Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Infectie Urinara
Mikaell
postare Feb 16 2010, 08:28 PM
Postare #11


Mami de Printesica iubita
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,401
Inscris la: 18-February 09
Din: Arges
Membru nr.: 72,774



Dupa cum ti-a mai zis fetele,importane e sa-i recoltezi urina in pungutele speciale si inainte trebuie sa-l speli bine cu apa si sapan,apoi sa-l stergi cu comprese sterile si rivanol sau apa distilata...daca nu gasesti punguta poti sa-i recoltezi si direct in recipientul pt urina dar numai dupa ce-l spleli bine inainte..olita oricat ai spalau-o sau ai steriliza-o microbii tot sunt atata timp cat face si caca in ea...si oricum infectie urinara nu cred ca are,mai ales daca nu are nici un simptom...multi pupicei tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Feb 16 2010, 09:03 PM
Postare #12


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



QUOTE(aly80r @ Feb 16 2010, 06:11 PM) *
Asta vroiam si eu sa-ti spun. E cel mai sigur cu pungute.

Va doresc sanatate si sa dea DD sa iasa bine partners.gif



QUOTE(ruxy @ Feb 16 2010, 07:22 PM) *
Daca le faci de trei ori la laboratoare diferite si ies la fel...ok...atunci am incredere, altfel nu...eu sunt Stan Patitul...asa ca fuguta si in alta parte...si sa nu faci greseala sa dai antibiotic copilului pana nu lamuresti corect diagnosticul....sanatate multa! trandafir.gif



QUOTE(meaw_ela @ Feb 16 2010, 07:36 PM) *
si sa-l speli bine la cucutz inainte de recoltarea/ inainte sa-i pui pungutza .totul trebuie sa fie cat se poate de steril altfel compromite testul. oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif
Ps.Atata timp cat nu prezinta simptomele infectiei urinare nici nu te agita.Stresul e prea mare....
daca nu plange cand face pipi, daca nu face des, daca nu are febra sau nu este agitat....NU ARE!



QUOTE(Mikaell @ Feb 16 2010, 08:28 PM) *
Dupa cum ti-a mai zis fetele,importane e sa-i recoltezi urina in pungutele speciale si inainte trebuie sa-l speli bine cu apa si sapan,apoi sa-l stergi cu comprese sterile si rivanol sau apa distilata...daca nu gasesti punguta poti sa-i recoltezi si direct in recipientul pt urina dar numai dupa ce-l spleli bine inainte..olita oricat ai spalau-o sau ai steriliza-o microbii tot sunt atata timp cat face si caca in ea...si oricum infectie urinara nu cred ca are,mai ales daca nu are nici un simptom...multi pupicei tzuc.gif


fetelor va multumesc din suflet la toate ....sunt stresata la maxim va dati seama ...doar il ingrijesc mai bine ca pe ochii mei din cap si-mi spune asistenta cu pricina ca-l tin pe copil cumva dezbracat sau igena precara??doamne fereste..pai cum asa....

am sa cumpar pungutza pt recoltat si l-am spalat si inainte pe la cuculetz cu apa si sapun iar olitza am sterilizat-o cu spirt dar banuiesc ca nu-i suficient...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Feb 17 2010, 02:59 PM
Postare #13


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



azi am luat rezultatele...infectie urinara cu E coli(escherichia coli).....si antibiograma ..sensibil la acid nalidixic,levofloxacin,amoxiclav,biseptol,ceclor,ciprofloxacin..rezistent la ampicilina...
maine merg cu o noua urocultura la un alt laborator...si am cumparat pungutza colectoare...
bine ca nu are niciun streptococ sau stafilococ .... nanner.gif nanner.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Feb 17 2010, 03:04 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(ramo82na @ Feb 17 2010, 02:59 PM) *
azi am luat rezultatele...infectie urinara cu E coli(escherichia coli).....si antibiograma ..sensibil la acid nalidixic,levofloxacin,amoxiclav,biseptol,ceclor,ciprofloxacin..rezistent la ampicilina...
maine merg cu o noua urocultura la un alt laborator...si am cumparat pungutza colectoare...
bine ca nu are niciun streptococ sau stafilococ .... nanner.gif nanner.gif

