Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Remember
danna68
postare Aug 23 2008, 04:17 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 21,874
Inscris la: 3-February 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 1,873



QUOTE(mallina2u @ Aug 23 2008, 05:09 PM) *
Andrei, reusesti de fiecare data sa sensibilizezi oamenii (desi stiu ca te confrunti si tu cu atatea), pe mine ai reusit sa ma faci sa reanalizez tot si desi plang de atatea zile, impreuna cu fetita mea care nu stie cum sa-mi fie mai aproape de suflet, simtindu-ma tradada si dezamagita, nu pot sa stau deoparte la asa atitudine.. iti multumesc ca ma aduci la realitate!
Chiar daca am spus ca prefer sa ma retrag (o perioada), simt totusi ca mai sunt niste lucruri pe care trebuie sa le spun.. si anume sa imi cer iertare tuturor celor care intra pe forumul UTILECOPII in speranta ca vor gasi ceva UTIL pt problemele pe care le au, insa au dat si de un conflict in care am fost implicata, in care am fost luata de val, poate uneori fara sa cunosc exact toate detaliile. M-am pus mereu in slujba adevarului, a prieteniei, a dreptatii si niciodata nu am reactionat cu rea vointa, de asta am ignorat jignirile directe sau usor subtile la adresa mea si am preferat sa fiu alaturi de mamicile care chiar au avut nevoie de un sfat, o alinare. Nu am intentionat vreodata sa jignesc pe nimeni (daca am facut-o totusi, iarasi imi cer scuze), am incercat doar sa mediez un conflict care parea ca va lua proportii. Urasc lamentarile si discordiile, aici suntem egali, suntem parinti sau viitori parinti si trebuie sa ne bucuram unii de altii, cu bune si rele.. ca adevarul doare uneori, trebuie sa suportam si sa mergem mai departe, incercand sa evitam sa mai gresim urmatoarea data, asa vom fi aproape de normal.. sa nu uitam ca suntem oameni si suntem supusi greselii, a ierta este omeneste, asa ca sa lasam toti norii sa stea deoparte si sa reinviem spiritul familiei ce ne lega pana deunazi si in care credeam..poate era mai bine sa nu ma implic, dar am simtit ca sunt atatea nedreptati si imi pare rau daca au existat persoane care m-au inteles gresit..
Undeva, in sufletul meu, cu aceasta participare la aplanarea conflictului, simt ca te-am dezamagit si pe tine, Andrei, care ai crezut in mine.. recunosc: am o gramada de probleme, dar nu le las sa ma copleseasca si nu pot sta deoparte cand cineva are nevoie de mine, chiar daca in aceasta perioada ma confrunt cu un mare eveniment in viata noastra si nu pot fi mereu pe-aici..
Eu sunt o mamica care chiar se implica in problemele celor care au nevoie si o cer, nu pot sta prea mult deoparte, chiar si cu riscul de a-mi neglija copila si chiar pun suflet in tot ceea ce am facut, de-asta m-am simtit si eu ranita.



nu pot sa spun decat ca ma bucura decizia ta, nu m-ai dezamagit oFloare1.gif


--------------------

Cand vei privi cerul, noaptea, pentru ca eu voi locui pe una din ele, pentru ca eu voi rade acolo, atunci pentru tine va fi ca si cum toate stelele ar rade. Tu vei avea stele care vor sti sa rada!
Antoine de Saint-Exupery - Micul Print
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gordunel
postare Aug 23 2008, 04:25 PM
Postare #12


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,297
Inscris la: 23-July 07
Membru nr.: 5,385



Fetelor va multumesc pt. postarile voastre care mi-au ajuns la suflet, va multumesc ca existati si ca sunteti unite si va mai multumesc ca ati aparut in viata mea. Ati spus ce as fi spus si eu, dar cum nu prea ma pricep la cuvinte nu pot sa zic decat ce VA MULTUMESC CA EXISTATI IN ACEST FORUM MINUNAT


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EMY2000
postare Aug 23 2008, 04:35 PM
Postare #13


TONY & ALEX
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,831
Inscris la: 27-October 07
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 8,671



