Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> In Turcia Cu Masina
laura83
postare Jul 24 2009, 09:33 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



Anul acesta mergem in Turcia, Kusadasi in concedi si o sa plecam cu masina. As vrea sa va intreb daca a fost cineva si cum a fost drumul. Mie sincer imi e cam groaza de Bulgaria....
Multumesc anticipat de raspunsuri.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jul 24 2009, 11:33 AM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(laura83 @ Jul 24 2009, 10:33 AM) *
Anul acesta mergem in Turcia, Kusadasi in concedi si o sa plecam cu masina. As vrea sa va intreb daca a fost cineva si cum a fost drumul. Mie sincer imi e cam groaza de Bulgaria....
Multumesc anticipat de raspunsuri.

Laura eu am trecut prin Bulgaria in drumul spre Grecia, deci nu demult...si totul a fost bine..cred ca aveam o groaza mai mare decat a ta...sincer, si s-a vazut asta in starea mea de sanatate la dus...caci la intors m-am mai relaxat...nu e chiar atat de rau, daca respecti viteza legala, si nu o calci e totul bine, nu te opreste nimeni fara motiv, noi am trecut granita la 5 dimineata, lucru pe care te sfatuiesc sa-l faci si tu daca poti....mergeti incet mai ales in comune, noi la dus nu am vazut politie, la intoarcere era din km in km...insa nu ne-au oprit, am fost cuminti sa zic asa...din grupul nostru un prieten care plecase cu o zi inainte a fost oprit dar avea 160 km la ora in localitate si a platit amenda 100 euro, zic ca a scapat ieftin...si nu i-au luat carnetul...la benzinarie ne-am oprit la toaleta si ne-au trebuit leva nu am avut dar am platit in euro...asa ca e bine sa aveti marunt 1, 2 euro....sa luati mancare la voi intr-o gentuta frigorifica daca poti, daca nu poti cumpara din benzinarii dar e aceeasi problema cu leva, daca schimbi in euro la ei ai toate sansele sa fii tras pe sfoara...eu zic cu Dumnezeu inainte si totul va fi perfect...concediu placut draga mea...si sa veniti cu bine partners.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hellena09
postare Jul 24 2009, 03:39 PM
Postare #3


Full time mommy
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,096
Inscris la: 2-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 16,634



Laura, si eu am trecut prin Bulgaria cu masina...
la dus, ne-a oprit politia pt depasire pe linia continua...
am platit 50 de euro amenda, insa eu si pana in ziua de azi cred ca de fapt am dat bani politistului...
la intoarcere ne-a invatat cineva ce sa facem...
ne-a spus sa luam amenda frumos si sa zicem ca o platim la granita cand iesim...
am spus asta unui politist care ne-a oprit (fara motiv) si asa am scapat de o amenda total aiurea...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jul 25 2009, 08:41 AM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933




QUOTE(ruxy @ Jul 24 2009, 12:33 PM) *
Laura eu am trecut prin Bulgaria in drumul spre Grecia, deci nu demult...si totul a fost bine..cred ca aveam o groaza mai mare decat a ta...sincer, si s-a vazut asta in starea mea de sanatate la dus...caci la intors m-am mai relaxat...nu e chiar atat de rau, daca respecti viteza legala, si nu o calci e totul bine, nu te opreste nimeni fara motiv, noi am trecut granita la 5 dimineata, lucru pe care te sfatuiesc sa-l faci si tu daca poti....mergeti incet mai ales in comune, noi la dus nu am vazut politie, la intoarcere era din km in km...insa nu ne-au oprit, am fost cuminti sa zic asa...din grupul nostru un prieten care plecase cu o zi inainte a fost oprit dar avea 160 km la ora in localitate si a platit amenda 100 euro, zic ca a scapat ieftin...si nu i-au luat carnetul...la benzinarie ne-am oprit la toaleta si ne-au trebuit leva nu am avut dar am platit in euro...asa ca e bine sa aveti marunt 1, 2 euro....sa luati mancare la voi intr-o gentuta frigorifica daca poti, daca nu poti cumpara din benzinarii dar e aceeasi problema cu leva, daca schimbi in euro la ei ai toate sansele sa fii tras pe sfoara...eu zic cu Dumnezeu inainte si totul va fi perfect...concediu placut draga mea...si sa veniti cu bine partners.gif

