Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> In Cate Moduri Poti Fi Inselat(a)
giulia_0319
postare Mar 4 2008, 02:29 PM
Postare #1


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



In cate moduri poti fi inselat(a)
de Gabriela Ceciul
Am vorbit saptamana trecuta despre gelozie si despre intreg arsenalul care acompaniaza aceasta stare ingrozitoare de sfasietoare banuieli. Cine cunoaste muzica lui Paul Simon, stie cu siguranta melodia in care acesta ne povesteste despre cele 50 de modalitati de a ne parasi partenerul.

Insa pentru cei care vor sa-si pastreze partenerul actual si dupa ce flirteaza cu altcineva, oamenii de stiinta au identificat nu mai putin de 91 de modalitati pentru a pastra secreta o aventura adulterina. Si cel mai surprinzator lucru este cat de simplu poti reusi sa-ti pacalesti jumatatea. Cele mai concrete semne care-l fac pe partenerul nevinovat sa considere ca mariajul sau este solid precum o stanca pot fi in acelasi timp semnele care sa avertizeze ca se inseala amarnic.

Psihologii au descoperit ca una din cele mai eficiente modalitati pentru un barbat sa-si pastreze sotia departe de orice banuiala ca ar avea o aventura este sa pretinda ca este extrem de interesat de viitorul ei si mai ales de viitorul lor impreuna.

Semnale de avertisment

Cercetatorii le sugereaza femeilor sa se fereasca de barbatii care fac conversatii mult prea profunde povestind despre "momentele extraordinare" pe care le vor petrece impreuna - pentru acestea, o astfel de conversatie ar trebui sa fie semnalul unei tradari.

In acelasi timp, un sot ar trebui sa se ingrijoreze cand sotia lui va dori brusc sa faca mai mult sex, va parea extrem de atenta si va purta verigheta mult mai des decat in mod obisnuit.

De fapt, barbatii ar trebui sa acorde foarte multa atentie acestor lucruri, deoarece, intr-un moment de rascruce, femeile se descurca mult mai bine in situatii de deceptie decat barbatii.

Cercetatorii americani ale caror rezultate au fost publicate in "Personality and Social Psychology Bulletin" au analizat tacticile care sunt implicate in ceea ce ei numesc "incalcarea parteneriatului uman".

Este prima investigatie academica despre felul in care oamenii isi definesc o aventura si ce fac pentru a o ascunde. Psihologii au descoperit ca barbatii si femeile au 51 de strategii diferite pentru a-si insela partenerul si 91 de modalitati pentru a-si ascunde relatia adultera.

Cea mai buna modalitate a unui barbat pentru a-si ascunde aventura extramaritala este sa discute cu sotia lui despre viitorul vietii lor impreuna. Pentru femeia care isi inseala sotul, cea mai eficienta cale de a preveni suspiciunile partenerului ei este sa-si mentina un comportament cat mai firesc, sa aiba grija sa nu-si schimbe activitatile zilnice de rutina, hainele sau ingrijirile de frumusete in nici un fel.

Primul studiu de genul acesta

Este pentru prima oara cand acest gen de comportament a fost studiat. Niciodata nu au fost date mai multe explicatii referitoare la o problema care apare atat de frecventa in viata cuplurilor de astazi. Scopul acestor cercetari a fost sa se identifice actiunile barbatilor si ale femeilor la care recurg acestia pentru a ascunde faptul ca incearca sa intretina o relatie adulterina.

Rezultatul a fost o lista cu 91 de actiuni distincte de inselare a parteneriatului dintre soti. Principalele trei actiuni pentru femei implica mentinerea activitatilor de zi cu zi in starea de normalitate. Aparent, dorinta femeilor de a-si insela sotii poate fi camuflata perfect prin evitarea schimbarii obiceiurilor din viata lor de zi cu zi.

