Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Februarie 2011
Naiara
postare Jan 25 2011, 01:58 PM
Postare #11


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791



QUOTE(costi @ Jan 24 2011, 07:45 PM) *
si eu voi fi mamica de februarie, dar eu tot asteptam sa deschida altcineva topic.

am fost si un pic superstitioasa la inceput, mai bine spus un pic speriata.
Mai am un baietel de 1 an si aproape 10 luni, Matei. un nazdravan care nu sta locului o clipa, doar cand doarme. Acum asteptam o fetita, DPN e 24 februarie, dar mai mult ca sigur nu ajungem pana atunci: pe Matei l-am nascut prin cezariana, acum va fi tot cezariana ca nu a trecut foarte mult timp de la prima operatie. In ultimele zile am si avut ceva dureri de burtica, mai serioase, asa ca momentan ma rog sa stea cuminte acolo cat mai mult timp.




Bine ai venit Costi!!!
Sa-ti traiasca baietelul si felicitari pentru fetita care o asteptati.
Noi am asteptat mult sa ne binecuvanteze Dumnezeu cu un copilas si totodata este indeplinita si dorinta lui tati de a fi fetita.
Se pare ca si eu voi face cezariana , dar decizia o va lua medicul in momentul nasteri. Draguta noastra este maricica si daca mai ia in greutate va fi greu sa nasc normal ( eu asa imi doresc).
In rest este o nazdravana toata ziua si noaptea, se misca foarte mult si face niste tumbe , foarte speciale sunt senzatiile cand se misca asa tare.
Am vazut ca esti din Brasov, la ce medic esti???
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 25 2011, 02:24 PM
Postare #12


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



acum am vazut si eu ca sunteti tot din Brasov , ce ne-am nimerit.

si la Matei si acum am fost la Podasca, dar nu voi naste cu el si de data asta ca nu mai vine la maternitate. si nu vrem sa cheltuim asa multi bani cum ne cer la Eva; eu am si rh negativ si dupa nastere ar trebui sa fac un vaccin gratuit la maternitate si vreo 700lei la clinica. Mi-a zis ca va vorbi el cu un medic sa imi faca cezariana cand va veni timpul, azi am iar programare sa vad ce zice. in ultimele zile nu m-am simtit prea bine si sper sa nu fie atat de grav incat sa nu fiu mamica de februarie ca inca e micuta fetita.
oricum, voi merge pe mana lui ca mi-e frica de contractii prea puternice.

tu la ce medic mergi?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 25 2011, 02:32 PM
Postare #13


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



comparand sarcinile, Matei a fost foarte lenes in burtica. Si fetita mea e tare activa, in special seara. noi ne distram ca zicem ca tine petreceri si danseaza smile.gif

la inceputul sarcinii eram sigura ca acum e tot baietel, am eu impresia ca doi frati de acelasi sex s-ar intelege mai bine. sotul meu insa a fost sigur din primele zile ca e fetita si e tare fericit. nu s-ar fi suparat nici daca era baiat ca avea ocazia sa aiba "doi fotbalisti" in casa. smile.gif

sa stii ca stiu pe cineva care a nascut natural, destul de usor, un baiat de 4.8kg. si mamica a fost mereu foarte subtirica.
poate ai noroc sa nu fie totusi cezariana. cu toate ca m-am recuperat repede si fara probleme, as fi preferat sa fi nascut natural.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naiara
postare Jan 25 2011, 02:45 PM
Postare #14


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791




QUOTE(costi @ Jan 25 2011, 02:24 PM) *
acum am vazut si eu ca sunteti tot din Brasov , ce ne-am nimerit.

si la Matei si acum am fost la Podasca, dar nu voi naste cu el si de data asta ca nu mai vine la maternitate. si nu vrem sa cheltuim asa multi bani cum ne cer la Eva; eu am si rh negativ si dupa nastere ar trebui sa fac un vaccin gratuit la maternitate si vreo 700lei la clinica. Mi-a zis ca va vorbi el cu un medic sa imi faca cezariana cand va veni timpul, azi am iar programare sa vad ce zice. in ultimele zile nu m-am simtit prea bine si sper sa nu fie atat de grav incat sa nu fiu mamica de februarie ca inca e micuta fetita.
oricum, voi merge pe mana lui ca mi-e frica de contractii prea puternice.

tu la ce medic mergi?


Eu sunt la Antonya Livia si voi naste la Eva. De fel sunt o fire foarte sensibila si daca ma simt rau fac foarte urat , prefer sa platesc niste servicii de calitate, dar sa stiu ca am atentie maxima. Eu nu am avut o darcina usoara si la inceput am fost in perfuzii 3 saptamani, atunci mi-am dat seama ca sunt un pacient foarte dificil!!!
Iti tin pumnii azi la control, sa fie totul bine si sa mai stea cumintica inca putin.
Eu am vineri programare la TNS , l-am facut si saptamana trecuta si a iesit bine .Eu nu am simtit inca contractiile sau poate inca nu-mi dau seama ca sunt contractii, cate un disconfort simt si eu cand si cand .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naiara
postare Jan 25 2011, 02:53 PM
Postare #15