Multumesc frumos, dragutza Ruxy...m-am mai linistit...vb ta cu Dumnezeu inainte. tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare Jul 25 2009, 08:49 AM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(hellena09 @ Jul 24 2009, 04:39 PM) *
Laura, si eu am trecut prin Bulgaria cu masina...
la dus, ne-a oprit politia pt depasire pe linia continua...
am platit 50 de euro amenda, insa eu si pana in ziua de azi cred ca de fapt am dat bani politistului...
la intoarcere ne-a invatat cineva ce sa facem...
ne-a spus sa luam amenda frumos si sa zicem ca o platim la granita cand iesim...
am spus asta unui politist care ne-a oprit (fara motiv) si asa am scapat de o amenda total aiurea...

Hellena iubita, multumesc frumos!!! Ne descurcam noi cumva...imi e groaza ca o sa ma opreasca politia si parca vad ca nu o sa stie engleza. rolleyes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare May 22 2010, 08:06 PM
Postare #6


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



fetelor...pt ca am amanat mai mult decat a trebuit ...si am fost la agentie abia vineri dupa biletele de vacanta..nu mai au locuri la avion in 15 iunie! sad.gif
in iulie am sesiunea..etc!

asa ca am hotarat sa plecam cu masina ,vom fi 2 familii!

o sa tin cont de toate sfaturile voastre! partners.gif
deocamdata am retinut:1)sa iesim dimineata devreme din tara
2)sa evitam orice este ..neregulamentar in trafic


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
laura83
postare May 22 2010, 08:48 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,159
Inscris la: 29-March 07
Din: CLUJ-NAPOCA
Membru nr.: 2,933



QUOTE(mir0108 @ May 22 2010, 09:06 PM) *
fetelor...pt ca am amanat mai mult decat a trebuit ...si am fost la agentie abia vineri dupa biletele de vacanta..nu mai au locuri la avion in 15 iunie! sad.gif
in iulie am sesiunea..etc!

asa ca am hotarat sa plecam cu masina ,vom fi 2 familii!

o sa tin cont de toate sfaturile voastre! partners.gif
deocamdata am retinut:1)sa iesim dimineata devreme din tara
2)sa evitam orice este ..neregulamentar in trafic

la noi totul a decurs normal ....a fost chiar mai mult decat ne-am asteptat......bulgaria e incalcita rau....ne-am pierdut de vreo 2 ori dar pana la urma a fost ok.....sa aveti grija ca e plin de politie si in foarte multe locuri au restrictii de 40km pe ora in afara localitatii....asa ca grija mare.....la turci drumurile foarte bune si cu 2-3 benzi pe sens......drum bun sa aveti si concediu placut tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare May 22 2010, 08:55 PM
Postare #8


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(laura83 @ May 22 2010, 09:48 PM) *
la noi totul a decurs normal ....a fost chiar mai mult decat ne-am asteptat......bulgaria e incalcita rau....ne-am pierdut de vreo 2 ori dar pana la urma a fost ok.....sa aveti grija ca e plin de politie si in foarte multe locuri au restrictii de 40km pe ora in afara localitatii....asa ca grija mare.....la turci drumurile foarte bune si cu 2-3 benzi pe sens......drum bun sa aveti si concediu placut tzuc.gif

multumex ,laura!incerc sa nu ma stresez prea tare!
deocamdata sa iau bilete (luni ,sper)inca mai trimit cereri de oferta pachet cu avion
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 10:07 PM