Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 655 656 657 658 659 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
AngiC
postare Apr 25 2009, 05:17 PM
Postare #6561


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



Am citit povestirile voastre despre bebelusi rolleyes.gif Vladut al meu nu se grabeste deloc oFloare1.gif Asa mi-ar fii placut sa-l am si eu in brate deja rolleyes.gif Dar mai am doar 3 zile; sper sa se inmoaie colul sa-mi poata declansa nastrerea marti. Aveti ceva sugestii cum as putea face? wink.gif


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Apr 25 2009, 05:22 PM
Postare #6562


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



LilBb am vazut ca ai scris ca ii dai formula Renatei. Nu se satura la san nu? Cand ai scris ca sta cate o ora mi-am adus aminte de Alexandra mea cand era bebelus. Eu de la furia laptelui pentru ca nu m-am muls suficient am facut mastita, iar pentru mastita am luat antibiotic si curand laptele a inceput sa scada pana n-a mai fost deloc. tu ziceai ca ai lapte. ce s-a intamplat? nu-i suficient de consistent? daca doar a scazut cantitatea si ceaiurile de lactatie nu ajuta, stiu ca exista niste medicamente care produc lactatie... iti urez laptic mult si hranitor!!!


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreeak
postare Apr 25 2009, 05:44 PM
Postare #6563


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,337
Inscris la: 23-May 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 3,874



QUOTE(anastasia80 @ Apr 25 2009, 04:15 PM) *
Mersi mult de tot,parca devin mai increzatoare. Oricum luni ma duc cu ea la GRIGORE ALEXANDRESCU si vad ce zice si ortopedul.
Fetelor medicul meu de familie, care e si medic pediatru mi-a zis sa ii dau 2,5 ml/zi de Ca dar nu mai retin pentru cat timp.Eu il trag in seringa si vreau sa va spun ca il ia foarte bine, nu da deloc afara. Mie cu vigantolul imi este mai greu ca nu prea sta si pana curge o picatura......

Calciu se da 10 zile pe luna,eu lui Danut Vigantolul il puneam intr-o lingurita.


--------------------



1. Dennis* 12 februarie 2009* Pui de Mikaela
2. Denis* 25 februarie 2009* pui de Loredana03
3. Ioana Miruna* 27 martie 2009* Pui de Bebepis
4. David Gabriel* 27 martie 2009* Pui de Doinitzagabriela
5. Matei* 1 aprilie 2009* Pui de Costi
6. Andrei Theodor* 3 aprilie * Pui Mami de Teo
7. Maria Anastasia* 7 aprilie 2009 * Pui de Anastasia 80
8. Gabriel* 7 aprilie 2009* Pui de Maria_Corina29
9. Renata Maria* 11 aprilie 2009* Pui de LilBB
10. Theodor Florin * 12 aprilie 2009 * Pui de Nilufera
11.Andrei Razvan*12 aprilie*pui de danutza75.
12. Antonia Maria * 13 aprilie 2009 * Pui de mihaela_2011
13.Andrei Robert
* 13 aprilie 2009 * Pui de Andree29
14. Maria* 14 aprilie 2009* Pui de AndreeaK
15. Arina Elena * 14 aprilie 2009 * Pui de Manu 1981
16. Daria*14 aprilie 2009 * Pui de alina_zugravu18
17. Alice* 15 aprilie 2009* Pui de Di @
18. Antonia Maria* 15 aprilie 2009 * Pui de Milioana
19. George Sebastian* 23 aprilie 2009* Pui de Marylena7
20. Nikolas* 23 aprilie 2009* Pui de Meaw_ela
21. Sara Maria* 26 aprilie 2009* Pui de Alinaspa
22. Christian Pavel* 28 aprilie 2009 * Pui de Mamigeo
23. Natalia Gabriela* 30 aprilie 2009 * Pui de cristina_natalia
24. Amalia Andreea * 2 Mai 2009 * Pui de Anamaria_c
25. Vlad Daniel* 6 mai 2009 * Pui de AngiC
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bebepis
postare Apr 25 2009, 05:48 PM
Postare #6564


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,268
Inscris la: 26-November 08
Membru nr.: 51,511




QUOTE(AngiC @ Apr 25 2009, 07:17 PM) *
Am citit povestirile voastre despre bebelusi rolleyes.gif Vladut al meu nu se grabeste deloc oFloare1.gif Asa mi-ar fii placut sa-l am si eu in brate deja rolleyes.gif Dar mai am doar 3 zile; sper sa se inmoaie colul sa-mi poata declansa nastrerea marti. Aveti ceva sugestii cum as putea face? wink.gif

Angi, dar la Alexandra cum s-a intamplat? Tot asa ai avut probleme cu colul? Mie doctorita imi zisese sa imi cumpar ovule uscosin. Iar cand incep contractiile, pana sa ajung la spital, sa introduc 2; am inteles de la doctorita ca rolul lor este tocmai de a inmuia colul ca sa se poata dilata ai bine. Eu nu am mai apucat sa le folosesc... rolleyes.gif Dar pana nu incep contractiile nasterii nu stiu ce poti face.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danieelaa
postare Apr 25 2009, 05:48 PM
Postare #6565


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,714
Inscris la: 30-September 08
Din: alba-iulia
Membru nr.: 39,804



QUOTE(lilBB @ Apr 25 2009, 02:25 PM) *
renata nu bea ceai
doar san si o data/ noapte formula
in lapte nu e bine sa dizolvi nimic, asa am inteles...
multumim oricum notworthy.gif

tzuc.gif tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AngiC
postare Apr 25 2009, 07:03 PM
Postare #6566


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,906
Inscris la: 30-July 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 32,407



