Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

11 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Lucrari De La Gradi
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 02:44 PM
Postare #41


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 12:27 PM) *
notworthy.gif Multumesc, draga mea! Nu luasem in calcul aceasta posibilitate! La un moment dat voia al meu sa deschida o gradinita particulara ... dar nu stia la ce se inhama doh.gif Ce diploma ai trimis la omologat, daca poti sa-mi spui? Eu deocamdata o am doar pe cea de bac, facultatea inca n-am terminat-o.


Am diploma de licenta, engleza-franceza,dar din pacate,mi-au spus ca nu-mi pot omologa decit o specializare si am ales engleza.Am predat o vreme si aici la colegiu,am facut orele de engleza de dupa masa,acum m-am inscris la o agentie ,ca profesor particular si ei imi cauta ore si mi le trimit.Dar astept diploma omologata,ca sa-mi pot gasi un serviciu adevarat rolleyes.gif
Scuze,Anca,stiu offtopic.gif


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 02:49 PM
Postare #42


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 03:44 PM) *
Scuze,Anca,stiu offtopic.gif


Nu'i bai, ma bucur ca v-am adunat pe toate la un loc! rolleyes.gif

Aceasta postare a fost editata de Anca74: Aug 13 2009, 02:49 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 13 2009, 03:17 PM
Postare #43


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 02:44 PM) *
Am diploma de licenta, engleza-franceza,dar din pacate,mi-au spus ca nu-mi pot omologa decit o specializare si am ales engleza.Am predat o vreme si aici la colegiu,am facut orele de engleza de dupa masa,acum m-am inscris la o agentie ,ca profesor particular si ei imi cauta ore si mi le trimit.Dar astept diploma omologata,ca sa-mi pot gasi un serviciu adevarat rolleyes.gif
Scuze,Anca,stiu offtopic.gif

Multumesc mult pt raspuns! Are vreo importanta liceul pe care l-ai terminat? Sau doar diploma de la facultate conteaza?
Felicitari frumoasei Karina pentru realizarile ei la cole, e fantastica la cei 3 anisori ai sai! eusa_clap.gif iar materialele isi merita banii! hi.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 03:35 PM
Postare #44


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585




QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 03:39 PM) *
Scuze daca v-am plictisit notworthy.gif ,dar eu am fost f incintata de lucrurile realizate,mai ales ca se zice ca in strainatate nu se face scoala...total neadevarat,cel putin din cite am vazut eu pina acum.


Nu ne-ai plictisit deloc...cel putin pe mine!
Asa auzisem si eu, ca afara se face mai putina scoala...in cazul vostru cred ca ati facut prea multa! rolleyes.gif
Super lucrari!
Super carti/caiete..
Mi-a placut ideea cu cartea de religie care are si explicatii scrise...asa stie si parintele ce invata exact, ce i se spune copilului la scoala...
Nu de alta dar eu am o mare problema cu aparitia oamenilor...adica nu prea stiu ce si cum sa ii explic lui Radu, ca el stie deja de Isus, Adam si Eva, de Isus, de Noe....dar stie si ca omul se trage din maimuta si a evoluat si uite asa....ne stresam zilnic sa le asezam in ordine cronologica! Si nu stiu exact ce li s-a spus la gadi...ca nu as vrea sa le contrazic pe doamnele educatoare! rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Aug 13 2009, 04:35 PM
Postare #45


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Felicitari lui Raducu! eusa_clap.gif oFloare.gif ...si pupic de la Lara.


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca74
postare Aug 13 2009, 04:49 PM
Postare #46


Anca, mami de Radu, zis Aby
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,051
Inscris la: 22-November 06
Din: Bucuresti
Membru nr.: 585



QUOTE(dyana @ Aug 13 2009, 05:35 PM) *
Felicitari lui Raducu! eusa_clap.gif oFloare.gif ...si pupic de la Lara.

