Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ce V-a Adus Mosul, Voua Si Celor Dragi, cu ilustratii
Sara1
postare Dec 29 2009, 01:36 AM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Dragelor, m-am gindit ca ar fii haios sa ne impartasim si ce cadouri am primit de la Mosul asta din 2009, cite ceva despre intrebuintarile cadourilor-in caz de jucarii si poze cu pregatirile si petrecerea(rile) la care ati participat!

Am sa incep eu, prin a va spune ca mie Mosul mi-a adus un pachet de 10 lectii de calarie!!!! Da, de calarie pe cal!!! Sotul meu s-a gindit sa-mi inlesneasca completarea implinirii unui vis de al meu, acela de a invata sa calaresc. Acum 10 ani, mi-a facut acelasi cadou, dar a intervenit ceva si nu am terminat niciodata lectiile acelea. M-a bufnit risul cind am vazut, caci , mi-am dat seama ca el ma vede capabila sa fac chestii ca acum 10 ani. Intre timp insa, am pus kg serioase pe mine si am capatat tot felul de frici-printre care si aceea de a ma sui la inaltime, pe un cal. Incerc sa-l conving sa faca el ceva cu calaria si mie sa-mi ia un abonament la un club de gimnastica! wink.gif

Am sa va arat cum pe la 2 noaptea am reusit sa aranjam cadourile sub pom, caci Tom a stat treaz cit de mult a putut. Voia sa-l vada pe Mosul si sa plece cu el in Polar Expres la Polul Nord. Mi-a cerut voie si eu i-am dat. Drept pentru care eu am tras cu David un pui de somn, dupa care tati cind in sfirsit a reusit sa-l culce pe al mai hotarit dintre ei, a venit sa ma scoale si eram ca o vijelie prin casa sa culegem cadouri si sa le punem sub pom. In fiecare an le impachetez si le ascund prin casa si garaj si apoi e o aventura serioasa sa le recuperez pe toate!



si asa arata dupa ce au intrat in posesia cadourilor:


Aceasta postare a fost editata de Sara1: Dec 29 2009, 01:39 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 29 2009, 01:41 AM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Aici vedeti pitici in plina actiune-cu Wii-ul:




iar cind au obosit de miscat, au trecut la jucat jocuri pe cadoul cel mai important de l-au primit:


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Dec 29 2009, 01:50 AM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Va mai arat si ce am mincat, si apoi gata, va astept pe voi cu povesti ilustrate! bye1.gif




Sarmalele si cozonacul am uitat sa le pozez! Eram atit de plini de mincare, incit mintea nu prea imi mai functiona!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lili
postare Dec 29 2009, 12:45 PM
Postare #4


Admin
******

Grup: Root Admin
Postari: 1,650
Inscris la: 2-April 09
Membru nr.: 82,560




ce frumos! ador cadourile impachetate, poate de aceea l-a remarcat pe cel cu centura de"Mos" tongue.gif




si asa arata dupa ce au intrat in posesia cadourilor - mai stiu eu pe unii laugh.gif


Aici vedeti pitici in plina actiune-cu Wii-ul: - yupiii, pana la urma ati optat pt Wii acute.gif




PS. citez din intro-ul tau: Am sa incep eu, prin a va spune ca mie Mosul mi-a adus un pachet de 10 lectii de calarie!!!! Da, de calarie pe cal!!! - in primul rand am ras de precizarea ta lol-craciun.gif , in al doilea rand te sfatuiesc sa iti folosesti cadoul; te asigur ca echivaleaza cu muuulte alte ore de activitati "fizice"
tongue.gif laugh.gif


Era sa uit... M-ai distrus cu combinatia: pireu+carnati de casa+gogonele anima1.gif yami.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Dec 29 2009, 01:06 PM
Postare #5


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208




..pupiki multi........si un LA multi ani!!!!!!!!pt o frumoasa familie..... trandafir.gif trandafir.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mikaell
postare Dec 29 2009, 05:33 PM
Postare #6


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



frumos bradut,frumoase cadouri au primit puiuti tai care sunt minunati si masa a fost frumos aranjata cu si cu multe bunatati,sa va bucurati din plin de cadourile primite si sa aveti sarbatori fericite in continuare acute.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jan 1 2010, 09:39 PM
Postare #7


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Sara1 @ Dec 29 2009, 12:50 AM) *
Va mai arat si ce am mincat, si apoi gata, va astept pe voi cu povesti ilustrate! bye1.gif




Sarmalele si cozonacul am uitat sa le pozez! Eram atit de plini de mincare, incit mintea nu prea imi mai functiona!