QUOTE(mallina2u @ Aug 23 2008, 05:09 PM) *
Andrei, reusesti de fiecare data sa sensibilizezi oamenii (desi stiu ca te confrunti si tu cu atatea), pe mine ai reusit sa ma faci sa reanalizez tot si desi plang de atatea zile, impreuna cu fetita mea care nu stie cum sa-mi fie mai aproape de suflet, simtindu-ma tradada si dezamagita, nu pot sa stau deoparte la asa atitudine.. iti multumesc ca ma aduci la realitate!
Chiar daca am spus ca prefer sa ma retrag (o perioada), simt totusi ca mai sunt niste lucruri pe care trebuie sa le spun.. si anume sa imi cer iertare tuturor celor care intra pe forumul UTILECOPII in speranta ca vor gasi ceva UTIL pt problemele pe care le au, insa au dat si de un conflict in care am fost implicata, in care am fost luata de val, poate uneori fara sa cunosc exact toate detaliile. M-am pus mereu in slujba adevarului, a prieteniei, a dreptatii si niciodata nu am reactionat cu rea vointa, de asta am ignorat jignirile directe sau usor subtile la adresa mea si am preferat sa fiu alaturi de mamicile care chiar au avut nevoie de un sfat, o alinare. Nu am intentionat vreodata sa jignesc pe nimeni (daca am facut-o totusi, iarasi imi cer scuze), am incercat doar sa mediez un conflict care parea ca va lua proportii. Urasc lamentarile si discordiile, aici suntem egali, suntem parinti sau viitori parinti si trebuie sa ne bucuram unii de altii, cu bune si rele.. ca adevarul doare uneori, trebuie sa suportam si sa mergem mai departe, incercand sa evitam sa mai gresim urmatoarea data, asa vom fi aproape de normal.. sa nu uitam ca suntem oameni si suntem supusi greselii, a ierta este omeneste, asa ca sa lasam toti norii sa stea deoparte si sa reinviem spiritul familiei ce ne lega pana deunazi si in care credeam..poate era mai bine sa nu ma implic, dar am simtit ca sunt atatea nedreptati si imi pare rau daca au existat persoane care m-au inteles gresit..
Undeva, in sufletul meu, cu aceasta participare la aplanarea conflictului, simt ca te-am dezamagit si pe tine, Andrei, care ai crezut in mine.. recunosc: am o gramada de probleme, dar nu le las sa ma copleseasca si nu pot sta deoparte cand cineva are nevoie de mine, chiar daca in aceasta perioada ma confrunt cu un mare eveniment in viata noastra si nu pot fi mereu pe-aici..
Eu sunt o mamica care chiar se implica in problemele celor care au nevoie si o cer, nu pot sta prea mult deoparte, chiar si cu riscul de a-mi neglija copila si chiar pun suflet in tot ceea ce am facut, de-asta m-am simtit si eu ranita.


mallina nu pot decat sa ma bucur ptr decizia pe care ai luat-o.ai dovedit ca ai sange in tine si nu te intereseaza ce spun anumite persoane. nu te intereseaza decat ca sunt fete care au inca nevoie de tine, chiar si pentru un simplu sfat. eu una stiu sigur ca voi mai avea nevoie de tine si de acum in colo.
sper sa te vad cat mai des aici pe forum, ptr ca fara tine parca nu are nici un farmec, sincer.
inca odata iti spun ca imi pare nespus de bine sa te vad din nou printre noi.ca sa nu mai zic ca imi este tare dor de papushica ta. wub.gif wub.gif hug.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------


“Nimeni nu poate sti cu adevarat ce este viata sau ce este lumea sau ce este orice altceva, pana cand nu are un copil pe care sa-l iubeasca. Atunci intreg universul se transforma si nimic nu va mai fi asa cum parea inainte.” Lafcadio Hearn
Nimeni nu poate sa ne faca sa ne simtim inferiori fara voia noastra
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Simona25
postare Aug 23 2008, 10:09 PM
Postare #14


ALEXANDRA STEFANIA
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,852
Inscris la: 3-May 07
Din: Alexandria
Membru nr.: 3,530




QUOTE(mallina2u @ Aug 23 2008, 05:09 PM) *
Andrei, reusesti de fiecare data sa sensibilizezi oamenii (desi stiu ca te confrunti si tu cu atatea), pe mine ai reusit sa ma faci sa reanalizez tot si desi plang de atatea zile, impreuna cu fetita mea care nu stie cum sa-mi fie mai aproape de suflet, simtindu-ma tradada si dezamagita, nu pot sa stau deoparte la asa atitudine.. iti multumesc ca ma aduci la realitate!
Chiar daca am spus ca prefer sa ma retrag (o perioada), simt totusi ca mai sunt niste lucruri pe care trebuie sa le spun.. si anume sa imi cer iertare tuturor celor care intra pe forumul UTILECOPII in speranta ca vor gasi ceva UTIL pt problemele pe care le au, insa au dat si de un conflict in care am fost implicata, in care am fost luata de val, poate uneori fara sa cunosc exact toate detaliile. M-am pus mereu in slujba adevarului, a prieteniei, a dreptatii si niciodata nu am reactionat cu rea vointa, de asta am ignorat jignirile directe sau usor subtile la adresa mea si am preferat sa fiu alaturi de mamicile care chiar au avut nevoie de un sfat, o alinare. Nu am intentionat vreodata sa jignesc pe nimeni (daca am facut-o totusi, iarasi imi cer scuze), am incercat doar sa mediez un conflict care parea ca va lua proportii. Urasc lamentarile si discordiile, aici suntem egali, suntem parinti sau viitori parinti si trebuie sa ne bucuram unii de altii, cu bune si rele.. ca adevarul doare uneori, trebuie sa suportam si sa mergem mai departe, incercand sa evitam sa mai gresim urmatoarea data, asa vom fi aproape de normal.. sa nu uitam ca suntem oameni si suntem supusi greselii, a ierta este omeneste, asa ca sa lasam toti norii sa stea deoparte si sa reinviem spiritul familiei ce ne lega pana deunazi si in care credeam..poate era mai bine sa nu ma implic, dar am simtit ca sunt atatea nedreptati si imi pare rau daca au existat persoane care m-au inteles gresit..
Undeva, in sufletul meu, cu aceasta participare la aplanarea conflictului, simt ca te-am dezamagit si pe tine, Andrei, care ai crezut in mine.. recunosc: am o gramada de probleme, dar nu le las sa ma copleseasca si nu pot sta deoparte cand cineva are nevoie de mine, chiar daca in aceasta perioada ma confrunt cu un mare eveniment in viata noastra si nu pot fi mereu pe-aici..
Eu sunt o mamica care chiar se implica in problemele celor care au nevoie si o cer, nu pot sta prea mult deoparte, chiar si cu riscul de a-mi neglija copila si chiar pun suflet in tot ceea ce am facut, de-asta m-am simtit si eu ranita.


