Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Supa Ne Dovleac Cu Mere
harasim
postare Mar 22 2008, 10:26 AM
Postare #1


Member
***

Grup: Members
Postari: 429
Inscris la: 5-February 08
Din: ploiesti
Membru nr.: 14,217



Pana acuma am incercat 2 feluri de supe de dovleac cu mere va dau una din retete si va rog sa ma corectati daca voi o faceti altfel si sami spuneti plsssssss cum o faceti si voi yo va postez una din retete
Supa de dovleac cu mere

600 g dovleac
200 g ceapa tocata marunt
1 mar
30 g unt
1 lingura zahar
sare, piper alb
2 linguri otet de vin alb
400 ml supa de legume


va mai trebuie:
seminte de dovleac prajite

crutoane de piine

Dovleacul de curata si se taie in feliutze subtziri. Marul, aidoma.
Ceapa se caleste 2 minute in untul incins, se adauga dovleacul si marul, se presara cu zahar. Se mai lasa pe foc 2 minute, se sting cu otet, supa de legume si 500 ml apa. Se fierbe supa, sub capac, cca. 20 minute, dupa care se mixeaza.
Servitzi presarata cu semintzele de dovleac, crutoane de piine .


--------------------

la fereastra stau si plang si in urma ta ma uit...cum ti-ai luat tot si-ai plecat ..si mai lasat suparat..of ce mare fok..ce mare fok...e pe mine....imi este grea o despartire..nu ma lasa nu m-alunga din viata ta fiindca mi-ai frange inima...nu spulbera iubirea mea..nu ma..nu ma lasa...ccu perna in brate te astept suspinand si stiu k imi lipsesti mai mult decat oricand...dar traiesc visand...as da orice k sa vi...mi-as da sufletul sa stii...numai pot continua fara tine viata mea..numai este cum era...numai simt iubirea ta...nu ma lasa..nu ma alunga din viata ta...fiindca mi-ai frange inima..nu spulbera iubirea mea..nu ma lasa.....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 09:33 AM