Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Barbati Care Isi Bat Nevestele ( Prietenele), a-ti ramane impreuna pt copil?
Danutza_rge
postare Dec 10 2008, 12:02 PM
Postare #1



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



Suratele mele ce a-ti face in cazul in care sotul ar incepe sa dea in voi ? spada.gif a-ti face sacrificii pt copii? unsure.gif sau va-ti lua campii si a-ti pleca in lume? sad.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Dec 10 2008, 12:16 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Categoric NU as sta, copiilor le face muuuult rau, mai bine departe de violenta. .Eu vin dintr-o astfel de familie, in care tatal meu o lovea pe mama, si stiu impactul negativ asupra psihicului unui copil. Si acum la 38 de ani mai ma urmareste trecutul.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefy7
postare Dec 10 2008, 12:21 PM
Postare #3


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 517
Inscris la: 17-November 08
Membru nr.: 49,397



Eu una as pleca chiar daca am sau nu am copii. Atata timp cat nu exista respect pentru celalalt nu exista nici iubire deci nu vad rostul unei relatii doar de dragul copiilor, situatiei materiale etc.
Multe femei se complac si raman intr-o relatie in care sun batute, inselate, jignite doar de dragul copiilor sau poate din obisnuinta, confort financiar, mai stiu eu ce. Asta nu mai este viata.
Azi te bate, maine iti cere iertare si tot asa. Anii trec si cand te uiti in urma nu prea ai ce vedea. O viata avem si merita traita, dar asa cum trebuie cu respect, iubire, intelegere, sinceritate.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinu_tza
postare Dec 10 2008, 12:32 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800




QUOTE(oktavia @ Dec 10 2008, 12:16 PM) *
Categoric NU as sta, copiilor le face muuuult rau, mai bine departe de violenta. .Eu vin dintr-o astfel de familie, in care tatal meu o lovea pe mama, si stiu impactul negativ asupra psihicului unui copil. Si acum la 38 de ani mai ma urmareste trecutul.

Offff, am simtit eu ca avem ceva in comun...Asta a fost si copilaria mea, insa el ne lovea tot timpul si pe noi, a trebuit sa induram totul pana faceam eu 10 ani ca sa am dreptul sa aleg cu cine vreau sa raman, pt. ca altfel legea putea sa ma dea lui. Si de urmari...nu mai vorbesc...
NU clar, nu e de stat, copiii sunt mult mai afectati asa decat fara un tata!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Dec 10 2008, 12:33 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(cristinu_tza2 @ Dec 10 2008, 12:32 PM) *
Offff, am simtit eu ca avem ceva in comun...Asta a fost si copilaria mea, insa el ne lovea tot timpul si pe noi, a trebuit sa induram totul pana faceam eu 10 ani ca sa am dreptul sa aleg cu cine vreau sa raman, pt. ca altfel legea putea sa ma dea lui. Si de urmari...nu mai vorbesc...
NU clar, nu e de stat, copiii sunt mult mai afectati asa decat fara un tata!

Si pe noi copii, Cristinu-tza, si asa am stat pana la 21 de ani.
Te pup. oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Dec 10 2008, 12:44 PM
Postare #6


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



categoric NU as ramane nicio clipa langa el...la prima palma si-a facut bagajelul si a plecat..clar!iert multe dar asta NICIODATA!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamicutza2008
postare Dec 10 2008, 12:44 PM
Postare #7


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 257
Inscris la: 22-May 08
Membru nr.: 24,060



QUOTE(Danutza_rge @ Dec 10 2008, 12:02 PM) *
Suratele mele ce a-ti face in cazul in care sotul ar incepe sa dea in voi ? spada.gif a-ti face sacrificii pt copii? unsure.gif sau va-ti lua campii si a-ti pleca in lume? sad.gif



