Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Am Nevoie De Ajutor..de Prieteni, deprimare..totala
lumypopa
postare Oct 9 2008, 07:38 AM
Postare #21


Junior
*

Grup: Members
Postari: 46
Inscris la: 17-September 08
Membru nr.: 38,021



VA MULTUMESC SINCER DIN SUFLET!!!Va simt aproape....am prietene si in viata de zi cu zi..dar nu pot vb despre probl mele..e jenant,mai ales ca ptr cei din jur ..'parem un cuplu perfect'chiar de invidiat...in public suntem ff diplomati nu ne aratam niciodata problemele...tot timpul gandim ca 'rufele se spala in familie'..dar eu am gasit puterea sa va impartasesc si voua experienta mea...nu tocmai placuta.... simteam ca EXPLODEZ...!acum ma simt mult mai usurata..mult mai bine..si inconjurata de ff multe prietene..va pup trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif ...ptr fiecare din voi!
Ca sa ma intelegeti..de ce sunt..deprimata..si pe cealalta tot pe un astfel de site a cunoscut-o..e maritata,are 2 copii..si distruge casnicii!!nu se simte implinita in casnicie si distruge tot ce poate!Am cunoscut-o am vb cu ea,ajunsese sa imi spuna ca a "pierdut un prieten-sotul,dar a castigat o prietena-pe mine..."Eu de fel sunt "inteleapta"nu stiu daca e tocmai cuvantul potrivit...dar intotdeauna incerc sa gandesc..cu capul(desi sunt blonda)nu cu inima!Am incercat sa vb cu ea in speranta ca pot afla ce ii lipseste sotului...ce i-a marturisit ei...cum sa purtat cu ea..etc...am fost putin "perversa ', treb sa aflu cum sau cunoscut exact..cand..etc.
Iar acum cand am descoperit conturile,am simtit ca ma intorc in timp cu 2 ani,mi-a parut rau ca l-am iertat atunci,am simtit ca totul in jurul meu sa cladit pe minciuna!Nu stiu ce e real si ce e minciuna din ceea ce imi ofera sotul...nu si-a schimbat comportamentul,dar eu il simt imediat cand ceva nu e in regula,ne cunoastem de 14 ani.asa mam dat seama ca ceva nu e in regula...a...si mai descoperisem si 3 poze cu o bruneta in telefonul lui!Asta a pus capac...langa mine si bb,,,poze cu o curva...am vz negru in fata ochilor!uf...va pup si multumesc inca o data ptr vorbele voastre bere.gif oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Oct 9 2008, 08:31 AM
Postare #22


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 08:38 AM) *
VA MULTUMESC SINCER DIN SUFLET!!!Va simt aproape....am prietene si in viata de zi cu zi..dar nu pot vb despre probl mele..e jenant,mai ales ca ptr cei din jur ..'parem un cuplu perfect'chiar de invidiat...in public suntem ff diplomati nu ne aratam niciodata problemele...tot timpul gandim ca 'rufele se spala in familie'..dar eu am gasit puterea sa va impartasesc si voua experienta mea...nu tocmai placuta.... simteam ca EXPLODEZ...!acum ma simt mult mai usurata..mult mai bine..si inconjurata de ff multe prietene..va pup trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif ...ptr fiecare din voi!
Ca sa ma intelegeti..de ce sunt..deprimata..si pe cealalta tot pe un astfel de site a cunoscut-o..e maritata,are 2 copii..si distruge casnicii!!nu se simte implinita in casnicie si distruge tot ce poate!Am cunoscut-o am vb cu ea,ajunsese sa imi spuna ca a "pierdut un prieten-sotul,dar a castigat o prietena-pe mine..."Eu de fel sunt "inteleapta"nu stiu daca e tocmai cuvantul potrivit...dar intotdeauna incerc sa gandesc..cu capul(desi sunt blonda)nu cu inima!Am incercat sa vb cu ea in speranta ca pot afla ce ii lipseste sotului...ce i-a marturisit ei...cum sa purtat cu ea..etc...am fost putin "perversa ', treb sa aflu cum sau cunoscut exact..cand..etc.
Iar acum cand am descoperit conturile,am simtit ca ma intorc in timp cu 2 ani,mi-a parut rau ca l-am iertat atunci,am simtit ca totul in jurul meu sa cladit pe minciuna!Nu stiu ce e real si ce e minciuna din ceea ce imi ofera sotul...nu si-a schimbat comportamentul,dar eu il simt imediat cand ceva nu e in regula,ne cunoastem de 14 ani.asa mam dat seama ca ceva nu e in regula...a...si mai descoperisem si 3 poze cu o bruneta in telefonul lui!Asta a pus capac...langa mine si bb,,,poze cu o curva...am vz negru in fata ochilor!uf...va pup si multumesc inca o data ptr vorbele voastre bere.gif oFloare1.gif

