Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fanteziile Barbatilor Nostri
Adina
postare Aug 3 2007, 10:29 PM
Postare #1


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



Salut! Stiu ca e un pic ciudat sa vorbim despre fantezii sexuale pe un forum "UtileCopii" dar imi place la nebunie de voi toate, va citesc in fiecare zi, desi nu sunt foarte activa in postari ( inca! ) 1_3ani.gif
Ei...ce spuneti de fanteziile sexuale ale masculilor din vietile nostre? Si cat de mult va straduiti sa le indepliniti? tongue.gif
Prietenul meu este incantat de ideea de a "o face in 3" sau macar de a ma vedea cu o alta fata ( idee care probabil va si ramane la stadiul de fantezie pentru ca depaseste putin limita valorilor mele morale ). In alte privinte sunt cat se poate de deschisa si deloc pudica insa nu cred ca voi reusi vreodata sa ii transform visul in realitate. Am vorbit si vorbim foarte mult despre asta si niciodata nu am spus "NU" raspicat. Ba din contra, ii pivestesc mereu detalii picante din discutiile sau tachinarile mai mult sau mai putin serioase dintre mine si prietenele mele. Dar cam acolo ma si opresc. Nu stiu ce sa fac.. Sunt constienta ca nu trebuie sa-i tai macaroana prea scurt dar nici nu vreau sa-i dau prea mult nas. unsure.gif
Voi ce ziceti? Cum va descurcati la capitolul asta?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Aug 4 2007, 06:51 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(Adina @ Aug 3 2007, 11:29 PM) *
...
Ei...ce spuneti de fanteziile sexuale ale masculilor din vietile nostre? Si cat de mult va straduiti sa le indepliniti? tongue.gif
......
Voi ce ziceti? Cum va descurcati la capitolul asta?


Masculi? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Draga mea,nu-i nimeni mascul...barbatii sunt niste baietasi mai maricei,carora trebuie sa le spui sa-si adune ciorapii de prin casa si sa-si spele farfuria cand mananca in sufragerie...si care mai au si ei niste fantezii,dar.... doar fantezii.
Sa le indeplinim noi hug.gif ?...Le si indeplinim daca se incadreaza in limitele noaste de suportabilitate...tot ce depaseste limitele proprii face ca dragostea sa dispara iar intimitatea sa devina ceva respingator.

Eu ma descurc bine...pentru ca fanteziile sunt doar fantezii...ce se intampla in fapt,e foarte normal.


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anusk 83
postare Aug 4 2007, 06:52 AM
Postare #3


anusk83
****

Grup: Members
Postari: 738
Inscris la: 17-June 07
Din: curtea de arges
Membru nr.: 4,533



cred ca cel mai bine ar fi dupa cum spuneai si tu sa ramana doar o fantezie,nu trebuie sa faci ceva doar pentru a se simti el bine,in schimb daca si pe tine te tenteaza ideea incercati desi ma indoiesc ca relatia voastra va ramane aceeasi(categoric isi va schimba atitudinea)...cat despre noi..hm..suntem doi oameni care`si doresc in general aceleasi lucruri,nu avem o relatie monotona chiar daca avem 5 ani de casnicie ne face lacere sa ne alergam prin casa sau sa luam cine romantice,la lucrurie iesite din comun inca nu am ajuns,suntem caractere asemanatoare si extravagantele nu sunt puctul nostru forte biggrin.gif


--------------------

.....
Trebuie sa ai incredere in abilitatile tale si apoi sa fi destul de puternic ca sa le urmezi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Aug 4 2007, 07:44 AM
Postare #4


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903




Love story. Uite aici fantezie in viata acestui "cuplu":
http://video.yahoo.com/video/play?vid=499508


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Aug 4 2007, 10:17 AM
Postare #5


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(shama @ Aug 4 2007, 08:44 AM) *
Love story. Uite aici fantezie in viata acestui "cuplu":
http://video.yahoo.com/video/play?vid=499508


liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif Vai cat de tare este filmuletul! Nu credeam ca se poate asa ceva... liwlol.gif

Simina, i-am numit masculi ca sa mai diversific limbajul....plus ca termenul "barbat" mi se pare putin cam serios pentru mintile lor de copii de gradinita. Mascul e mai....ironic asa! biggrin.gif

Cat despre faptul ca relatia noastra s-ar schimba daca am face asa ceva, m-am gandit si eu la asta, si chiar nu as vrea sa se intample. Intr-un timp ma gandeam ca poate o astfel de experienta ne-ar apropia si mai mult insa sunt convinsa ca nu va fi asa. Una e sa iei o cina romantica in doi si apoi sa faci nebunii ( tot in doi! ), alta e sa imparti intimitatea cu o a treia persoana. doh.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Aug 4 2007, 10:25 AM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339



