Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

8 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Excursie In Zion Si Bryce Canyon-utah, pozne
Sara1
postare Apr 14 2010, 06:31 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Im sfirsit, am avut si noi o mica vacanta, de o saptamina. Nu la fel de glamouroasa ca a Meaw_Ellei, dar nu mai putin frumoasa. Noi am fost la munte si am avut parte sa vedem unele dintre cele mai frumoase creatii naturale-nu stiu cit de bine vor fii redate in poze, dar am fost in canyoane-drumuri printre stinci uriase si rosii. Aratau ca si cum ar fi fost sculptate de o mina maiastra-poate ca asa si era! Pentru cine are curiozitatea, enjoy!!! tzuc.gif

Am sa incep cu inceputul, pauza noastra de distractie-fun-cum au numit-o baietii, ne-am dat cu ATV-urile-masinute de offroad, pe dealuri:




Apoi am ajuns la destinatia prinicpala, Zion Canyon stincile sunt de un rosu inchis, ca zgura de la terenurile de tenissi inalte pina la cer:













--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 14 2010, 06:32 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Urmeaza Bryce Canyon, unde stincile sunt sub forma de turnulete filigranate, parca ar fii facute din nisip ud si scurs printre degete:



Si David care s-a suit acolo si a declarat ca "I am the king!"





--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Apr 14 2010, 06:37 PM
Postare #3


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(Sara1 @ Apr 14 2010, 07:32 PM) *
Urmeaza Bryce Canyon, unde stincile sunt sub forma de turnulete filigranate, parca ar fii facute din nisip ud si scurs printre degete:

Si David care s-a suit acolo si a declarat ca "I am the king!"



Nu ma pot decide care e cea mai frumoasa poza, insa asta m-a surpins in mod special ohmy.gif . E absolut SUPERBA! Cred ca si eu ca David se simtea acolo ca regele lumii. Cine nu ar fi avut aceasta senzatie??!!?? Eu, cu siguranta, as fi exclamat la fel.

Cred ca ati petrecut momente de neuitat.......am sa urmaresc cu interes si restul pozelor wink.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 14 2010, 06:43 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371




QUOTE(aly80r @ Apr 14 2010, 09:37 AM) *
Nu ma pot decide care e cea mai frumoasa poza, insa asta m-a surpins in mod special ohmy.gif . E absolut SUPERBA! Cred ca si eu ca David se simtea acolo ca regele lumii. Cine nu ar fi avut aceasta senzatie??!!?? Eu, cu siguranta, as fi exclamat la fel.

Cred ca ati petrecut momente de neuitat.......am sa urmaresc cu interes si restul pozelor wink.gif


Draga mea, intr-adevar momente de neuitat! Si culmea, mie imi place mai mult marea! yes.gif
Iar David, la virsta lui, normal ca s-a simtit regele lumii, eu insa, mai realista, m-a simteam ca o furnica umila in fata privelistii de o grandoare si o frumusete greu de redat in poze. Am o gramada de poze, am sa mai pun mine, caci dureaza micsorarea si atita am avut timp sa scot. Dar abia astept sa va mai arat! tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de Sara1: Apr 14 2010, 06:44 PM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 14 2010, 06:48 PM
Postare #5


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Buna cuscruta mea dulce!...Dor am avut de voi nu gluma!
Cat despre privelisti...am ramas lipita de ecran..incredibil ce maiestrie poate sa aiba natura......
Tom este atat de frumos si dulce incat iti spun yo ptr Babys ca il pupa apasat!
David, e atat de serios....incat clar e regele lumii..parka il si vad....pe un tron cu putere de decizie!
Sa stii ca am studiat camera foto la sot......mda......buna scula!(camera, daaa!)