of ,draga mea e tare rau...................numai am citit si deja parca m-am infuriat....................nu cred ca e bine sa lasi situatia asa................fa ceva!!,orice,dar nu lasa asa ,mai tarziu va fi prea tarziu!!!!!si va suferi copilul daca nu vei schimba ceva in bine!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lumypopa
postare Oct 9 2008, 08:54 AM
Postare #23


Junior
*

Grup: Members
Postari: 46
Inscris la: 17-September 08
Membru nr.: 38,021



QUOTE(lia maria71 @ Oct 9 2008, 09:31 AM) *
of ,draga mea e tare rau...................numai am citit si deja parca m-am infuriat....................nu cred ca e bine sa lasi situatia asa................fa ceva!!,orice,dar nu lasa asa ,mai tarziu va fi prea tarziu!!!!!si va suferi copilul daca nu vei schimba ceva in bine!!!


BUNA LIA!Si eu m-am gandit...dar ce sa fac?divort?altul oare nu va face la fel?Noi locuim intr-o garsoniera proprietate personala,daca am divorta sar imparti totul...ori ce voi fc eu cu bb?unde vom locui?din ce ne-ar reveni pe vz ei..nu ne ajunge sa ne cumparam altceva! E destul de...nasol dar crede-ma am tot gandit situatia pe toate partile...uneori chiar imi doresc sa am unde ma pot duce si sa stau linistita..fara el...dar nu am unde,nu am cum.O buna prietena ..in urma unui divort a ramas cu copilul...dar se chinuie sa stea cu chirie...o are platita in avans ptr un an..asta o mai salveaza ,dar tot timpul treb sa alerge,sa munceasca sa poata supravetui..ea si baiatul...nu vreau sa ajung asa.Tocmai din acest motiv nu vreau divort....nu vreau despartire +ca bb il iubeste si pe el...e topit dupa tasu cand vine de la serv..desi e mic....cand aude pasi,sau cheia in usa..ii licaresc ochii..si din ti.ta.ta...nu se mai opreste.Mi se rupe sufletul ptr el....stiu ca poate ma vai insela,poate sunt paranoia,dar cred ca atunci cand o faci odata ..esti tentat si a 2 oara.Trebuie sa fiu tare sa lupt ptr bb..ptr mine sa capat incredere in mine ca voi reusi sa depasesc momentul.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Oct 9 2008, 09:07 AM
Postare #24


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116




QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 09:54 AM) *
BUNA LIA!Si eu m-am gandit...dar ce sa fac?divort?altul oare nu va face la fel?Noi locuim intr-o garsoniera proprietate personala,daca am divorta sar imparti totul...ori ce voi fc eu cu bb?unde vom locui?din ce ne-ar reveni pe vz ei..nu ne ajunge sa ne cumparam altceva! E destul de...nasol dar crede-ma am tot gandit situatia pe toate partile...uneori chiar imi doresc sa am unde ma pot duce si sa stau linistita..fara el...dar nu am unde,nu am cum.O buna prietena ..in urma unui divort a ramas cu copilul...dar se chinuie sa stea cu chirie...o are platita in avans ptr un an..asta o mai salveaza ,dar tot timpul treb sa alerge,sa munceasca sa poata supravetui..ea si baiatul...nu vreau sa ajung asa.Tocmai din acest motiv nu vreau divort....nu vreau despartire +ca bb il iubeste si pe el...e topit dupa tasu cand vine de la serv..desi e mic....cand aude pasi,sau cheia in usa..ii licaresc ochii..si din ti.ta.ta...nu se mai opreste.Mi se rupe sufletul ptr el....stiu ca poate ma vai insela,poate sunt paranoia,dar cred ca atunci cand o faci odata ..esti tentat si a 2 oara.Trebuie sa fiu tare sa lupt ptr bb..ptr mine sa capat incredere in mine ca voi reusi sa depasesc momentul.

ooooffff,draga mea,e tare greu................dar daca tu asa crezi ca va fi bine,atunci iti doresc sa ai putere sa lupti,si mai ales sa nu-ti para rau pentru decizia luata!!!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Oct 9 2008, 08:31 PM
Postare #25