ma bucur ca ai revenit bananab.gif oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristina321711
postare Aug 23 2008, 10:26 PM
Postare #15


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,595
Inscris la: 6-February 08
Din: ......
Membru nr.: 14,309



Te pup mallina2u floare2.gif


--------------------





you know u are in LOVE when u dont want to sleep because reality is BETTER than your DREAMS!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Aug 24 2008, 10:48 AM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Andrei multumesc Cerului ca existi! Esti un om atat de minunat, cu suflet curat si sensibil...si-mi cer iertare ca poate te-am necajit, fara vina....
Sper din tot sufletul ca norii grei sa se risipeasca si sa iasa soarele pe strada forumului! oFloare.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
alexandra81
postare Aug 24 2008, 04:21 PM
Postare #17


Stefan Constantin - iubitul meu mic
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 29,277
Inscris la: 8-January 08
Din: Craiova
Membru nr.: 12,186



O sa scriu si eu cateva randuri...sper ca ele sa fie citite si sa nu mai creeze alte probleme.

Incep prin a spune ca-mi pare rau pentru Rux, pt ca ea mi-a tinut partea de la inceput si prietenia ei a fost refuzata de catre o alta mamica (asa cum spune si ea) din acest motiv. O sa incerc sa revad ceea ce am scris si o sa vad daca in decursul perioadei mele pe forum am jignit cu intentie, sau fara, pe cineva. Ca sa spunem lucrurilor pe nume... Mallina este suparata pe mine de cand cu subiectul cu "Marirea indemnizatiei la mamici la 85 % din salariu". Nu stiu daca inainte de asta ma agrea sau nu, dar asta nu conteaza... Ceea ce am scris acolo a fost un adevar. Nu conteaza ca avem studii sau nu... conteaza in primul rand copii nostri care sunt toti egali, care au aceleasi nevoi si pe care DD ii iubeste in mod egal...si carora noi ca si parinti incercam sa le oferim ceea ce este mai bun. Toti sunt minunile noastre, toti ne incanta privirea, toti sunt isteti , frumosi si cu inima curata.
De acum inainte o sa incerc sa nu mai intru la unele subiecte de discutie gen "Shopping-ul pasiunea mea" sau sa mai pun poze cu altcineva in afara de Stefi. Noi ca parinti nu mai contam acum...ei sunt mostenirea noastra...

Fiecare dintre mamici isi rezerva dreptul de a vorbi cu mine, de a-mi comenta...sau nu... postarile. Nu vreau sa-mi mai arat fata de "invidioasa" cum m-a numit cineva care s-a bucurat de privilegiul anonimatului. Fiecare ma poate considera cum vrea, dar atata timp cat nu ma cunoaste cu adevarat toate astea raman la stadiul de vorbe.

Si nu in ultimul rand vreau sa va spun ca eu nu plec de pe forum...Mai am cateva prietene care mi-au spus ce cred "in fata" nu cu ajutorul anonimatului.

Sa aveti o zi frumoasa in continuare si imi cer scuze pt tot ceea ce s-a creat din cauza unei amarate de poze. Pe viitor am sa incerc sa evit rautatile spuse la adresa mea...

Aceasta postare a fost editata de alexandra81: Aug 24 2008, 04:22 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Sep 18 2008, 06:13 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



nu stiu exact ce s-a intamplat, dar eu stiu ca acest forum este oaza mea de liniste,locul in care eu reusesc sa-mi incarc bateriile,acest forum ,precum si toti cei pe care ii cunosc cu ajutorul lui,intotdeauna au stiut sa ma asculte si sa ma ajute,cand am avut un necaz voua vi l-am spus,cand am avut o bucurie voua v-am spus-o.........acest forum nu trebuie sa devina loc de cearta............ci un locsor dulce in care sa ne petrecem timpul cu placere................va pup pe toate si ............sa fie pace.......................


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 07:13 AM