Pay sa stii, ca nu e nici o bucurie ca a iesit E coli, al meu de la asta a zacut in maternitate 5 zile cu perfuzii in maini si in cap...eu sper din suflet sa nu fie asa la voi...mergi si repeta analizele la inca doua laboratoare...si daca iese la fel analiza...atunci rapid tratament...sanatate multa...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria26
postare Feb 17 2010, 03:16 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 16,502
Inscris la: 30-October 07
Din: pitesti
Membru nr.: 8,811



QUOTE(ramo82na @ Feb 17 2010, 04:59 PM) *
azi am luat rezultatele...infectie urinara cu E coli(escherichia coli).....si antibiograma ..sensibil la acid nalidixic,levofloxacin,amoxiclav,biseptol,ceclor,ciprofloxacin..rezistent la ampicilina...
maine merg cu o noua urocultura la un alt laborator...si am cumparat pungutza colectoare...
bine ca nu are niciun streptococ sau stafilococ .... nanner.gif nanner.gif


mie cand mi-au iesit analizele analizele asa .. cu e coli m-am speriat tare rau si am fugit cu el la Bucuresti ... l-a vazut o dr foarte buna de la infectioasa si mi-a zis ca dupa ea copilul este sanatos tun.. dar se poate sa fie si purtator al bacteriei fara simptome .. i-am facut atunci toate analizele de la a la z.. copilul nu avea nimik.. cu toate ca si mie imi dadusera antibiograma sad.gif ... infectia cu e coli nu se face datorita igienei precare.. se ia pur si simplu..

nu mai pune la suflet ce spun asistentele... mie mi-a zis un doctor foarte bun de aici ( chirurg pediatru) ca Andy are infectie grava la buric din cauza igienei sad.gif .. bietul copil avea fistula ombilicala.. asa s-a nascut.. ii comunica ombilicul cu vezica urinara... eu i-am zis doctorului cateva si am plecat pe propria raspundere cu el .. la bucuresti.. unde l-am si operat...
concluzia : refa analizele!


--------------------



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramo82na
postare Feb 17 2010, 03:21 PM
Postare #16


andrei si mami ramona
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,285
Inscris la: 11-February 09
Din: drobeta turnu severin
Membru nr.: 71,305



QUOTE(ruxy @ Feb 17 2010, 03:04 PM) *
Pay sa stii, ca nu e nici o bucurie ca a iesit E coli, al meu de la asta a zacut in maternitate 5 zile cu perfuzii in maini si in cap...eu sper din suflet sa nu fie asa la voi...mergi si repeta analizele la inca doua laboratoare...si daca iese la fel analiza...atunci rapid tratament...sanatate multa...


stiu ruxy ca nu este bucurie E coli asta...ma bucuram ca macar nu i-a iesit streptococ sau stafilococ de ce il banuia dr de familie si cand colo ....alta era...

QUOTE(maria26 @ Feb 17 2010, 03:16 PM) *
mie cand mi-au iesit analizele analizele asa .. cu e coli m-am speriat tare rau si am fugit cu el la Bucuresti ... l-a vazut o dr foarte buna de la infectioasa si mi-a zis ca dupa ea copilul este sanatos tun.. dar se poate sa fie si purtator al bacteriei fara simptome .. i-am facut atunci toate analizele de la a la z.. copilul nu avea nimik.. cu toate ca si mie imi dadusera antibiograma sad.gif ... infectia cu e coli nu se face datorita igienei precare.. se ia pur si simplu..

nu mai pune la suflet ce spun asistentele... mie mi-a zis un doctor foarte bun de aici ( chirurg pediatru) ca Andy are infectie grava la buric din cauza igienei sad.gif .. bietul copil avea fistula ombilicala.. asa s-a nascut.. ii comunica ombilicul cu vezica urinara... eu i-am zis doctorului cateva si am plecat pe propria raspundere cu el .. la bucuresti.. unde l-am si operat...
concluzia : refa analizele!



da maria iti dai seama ca am ramas muta cad am auzit-o de igena precara....
eu cred ca nu are nimic puiul mic...dar sa ne fereasca DUMNEZEU...acum maine dimineata sunt programata la un alt laborator...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monop
postare May 16 2012, 02:00 PM
Postare #17


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 16-May 12
Membru nr.: 233,351



