Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Fete La Volan, de cat timp conduceti?
hellena09
postare Mar 25 2009, 12:36 PM
Postare #11


Full time mommy
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,096
Inscris la: 2-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 16,634



si eu am permisul de 2 ani...dar n-am condus f mult...
la inceput n-am condus pt ca faceam 5 min de acasa pana la sc, apoi am ramas insarcinata, acum cu bebe...
dar si cand conduc, n-am nici o problema... ma enervez, ma cert...


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Mar 25 2009, 12:51 PM
Postare #12


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Hello! Eu am permis din septembrie 2008 biggrin.gif ... si am condus decat aici ... si cu GPS ... am noroc cu Smart-uletul meu pe care il parchez peste tot biggrin.gif cu parcarile le aveam oricum wink.gif dar cu chichineatza asta chiar ca n-am probleme ... si nu m-a oprit niciodata politia nanner.gif ... desi odata m-am bagat pe contrasens ca ma ratacisem liwlol.gif ... bine ca n-au fost pe faza doh.gif ... Va pup! Si grija mare la volan ca nu conteaza cel mai mult experienta personala...sunt si multi nebuni pe sosele.... floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela _bz
postare Mar 27 2009, 12:19 AM
Postare #13


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 518
Inscris la: 25-January 09
Din: buzau
Membru nr.: 67,120



QUOTE(ssimmona @ Mar 25 2009, 02:51 PM) *
Hello! Eu am permis din septembrie 2008 biggrin.gif ... si am condus decat aici ... si cu GPS ... am noroc cu Smart-uletul meu pe care il parchez peste tot biggrin.gif cu parcarile le aveam oricum wink.gif dar cu chichineatza asta chiar ca n-am probleme ... si nu m-a oprit niciodata politia nanner.gif ... desi odata m-am bagat pe contrasens ca ma ratacisem liwlol.gif ... bine ca n-au fost pe faza doh.gif ... Va pup! Si grija mare la volan ca nu conteaza cel mai mult experienta personala...sunt si multi nebuni pe sosele.... floare2.gif

ai mare dreptate sunt multi nebuni......inconstienti pe strazi la volan! trandafir.gif pupici


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela _bz
postare Mar 27 2009, 12:21 AM
Postare #14


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 518
Inscris la: 25-January 09
Din: buzau
Membru nr.: 67,120




QUOTE(hellena09 @ Mar 25 2009, 02:36 PM) *
si eu am permisul de 2 ani...dar n-am condus f mult...
la inceput n-am condus pt ca faceam 5 min de acasa pana la sc, apoi am ramas insarcinata, acum cu bebe...
dar si cand conduc, n-am nici o problema... ma enervez, ma cert...

in bucuresti este un trafic haotic! prea aglomerat .........m-as enerva............. trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Mar 27 2009, 01:22 AM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



si mie mi-e dor de traficul din bucuresti....dar nu ma plang nici la sibiu....
am carnetul de 9 ani si de atunci am condus in fiecare zi....sunt dependenta de condus....nici cat am fost insarcinata nu m-am lasat de sofat , desi aveam o burta imensa si medicul mi-a interzis. in luna a 7 am plecat cu masina in Bulgaria la o conferinta si am condus eu... iar cu o saptamana inainte de a naste , eram in Brasov si a trebuit sa mut masina ca pleca unul din parcare si nu avea loc de mine ( sotul fiind intr-un magazin) ....
acum de cand cu bebe ..... mai rar.... sad.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krystyna
postare Mar 27 2009, 06:07 PM
Postare #16


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 75
Inscris la: 21-March 09
Din: zalau
Membru nr.: 80,272



buna fetelor.si eu ador sa conduc dar nu ma pot lauda cu o experienta prea mare pentru ca miam luat carnetu de 2 saptamani dar imi plac masinile.si as conduce toata ziua daca sar putea numai ca nu prea am unde pentru ca serviciul meu e foarte aproape biggrin.gif


--------------------
" Nu te iubesc pentru ceea ce esti,ci pentru ceea ce sunt alaturi de tine"


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Oanaaa
postare Mar 27 2009, 06:30 PM
Postare #17


Zambariciu
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,257
Inscris la: 22-September 08
Din: Timisoara, now Spain
Membru nr.: 38,729



