Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

1372 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2010
Alondra
postare Jun 9 2009, 03:10 PM
Postare #11


Maya
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 46,926
Inscris la: 13-February 08
Din: Here and nowhere...
Membru nr.: 14,812



QUOTE(alisamon @ Jun 9 2009, 12:49 PM) *
Buna dragele mele....Sunt o viitoare mamica de februirie 2010. Va astept pe toate la discutii despre puiutii nostrii.Va pup



QUOTE(elda83 @ Jun 9 2009, 03:12 PM) *
Salutare, tuturor! oFloare.gif ma instalez si eu!



Felicitari fetelor, Moni si Elda!Sa aveti sarcina usoara si bebei sanatosi! trandafir.gif

Moni, pt ticker intrii pe un site de Tickers, la Pregnancy tickers, iti alegi un model, faci pasii cu datele tale, pe urma iti afiseaza niste coduri, ii dai copy la cel cu UBB sau BBC sau BB, depinde cum iti apare, il copiezi tot, si il aduci la tine in cont (dai clic pe numele tau) sus in dreapta la My controls, pe urma in stanga la Edit signature, ii dai paste in spatiul de scris, si dai Update signature si gata!Succes! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deni28
postare Jun 9 2009, 03:40 PM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,593
Inscris la: 4-February 09
Din: CRAIOVA
Membru nr.: 69,494



VAI DEJA MAMICI DE FEBRUARIE 2010.NOI SUNTEM BEBELUSI DE FEBRUARIE 2009.
SA VA DE DUMNEZEU SARCINA USOARA.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 9 2009, 04:06 PM
Postare #13


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



Ufffff sper ca am reusit. Va multumesc pentru informatii.Va pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
perla163
postare Jun 9 2009, 04:42 PM
Postare #14


am un pui mik!!! sa cresti mare buburuza mea scumpa
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,013
Inscris la: 17-April 08
Din: montemaggiore B
Membru nr.: 21,017




FELCITARI MONI SI ELDAA!!!!!!!!!!!!!.....ce frumos..........2 fete de la VSFM au deschis acest topic.........noi speram toate sa va urmam cat de curand!!!!!!!!!!!!!!! sarcina cat mai usoara i aveti MARE GRIJA DE VOI,mai ales primele 3 luni!!!!!!!!!!!MULTI PPUPICI!!!!!!!!!!


--------------------
grafic tb

Harvey MacKay: “Timpul e gratuit, dar e de neprețuit. Nu îl deții, dar îl poți folosi. Nu-l poți păstra, dar îl poți trăi. Odată ce l-ai pierdut, nu îl mai poți niciodată recupera.”
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 9 2009, 04:46 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



felicitari fetelor!!!
sarcini usoare!!!si bebici sanatosi...
mai vb... floare2.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_manuella
postare Jun 10 2009, 11:09 AM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 17-March 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 79,360



buna mamicilor! ma alatur voua viitoarele mamici de februarie_banuiesc ca pe atunci ar fi data posibila. eu zic ca am 3-4 saptamani. ultimul c.m a fost pe 30 aprilie si dupa calculele mele cam asa reiese. inca nu am fost la medic. ma gandeam sa merg la 8 saptamani sa se vada cum trebuie. voi ce ziceti? oare ar trebui sa merg mai devreme? maj prietenelor mele au mers cand aveau cam 5-6 saptamani. ati inceput sa aveti simptome deja?
mersi si astept vesti!
mil de pupici gravida.gif frumoase!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alisamon
postare Jun 10 2009, 11:31 AM
Postare #17


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 663
Inscris la: 7-January 09
Din: timisoara
Membru nr.: 63,183



QUOTE(roxana_manuella @ Jun 10 2009, 01:09 PM) *
buna mamicilor! ma alatur voua viitoarele mamici de februarie_banuiesc ca pe atunci ar fi data posibila. eu zic ca am 3-4 saptamani. ultimul c.m a fost pe 30 aprilie si dupa calculele mele cam asa reiese. inca nu am fost la medic. ma gandeam sa merg la 8 saptamani sa se vada cum trebuie. voi ce ziceti? oare ar trebui sa merg mai devreme? maj prietenelor mele au mers cand aveau cam 5-6 saptamani. ati inceput sa aveti simptome deja?
mersi si astept vesti!
mil de pupici gravida.gif frumoase!

