Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

18 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Stiri Michael Jackson
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:10 AM
Postare #1


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Michael Jackson visa sa il lanseze in concertele de la Londra pe fiul sau cel mare. "Prince Michael e foarte talentat. Il mosteneste pe tatal sau in privinta calitatii vocale." a declarat un apropiat. Dupa moartea tatalui sau, Prince Michael de 12 anisori, repeta in nestire: "Tati, trebuia sa cantam amandoi. Mi-ai promis...De ce nu mai cantam?"


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:11 AM
Postare #2


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Cosciugul regelui pop este realizat din bronz placat cu aur de 14 carate...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:14 AM
Postare #3


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Fosta sotie a lui Michael a inceput lupta pt recastigarea drepturilor de mama...
Desi in urma cu aproape zece ani renunta oficial la orice drept asupra copiilor, primind in schimb 8,4 milioane de dolari, Debbie Rowe s-a razgandit. Vrea cu orice pret copii.



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:18 AM
Postare #4


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151




“Toți suntem produsul copilăriei noastre”, spunea Michael Jackson. ”Dar eu sunt rezultatul unei copilării de care nu am avut parte niciodată”.


“Această perioadă unică, extraordinară, când putem zburda fără griji, nu a existat pentru mine. La cinci ani a început cariera mea. De multe ori plângeam când eram în studioul de înregistrări și vedeam pe geam copii jucându-se în stradă”, spunea cântărețul.


Ca să-l facă pe Michael să se miște și să danseze mai repede, îl obliga să țopăie pe o plită încinsă. “Din aceste motive, am încercat mereu să-l elimin din visele mele”, spunea odată artistul despre tatăl lui. Michael a dansat întreaga viață pe această plită încinsă.

“Cea mai mare greșeală atunci când dansezi este să gândești. Trebuie să lași lucrurile să vină de la sine”, spunea el.

“Mă simt străin printre oamenii obișnuiți.Simt oamenii doar atunci când mă aplaudă, când aleargă după mine, când se bat pe autografe. Dacă sunt printre oameni, mi-e frică. Pe scenă mă simt în siguranță. Dacă aș putea, aș dormi pe scenă”, spune Michael într-un interviu.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:20 AM
Postare #5


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Pălăriile lui Michael, vedete la B?estFest

Românii nu iubesc doar muzica lui Michael Jackson, ci adoră și să se îmbrace precum starul american. La ediția din acest an a Festivalului de muzică B?estFest pălăriile în genul celor purtate de regele muzicii pop au avut mare trecere în rândul tinerilor.

Câteva zeci de fani ai interpretului au dat câte 220 de lei pentru o pălărie produsă în SUA de casa Goorin Brothers, celebră peste ocean. Din 2007, astfel de obiecte vestimentare se găsesc în Capitală, la magazinul City Shop din Calea Moșilor 256.
sursa click

Aceasta postare a fost editata de natsandrea: Jul 4 2009, 11:20 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jul 4 2009, 11:36 AM
Postare #6


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(natsandrea @ Jul 4 2009, 12:11 PM) *
Cosciugul regelui pop este realizat din bronz placat cu aur de 14 carate...

AM AUZIT LA STIRI...
CHIAR EL ERA FASCINAT DE COSCIUGURI rolleyes.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:37 AM
Postare #7


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



La momentul decesului său, Michael Jackson lucra la două albume, unul în stilul pop și altul cu piese clasice instrumentale, informează Billboard, citat de NewsIn.

Superstarul lucra la albumul pop alături de compozitorii Claude Kelly și Akon, care spun că Micahel Jackson era motivat de vânzările de bilete pentru concertele anunțate la Londra.

„Spunea mereu «Fanii mei sunt încă aici. Încă mă iubesc. Trăiesc». Copiii săi erau prioritatea lui principală și niciodată nu l-au văzut cântând live. Încerca să creeze un spectacol incredibil pentru copiii săi”, a declarat Akon.

Kelly, care a scris "Hold My Hand", melodia produsă de Akon pe care Jackson a înregistrat-o anul trecut, spune că Michael nu își pierduse pasiunea.

