Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mama A 2 Ingerase: Natalia Si Ana Maria, Ati plecat prea repede
iubita_tiana
postare Jun 25 2011, 02:06 PM
Postare #31


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(d_pitica @ Jun 23 2011, 07:53 PM) *
nu mai stiu cum ii mai bn:
intre oameni? nu-mi inteleg durerea
singura?
ma gandesc doar ca viata mea nu mai are niciun rost
am mers la serviciu, desi mi s-a spus ca mai pot sta in prenatal daca vreau, cu gandul ca printre oameni ziua va trece mai repede.
m-am inselat.
am cunoscut indiferenta, ipocrizie si invidie
n-am stiut ca lumea e chiar asa de rea. am ramas cu un gust amar dupa aceste cateva zile de serv. si presimt ca va fii in continuare la fel.
nu stiu daca pe langa suferinta mea mai pot suporta si presiune si tensiune din partea sefilor si indiferenta din partea colegilor
imi vine sa raman din nou singura .
sa stau sa-mi plang durerea, dar mi-e teama.
Mi-e teama ca singuratatea nu ma va face decat sa ma gandesc tot timpul la ingerasele mele si sa-mi doresc sa fiu cu ele intr-un loc mai bun .
Ma agat doar de un fir de speranta ca DD ma vegheaza si ca are pregatit pt mine un viitor plin de iubire impartasita.
mi-e teama sa nu se rupa acel fir

offff....cat te inteleg....acum cativa ani, am ascundeam in camera cu perdele trase sa stau in intuneric...doar eu si durerea mea.....si fugeam de lume si de ochii lor.......

nu suportam sa merg pe strada.....aveam impresia ca toti ma acuza ca nu imi revin..ca toti ma critica ca nu trec peste......

copilul meu nu a avut nici o sansa....murise inainte de a se naste.....dar durerea cu care am iesit din spital..cu o simpla hartie de externare......mi-a lasat un gol imens in suflet......

ai sa iti revii....ai sa poti sa zambesti iar....vei rade chiar cu hohote......

trebuie rabdare....acum 2 ani o prietena si-a pierdut fetita la nici 4 ani....dupa n timp scurt de boala...intrase in coma...si apoi s-a dus.....eu tocmai nascusem prima fetita.....m-a simtit cumplit cand am fost la priveghi.....ii vedea durerea din suflet..disperarea cand o ruga sa mai stea...sa nu plece......

acum ....are un baietel care in curand va implini 1 an....nu-i va umple niciodata golul din suflet..nu-i va alina durerea....dar O AJUTA SA MEARGA MAI DEPARTE....viata NU VA FII NICIODATA LA FEL....

iti doresc din suflet...in curand...sa simti o alta inima batand in trupul tau....consider eu ca e singura cale sa te ajute sa mergi mai departe.....fii curajoasa....durerea nu va trece....dar se va estompa cu timpul.....


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tania_25
postare Jun 25 2011, 02:58 PM
Postare #32


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,714
Inscris la: 31-October 08
Din: .......
Membru nr.: 45,899



D-zeu sa vegheze asupra ingerasilor tai .......... crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif



--------------------


O viata plina de dragoste incepe cu Dumnezeu...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d_pitica
postare Jun 25 2011, 03:43 PM
Postare #33


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 7-June 11
Membru nr.: 228,161



multumesc tuturor pt gandurile bune
poate ca e si vina mea pt ca atunci cand ies in societate incerc sa nu-mi arat suferinta
poate pt ca in fata lumii n-am varsat nicio lacrima ( exceptand inmormantarea)
deunazii vb cu seful si imi spusese ca o sa raman imediat gravida. i-am raspuns ca-mi trebe liniste, nu stres ( batand apropo la zilele de tensiune pe care mi le-a creat de cand am venit la serv ) iar el mi-a raspuns ca nu vede niciun stres la mn
nu stie ca faptul ca nu mai am aceeasi capacitate de munca se datoreaza nu lipsei de stres ci lipsei de interes pt ce ma inconjoara.
rad, glumesc alaturi de colegi vrand sa pacalesc putin inima dar cand ajung iar sg intre 4 pereti inima isi cere tributul iar lacrimile ma napadesc
imi dau seama de ce nam putut plange la inceput: eram in perioada de negatie, nu cred ca realizam ceea ce se intampla, eram goala pe dinauntru
acum amintirile ma napadesc si in fiecare clipa petrecuta sg ochii imi siroiesc de lacrimi.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marce
postare Jun 26 2011, 11:43 PM
Postare #34


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 144
Inscris la: 9-April 11
Membru nr.: 224,899




Multa putere, draga mamica de ingerase! Fetitele tale Natalia si Ana Maria sunt acum alaturi de DD....ele vor veghea mereu asupra voastra si cred din tot sufletul ca o sa ajungeti sa aveti si copilasi aici pe pamant....Cuvintele sunt sarace, as vrea sa-ti trimit un pic de alinare insa din pacate nu am cum..... sad.gif . Zbor lin, micutelor tale! inger.gif inger.gif

Poate ca stii, totusi iti spun si eu, exista un site- E. M. M. A. - e site-ul parintilor de ingeri....iti doresc sa-ti aduca un strop de alinare.... love1.gif


--------------------
IOSEF-23.05.2009
LUCA-02.01.2007
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d_pitica
postare Jun 27 2011, 05:02 PM
Postare #35


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 7-June 11
Membru nr.: 228,161



ms marce
am intrat pe site-ul emma
de acolo am putut intelege unele momente prin care am trecut si trec si sa-mi fac curaj sa vb pe acest site
sper ca DD sa se induplece si de mn si sa-mi pregateasca un bebe mic si sanatos cat mai curand sa mai stinga un pic din dor.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Jun 28 2011, 10:13 AM
Postare #36