Sigur ca fiecare cuplu are fantezii pe care le pune in practica! - stiti vorba aia, sunt doua categorii: cei care fac si cei care nu recunosc ca fac... biggrin.gif
Si noua ne vin "idei" si le si aplicam, insa toate fanteziile se rezuma la noi doi, fara implicarea altcuiva. Si as dori sa avem si in continuare astfel de fantezii, dar sa avem si spatiu sa le aplicam... biggrin.gif sa nu traga cu ochiul Cati din patutul ei! biggrin.gif E un condiment intr-o relatie pe care il gusti din cand in cand prin simplul fapt de a spune: "ma incalzesc cand te vad imbracat/imracata cu...". E o stimulare de care nu ai parte daca nu comunici, daca nu incerci altceva... Iar acest altceva depinde de fiecare dintre noi sa-l aplicam in limitele dorite!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Aug 4 2007, 10:37 AM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(mumu74 @ Aug 4 2007, 11:25 AM) *
E o stimulare de care nu ai parte daca nu comunici, daca nu incerci altceva... Iar acest altceva depinde de fiecare dintre noi sa-l aplicam in limitele dorite!



Ai dreptate, intr-o relatie trebuie sa existe mereu ceva nou, sau daca nu neaparat nou ( in sensul ca ati mai facut lucrul respectiv si alte dati) macar sa fie ceva incitant de care sa va bucurati amandoi. Asta incerc sa-i explic si lui si sper ca a inteles: daca facem un anumit lucru pe care eu nu-l doresc, nu are cum sa fie o experienta reusita pentru ca eu chiar nu pot sa arat zambitoare si entuziasmata daca nu sunt. tongue.gif Iar el spune mereu ca vrea ca mie sa-mi placa in primul rand... Se pare ca lucrurile se cam bat cap in cap..


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
shama
postare Aug 4 2007, 11:03 AM
Postare #8


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,980
Inscris la: 4-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,903



QUOTE(Adina @ Aug 4 2007, 11:37 AM) *
Iar el spune mereu ca vrea ca mie sa-mi placa in primul rand...

Adina, ia aminte de la o baba ca mine: toti zic asa. De parca astfel de idei ne vin noua, nu lor. Spune-i si tu ca-i vei satisface aceasta fantezie mai tirziu, dupa 35 de ani, cind are "lumea" mai multa "experienta". Si faceti atunci lucrarea de doctorat in...sex.

Eu nu as face ceva ce s-ar putea ca mai tirziu sa regret, sa-mi fie rusine de mie insami. Si nu uita ca baietii (ca si fetele, de altfel) povestesc mai departe, se lauda.


--------------------
Shama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Adina
postare Aug 4 2007, 11:29 AM
Postare #9


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,644
Inscris la: 26-July 07
Din: Constanta
Membru nr.: 5,472



QUOTE(shama @ Aug 4 2007, 12:03 PM) *
Adina, ia aminte de la o baba ca mine: toti zic asa. De parca astfel de idei ne vin noua, nu lor. Spune-i si tu ca-i vei satisface aceasta fantezie mai tirziu, dupa 35 de ani, cind are "lumea" mai multa "experienta". Si faceti atunci lucrarea de doctorat in...sex.

Eu nu as face ceva ce s-ar putea ca mai tirziu sa regret, sa-mi fie rusine de mie insami. Si nu uita ca baietii (ca si fetele, de altfel) povestesc mai departe, se lauda.


Da intr-adevar, baietii spun multe si din cate am auzit, pe un barbat nu-l cunostri indeajuns de bine nici dupa o viata impreuna.
Noi ne cunoastem doar de 3 ani jumate si e o situatie putin mai complicata in sensul ca ne vedem aprox 3 luni pe an... Dar in restul timpului vorbim aproape zi de zi pe internet si poate de-asta avem timp sa discutam toata prostiile posibile si imposibile. biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Aug 4 2007, 01:04 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(shama @ Aug 4 2007, 12:03 PM) *
Adina, ia aminte de la o baba ca mine: toti zic asa. De parca astfel de idei ne vin noua, nu lor. Spune-i si tu ca-i vei satisface aceasta fantezie mai tirziu, dupa 35 de ani, cind are "lumea" mai multa "experienta". Si faceti atunci lucrarea de doctorat in...sex.

Eu nu as face ceva ce s-ar putea ca mai tirziu sa regret, sa-mi fie rusine de mie insami. Si nu uita ca baietii (ca si fetele, de altfel) povestesc mai departe, se lauda.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif shama nu pune mare garantie pe varsta ca al meu abea acum spune ca are astfel de fantezii, Adina sa sti ca nu esti singura...dar sincer va ramane doar o fantezie...in nici un caz realitate...mai mult de cand avem bebele nu a mai pomenit de fanteziile lui, asa ca poate este o solutie, un copil maturizeaza putin... hug.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 05:54 PM