Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

32 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Scrie Si Tu O Rugaciune!, PENTRU COPII,PENTRU TINE...
Eena
postare Aug 12 2008, 05:11 PM
Postare #11


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



Rugaciune pentru impacare
Doamne,miluieste pe cei ce ma urasc,se sfadesc cu mine si ma ocarasc;asemenea si pe cei ce ma graiesc de rau,ca nu cumva vreunul din ei,sa patimeasca ceva rau pentru mine,necuratul,nici in veacul de acum,nici in cel ce va sa fie.Ci-i sfinteste pe dansii cu mila Ta,si-i acopera de bunatatea Ta,Preabunule Stapane.Amin.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmyta
postare Aug 12 2008, 06:47 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 400
Inscris la: 11-January 08
Din: iasi
Membru nr.: 12,407



Vreau sa va zic si eu o rugaciune pe care o spun atunci cand simt ca am nevoie de ajutor.

Rugaciune catre Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu:

Imparateasa mea cea preabuna si nadejdea mea, Nascatoare de Dumnezeu, primitoarea saracilor si ajutatoarea strainilor, bucuria celor mahniti, acoperitoarea celor necajiti, vezi-mi nevoia, vezi-mi necazul; ajuta-ma ca pe o neputincioasa, hraneste-ma ca pe o straina. Necazul meu il stii; ci il dezleaga precum voiesti, ca n-am alt ajutor fara de tine, nici alta folositoare grabnica, nici alta mangaietoare buna, ci numai pe tine, o Maica lui Dumnezeu, ca sa ma pazesti si sa ma acoperi in vecii vecilor. Amin.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Luka
postare Aug 12 2008, 09:53 PM
Postare #13


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,435
Inscris la: 25-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,660



O rugaciune care-mi place a Sfantului Efrem Sirul , se citeste in timpul slujbelor din Postul Mare .

Doamne si Stapanul vietii mele ,
duhul trandaviei , al grijii de multe,
al iubirii de stapanire si al grairii in desert
nu mi-l da mie.
Iar duhul curatiei , al gandului smerit ,
al rabdarii si al dragostei , daruieste-l mie,
robul tau.
Asa Doamne ,Imparate , daruieste-mi ca sa-mi vad gresalele mele si sa nu osandesc pe fratele meu , ca binecuvantat esti in vecii vecilor
Amin .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Aug 12 2008, 11:27 PM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




pentru ca se apropie sf Maria...........si pentru ca si eu port acest nume,pentru ca ea este cea care ma ajuta atunci cand ma rog ei ceva legat de copii,voi scrie si eu o rugaciune pe care o spun in fiecare seara inainte de culcare,inchinata Sf.Maria:Sfanta Marie,Maica lui Hristos,primeste rugaciunile noastre si le du fiului tau si Dumezeului nostru ca sa mantuiasca si sa lumineze prin tine sufletele noastre,Amin!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 12 2008, 11:33 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(lia maria71 @ Aug 13 2008, 12:27 AM) *
pentru ca se apropie sf Maria...........si pentru ca si eu port acest nume,pentru ca ea este cea care ma ajuta atunci cand ma rog ei ceva legat de copii,voi scrie si eu o rugaciune pe care o spun in fiecare seara inainte de culcare,inchinata Sf.Maria:Sfanta Marie,Maica lui Hristos,primeste rugaciunile noastre si le du fiului tau si Dumezeului nostru ca sa mantuiasca si sa lumineze prin tine sufletele noastre,Amin!

Amin! tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Aug 13 2008, 09:05 AM
Postare #16


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine ,Nascatoare de Dumnezeu,cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru.Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara asemanare decat Serafimii,care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul ai nascut,pe tine,cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu,te marim.Amin


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
G.Raluca
postare Aug 13 2008, 09:22 AM
Postare #17


Mamica de printisorica
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,697
Inscris la: 8-March 08
Din: Verona IT
Membru nr.: 17,216



Rugaciunea sotilor unuia pentru altul
  • Doamne,Iisuse Hristoase,Dumnezeul nostru,cela ce ne-ai invatat ca totdeauna sa ne rugam unul pentru altul,caci asa vom implini legea Ta si ne vom arata vrednici de mila Ta ,cauta cu indurare si pazeste de vrajmasii vazuti si nevazuti pe sotul meu (sotia mea) ,pe care mi l-ai daruit(mi-ai daruit-o) a petrece impreuna pana la moarte.Daruieste-i sanatate si deplina intelepciune,ca sa-si poata implini indatoririle sale dupa voia si poruncile Tale.Fereste-l(o) de ispitele pe care n-ar fi in stare sa le poarte.Intareste-l(o) in dreapta credinta si in dragostea desavarsita,ca sa lucram impreuna faptele bune si sa tocmim viata noastra dupa sfintele Tale asezari si porunci.Ca a Ta este stapanirea si puterea in veci.Amin.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Aug 13 2008, 04:25 PM
Postare #18


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039




Rugaciune de pocainta!


Marturisesc Tie ,Doamne,Dumnezeul meu,Celui in Treime slavit si inchinat:Tatalui si Fiului si Sfantului Duh pacatele mele facute in toate zilelele vietii mele si pana in ceasul de fata cu lucru,cu cuvantul,cu gandul,cu vederea,cu auzul,cu mirosul,cu gustul,cu pipaitul si cu toate simturile mele sufletesti si trupesti,prin care te-am maniat pe Tine,Dumnezeul meu,si am nedreptatit pe aproapele.Pentru toate acestea ma simt vinovat inaintea Ta si vreau sa ma pocaiesc.De aceea cu smerenie,ma rog:iarta-ma si ma dezleaga de toate pacatele,ca un bun si iubitor de oameni.Amin.











--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eena
postare Aug 14 2008, 10:47 AM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 574
Inscris la: 12-July 08
Membru nr.: 30,039



RUGACIUNE CATRE SFANTUL INGER PAZITOR AL VIETII NOASTRE


Ingere a lui Hristos,pazitorul meu cel sfant si acoperitorul sufletului si al trupului meu,iarta-mi toate cate am gresit in ziua de astazi si de toata viclenia vrajmasului meu celui potrivnic ma izbaveste ;ca sa nu manii cu niciun pacat pe Dumnezeul meu,si te roaga pentru mine,pacatosul si nevrednicul rob,ca sa ma arati vrednic bunatatii si milei Preasfintei Treimi si Maicii Domnului meu Iisus Hristos si tuturor sfintilor.Amin.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Aug 14 2008, 11:05 AM
Postare #20


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



o sa scriu si eu o rugaciune, trimisa de o prietena draga mie, cristina67, sa o rostesc in fiecare seara pt fetita mea.. ii multumesc si pe aceasta cale pt ea, nu adormim pana nu o spunem si cred eu ca e atotcuprinzatoare:

Doamne Dumnezeule, fiica pe care o am, numele, este un dar al bunatatii tale si tie ti-o inchin. Cu multa umilinta ma rog milostivirii tale: -umple-o pe ea de intelepciune si pricepere; -da-i ei comorile nepieritoare ale virtutii ca sa poata fi fericita in viata aceasta si in cea viitoare; -da-i ei trup sanatos si iubitor de osteneala; -pazeste inima ei de orice alunecare pacatoasa si apara nevinovatia ei; -izbaveste-o de cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti; -porunceste ingerilor tai ca intotdeauna sa fie calauzele si povatuitorii ei spre toate faptele cele bune ca sa te preamareasca in vecii vecilor.
Amin!
(Nota: schimbati fiecare dupa cum aveti copiii, baiat sau fata)


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

32 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:35 AM