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 08:13 AM) *
Ai dreptate.....lipsa increderii..duce la alte neplaceri...noroc ca il am pe bb...el imi da putere...altfel....nu stiu..e ff greu sa descoperi ca esti mintita..inselata...am incercat sa il iert..desi e greu....i-am spus ca e liber sa faca ce vrea..ce ii dicteaza inima...si nu a stat pe ganduri...si-a cerut iertare..nu prin cuvinte cat prin fapte..ajunsesem sa fim mult mai apropiati,deschisi...era super...pana sa ma intorc din provincie...atunci am descoperit "noile conturi"ptr ca erau noi..am verificat data...si atunci sa produs un uragan iar in suflet......ms mult ca sunteti alaturi de mine!


tzuc.gif tzuc.gif hug.gif floare2.gif
QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 09:54 AM) *
BUNA LIA!Si eu m-am gandit...dar ce sa fac?divort?altul oare nu va face la fel?Noi locuim intr-o garsoniera proprietate personala,daca am divorta sar imparti totul...ori ce voi fc eu cu bb?unde vom locui?din ce ne-ar reveni pe vz ei..nu ne ajunge sa ne cumparam altceva! E destul de...nasol dar crede-ma am tot gandit situatia pe toate partile...uneori chiar imi doresc sa am unde ma pot duce si sa stau linistita..fara el...dar nu am unde,nu am cum.O buna prietena ..in urma unui divort a ramas cu copilul...dar se chinuie sa stea cu chirie...o are platita in avans ptr un an..asta o mai salveaza ,dar tot timpul treb sa alerge,sa munceasca sa poata supravetui..ea si baiatul...nu vreau sa ajung asa.Tocmai din acest motiv nu vreau divort....nu vreau despartire +ca bb il iubeste si pe el...e topit dupa tasu cand vine de la serv..desi e mic....cand aude pasi,sau cheia in usa..ii licaresc ochii..si din ti.ta.ta...nu se mai opreste.Mi se rupe sufletul ptr el....stiu ca poate ma vai insela,poate sunt paranoia,dar cred ca atunci cand o faci odata ..esti tentat si a 2 oara.Trebuie sa fiu tare sa lupt ptr bb..ptr mine sa capat incredere in mine ca voi reusi sa depasesc momentul.

parerea mea e ca un om care a fost capabil sa insele o data, o va mai face si a doua oara... inteleg ca ti-ar fi greu in caz de DD fereste... de divort... dar tu stii cel mai bine daca mai poti sta alaturi de el, daca mai poti sa te comporti ca o sotie... si cum ziceai si tu, pt bebe tre sa fii tare... si vei sti ce decizie sa iei la momentul respectiv... si inca ceva... nu iti bate capu si te gandi toata ziua daca te inseala sau nu...ca nu iti face bine... si in plus, spune-i si lui, ca daca il prinzi, pa si pusi ! sa fie constient de asta, sa se gandeasca inainte sa faca iar ceva prostie...


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Oct 9 2008, 08:42 PM
Postare #26


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



eu cred ca niciodata nu ai sa depasesti acest moment si nu ai sa te mai simti fem,eie si toata viatza o sa traiesti cu teama ca te va mai insela,..si fii sigura de asta...e aiureea ca stai prost cu starea materiala...ca altfel te sfatuiam sa-l lasi..stiu il iubestiii..dar daca nu esti fericita ce rost mai are iubirea ta!!!el nu te implineste..si in plus dupa ce l-ai iertat tot intra pe sit-uri sa caute femei!!nu mi se pare in regula!!!este f greu pt tine........dar decat asa..mai bine suferi..un an..doi si iti refaci viatza frumos!!!!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrenaline
postare Oct 10 2008, 10:26 AM
Postare #27


Junior
*

Grup: Members
Postari: 29
Inscris la: 2-April 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 19,371



