Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

10 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Trec Anii...
Lili
postare Jul 21 2009, 03:33 PM
Postare #1


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




Poate mi se pare, dar acest an il simt mai altfel...Este ultimul an cu cifra 2 in fata varstei mele, este ultimul an cu Rauly la gradinita, este un an de criza...al crizei mele interioare. De ceva vreme, timpul nu-mi mai este prietenul adevarat de alta data : este distant, grabit, comprimat, nici macar nu ma mai asculta cand ii spun "Mai lasa-ma putin...". Nu am regrete, insa am nostalgii. Nostalgia inceputurilor, trairilor, emotiilor...Nu imi lipsesc acele momente, insa, cateodata, imi lipseste Lili din acele momente.

Ceva se pierde, desi se spune ca:" trebuie sa pierzi un pic ca sa castigi mai mult... ". De acest an, simt ca depinde starea mea cu toate starile ei smile.gif sad.gif atunci cand voi sufla in tortul cu cifra 3 in fata. Cine stie, poate va fi doar un nou inceput, pentru care mai am 354 de zile...sa ma pregatesc.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Jul 21 2009, 04:10 PM
Postare #2


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



foarte frmos ai scris floare2.gif

apropo la mine e ultimul an cu cifra 1 in fata tongue.gif laugh.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura13
postare Jul 21 2009, 04:15 PM
Postare #3


mami mandra de luca
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,521
Inscris la: 18-January 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 65,424



QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 04:33 PM) *
Poate mi se pare, dar acest an il simt mai altfel...Este ultimul an cu cifra 2 in fata varstei mele, este ultimul an cu Rauly la gradinita, este un an de criza...al crizei mele interioare. De ceva vreme, timpul nu-mi mai este prietenul adevarat de alta data : este distant, grabit, comprimat, nici macar nu ma mai asculta cand ii spun "Mai lasa-ma putin...". Nu am regrete, insa am nostalgii. Nostalgia inceputurilor, trairilor, emotiilor...Nu imi lipsesc acele momente, insa, cateodata, imi lipseste Lili din acele momente.

Ceva se pierde, desi se spune ca:" trebuie sa pierzi un pic ca sa castigi mai mult... ". De acest an, simt ca depinde starea mea cu toate starile ei smile.gif sad.gif atunci cand voi sufla in tortul cu cifra 3 in fata. Cine stie, poate va fi doar un nou inceput, pentru care mai am 354 de zile...sa ma pregatesc.

te inteleg perfect ... exact aceleasi trairi le am si eu de multe ori - simt ca nu ma voi mai intalni niciodata cu "acele" momente din viata mea ... simt ca ceva se rupe, se duce intr-un trecut indepartat
si la mine e ultimul an cu cifra 2 in fata ... si a trecut mai bine de-o luna din el oFloare1.gif


--------------------
POZE PUIUL MEU MIC

votati-ma daca ma placeti - TOP 20

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxanne
postare Jul 21 2009, 04:34 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,872
Inscris la: 22-May 08
Din: Resita
Membru nr.: 24,063




Fetelor, nu disperati! Eu am schimbat prefixul de ceva timp, si va spun sincer ca daca aveti alaturi oamenii pe care ii iubiti si care va iubesc, nu-i nici o tragedie, e ceva cu totul natural, ceea ce aveti in suflet e important. Eu una ma simt plod si acum...nu conteaza ca mai am cateva luni si implinesc 32 de ani.... bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Jul 21 2009, 05:35 PM
Postare #5


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(roxanne @ Jul 21 2009, 05:34 PM) *
Fetelor, nu disperati! Eu am schimbat prefixul de ceva timp, si va spun sincer ca daca aveti alaturi oamenii pe care ii iubiti si care va iubesc, nu-i nici o tragedie, e ceva cu totul natural, ceea ce aveti in suflet e important. Eu una ma simt plod si acum...nu conteaza ca mai am cateva luni si implinesc 32 de ani.... bananab.gif



Multi inainte fericiti si sanatosi! hug.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Jul 21 2009, 05:42 PM
Postare #6


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(Lili @ Jul 21 2009, 04:33 PM) *
Poate mi se pare, dar acest an il simt mai altfel...Este ultimul an cu cifra 2 in fata varstei mele, este ultimul an cu Rauly la gradinita, este un an de criza...al crizei mele interioare. De ceva vreme, timpul nu-mi mai este prietenul adevarat de alta data : este distant, grabit, comprimat, nici macar nu ma mai asculta cand ii spun "Mai lasa-ma putin...". Nu am regrete, insa am nostalgii. Nostalgia inceputurilor, trairilor, emotiilor...Nu imi lipsesc acele momente, insa, cateodata, imi lipseste Lili din acele momente.

Ceva se pierde, desi se spune ca:" trebuie sa pierzi un pic ca sa castigi mai mult... ". De acest an, simt ca depinde starea mea cu toate starile ei smile.gif sad.gif atunci cand voi sufla in tortul cu cifra 3 in fata. Cine stie, poate va fi doar un nou inceput, pentru care mai am 354 de zile...sa ma pregatesc.