Niciodata nu am inteles femeile care se complac in astfel de situatii.Aud tot timpul ca stau pentru copii............oare copiilor le este bine intr-un astfel de camin,in care tatal o bate pe mama???Intr-adevar sunt situatii grele in care ele(cele in situatia asta) nu au unde pleca ,nu au niciun venit ptr. ca toata viata au fost doar sotii si mame.Dar este vina lor ca sunt dependente financiar 100% de ei.Cand aud femei care spun cu atata bucurie si satisfactie ca sotul nu le lasa sa munceasca ,ca o fac ei,iar ele trebuie doar sa creasca copiii(si ele au senzatia ca au cei mai iubitori barbati,ptr ca fac sacrificiul de a aduce doar ei bani in casa) imi vine rau.Cum poti sa te simti iubita cand barbatul iti interzice sa muncesti ,sa ai o viata sociala si rolul tau este doar de bubulina in casa?Sunt femei care ,chiar asta isi doresc de la viata ,dar eu am o problema cu cele care fac acest lucru doar ptr. ca sotul cel iubit le interzice,vrea sa o protejeze cica, iar ele o iau drept o dovada de iubire din partea lor.Si daca relatia nu mai merge,ele care au fost ''protejate'' de soti isi dau seama ca n-au un job,n-au un ban,nu au unde sa se duca si uite asa se ajunge la o convietuire de rahat(scuzati expresia).
Sunt cu sotul meu de 12 ani,ani frumosi.......ani in care nu ne-am jignit o data(de certat ne-am certat si noi ca tot cuplul,cearta insemnand ca aducem argumente cu tonul mai ridicat,mai ales eu tongue.gif ),daca nu ne-am jignit niciodata iti dai seama ca de lovit sau de batut nici vorba.
Dar ca sa raspund la intrebare,ce as face?daca prin absurd as fi fost in situatia asta,pai prima data cand m-ar fi lovit ar fi fost si ultima si ar fi fost bataie parte in parte,nu-s eu femeia care sa se ascunda pe sub pat de frica nenorocitului.......il mancam cu fulgi cu tot! spada.gif spada.gif
Imi pare rau pentru femeile care sunt tratate asa,faceti ceva doamnelor, nu va lasati umilite! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinu_tza
postare Dec 10 2008, 12:46 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,694
Inscris la: 17-January 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 12,800



Si tin sa adaug ca femeia poate sa-si refaca viata. Mama s-a recasatorit desi avea doua fete maricele si acum avem un tata minunat (celui biologic nu pot sa-i spun tata) care a facut totul pt. noi si ne-a iubit ca si cum am fi fost ale lui si un frate care deja are 16 ani, pe care-i iubim enorm.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Dec 10 2008, 12:50 PM
Postare #9


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(mamicutza2008 @ Dec 10 2008, 12:44 PM) *
Niciodata nu am inteles femeile care se complac in astfel de situatii.Aud tot timpul ca stau pentru copii............oare copiilor le este bine intr-un astfel de camin,in care tatal o bate pe mama???Intr-adevar sunt situatii grele in care ele(cele in situatia asta) nu au unde pleca ,nu au niciun venit ptr. ca toata viata au fost doar sotii si mame.Dar este vina lor ca sunt dependente financiar 100% de ei.Cand aud femei care spun cu atata bucurie si satisfactie ca sotul nu le lasa sa munceasca ,ca o fac ei,iar ele trebuie doar sa creasca copiii(si ele au senzatia ca au cei mai iubitori barbati,ptr ca fac sacrificiul de a aduce doar ei bani in casa) imi vine rau.Cum poti sa te simti iubita cand barbatul iti interzice sa muncesti ,sa ai o viata sociala si rolul tau este doar de bubulina in casa?Sunt femei care ,chiar asta isi doresc de la viata ,dar eu am o problema cu cele care fac acest lucru doar ptr. ca sotul cel iubit le interzice,vrea sa o protejeze cica, iar ele o iau drept o dovada de iubire din partea lor.Si daca relatia nu mai merge,ele care au fost ''protejate'' de soti isi dau seama ca n-au un job,n-au un ban,nu au unde sa se duca si uite asa se ajunge la o convietuire de rahat(scuzati expresia).
Sunt cu sotul meu de 12 ani,ani frumosi.......ani in care nu ne-am jignit o data(de certat ne-am certat si noi ca tot cuplul,cearta insemnand ca aducem argumente cu tonul mai ridicat,mai ales eu tongue.gif ),daca nu ne-am jignit niciodata iti dai seama ca de lovit sau de batut nici vorba.
Dar ca sa raspund la intrebare,ce as face?daca prin absurd as fi fost in situatia asta,pai prima data cand m-ar fi lovit ar fi fost si ultima si ar fi fost bataie parte in parte,nu-s eu femeia care sa se ascunda pe sub pat de frica nenorocitului.......il mancam cu fulgi cu tot! spada.gif spada.gif
Imi pare rau pentru femeile care sunt tratate asa,faceti ceva doamnelor, nu va lasati umilite! trandafir.gif

Sunt si femei care muncesc au casa, au tot (cazul mamei mele, care se ingropa in munca, era ziarist si lucra si cate 2 ture) si care nu a plecat.....eu una nu am inteles-o niciodata.De ce oare ?

Aceasta postare a fost editata de oktavia: Dec 10 2008, 12:53 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Dec 10 2008, 12:51 PM
Postare #10


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



QUOTE(cristinu_tza2 @ Dec 10 2008, 12:46 PM) *
Si tin sa adaug ca femeia poate sa-si refaca viata. Mama s-a recasatorit desi avea doua fete maricele si acum avem un tata minunat (celui biologic nu pot sa-i spun tata) care a facut totul pt. noi si ne-a iubit ca si cum am fi fost ale lui si un frate care deja are 16 ani, pe care-i iubim enorm.

Ai o mama de toata lauda, bravo ei. eusa_clap.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

4 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 10:20 AM