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791



Chiar vroiam sa te intreb cum te-ai recuperat dupa cezariana???
Cat de greu ti-a fost? Daca ti-a venit laptele tarziu sau cat timp l-ai alaptat pe Matei ?
O am o gramada de intrebari referitoare la cezariana !!!
Dupa cum am discutat cu doctorita sunt aproape sigura ca va fi cezariana, mi-a spus ca nu putem risca daca copilul este mare sa nasc natural, tinand cont ca este primul copil si ca am peste 30 de ani . Eu nu am vrut sa-mi fac un fix de cum voi naste, poate este mai bine sa ma i-a asa prin surprindere .
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
costi
postare Jan 26 2011, 10:12 AM
Postare #16


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,583
Inscris la: 14-November 08
Din: Brasov
Membru nr.: 48,715



QUOTE(Naiara @ Jan 25 2011, 12:53 PM) *
Chiar vroiam sa te intreb cum te-ai recuperat dupa cezariana???
Cat de greu ti-a fost? Daca ti-a venit laptele tarziu sau cat timp l-ai alaptat pe Matei ?
O am o gramada de intrebari referitoare la cezariana !!!
Dupa cum am discutat cu doctorita sunt aproape sigura ca va fi cezariana, mi-a spus ca nu putem risca daca copilul este mare sa nasc natural, tinand cont ca este primul copil si ca am peste 30 de ani . Eu nu am vrut sa-mi fac un fix de cum voi naste, poate este mai bine sa ma i-a asa prin surprindere .


nu a fost grea recuperarea, chiar ma asteptam sa ma simt mai rau. dupa vreo luna deja eram ca inainte, dureri nu pot sa zic ca am avut ca nu am luat nici algocalminul dat in spital. laptic a fost, Matei nu a fost nicicand fan biberon conteaza si asta foarte mult. eu l-am alaptat pana la 10 luni, sper si acum sa fie cel putin la fel.

ieri am fost la control si am avut surpriza sa aflu ca mititica mea e marisoara smile.gif un pic peste medie, are 3kg ,dar mi-a zis dr ca pana la nastere nu crede ca va lua mai mult de 500g. asa a fost si Matei 3,55kg. pana acum a fost mai mica decat media, cred ca se pregateste sa iasa smile.gif
pana una alta, sunt "consemnata" la pat, repaus fizic total, e tare greu pentru mine, dar pentru bebe induram orice.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naiara
postare Jan 26 2011, 01:34 PM
Postare #17


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791



Ma bucur ca sunte-ti bine si draguta ta la fel. O sa avem fete mari dupa cum ti-a spus si tie medicul.
A mea avea in 34 saptamani 2,950kg si ar mai trebui sa puna inca 1 kg pana la termen.
In ceea ce priveste repausul la pat , mai ai putin si merita sa faci acest efort chiar daca iti va fi greu.
Si eu stau mai mult in pat si fara efort, am colul moale din saptamana 32 si deabea astept sa nasc pentru ca nu mai pot sta in pat , ma dor toate . Dar sper sa stea cumintica si sa iasa la termen.

Iti doresc multa sanatate si sarcina usoara!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen_10
postare Jan 30 2011, 07:15 PM
Postare #18


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,273
Inscris la: 27-July 10
Din: Bucuresti
Membru nr.: 164,298



Buna seara burtici respectiv viitoare mamici !
Sunt o mamica de septembrie 2010 si noi am ramas cu un patut nou ( am primit de la nasi cadou desi noi ne cumparasem alt model) model Ikea Gulliver si am vrea sa-l vindem unor viitori parinti, daca va intereseaza ma gasiti pe mess la carmen.iordak. Acesta e patutul:

http://www.ikea.ro/product/show/code/90115997

Va pup si sarcina usoara in continuare!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naiara
postare Feb 13 2011, 10:36 PM
Postare #19


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791



Buna seara mamici!!!

Sunt o proaspata mamica de 7 februarie !!!!!!! fetita :Andreea , 3,050kg , 49 cm , apgar: 10 , sosita prin cezariana.

Acum mami si-a facut putin timp liber sa va anunte si pe voi !!!

Sunt cumintica , dorm bine , nu ii necajesc prea tare pe parintii mei !!!

O seara buna si mult curaj pentru cele care urmeaza sa nasca, iar pentru cele care au nascut deja FELICITARI!!



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Naiara
postare Feb 13 2011, 10:39 PM
Postare #20


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 95
Inscris la: 14-March 10
Din: Brasov
Membru nr.: 134,791



QUOTE(carmen_10 @ Jan 30 2011, 07:15 PM) *
Buna seara burtici respectiv viitoare mamici !
Sunt o mamica de septembrie 2010 si noi am ramas cu un patut nou ( am primit de la nasi cadou desi noi ne cumparasem alt model) model Ikea Gulliver si am vrea sa-l vindem unor viitori parinti, daca va intereseaza ma gasiti pe mess la carmen.iordak. Acesta e patutul:

http://www.ikea.ro/product/show/code/90115997

Va pup si sarcina usoara in continuare!




Iti multumesc pentru propunere, dar noi am primit mobilierul de dormitor de la Ikea, de la Mos Craciun !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 06:29 AM