Aceleasi trairi le am si eu (si eu schimb prefixul la anul....tot cu cifra 3). Cateodata ma apuca disperarea. Ma gandesc ca ar fi trebuit sa o fac mai devreme pe Eri ca acum sa il pot avea si pe al doilea. Ma gandesc si regret la cateva lucruri pe care nu le-am facut in adolescenta. De pilda....nu am trait viata de liceu la intensitatea ei, ca un liceean adevarat. Regret ca in acea perioada mi-am facut parintii sa sufere enorm. Si toate astea pt un barbat (daca se poate numi asa) care nu ar fi meritat nici macar o privire de-a mea. Regret.....regret.....regret!!!!!!! Dar, asta e! Viata merge inainte si ii multumesc Domnului ca mi-a deschis ochii si m-am trezit la realitate. Acum sunt fericita dar......regretele raman si anii nu se mai intorc ca sa repar ceea ce am stricat atunci.


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jul 21 2009, 06:15 PM
Postare #7


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Lili, de ce iti este teama, de fapt: de faptul ca timpul trece prea repede (e o treaba relativa asta, e doar o perioada tongue.gif ), ti se pare ca nu ai facut destule pana sa schimbi prefixul (eu cred ca ai facut imens de multe deja smile.gif ), cifra 3 in sine te sperie (cica poarta si noroc, prin unele parti tongue.gif )?

Ai incercat aceeasi senzatie si cand ai implinit 20? rolleyes.gif

Pe mine m-a speriat mereu cifra 27; mi se parea ca 27 de ani reprezinta un prag catre o schimbare majora a sinelui. Devenim niste adulti moracanosi. tongue.gif Evitam persoanele peste 27 tongue.gif Sa vad cum o sa ma evit si pe mine ...curand. liwlol.gif)


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pustiks
postare Jul 21 2009, 07:15 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,297
Inscris la: 23-May 08
Din: Craiova, acum Horezu
Membru nr.: 24,190



Ce e cu nostalgia asta? Lili nu stii ca la 30 de ani esti in floarea varstei? Abia atunci poti sa spui ca esti adult si om in toata firea. Si eu schimb prefixul anul viitor, tot cu 3 o sa inceapa, dar nu ma mai sperie deloc cifra asta. Ma simt ca si cum abia acum incepe viata adevarata. Spun nu ma mai sperie pentru ca atunci cand aveam 28 de ani ma speria si pe mine schimbarea prefixului. Intre timp mi-am dat seama ca importanta e varsta sufletului, nu a trupului. Si ce daca fac 30 de ani, eu ma simt de 20! tongue.gif

Aceasta postare a fost editata de pustiks: Jul 21 2009, 07:15 PM


--------------------



Viata este frumoasa, iar ceea ce este mai frumos urmeaza sa se intample
http://stirileprotv.ro/campanii/vreau-si-e...ie-si-lege.html
http://vreausieuparintiimei.stirileprotv.ro/
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aura13
postare Jul 21 2009, 07:21 PM
Postare #9


mami mandra de luca
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,521
Inscris la: 18-January 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 65,424



QUOTE(roxanne @ Jul 21 2009, 05:34 PM) *
Fetelor, nu disperati! Eu am schimbat prefixul de ceva timp, si va spun sincer ca daca aveti alaturi oamenii pe care ii iubiti si care va iubesc, nu-i nici o tragedie, e ceva cu totul natural, ceea ce aveti in suflet e important. Eu una ma simt plod si acum...nu conteaza ca mai am cateva luni si implinesc 32 de ani.... bananab.gif

roxanne e fff bine ca simti asta ... mi-as dori si eu din tot sufletul sa simt la fel ... de fapt am momente cand ma simt in aceeasi situatie, dar am si moment cand traiesc ceea ce descria lili mai sus
de fapt cred ca totul se leaga de anumite nemultumiri legate de mine insami, de faptul ca as fi vrut sa fac mai multe sau altfel anumite lucruri si nu le-am facut ... dar eu asa sunt in general ... oricat as face sau as avea niciodata nu sunt multumita doh.gif

QUOTE(dyana @ Jul 21 2009, 07:15 PM) *
Lili, de ce iti este teama, de fapt: de faptul ca timpul trece prea repede (e o treaba relativa asta, e doar o perioada tongue.gif ), ti se pare ca nu ai facut destule pana sa schimbi prefixul (eu cred ca ai facut imens de multe deja smile.gif ), cifra 3 in sine te sperie (cica poarta si noroc, prin unele parti tongue.gif )?

Ai incercat aceeasi senzatie si cand ai implinit 20? rolleyes.gif

Pe mine m-a speriat mereu cifra 27; mi se parea ca 27 de ani reprezinta un prag catre o schimbare majora a sinelui. Devenim niste adulti moracanosi. tongue.gif Evitam persoanele peste 27 tongue.gif Sa vad cum o sa ma evit si pe mine ...curand. liwlol.gif)

dyana, vezi ca intri si tu in acelasi club al nostalgicelor cu acest ultim rand biggrin.gif


--------------------
POZE PUIUL MEU MIC

votati-ma daca ma placeti - TOP 20

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Jul 21 2009, 07:25 PM
Postare #10


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560



QUOTE(Oanaaa @ Jul 21 2009, 05:10 PM) *
foarte frmos ai scris floare2.gif

apropo la mine e ultimul an cu cifra 1 in fata tongue.gif laugh.gif


multumesc frumos Oanaaa floare2.gif

esti o mamica curajoasa, Ariana va avea o prietena/mami pe cinste cand va creste mare smile.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

10 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:36 PM