Buna, aiurea cu conturile astea, dar nu cred ca trebuie sa te gandesti la divort, nici chiar atunci cand te-a inselat..s-a intamplat.Incearca sa ai grija de tine sa mentii pasiunea in relatia ta cu sotul tau..mici surprize, prostioare etc. Vezi ce nick are pe conturile alea..fa-ti si tu cont fara sa stie...vorbeste cu el..fara ca el sa stie ca esti tu! Nu te mai gandi k te-a inselat atunci, unii inseala si sunt prinsi altii inseala si nu sunt prinsi.Nu stiu ce sa zic ..eu nu m-am prins ca sunt inselata...eu nu cred ca sunt..dar cine stie...nu imi bat capul cu asta.Problema mea este sa ne fie bine mie si lui bebe, sa ma simt iubita protejata, etc.Sa fie armonie in casa, si el un sot model.Cata vreme indeplineste toate astea nu am de ce sa ma plang si sa fac investigatii.Curaj si nu te mai consuma!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Oct 10 2008, 10:48 AM
Postare #28


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lumypopa @ Oct 8 2008, 07:40 AM) *
Buna..dragi mamici si prietene!spun prietene ca va simt mereu aproape de cate ori citesc..intamplarile voastre!!sunt ff deprimata...psihic sunt la pamant si nu stiu cum sa ma ridic crybaby.gif Sunt casatorita de 8 ani..ne cunoastem de 14...ne iubim..dar..."acum 2 ani sotul ma inselat...cu o fata..timp de 4 luni..am simtit ca mor,daca ar fi fost doar o aventura poate imi era mai usor..dar a fost..o relatie..4 luni..Stau si acum si ma inteb daca nu ii descopeream cat ar fi durat sad.gif L-am iertat am trecut peste...anul trecut am crezut ca in sfarsit vom fi cu adev impliniti...aflasem in vara ca voi avea un bb...mult dorit (dupa 2 sarcini pierdute...)dar..necazul a venit cateva luni mai tz...a murit mama!am simtit ca mor odata cu ea...nu va imaginati ce era in sufletul meu..eram apropiate..era fericita ca va avea in sfarsit un nepotel....ufff viata asta!ANUL acesta mi-a daruit viata un ingeras de baiat...e un scump..acum are 7 luni tongue.gif partners.gif ..AM fost plecata in provincie 2 saptamani ptr parastasul de an...iar cand am venit..descopar ca sotul...are fel de fel de conturi pe anumite saituri..in vederea legarii de prietenii...am simtit ca inebunesc iar...!!!Chiar sunt eu nebuna?nu e normal sa ma deranjeze?simt ca se ascunde de mine....am vorbit cu el...si spune ca ma iubeste ca nu vb cu nimeni ca nu ma inseala....etc...IL tot intreb CE II LIPSESTE>>.imi spune ca nimic....are tot...dar....totusi ceva lipseste!!!Vreau sa spun ca suntem deschisi cand vorbim...sunt genul de om care gandesc de 2 ori inainte de a lua o decizie..mi-ar fi usor sa spun GATA..si sa o iau de la capat...dar..oare va fi mai bine asa?>cine poate garanta?ce as castiga?un alt partener...ce incredere as mai avea...??dar eu IL IUBESC pe el pe sotul meu si nu as vrea sa il pierd,ptr nimic in lume..dar exact cum i-am spus si lui..."dragoste cu sila nu se poate"si daca crede ca nu poate fi fericit alaturi de noi..PA?>>!ce as putea face mai mult???Ma simt ff singura..,m-am inchis in mine...sunt ff deprimata,sunt mai tot timpul nervoasa...imi vine sa plang tot timpul!!!AM NEVOIE DE VOI>>.dati-mi un sfat...cum sa trec peste toate..de unde sa "fac rost de increderea care o aveam odata in mine..in noi..."uff..multumesc ca ,sunt sigura ca va veti rapi cateva minute sa cititi si ms..meu floare2.gif



QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 07:51 AM) *
Buna lia!!ms mult de incurajari..sunt fericita ca exista alex in viata noastra!!e singura mea consolare...de ce ma inselat?din CURIOZITATE...si nu gasit nimic nou....problema e ca si pe ea tot pe un astfel de a cunoscuto...daca mai pot face dragoste cu el?da...mecanic...in mintea mea...nu mai pot fi cea care am fost..ceva..."sa blocat"....vreau sa trec peste dar imi e greu...nu stiu...nu pot....sper intr-o buna zi sa pot reusi....