“Era regele muzicii pop, cel mai mare care a existat vreodată și singurul lucru pe care nu îl vom pierde niciodată este iubirea fanilor pentru muzica sa. Acest lucru nu îl vom pierde și nu a plecat niciodată de la el în ciuda problemelor pe care l-a avut”, a spus Kelly.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
natsandrea
postare Jul 4 2009, 11:37 AM
Postare #8


mami de printesa Andra
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,565
Inscris la: 20-March 09
Din: Baia Mare
Membru nr.: 80,151



Jackson, pasionat de muzica clasică

Compozitorul David Michael Frank, care a lucrat cu Jackson în 1989, a primit un telefon de la asistentul lui Michael în urmă cu două luni, pentru o nouă colaborare.

Jakson l-a invitat pe Frank să vină la casa sa din Los Angeles, unde i-a spus că lucrează la un album instrumental clasic și i-a cerut ajutor pentru orchestrare.

“Avea două melodii compuse de el, dar nu erau complete”, a declarat Frank care a adăugat că a fost impresionat de cunoștințele lui Jackson despre muzica clasică.

“A menționat mai multe melodii instrumentale ale sale pe care vroia să le înregistreze, inclusiv o piesă jazz. Sper ca într-o zi familia sa să decidă să îi înregistrere muzica pentru a arăta lumii profunzimea sa artistică”, a adăugat compozitorul.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jul 4 2009, 11:38 AM
Postare #9


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(natsandrea @ Jul 4 2009, 12:18 PM) *
“Toți suntem produsul copilăriei noastre”, spunea Michael Jackson. ”Dar eu sunt rezultatul unei copilării de care nu am avut parte niciodată”.
“Această perioadă unică, extraordinară, când putem zburda fără griji, nu a existat pentru mine. La cinci ani a început cariera mea. De multe ori plângeam când eram în studioul de înregistrări și vedeam pe geam copii jucându-se în stradă”, spunea cântărețul.
Ca să-l facă pe Michael să se miște și să danseze mai repede, îl obliga să țopăie pe o plită încinsă. “Din aceste motive, am încercat mereu să-l elimin din visele mele”, spunea odată artistul despre tatăl lui. Michael a dansat întreaga viață pe această plită încinsă.

“Cea mai mare greșeală atunci când dansezi este să gândești. Trebuie să lași lucrurile să vină de la sine”, spunea el.

“Mă simt străin printre oamenii obișnuiți.Simt oamenii doar atunci când mă aplaudă, când aleargă după mine, când se bat pe autografe. Dacă sunt printre oameni, mi-e frică. Pe scenă mă simt în siguranță. Dacă aș putea, aș dormi pe scenă”, spune Michael într-un interviu.

DESPRE ASTA NU STIAM...


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mia22_ro
postare Jul 4 2009, 11:40 AM
Postare #10


MAMI DE NATALIA-REBEKA
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,662
Inscris la: 10-January 09
Din: ROMANIA
Membru nr.: 63,850



QUOTE(natsandrea @ Jul 4 2009, 12:37 PM) *
Jackson, pasionat de muzica clasică

Compozitorul David Michael Frank, care a lucrat cu Jackson în 1989, a primit un telefon de la asistentul lui Michael în urmă cu două luni, pentru o nouă colaborare.

Jakson l-a invitat pe Frank să vină la casa sa din Los Angeles, unde i-a spus că lucrează la un album instrumental clasic și i-a cerut ajutor pentru orchestrare.

“Avea două melodii compuse de el, dar nu erau complete”, a declarat Frank care a adăugat că a fost impresionat de cunoștințele lui Jackson despre muzica clasică.

“A menționat mai multe melodii instrumentale ale sale pe care vroia să le înregistreze, inclusiv o piesă jazz. Sper ca într-o zi familia sa să decidă să îi înregistrere muzica pentru a arăta lumii profunzimea sa artistică”, a adăugat compozitorul.

ZILELE ACESTEA L-AM ASCULTAT MAI MULT CA NICIODATA,UN ADEVARAT REGE AL MUZICII...AS FI CURIOASA SA ASCULT NOILE PIESE rolleyes.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

18 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 03:16 PM