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



QUOTE(d_pitica @ Jun 27 2011, 06:02 PM) *
ms marce
am intrat pe site-ul emma
de acolo am putut intelege unele momente prin care am trecut si trec si sa-mi fac curaj sa vb pe acest site
sper ca DD sa se induplece si de mn si sa-mi pregateasca un bebe mic si sanatos cat mai curand sa mai stinga un pic din dor.

va veni bebe mic ai sa vezi....va veni cand te astepti mai putin.....si nu va fii doar unul...ci cu siguranta mai multi....
pt mine a fost o surpriza nasterea celei de-a doua fetite...mi-am dorit dintotdeauna o fetita........la sarcina cea mare care a murit bebe...cerdeam ca e fetita......nici nu am intrebat medicul dupa nastere ce a fost....am vazut pe biletul de externare: fat sex masculin....atunci parca cerul a cazut din nou pe mine.....mi-am dorit o fetita...credeam ca a fost fetita.....plangeam o fetita.....

am inteles tarziu...ca nu ar fii trebuit sa conteze ce era......

dumnezeu mi-a daruit insa la scurt timp..intr-un interval de 2 ani....2 fetite....mult dorite si iubite....care mi-au alinat si bucurat sufletul si ma fac fericita zi de zi...
va veni si clipa ta...ai sa vezi...fii curajoasa...si optimista....totul se intampla cu un sens.....

o imbratisare calda...de la noi...


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d_pitica
postare Jul 7 2011, 07:50 PM
Postare #37


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 7-June 11
Membru nr.: 228,161



astazi ati fi implinit 10 sapt. La multi ani!, fetitele mele. Daca DD nu va lua, acum trebuia sa vin acasa cu voi si sa ma pregatesc de botez.
dar n-a fost sa fie...
viata mea e goala fara voi, nu mai am nicio reactie la ce ma inconjoara, nicio ambitie, nicio dorinta, niciun gand...
mintea mea e ocupata numai cu amintirea voastra, dorm si ma trezesc cu voi in minte iar cateodata nici in somn nu pot sa stau departe de voi.
noptile au devenit tot mai obositoare.. astept cateodata sa se faca zi, sa ies in comunitate... orice sa nu fiu sg, chiar daca si atunci cand vb cu cineva mintea mea e la voi, macar stau departe de gandurile negre.
ma simt de parca sunt in coma si lumea circula pe langa mine, stiu ca exista, dar eu sunt in lumea mea, intr-o lume in care ma gandesc cum era daca erati alaturi de mine, Natalia si Ana Maria
incerc si acum sa inteleg care a fost rolul meu in aceasta drama.
de ce DD a vrut sa mi va dea daca mi v-a luat, de ce m-a lasat sa traiesc numai cu amintirea voastra, d c imi mai da putere sa merg mai departe daca nu sunt cu voi?
sunt atatea motive pt care ar trebui sa-i multumesc D-lui, atatea motive pt care sa traiesc... si totusi nu mai pot simti gustul vietii fara voi
singura persoana pt care lupt cu gandurile negre este sotul meu pe care-l iubesc si stiu ca ma iubeste si ca unul fara altul nu insemnam nimic, viata nu mai are nicio valoare, niciun sens
stiu ca si el sufera chiar daca nu se exteriorizeaza,
insa suferim amandoi separat
din dorinta de a nu infinge cutitul mai adanc in rana, nu deschidem niciunul subiectul despre voi si suferim in tacere,
poate ca mi-as dori sa ma intrebe cum ma simt sufleteste,, dar mi-e frica ca o sa ne apuce plansul pe amandoi
stie ca atunci cand ma lasa sg, gandul mi-e numai la voi, se trezeste noaptea si aude cum plang dar...
de cand v-am ingropat, zice ca se simte eliberat
as dori sa stiu cum reuseste
se zice ca timpul le vindeca pe toate
pt mine, trecerea timpului e ca un cutit care, cu fiecare zi trecuta fara voi, se infinge si mai adanc in inima si doare tot mai tare...
LA MULTI ANI! NATALIA SI ANA MARIA
rugati-va pt parintii vostrii si pt toti parintii de ingeri

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jul 7 2011, 08:11 PM
Postare #38


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



trandafir.gif trandafir.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ioanax07
postare Jul 7 2011, 08:48 PM
Postare #39


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 616
Inscris la: 3-July 11
Din: London
Membru nr.: 228,516



Offff Doamne. Foarte trista povestea ta. Sa va dea Dzeu putere sa treceti peste aceste momente, oricat timp ar trece stiu ca ingeresii vostri nu-i veti putea uita niciodata dar timpul v-a cicatriza ranile si cu siguranta ingerasii vostri de acolo de sus va v-or da putere sa mergeti mai departe si intr-o zi o sa va dea bunul Dzeu alti ingerasi de care sa va bucurati. oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
d_pitica
postare Jul 9 2011, 01:22 PM
Postare #40


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 25
Inscris la: 7-June 11
Membru nr.: 228,161



in sfarsit am plans si alaturi de sotul meu
m-a luat in brate si pur si simplu am izbucnit in plans
nu mai puteam sa astept sa raman sg sa va plang
poate ca si el a simtit ca am nevoie de acea imbratisare
poate ca avea si el tot atata nevoie ca si mine sa ne imbratisam si sa va plangem
sper ca si in continuare sa am curajul sa va plangem impreuna
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 02:54 PM