bine ai venit printre noi, este trist ceea ce ai trait, insa trebuie sa faci un efort sa mergi mai departe, nu te poti gandi acum la nimic altceva decat la ingerasul tau, el are nevoie de tine, de dragostea si atentia ta, prin el vei reusi sa te ridici ... este cel mai bun lucru care ti sa intamplat, cu siguranta ca merita efortul sa incerci sa fi fericita pentru el... nu uita ca ei simt, au aceasta capacitatea de a simti atmosfera incarcata ... nu mai esti singura, niciodata nu vei mai fi singura atata timp cat ai aceasta minune langa tine ... doar tu poti analiza situatia cel mai bine si poti alfa cum va este voua mai bine (tie si copilului) daca poti ierta, daca puteti merge mai departe, in casnicie se mai fac compromisuri insa de ambele parti, asa ca el ar putea renunta de dragul vostru la acele vizite pe siteuri??? pierdere de timp pretios, pe care in loc sa-l petreaca cu voi (familia lui) il petrece cu niste straini... eu va doresc multa sanatate si sper sa fi fericita intr-o zi... partners.gif oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danna68
postare Oct 10 2008, 10:56 AM
Postare #29


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 09:54 AM) *
BUNA LIA!Si eu m-am gandit...dar ce sa fac?divort?altul oare nu va face la fel?Noi locuim intr-o garsoniera proprietate personala,daca am divorta sar imparti totul...ori ce voi fc eu cu bb?unde vom locui?din ce ne-ar reveni pe vz ei..nu ne ajunge sa ne cumparam altceva! E destul de...nasol dar crede-ma am tot gandit situatia pe toate partile...uneori chiar imi doresc sa am unde ma pot duce si sa stau linistita..fara el...dar nu am unde,nu am cum.O buna prietena ..in urma unui divort a ramas cu copilul...dar se chinuie sa stea cu chirie...o are platita in avans ptr un an..asta o mai salveaza ,dar tot timpul treb sa alerge,sa munceasca sa poata supravetui..ea si baiatul...nu vreau sa ajung asa.Tocmai din acest motiv nu vreau divort....nu vreau despartire +ca bb il iubeste si pe el...e topit dupa tasu cand vine de la serv..desi e mic....cand aude pasi,sau cheia in usa..ii licaresc ochii..si din ti.ta.ta...nu se mai opreste.Mi se rupe sufletul ptr el....stiu ca poate ma vai insela,poate sunt paranoia,dar cred ca atunci cand o faci odata ..esti tentat si a 2 oara.Trebuie sa fiu tare sa lupt ptr bb..ptr mine sa capat incredere in mine ca voi reusi sa depasesc momentul.

parerea mea este ca nu-i obligatoriu sa te mai insele inca odata ... poate i-a ajuns acea experienta, poate a vazut ca nu este altceva, nu poti trai toata viata cu acuzatii in minte, te autodistrugi singura, ori ierti si mergi mai departe, ori il lasi si iti vezi de viata ta, gandurile astea care te macina si nu te lasa sa fi fericita, vor distruge in cele din urma ceea ce a mai ramas din casnicia voastra ... sincer cunosc un caz... a inselat-o cand era insarcinata ... in ultimele luni si ea a iertat ... au o casnicie frumoasa si exista multa armonie in familia lor ... deci se poate oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Oct 10 2008, 10:57 AM
Postare #30


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



QUOTE(Vera_An @ Oct 8 2008, 04:16 PM) *
Si apropo: am o prietena care chiar isi cauta jumatatea pe siteuri de astea si numai de barbati insurati da ..Deci...?


huh.gif sleep.gif dry.gif
QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 05:57 AM) *
ms mult....chiar aveam nevoie de voi!!! oFloare.gif incerc sa fac tot posibilul sa nu il pierd...uf...e greu...da tot pe astfel de siteuri..a cunoscut-o...poate din cauza asta sunt...suparata...mi-e teama sa nu se repete povestea....Sper ca D-zeu sa ne lumineze mintea..mai ales lui...si sa nu mai trecem prin ce am trecut atunci...