Pupik si aici stau....mai vreau mai vreau poze!
Love ya!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Apr 14 2010, 06:55 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(Sara1 @ Apr 14 2010, 07:31 PM) *



anima1.gif Ce frumos!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Apr 14 2010, 06:56 PM
Postare #7


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



QUOTE(Sara1 @ Apr 14 2010, 07:43 PM) *
Draga mea, intr-adevar momente de neuitat! Si culmea, mie imi place mai mult marea! yes.gif
Iar David, la virsta lui, normal ca s-a simtit regele lumii, eu insa, mai realista, m-a simteam ca o furnica umila in fata privelistii de o grandoare si o frumusete greu de redat in poze. Am o gramada de poze, am sa mai pun mine, caci dureaza micsorarea si atita am avut timp sa scot. Dar abia astept sa va mai arat! tzuc.gif


liwlol.gif liwlol.gif iar eu m-as lua de manutza cu el si mi-as imagina ca as fi regina lumii blush.gif

Astept cu interes sa ne mai pui poze partners.gif


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 14 2010, 07:04 PM
Postare #8


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Sara1 @ Apr 14 2010, 07:31 PM) *
Im sfirsit, am avut si noi o mica vacanta, de o saptamina. Nu la fel de glamouroasa ca a Meaw_Ellei, dar nu mai putin frumoasa. Noi am fost la munte si am avut parte sa vedem unele dintre cele mai frumoase creatii naturale-nu stiu cit de bine vor fii redate in poze, dar am fost in canyoane-drumuri printre stinci uriase si rosii. Aratau ca si cum ar fi fost sculptate de o mina maiastra-poate ca asa si era! Pentru cine are curiozitatea, enjoy!!! tzuc.gif

Am sa incep cu inceputul, pauza noastra de distractie-fun-cum au numit-o baietii, ne-am dat cu ATV-urile-masinute de offroad, pe dealuri:


Apoi am ajuns la destinatia prinicpala, Zion Canyon stincile sunt de un rosu inchis, ca zgura de la terenurile de tenissi inalte pina la cer:






QUOTE(Sara1 @ Apr 14 2010, 07:32 PM) *
Urmeaza Bryce Canyon, unde stincile sunt sub forma de turnulete filigranate, parca ar fii facute din nisip ud si scurs printre degete:

Si David care s-a suit acolo si a declarat ca "I am the king!"



Exceptionale imagini Sara draga mea si ce peisaj fascinant...iar baietii tai par atat de dornici de aventura...incantatoare fotografii si adorabili copii, multumesc Sara...imi imaginez cat de frumos v-ati distrat...wowwwwwwwwwwwwwwwwwwww love1.gif love1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Apr 14 2010, 07:07 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



QUOTE(USA @ Apr 14 2010, 09:48 AM) *
Buna cuscruta mea dulce!...Dor am avut de voi nu gluma!
Cat despre privelisti...am ramas lipita de ecran..incredibil ce maiestrie poate sa aiba natura......
Tom este atat de frumos si dulce incat iti spun yo ptr Babys ca il pupa apasat!
David, e atat de serios....incat clar e regele lumii..parka il si vad....pe un tron cu putere de decizie!
Sa stii ca am studiat camera foto la sot......mda......buna scula!(camera, daaa!)

Pupik si aici stau....mai vreau mai vreau poze!
Love ya!


Tom si David o pupa apasat la loc pe Babys! Pozele postate sunt facute cu camera mea, care nu e prea grozava-e din aia mica, de buzunar si de folosit rapid. A sotului e una destul de buna, si are tone de poze, mai bune mult ca ale mele, dar el le face intr-un program pe care nu-l poti citi, trebie sa le transform in jpg, si apoi sa le micsorez si o sa fac asta cind gasesc nitel timp. Da' cum ai vazut tu camera, unde? tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Apr 14 2010, 07:08 PM
Postare #10


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Ce am vazut eu aici m-a lasat fara cuvinte anima1.gif anima1.gif anima1.gif Nu pot sa spun decat ca totul e superb,iar baieteii tau sunt foarte frumosi si ma bucur ca a-ti avut parte de o astfel de excursie minunata...astept in continuare pozele..mii de pupicei tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

8 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 04:38 PM