Draga mea....Din cate stiu eu medicii calculeaza din prima zi de ciclu varsta sarcinii , asa ca tu maine ai avea 6 saptamani , si posibil cam 4 de la conceptie....Eu am 4 saptamani azi, adica am avut ultimul ciclu pe 13 mai .Eu am simtit de la a 5-a zi de la ovulatie ca am ramas insarcinata, deoarece aveam dureri puternice de sani, si dureri de spate , jos de tot....De vreo 3 zile au inceput si greturile , dimineata si dupa ce mananc....Eu am ramans dupa 9 luni de incercari, cu tratamente de stimulare si cu inseminare artificiala. Tu de unde esti, mai ai cpoii , dupa cat timp ai ramas, cum a reactionat sotul tau ? Sper ca nu sunt prea multe intrebari. Te pup


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
elda83
postare Jun 10 2009, 01:08 PM
Postare #18


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,766
Inscris la: 5-May 09
Din: Brasov
Membru nr.: 88,498



QUOTE(roxana_manuella @ Jun 10 2009, 12:09 PM) *
buna mamicilor! ma alatur voua viitoarele mamici de februarie_banuiesc ca pe atunci ar fi data posibila. eu zic ca am 3-4 saptamani. ultimul c.m a fost pe 30 aprilie si dupa calculele mele cam asa reiese. inca nu am fost la medic. ma gandeam sa merg la 8 saptamani sa se vada cum trebuie. voi ce ziceti? oare ar trebui sa merg mai devreme? maj prietenelor mele au mers cand aveau cam 5-6 saptamani. ati inceput sa aveti simptome deja?
mersi si astept vesti!
mil de pupici gravida.gif frumoase!

Buna si tie! Alisamon are dreptate cu calculul, asa ca daca ai 6 saptamani s-ar cam vedea. La mine e cam a 4-a saptamana si pe 23 am programare la dr si sper sa se vada ceva ceva.
cat despre simptome ... nu am greturi, in schimb cred ca as adormi oriunde pt ca mi-e somn in continuu si plus mersul asta la baie de nspe mii de ori fie noapte fie zi.
oFloare.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_manuella
postare Jun 10 2009, 02:45 PM
Postare #19


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 17-March 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 79,360



QUOTE(alisamon @ Jun 10 2009, 12:31 PM) *
Draga mea....Din cate stiu eu medicii calculeaza din prima zi de ciclu varsta sarcinii , asa ca tu maine ai avea 6 saptamani , si posibil cam 4 de la conceptie....Eu am 4 saptamani azi, adica am avut ultimul ciclu pe 13 mai .Eu am simtit de la a 5-a zi de la ovulatie ca am ramas insarcinata, deoarece aveam dureri puternice de sani, si dureri de spate , jos de tot....De vreo 3 zile au inceput si greturile , dimineata si dupa ce mananc....Eu am ramans dupa 9 luni de incercari, cu tratamente de stimulare si cu inseminare artificiala. Tu de unde esti, mai ai cpoii , dupa cat timp ai ramas, cum a reactionat sotul tau ? Sper ca nu sunt prea multe intrebari. Te pup


iubita,
eu am ramas dupa 4 luni de incercari. si a fost totul f misto. adica imi intarziase 2 zile si nu vroiam sa-i spun sotului nimic ca sa nu se incante prea rpd pana m-a intrebat el "cand mi-a venit" i-am raspuns ca inca nu, trebuia cu 2 zile in urma si bineinteles ca deja zambea tot, m-a luat obligat fortat la farmacie sa luam teste. am luat 3 sure check, le-am facut si a iesit a doua liniuta mai slaba. el a zis ca..gata..asta e...si incepuse sa topaie de fericire partners.gif eu eram ff precauta in reactii adica nu vroiam sa ma bucur inca..nu am spus nimanui si peste o saptamana am repetat testul si ....AU IESIT DOUA SUPER LINII , a doua chiar mai puternica ca cea de control si atunci am inceput si eu sa topai de fericire, am anuntat toata familia care s-a bucurat la nebunie ca na...asteptau cu totii minunea jucaus.gif. deocamdata nu prea am nici-o stare aiurea, doar rar asa,...si la oboseala. nu mai am copii si sunt din ploiesti. si nu...nu sunt deloc prea multe intrebari. biggrin.gif
te pup..mamico!:floare2:




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
roxana_manuella
postare Jun 10 2009, 02:50 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 51
Inscris la: 17-March 09
Din: PLOIESTI
Membru nr.: 79,360



QUOTE(elda83 @ Jun 10 2009, 02:08 PM) *
Buna si tie! Alisamon are dreptate cu calculul, asa ca daca ai 6 saptamani s-ar cam vedea. La mine e cam a 4-a saptamana si pe 23 am programare la dr si sper sa se vada ceva ceva.
cat despre simptome ... nu am greturi, in schimb cred ca as adormi oriunde pt ca mi-e somn in continuu si plus mersul asta la baie de nspe mii de ori fie noapte fie zi.
oFloare.gif

sa stii ca si eu am chestia cu baia dar cam atat deocamdata. ahaa..si cand mestec guma mi se face greata! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

1372 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 06:13 AM