Nici cu Timisoara nu ma pot plange, vad ca cei de aici se straduiesc ft mult sa semene cu Bucurestiul mai ales in orele de varf liwlol.gif
Problema mea cea mare e ca ma iau in gura cu toata lumea, shi mai rau mi se ridica tensiunea cand vad numai incompetenti la volan , mai ales cei care sunt certati cu oglinzile mad.gif


--------------------
POZE CU ARIANA
COPILUTZI DE OCTOMBRIE 2008 SI NU NUMAI

"Prietenia este ca si atunci cand faci pipi pe tine: toata lumea poata sa vada acest lucru,dar numai tu stii sentimentul caldut pe care il ofera"
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Apr 5 2009, 04:15 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Si eu am permis de ~ 5 ani si am condus mai mult la inceput...apoi au aparut alte impedimente si am cam ramas in urma cu shofatul.... sad.gif E bine sa ai permis pt ca nu se stie cand apare vreo problema si nu ai la cine sa apelezi pe moment...asa un -doi te urci in masina si-ti rezolvi treburile...nu mai depinzi de nu stiu cine.... yes.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mirela _bz
postare Apr 7 2009, 07:32 AM
Postare #19


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 518
Inscris la: 25-January 09
Din: buzau
Membru nr.: 67,120



QUOTE(aandaaro @ Apr 5 2009, 05:15 PM) *
Si eu am permis de ~ 5 ani si am condus mai mult la inceput...apoi au aparut alte impedimente si am cam ramas in urma cu shofatul.... sad.gif E bine sa ai permis pt ca nu se stie cand apare vreo problema si nu ai la cine sa apelezi pe moment...asa un -doi te urci in masina si-ti rezolvi treburile...nu mai depinzi de nu stiu cine.... yes.gif

da ..........daca era sa stau dupa sotul meu sa ma duca unde am nevoie nu ajungeam prea curand .......nu are timp. mai ales cand merg la cumparaturi , nu are rabdare.......asa ca merg singura! trandafir.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Apr 7 2009, 08:28 AM
Postare #20


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



salut ,fetelor!si eu am permisul de la 20 de ani,iar ieri am implinit 33!conduc acum un A6,e masina mare ...dar sunt obisnuita cu ea!am avut opel si ford mondeo,la fel de mare aproape!acum chiar ma gandesc sa iau ceva mai micut,audi e destul de impozant in trafic ,dar e mai greu un pic cu traficul de varf si cu parcarile!!!!eram si eu cu burtica la incheierea anului scolar(in iunie anul trecut!!)si am zis ca imi sta inima intr-un ambuteiaj in care am fost prinsa...a trebuit sa strangem oglinzile laterale si sa dau cu spatele razant cu alte masini!!!ufff...DD a avut grija de mine...ca nici eu nu stiu cum de am reusit asa ceva....mai fetelor!!!cu oglinzile stranse ...asa loc putin era!!! biggrin.gif
cat despre condus in general,sunt considerata ,de femeile care au fost cu mine in masina(cu barbati alaturi nu ma omor sa conduc!!!ca ei sunt misogini in general si au mereu ceva de comentat!!!),o soferita prudenta cu care cik nu le este frica!!!ma cert cu unii in trafic si sotul imi reproseaza ca sunt intransigenta si sa invat sa fiu maleabila!!!cik sunt doamna sau birjar??? wacko.gif nu vb vulgar !dar il deranjeaza pe el ca ma cobor la nivelul carutasilor uneori!mai dau claxoane si semnalizez cu farurile!ca ma deranjeaza nesimtirea sau inconstienta unora!
asa e cum au spus si alta fete:cand esti cu altii in masina,trebuie mai mare atentie!!!dar si cand sunt singura ..incerc sa evit riscul!
si fiindca si sotul meu e barbat biggrin.gif cik de femei ,Dumnezeu are grija ..ca pe baza lor!!! spada.gif subliniaza ca nu se refera la mine ..ci la femei in general!!!eeeh,el stie ce o fi in mintea lui...ca uneori cand aude telefonul se gandeste sa nu fi patit noi ceva in trafic!!
eu sunt o feminista ...dar sincera sa fiu ,cand vad trafic blocat ma gandesc ca e o femeie la mijloc! blush.gif de obicei,am dreptate!! crybaby.gif nu va suparati!!nu spun de noi...ci de unele care nu au orientare buna! laugh.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 08:02 AM