Si noi va pupam! trandafir.gif Frumoaselor!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 05:34 PM
Postare #47


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 03:17 PM) *
Multumesc mult pt raspuns! Are vreo importanta liceul pe care l-ai terminat? Sau doar diploma de la facultate conteaza?
Felicitari frumoasei Karina pentru realizarile ei la cole, e fantastica la cei 3 anisori ai sai! eusa_clap.gif iar materialele isi merita banii! hi.gif


Multumim,Simona ! Cit despre diploma,ar treb sa-ti omologhezi ultima dintre ele,cea de care vrei sa te folosesti,daca ai terminat liceul pedagogic,atunci aceea,dar nu stiu daca studiile sunt echivalente cu ceea ce este in Spania,si s-ar putea sa-ti ceara sa faci ceva diferente.Uita-te pe site-ul ministerului educatiei,poate o sa gasesti ceva ce-ti poate fi de folos sau exista forumuri cu tema asta,poti sa pui si tu o intrebare,vezi ce iasa...


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 13 2009, 05:39 PM
Postare #48


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



QUOTE(ikarinusa @ Aug 13 2009, 05:34 PM) *
Multumim,Simona ! Cit despre diploma,ar treb sa-ti omologhezi ultima dintre ele,cea de care vrei sa te folosesti,daca ai terminat liceul pedagogic,atunci aceea,dar nu stiu daca studiile sunt echivalente cu ceea ce este in Spania,si s-ar putea sa-ti ceara sa faci ceva diferente.Uita-te pe site-ul ministerului educatiei,poate o sa gasesti ceva ce-ti poate fi de folos sau exista forumuri cu tema asta,poti sa pui si tu o intrebare,vezi ce iasa...

Aha, o sa caut ceva informatii pe forumurile lor si pe site ... ca sa stiu pe viitor!
Gata cu intrebarile, nu te mai deranjez notworthy.gif mersi mult pt lamuriri!
Pup o Karinusa cu ochi frumosi! wub.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 05:41 PM
Postare #49


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



QUOTE(Anca74 @ Aug 13 2009, 03:35 PM) *
Nu ne-ai plictisit deloc...cel putin pe mine!
Asa auzisem si eu, ca afara se face mai putina scoala...in cazul vostru cred ca ati facut prea multa! rolleyes.gif
Super lucrari!
Super carti/caiete..
Mi-a placut ideea cu cartea de religie care are si explicatii scrise...asa stie si parintele ce invata exact, ce i se spune copilului la scoala...
Nu de alta dar eu am o mare problema cu aparitia oamenilor...adica nu prea stiu ce si cum sa ii explic lui Radu, ca el stie deja de Isus, Adam si Eva, de Isus, de Noe....dar stie si ca omul se trage din maimuta si a evoluat si uite asa....ne stresam zilnic sa le asezam in ordine cronologica! Si nu stiu exact ce li s-a spus la gadi...ca nu as vrea sa le contrazic pe doamnele educatoare! rolleyes.gif


In fiecare manual exista explicatii,iar cind primesti la sf trimestrului mapa,poti urmari foarte usor ceea ce a realizat copilul. In plus,exista in mape si o carte pt parinti,in care se explica evolutia lectiilor si obiectivele lor.Deci parintele stie de la bun inceput ceea ce va face copilul in acel an scolar.Iar daca doresti explicatii in plus,exista o zi anume,in fiecare saptamina, in care educatoare sta pina la ora 6,tocmai pt treaba asta, si poti merge sa vb cu ea ( programul normal de gradi este de la 9 la 14).


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ikarinusa
postare Aug 13 2009, 05:45 PM
Postare #50


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 523
Inscris la: 10-March 08
Din: Spania
Membru nr.: 17,342



QUOTE(ssimmona @ Aug 13 2009, 05:39 PM) *
Aha, o sa caut ceva informatii pe forumurile lor si pe site ... ca sa stiu pe viitor!
Gata cu intrebarile, nu te mai deranjez notworthy.gif mersi mult pt lamuriri!
Pup o Karinusa cu ochi frumosi! wub.gif


partners.gif partners.gif partners.gif

Nu ma deranjezi deloc,dimpotriva...Daca gasesti vreo nelamurire pe site-ul ministerului,poti sa ma intrebi linistita...Succes la cautare !


--------------------
KARINA WINONA

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

11 Pagini V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 10:24 AM