Buna ziua dragi mamici,
Sunt o mamica care la randul meu am trecut prin clipe infioratoare atunci cand am aflat ca puiutul meu la doar 3 luni are infectie urinara cu E-Coli si ulterior mai iesea si Eneroccocus.Am urmat vreo trei luni de zile tratament alopat,in zadar doarr ca regret si acum ca l-am indopat de mic cu medicamente,nu vreau sa imi amintesc prin ce am trecut de aceea nu va povestesc la cati medici am ajuns inclusiv la nefrologie la Cluj,era sa inebunesc de durere. Dar credinta in Bunul Dumnezeu m-a ajutat sa razbesc,asa am fost calauzita sa ajung la dna dr. Verdes Ioana, medic homeopat cu o mare credinta care ne-a ajutat foarte mult. Am inceput tratamentul dansei combinat homeopatic cu fitoterapeutic si cu reglarea florei care de la antibiotice era c-am distrusa.Cert este ca am luat vreo 5 luni de zile UROVAL MANOSA la inceput 3 pe zi apoi am ajuns la una, JARRO DOPHILUS EPS SI AM ALTERNAT SI CU FOS vreo 3 luni de zile, iar homeopat tot am schimbat dar cu astea am mers constant,am mai luat si tictura de merisor. Acum avem 1 an si 5 luni si de 6 luni nu a mai aparut defel aceasta infectie abia acum pot spune ca am scapat, pana acum parca nu imi venea sa cred.Este minunat eu mi-am revenit mult,vreau DOAR SA VA INCURAJEZ SA MERGETI LA UN HOMEOPAT BUN,si sa va rugati,doar Bunul Dumnezeu ne poate calauzi prin Sfinti spre persoanele de care avem nevoie.
totul a inceput dupa vaccinarea de la doua luni, ulterior am studiat mult si am citit ca responsabil de foarte multe boli la copii sunt si vaccinarile,unele dau chiar colibaciloza asa se explica inexplicabilul de infectii. Copilul meu de la 4 luni nu mai facem vaccinurii v-as recomanda site-uri despre stop vaccinarea si cartea Vaccinarea eroarea secolului nostru de un medic francez.
Multa sanatate Doamne ajuta.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristi_1993
postare Jul 27 2012, 01:28 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 24
Inscris la: 6-September 11
Membru nr.: 229,222



atata la partea feminina cat si la cea barbateasca e nasol rau aceasta infectie...cel putin asa am auzit...usturime ..si multe alte trairi...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
chenlina
postare Jul 26 2018, 09:08 AM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 939
Inscris la: 7-July 17
Membru nr.: 238,952



moncler outlet
adidas yeezy
kate spade handbag
los angeles dodgers jerseys
pg 2
louis vuitton
michael kors handbags
adidas shoes
columbia sportswear
canada goose outlet
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
adidas shoes
oakley sunglasses
adidas originals
valentino shoes
birkenstock outlet
michael kors outlet
puma shoes
adidas nmd
coach factory outlet
coach factory outlet
jordan shoes
toms outlet
canada goose
ugg boots
air max 90
yeezy boost
christian louboutin outlet
coach factory outlet online
adidas outlet
nike basketball shoes
timberland outlet
jordans
kate spade handbags
cristiano ronaldo jerseys
nike air max 95
fitflops sale clearance
converse shoes
ugg boots
kate spade outlet
nike air foamposite
cheap jordans
nike air max
tiffany and co
minnesota twins jerseys
coach outlet
jimmy choo
timberland boots
canada goose outlet
yeezy boost
nike outlet
nike store
pandora jewelry
fred perry polo
fitflops sale
michael kors outlet
ysl outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
nike react shoes
coach factory outlet
yeezy boost
coach outlet
polo ralph lauren outlet online
salvatore ferragamo shoes
kevin durant shoes
cheap nfl jerseys
nike air max axis
pandora jewelry
pandora jewelry official site
coach factory outlet
louis vuitton outlet
nike air max
pandora charms
jordan retro
oakley sunglasses
pandora jewelry outlet
replica watches
fitflops sale clearance
pandora outlet
san diego padres jerseys
red bottom shoes
polo outlet store
ralph lauren outlet
ralph lauren
coach factory outlet
air max 97
kate spade handbags
birkenstock outlet
pandora jewelry
michael kors outlet online
mulberry uk
coach outlet store
michael kors outlet canada
yeezy boost
coach outlet
canada goose outlet
supra shoes
180726yueqin
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cheri_17
postare Nov 6 2020, 04:35 PM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 136
Inscris la: 16-October 20
Membru nr.: 240,576



thanks for the share! best tummy tuck surgeon in chicago
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:17 PM