Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pictura Pe Unghii, si facute de mine si luate de pe net
alexandra81
postare Jul 4 2009, 08:46 PM
Postare #11


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



QUOTE(EMY2000 @ Jul 4 2009, 01:22 PM) *




....si astea imi plac...


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 4 2009, 08:52 PM
Postare #12


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



interesante, Emy, nu stiam ca te pasioneaza..
Pana sa raman insarcinata, foloseam si eu niste abtibilduri f. dragute cu floricele si alte desenute, pe care dupa ce le lipeam, dadeam cu un lac incolor, protector pt unghii.. durau pana la 3 zile, in conditiile in care imi faceam singura toate treburile... apoi am si o manicurista ce se ocupa cu picturi, insa acum doar imi tai unghiile de tot si cam atat.. sunt fericita ca nu mai am cuticule, nemaitaindu-le atatia ani, aproape ca nu exista.. mi-ai dat o idee, poate mai imi pun floricele etc. pt ca mi-au ramas destule, sa ii mai cer prietenei sa-mi aduca din Tokyo, acolo sunt in mare voga si acum..


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jul 4 2009, 09:20 PM
Postare #13


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(liliana2u @ Jul 4 2009, 09:52 PM) *
interesante, Emy, nu stiam ca te pasioneaza..
Pana sa raman insarcinata, foloseam si eu niste abtibilduri f. dragute cu floricele si alte desenute, pe care dupa ce le lipeam, dadeam cu un lac incolor, protector pt unghii.. durau pana la 3 zile, in conditiile in care imi faceam singura toate treburile... apoi am si o manicurista ce se ocupa cu picturi, insa acum doar imi tai unghiile de tot si cam atat.. sunt fericita ca nu mai am cuticule, nemaitaindu-le atatia ani, aproape ca nu exista.. mi-ai dat o idee, poate mai imi pun floricele etc. pt ca mi-au ramas destule, sa ii mai cer prietenei sa-mi aduca din Tokyo, acolo sunt in mare voga si acum..


imi place foarte mult, insa trebuie sa imi mai cumpar tusuri cu altfel de pensule.am incercat si eu abtipildurile dar nu imi placea ca tineau prea putin.pe cand cu tusurile daca nimeresti un lac de unghii bun iti tine o manichiura chiar si o saptamana cu tot cu treburile casei facute.pe probate.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jul 4 2009, 09:21 PM
Postare #14


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671




QUOTE(alexandra81 @ Jul 4 2009, 09:46 PM) *
....si astea imi plac...


imi pare bine ca iti plac. blush.gif tzuc.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Jul 4 2009, 09:47 PM
Postare #15


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



QUOTE(EMY2000 @ Jul 4 2009, 08:20 PM) *
imi place foarte mult, insa trebuie sa imi mai cumpar tusuri cu altfel de pensule.am incercat si eu abtipildurile dar nu imi placea ca tineau prea putin.pe cand cu tusurile daca nimeresti un lac de unghii bun iti tine o manichiura chiar si o saptamana cu tot cu treburile casei facute.pe probate.



pe mine nu ma tinea pictura mai mult de 3-4 zile, tocmai pt ca eram cu mainile in apa mai mereu.. si manicurista mea are chestii bune, de calitate.. mie imi cresc repede unghiile si nici oja nu imi rezista mult, de-asta am oroare s-o folosesc, am senzatia ca distruge.. eu de cand nu mai pun nimic, am niste unghii f. sanatoase.


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jul 4 2009, 10:44 PM
Postare #16


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(liliana2u @ Jul 4 2009, 10:47 PM) *
pe mine nu ma tinea pictura mai mult de 3-4 zile, tocmai pt ca eram cu mainile in apa mai mereu.. si manicurista mea are chestii bune, de calitate.. mie imi cresc repede unghiile si nici oja nu imi rezista mult, de-asta am oroare s-o folosesc, am senzatia ca distruge.. eu de cand nu mai pun nimic, am niste unghii f. sanatoase.


asa am inteles si eu ca oja ar manca din calciu, dar pe de alta parte nu le lasa sa se exfolieze.


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kris&Robert
postare Jul 4 2009, 10:47 PM
Postare #17


mammi si OBI
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,228
Inscris la: 27-June 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 27,924



QUOTE(EMY2000 @ Jul 4 2009, 06:25 PM) *


astea sunt cam ciudatzele!

nu vi se pare?!
unsure.gif

restul cred ca sunt ok!

si mie imi plac tare mult unghiile ingrijite! din pacate nu mai am asa de mult timp pentru ele!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Jul 4 2009, 11:55 PM
Postare #18


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(Kris&Robert @ Jul 4 2009, 11:47 PM) *
astea sunt cam ciudatzele!

nu vi se pare?!
unsure.gif

restul cred ca sunt ok!

si mie imi plac tare mult unghiile ingrijite! din pacate nu mai am asa de mult timp pentru ele!


sincer si mie mi s-au parut destul de ciudate tocmai de aceea m-a si atras. rolleyes.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Jul 4 2009, 11:58 PM
Postare #19


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Eu le-am mai vazut asa taiate oblic la o colega de facultate ... anima1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 5 2009, 02:01 AM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



si mie imi place sa imi ptctez unghiile.mereu incerc cate ceva nou.acum,de vreo 3 saptamani imi fac unghiile in 2 culori pe jumatate,in diagonala,am avut portocaliu cu rosu ,apoi verde cu albastru si acum vreau sa le fac galben cu portocaliu.imi pare rau ca nu am facut poze.............dar voi face ca sa vi le arat.
si ideile tale imi plac ,Emy!multumesc!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

23 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:16 PM