Mancare romaneasca!Arata minunat! partners.gif eusa_clap.gif yami.gif tzuc.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jan 1 2010, 09:47 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



QUOTE(Sara1 @ Dec 29 2009, 12:36 AM) *
Dragelor, m-am gindit ca ar fii haios sa ne impartasim si ce cadouri am primit de la Mosul asta din 2009, cite ceva despre intrebuintarile cadourilor-in caz de jucarii si poze cu pregatirile si petrecerea(rile) la care ati participat!

Am sa incep eu, prin a va spune ca mie Mosul mi-a adus un pachet de 10 lectii de calarie!!!! Da, de calarie pe cal!!! Sotul meu s-a gindit sa-mi inlesneasca completarea implinirii unui vis de al meu, acela de a invata sa calaresc. Acum 10 ani, mi-a facut acelasi cadou, dar a intervenit ceva si nu am terminat niciodata lectiile acelea. M-a bufnit risul cind am vazut, caci , mi-am dat seama ca el ma vede capabila sa fac chestii ca acum 10 ani. Intre timp insa, am pus kg serioase pe mine si am capatat tot felul de frici-printre care si aceea de a ma sui la inaltime, pe un cal. Incerc sa-l conving sa faca el ceva cu calaria si mie sa-mi ia un abonament la un club de gimnastica! wink.gif

Am sa va arat cum pe la 2 noaptea am reusit sa aranjam cadourile sub pom, caci Tom a stat treaz cit de mult a putut. Voia sa-l vada pe Mosul si sa plece cu el in Polar Expres la Polul Nord. Mi-a cerut voie si eu i-am dat. Drept pentru care eu am tras cu David un pui de somn, dupa care tati cind in sfirsit a reusit sa-l culce pe al mai hotarit dintre ei, a venit sa ma scoale si eram ca o vijelie prin casa sa culegem cadouri si sa le punem sub pom. In fiecare an le impachetez si le ascund prin casa si garaj si apoi e o aventura serioasa sa le recuperez pe toate!



si asa arata dupa ce au intrat in posesia cadourilor:



E foarte interesant la voi cu cadourile....... laugh.gif Ce frumos erau aranjate sub brad... si apoi cum arata dupa ce le-au despachetat.... laugh.gif


--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jan 1 2010, 09:57 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



LA MULTI ANI tuturor, sa fiti sanatoase si fericite si pline de impliniri!
Apoi, va rog sa join in cu poze din perioada sarbatorilor-cea mai minunata perioada a anului. Mai ales ca e aproape gata-caci banuiesc ca de luni o luam cu totii de la capat-sa avem la ce ne uita, aduce aminte si bucura!
Va multumesc pentru aprecieri si va pupic cu drag! acute.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly80r
postare Jan 11 2010, 09:40 PM
Postare #10


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,374
Inscris la: 29-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 92,473



Te pup dulce Sara!

Voi reveni si cu alte poze, insa am adus acum cel mai pretios cadou pe care l-am primit de Craciun. Iata:




Si daca te intrebi ce sunt, am sa-ti spun. Sunt felicitari pt mine si sotul meu, facute de nepotica mea Rebeca. Ceea ce m-a impresionat foarte mult este faptul ca are doar 4 ani si inca nu stie sa scrie. A invatat literele, o parte din ele, special sa ne poata face noua aceste felicitari.


--------------------
FLUTURAS IUBIT, SA NU UITI NICIODATA CA MAMI ESTE CU UN PAS IN URMA TA. TREBUIE DOAR SA INTORCI PRIVIREA SI SA INTINZI MANUTA SI MAMI TE VA AJUTA IN ORICE CLIPA.

VA ASTEPT CU DRAG AICI http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=193

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 12:31 PM