Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Legea Privind Indemnizatia De La 1 Ianuarie
Danutza_rge
postare Nov 12 2008, 10:13 AM
Postare #1



*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,683
Inscris la: 23-September 07
Din:
Membru nr.: 6,978



va scriu esentialul din lege...................am fost la mine la munca si mi-au dat legea, ramane acum sa mergem la biroul unde am depus dosarul sa vedem ce ne zic doamnele de acolo

Monitorul Oficial din 4.11.2008, nt 746




Art 1- incepand cu data de 01.01.2009 persoanele care in ultimul an anterior datei nasterii copilului , au realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impoziului pe venit potrivit prevederilor legii nr 571/2003 privind codul fiscal pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani , sau in cazul copiilor cu handicap pana la 3 ani, precum si de o indemnizatie lunara in cuantum de 600 lei sau optional in cuantum de 85% din media veniturilor realizate pe ultimele 12 luni

Art 2- pot beneficia de prevederile art1 din ordonanta de urgenta a Guvernului nr 148/2005 privind sustinerea familiei in vederea cresterii copilului aprobata cu modificari si complecatri prin Legea nr 7/2007 , precum si cu modificarile aduse din prezenta lege si persoanele care se afla in plata la data intrarii in vigoare a prezentei legi

Aceasta lege a fost adoptata de parlamentul romaniei cu respecatrea prevederilor art 75 si ale art 76 alin 1 din Constitutia Romaniei , republicata


aceasta lege a fost semnata de :

Bogdan Olteanu - presedintele Camerei deputatilor

Doru Ioan Taracilia- Presedintele senatului

Traian Basescu -Presedintele Roamaniei


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Elena_Costel
postare Dec 23 2008, 07:45 PM
Postare #2


elena_costel
******

Grup: Members Plus
Postari: 1,057
Inscris la: 4-December 08
Membru nr.: 53,695



Pentru toate prietenele mele virtuale, pentru mamici, pentru viitoare mamici, pentru aspirante...pentru toti copiii, si nu in ultimul rand pentru administratorii acestui site care au facut posibila aparitia unei mari familii .
Sa aveti un CRACIUN FERICIT plin de iubire, liniste in suflet si sa va aduca Mosul tot ce va doriti!
Sarbatori Fericite!


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post



Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 07:12 AM