Studiul arata ca o femeie isi poate amagi partenerul aratandu-i mai multa afectiune si facand sex cu acesta mai des decat in mod obisnuit. Toate rezultatele au demonstrat faptul ca femeile sunt extrem de eficiente in a-si insela partenerul si a-i ascunde o aventura extraconjugala satisfacandu-i acestuia dorinta de a avea o viata sexuala foarte activa.


sursa:reclama


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Jul 27 2008, 12:02 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



nu stiu ce sa zic. doh.gif ...............parca nu prea se potriveste,dar daca studiul zice asa hi.gif .eu nu ma bag..sotul meu mi-a spus nu odata ca vrea sa stie ce voi face in viitor,sau ca in viitor vom face anumite lucruri impreuna,deci. sad.gif ...........nu prea cred ca ma inseala vreauBB.gif ...........dar studiul asa zice unsure.gif cum o fi? rolleyes.gif


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Aug 9 2008, 09:31 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



http://www.trilulilu.ro/danielag82/8a9cabbd181014

rolleyes.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dolly3
postare Aug 9 2008, 04:53 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,394
Inscris la: 22-January 08
Din: iasi
Membru nr.: 13,116




intr-o asemenea situatie sotul meu si-ar sterge repede ochelarii biggrin.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina
postare Aug 9 2008, 06:14 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,708
Inscris la: 12-October 06
Membru nr.: 186



QUOTE(dolly3 @ Aug 9 2008, 05:53 PM) *
intr-o asemenea situatie sotul meu si-ar sterge repede ochelarii biggrin.gif


ca bine zici...o sa-i testez reactia,aratandu-i filmuletul.... bananab.gif


--------------------
,,Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii''...Kahlil Gibran


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
irina k
postare Aug 18 2008, 09:57 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 43
Inscris la: 16-August 08
Membru nr.: 34,285



Noi ne iubim mult si asteptam o statistica pt cuplurile care nu s-au inselat niciodata! notworthy.gif Cred ca mai sunt si altele care vor fi in aceeasi categorie cu mine! oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anca M
postare Aug 19 2008, 04:21 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,163
Inscris la: 25-February 08
Din: IASI
Membru nr.: 16,070



QUOTE(irina k @ Aug 18 2008, 10:57 PM) *
Noi ne iubim mult si asteptam o statistica pt cuplurile care nu s-au inselat niciodata! notworthy.gif Cred ca mai sunt si altele care vor fi in aceeasi categorie cu mine! oFloare1.gif

si noi ne iunbim f mult dar se zice ca orice barbat inseala!!eu tind sa cred ca nu e asa..dar cine stie..si am o intrebare!!???cate moduri sunt de a afla daca te inseala...cred ca asa ar trebui pusa problema..ca in cate moduri ne inseala stim cu toate!!1
eu as vrea sa aflui cum iti dai seama..cum il prinzi???


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Aug 19 2008, 09:20 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(anca M @ Aug 19 2008, 05:21 PM) *
si noi ne iunbim f mult dar se zice ca orice barbat inseala!!eu tind sa cred ca nu e asa..dar cine stie..si am o intrebare!!???cate moduri sunt de a afla daca te inseala...cred ca asa ar trebui pusa problema..ca in cate moduri ne inseala stim cu toate!!1
eu as vrea sa aflui cum iti dai seama..cum il prinzi???

eu cred ca toti barbatii inseala, la un moment dat... e in firea lor... dar sunt unii destul de destepti ca sa nu fie prinsi... si cum iti dai seama? la fel, depinde de cat e de destept barbatul sa isi ascunda faptele, daca nu prea e, atunci se da de gol, daca e ....


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Aug 19 2008, 09:32 PM
Postare #9


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



QUOTE(ari05 @ Aug 19 2008, 10:20 PM) *
eu cred ca toti barbatii inseala, la un moment dat... e in firea lor... dar sunt unii destul de destepti ca sa nu fie prinsi... si cum iti dai seama? la fel, depinde de cat e de destept barbatul sa isi ascunda faptele, daca nu prea e, atunci se da de gol, daca e ....

sau cat de desteapta e femeia ca sa ii descopere faptele ...bine ascunse wink.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ari05
postare Aug 20 2008, 01:29 PM
Postare #10


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,251
Inscris la: 18-October 07
Din: Oradea
Membru nr.: 8,246



QUOTE(dyana @ Aug 19 2008, 10:32 PM) *
sau cat de desteapta e femeia ca sa ii descopere faptele ...bine ascunse wink.gif

ai dreptate cu asta ! tongue.gif


--------------------
Voturile pt micutul Artur, se transforma in roni, pentru Vladut!!!Multumim din suflet echipei Utile Copii pentru sprijin si pentru ca s-a alaturat campaniei noastre!!Se poate vota in fiecare ora, un vot=1 ron; e nevoie de cateva secunde sa va inregistrati.Va multumim!!!
http://www.utilecopii.ro/concurs/zambet-de-copil/poza/93/










  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 06:23 PM