce va avea loc marți, la Staples Center din Los Angeles.

Din păcate organizatorii nu au la dispoziție decât 17.500 de bilete, însă evenimentul va fi transmis în toate colțurile lumii prin intermediul unor ecrane gigant. Participanții la funeralii vor fin trași la sorți de pe liste.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:38 AM
Postare #24


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151




Trupul lui Michael, absent de la funeralii

Trupul lui Michael Jackson nu va fi expus mulțimii și este posibil ca nici măcar să nu fie adus. Asta pentru că familia dorește o înmormântare privată, care se va desfășura în secret.

Se crede în momentul de față că familia Jackson a planificat o înmormântare privată, la cimitirul Forest Lawn, din Los Angeles.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:39 AM
Postare #25


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Megastarul, dependent de analgezice

Pentru că era îngrozit de cea mai mică durere și suferința din jur îl provoca traume dureroase, Michael Jackson ajunsese să apeleze foarte des la anestezistul personal.

“Efectul de la anestezie este unul extrem de bizar. Pacientul are impresia că se suspendă timpul, că nimic din jur nu îl mai poate afecta, că plutește peste orice și că nu i se poate întâmpla nimic rău”, a declarat Neil Ratner, anestezistul personal al starului.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:42 AM
Postare #26


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Michael s-a ascuns în WC la Casa Albă

Michael Jackson a fost primul artist de culoare celebru în întreaga lume. A reușit să unească America pe vremea când actualul președinte, Barack Obama, mergea încă la facultate.

Toți dansau pe muzica lui Michael, și bogații din cartierele de lux, și locuitorii din ghetouri. Erau melodii iubite de eschimoși, comuniști, ingineri, doctori. Lumea întreagă se mișca în ritmul impus de muzica artistului.

Albumul “Thriller” s-a vândut în peste o sută de milioane de exemplare. În timpul turneului mondial din anii 1987 – 1989, Michael a umplut de șapte ori până la refuz stadionul Wembley (70.000 de locuri). Pentru albumul “Invincible”, Sony i-a plătit 65 de milioane de dolari.

Albumul are 16 melodii, deci Sony a dat patru milioane pe o melodie. Compania Pepsi i-a plătit 15 milioane de dolari pe spoturi publicitare în care artistul nici măcar nu trebuia să apară. “Muzica bună și melodiile bune sunt nemuritoare. Civilizațiile apar și dispar, moda se schimbă, muzica bună e nemuritoare, e ca o sculptură. Rămâne veșnică”, spunea Michael.

În timpul turneului “Dangerous”, un fan din Londra a amenințat că se sinucide dacă nu îl va vedea pe Michael măcar pentru o secundă. Bărbatul se suise pe un acoperiș, peste drum de hotelul în care era cazat starul.

Michael a apărut la geamul unei camere, s-a rotit o dată pe vârfuri, iar fanul a coborât mulțumit de pe acoperiș. Acolo unde îl întâlneau, fanii îl asaltau, încercau parcă să-l înghită. “Mă prindeau de păr și trăgeau. Plângeam de durere. Simțeam că mă asfixiez sau că sunt sfâșiat în bucăți”.

La apogeul celebrității sale, Uniunea Sovietică se temea mai mult de Michael decât de capitalism.

În 1984, Michael Jackson a fost invitat la Casa Albă de către președintele Ronald Reagan. A venit însoțit de 80 de bodyguarzi, mai mulți decât avea președintele. În timp ce i se prezenta clădirea, starul a început brusc să urle, a luat-o la fugă pe un culoar și s-a blocat în toaletă.

Prin ușa de la baie le-a spus celor uimiți de reacția sa că i s-a promis că la ceremonie vor fi și copii, dar el vede acolo doar adulți. În câteva minute, angajații Casei Albe și-au adus copiii la întâlnire, iar Michael a ieșit din toaletă. A mai sporovăit câteva clipe cu președintele, apoi a plecat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 08:57 AM
Postare #27


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151





Aceasta postare a fost editata de natsandrea: Jul 5 2009, 08:58 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 09:02 AM
Postare #28


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



http://www.youtube.com/watch?v=9Xs9OQHpwDE


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 09:07 AM
Postare #29


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151





--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 5 2009, 09:08 AM
Postare #30


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151






--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

18 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:41 AM