eu zic ca l-ai iertat o data, i-ai dat o sansa...si-a jucat cartea...si a fost ultima...parerea mea! oFloare1.gif oFloare.gif
QUOTE(lumypopa @ Oct 9 2008, 06:38 AM) *
VA MULTUMESC SINCER DIN SUFLET!!!Va simt aproape....am prietene si in viata de zi cu zi..dar nu pot vb despre probl mele..e jenant,mai ales ca ptr cei din jur ..'parem un cuplu perfect'chiar de invidiat...in public suntem ff diplomati nu ne aratam niciodata problemele...tot timpul gandim ca 'rufele se spala in familie'..dar eu am gasit puterea sa va impartasesc si voua experienta mea...nu tocmai placuta.... simteam ca EXPLODEZ...!acum ma simt mult mai usurata..mult mai bine..si inconjurata de ff multe prietene..va pup trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif ...ptr fiecare din voi!
Ca sa ma intelegeti..de ce sunt..deprimata..si pe cealalta tot pe un astfel de site a cunoscut-o..e maritata,are 2 copii..si distruge casnicii!!nu se simte implinita in casnicie si distruge tot ce poate!Am cunoscut-o am vb cu ea,ajunsese sa imi spuna ca a "pierdut un prieten-sotul,dar a castigat o prietena-pe mine..."Eu de fel sunt "inteleapta"nu stiu daca e tocmai cuvantul potrivit...dar intotdeauna incerc sa gandesc..cu capul(desi sunt blonda)nu cu inima!Am incercat sa vb cu ea in speranta ca pot afla ce ii lipseste sotului...ce i-a marturisit ei...cum sa purtat cu ea..etc...am fost putin "perversa ', treb sa aflu cum sau cunoscut exact..cand..etc.
Iar acum cand am descoperit conturile,am simtit ca ma intorc in timp cu 2 ani,mi-a parut rau ca l-am iertat atunci,am simtit ca totul in jurul meu sa cladit pe minciuna!Nu stiu ce e real si ce e minciuna din ceea ce imi ofera sotul...nu si-a schimbat comportamentul,dar eu il simt imediat cand ceva nu e in regula,ne cunoastem de 14 ani.asa mam dat seama ca ceva nu e in regula...a...si mai descoperisem si 3 poze cu o bruneta in telefonul lui!Asta a pus capac...langa mine si bb,,,poze cu o curva...am vz negru in fata ochilor!uf...va pup si multumesc inca o data ptr vorbele voastre bere.gif oFloare1.gif

deci sa inteleg ca ai cunoscut-o pe amanta?????cea cu care a avut rel de 4 luni????si nu ai strans-o de gat????ca eu ti-o paruiam de numa'!!!!
dumnezeule, ce puternica tre sa fii! hi.gif plus acea poza cu bruneta....dar omul asta e chiar inconstient...adica o face asa pe fatza!!!scuza-ma, dar nu ma pot abtine...
draga mea, chiar nu ai unde sa mergi...macar o perioada...la parintii tai, o prietena....lasa-l o per singur sa isi dea seama cum e viata luifara tine...sa mediteze...cand sunt lasati de izbeliste multi sufera un soc si isi dau seama ce au pierdut...faceti o pauza, timp in care sa va ganditi bine la viitorul vostru...
cat despre copilul tau...inteleg ca vrei sa ii oferi o famile adevarata, dar decat o famile care sta impreuna fortata, unde parintii nu se inteleg nu e un mediu propice pt copil...pt ca toate sentimentele astea negative ce le tii in tine vor refula...spui ca pana si dragoste faci mecanic...tu meriti sa fii fericita si implinita din toate punctele de vedere, nu te multumi cu jumatati de masura...


QUOTE(adrenaline @ Oct 10 2008, 09:26 AM) *
Buna, aiurea cu conturile astea, dar nu cred ca trebuie sa te gandesti la divort, nici chiar atunci cand te-a inselat..s-a intamplat.Incearca sa ai grija de tine sa mentii pasiunea in relatia ta cu sotul tau..mici surprize, prostioare etc. Vezi ce nick are pe conturile alea..fa-ti si tu cont fara sa stie...vorbeste cu el..fara ca el sa stie ca esti tu! Nu te mai gandi k te-a inselat atunci, unii inseala si sunt prinsi altii inseala si nu sunt prinsi.Nu stiu ce sa zic ..eu nu m-am prins ca sunt inselata...eu nu cred ca sunt..dar cine stie...nu imi bat capul cu asta.Problema mea este sa ne fie bine mie si lui bebe, sa ma simt iubita protejata, etc.Sa fie armonie in casa, si el un sot model.Cata vreme indeplineste toate astea nu am de ce sa ma plang si sa fac investigatii.Curaj si nu te mai consuma!!

uite o idee buna!poate daca vb cu tine fara sa stie ca esti tu, reusesti sa afli ce este ceea ce cauta de fapt...prima data a cautat ceva nou, si-a dat seama ca nu a gasit, ca a gresit...acum ce mai vrea?
tu l-ai intrebat de aceste noi conturi, de poza din telefon?el ce a zis? oFloare1.gif unsure.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

16 Pagini V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 11:54 AM