QUOTE(bebepis @ Apr 25 2009, 06:48 PM) *
Angi, dar la Alexandra cum s-a intamplat? Tot asa ai avut probleme cu colul? Mie doctorita imi zisese sa imi cumpar ovule uscosin. Iar cand incep contractiile, pana sa ajung la spital, sa introduc 2; am inteles de la doctorita ca rolul lor este tocmai de a inmuia colul ca sa se poata dilata ai bine. Eu nu am mai apucat sa le folosesc... rolleyes.gif Dar pana nu incep contractiile nasterii nu stiu ce poti face.


sarcina cu Alex a fost diferita,n-am avut contractii ca acum

colul meu nu e o problema din cate am inteles eu, problema e ca Vladut nu vrea sa vina si colul nu e pregatit pentru nastere. Adica colul va fii bun cand se va decide Vladut sa vina...

eu contractii am mereu. uneori mi-e teama ca voi avea contractiile de nastere si voi crede ca sunt cele obisnuite doh.gif


--------------------


si
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Apr 25 2009, 09:05 PM
Postare #6567


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(bebepis @ Apr 25 2009, 11:11 AM) *
'lilBB', noi avem problema cu ochisorii; ne curg rau. Am inceput deja tratamentul; inca nu imi pot da seama daca functioneaza sau nu. Azi e a patra zi de tratament; si eu tot asa ii pun cate 1 picatura/4 ori pe zi in fiecare ochisor. Mie mi-a zis sa-i pun picaturi timp de 5 sau 7 zile. Tie cat timp ti-a zis sa faceti tratamentul? Si te rog un lucru: te poti uita pe prospect sa-mi zici daca picaturile voastre sunt pe baza de ciprofloxacina? Multumesc! tzuc.gif

scuze de rsp tarziu, nu am vazut post-ul tau
noi avem 5 zile acest tratament, aceeasi doza ca si la voi. pe prospect scrie clohidrat de ciprofloxacina
azi am incheiat a 2 zi de tratament si nu mai avem nici urma de scurgere deja
sper sa scapati si voi cat mai repede! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Apr 25 2009, 09:07 PM
Postare #6568


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(AngiC @ Apr 25 2009, 03:17 PM) *
Am citit povestirile voastre despre bebelusi rolleyes.gif Vladut al meu nu se grabeste deloc oFloare1.gif Asa mi-ar fii placut sa-l am si eu in brate deja rolleyes.gif Dar mai am doar 3 zile; sper sa se inmoaie colul sa-mi poata declansa nastrerea marti. Aveti ceva sugestii cum as putea face? wink.gif

sex ,sex sau sex rolleyes.gif blush.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Apr 25 2009, 09:11 PM
Postare #6569


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(AngiC @ Apr 25 2009, 03:22 PM) *
LilBb am vazut ca ai scris ca ii dai formula Renatei. Nu se satura la san nu? Cand ai scris ca sta cate o ora mi-am adus aminte de Alexandra mea cand era bebelus. Eu de la furia laptelui pentru ca nu m-am muls suficient am facut mastita, iar pentru mastita am luat antibiotic si curand laptele a inceput sa scada pana n-a mai fost deloc. tu ziceai ca ai lapte. ce s-a intamplat? nu-i suficient de consistent? daca doar a scazut cantitatea si ceaiurile de lactatie nu ajuta, stiu ca exista niste medicamente care produc lactatie... iti urez laptic mult si hranitor!!!

nu de aceea dar am vazut ca tolereaza mai bine formula decat laptele meu
si ca sa doarma noaptea mai multe ore ii dam o data formula
cam la 80% din nopti tati e de garda si la prima trezire ii da ce am muls inainte de culcare 80-90 ml iar la a doua trezire 90 ml formula si doarme micutza pana pe la 9 dimineata
cam asta e programul la noi. eu ma mulg in fiecare zi, spre sa nu scada cantit. de lapte. la tine de cand a inceput sa scada?
dr. tau ce zice, nu-ti provoaca travaliul? sau a ramas pe 28 sa afli mai multe? pupam gravida.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
meaw_ela
postare Apr 26 2009, 05:08 AM
Postare #6570


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,306
Inscris la: 3-April 07
Din: Toronto
Membru nr.: 3,020



BINE V-AM GASIT ! AVEM VESTI BUNE: NIKOLAS A SOSIT!
S-a nascut pe 23 Aprilie la ora 21:46 cantarind 4,045 kg si 54 cm. in ciuda asteptarilor noastre a fost o nastere lunga si obositoare dar cu ajutorul epiduralei de la 5 cm lipsita de durerea cea mare. Am ajuns la spital la 9 dimineatza- la 3 cm .Cu o seara inainte am avut scurgerea rozalie si noaptea au inceput contractiile dureroase dar iregulate. Au ramas iregulate chiar si mai tarziu ajunsa la spital...Asa ca sa nu va ghidatzi dupa ceas ci dupa intensitate .La ora 16 au decis sa-mi rupa apa imediat dupa ce mi-au adminisrat epidurala si contractzile au devenit regulate . Mi-au pus IV salina. Si am tot asteptat sa se dilate cervixul pana in jur de ora 21 cand m-au verificat si eram gata. Am impins cam 30 de minute de mi-au iesit ochii din cap...lol...si asistata de doi doctori si 3 surori medicale( totzi foarte de treaba) l-am nascut pe Nikolas! rolleyes.gif am plans de fericire ....Atat de frumos a plans si el si a supt imediat de la san. Sunt super-mandra de el- este tot ce am visat sa fie si inainte de toate sanatos si cuminte! Va pupam pe toate si va dorim succes!!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 655 656 657 658 659 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 10:51 PM