Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Slabim Dupa O Sarcina?
crystynutza84
postare Apr 24 2008, 03:34 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 24-April 08
Membru nr.: 21,679



Buna. Am 6 luni de cand am nascut si nu mai reusesc sa slabesc. Ce-i drept se spune ca ai avut o sarcina de 9 luni in 9 luni iti revii. Eu am nascut prin cezariana si mi-e greu acum sa dau burta jos. Sunt prea nerabdatoare?? unsure.gif E bine sa incep exercitii?? Voi cum ati reusit? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Ce ma sfatuiti?
partners.gif floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 24 2008, 07:00 PM
Postare #2


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(crystynutza84 @ Apr 24 2008, 04:34 PM) *
Buna. Am 6 luni de cand am nascut si nu mai reusesc sa slabesc. Ce-i drept se spune ca ai avut o sarcina de 9 luni in 9 luni iti revii. Eu am nascut prin cezariana si mi-e greu acum sa dau burta jos. Sunt prea nerabdatoare?? unsure.gif E bine sa incep exercitii?? Voi cum ati reusit? ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Ce ma sfatuiti?
partners.gif floare2.gif

Hai sa incep eu...am doua cezariene si trei operatii pe burta...dupa fiecare sarcina, am ramas cu ceva depuneri pe la burtica...uite ce cred eu ca ar trebui sa faci...ce m-a ajutat si pe mine...
sa incepi sa-ti faci un program zilnic de gimnastica care sa includa, abdomene, neaparat asta pentru ca vorbim de burtica, intra la mine pe blog si ai sa gasesti niste exercitii de belly dance minunate in program de 20 de minute, este excelent acest program, si vei avea rezultate numai si numai daca te tii de el si faci zilnic...
iti mai recomand, sa nu mananci aproape de loc paine si dulciuri, macar pana ajungi la rezultatul dorit...dupa fiecare masa principala, sa bei un ceiut cat mai fierbinte face foarte bine, dizolva grasimile, deci nu se mai depun, plimbari si dans....un regim alimentar echilibrat, salate fructe, lactate slabe, gratar, pui, peste...si-n rest motivatie si vointa cu carul...fara ea...nici sa nu incepi... caci te vei opri la jumatate, cu siguranta, neavand-o rolleyes.gif smile.gif sper sa iti fie de folos trandafir.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystynutza84
postare Apr 30 2008, 04:15 PM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 24-April 08
Membru nr.: 21,679



QUOTE(rux25 @ Apr 24 2008, 08:00 PM) *
Hai sa incep eu...am doua cezariene si trei operatii pe burta...dupa fiecare sarcina, am ramas cu ceva depuneri pe la burtica...uite ce cred eu ca ar trebui sa faci...ce m-a ajutat si pe mine...
sa incepi sa-ti faci un program zilnic de gimnastica care sa includa, abdomene, neaparat asta pentru ca vorbim de burtica, intra la mine pe blog si ai sa gasesti niste exercitii de belly dance minunate in program de 20 de minute, este excelent acest program, si vei avea rezultate numai si numai daca te tii de el si faci zilnic...
iti mai recomand, sa nu mananci aproape de loc paine si dulciuri, macar pana ajungi la rezultatul dorit...dupa fiecare masa principala, sa bei un ceiut cat mai fierbinte face foarte bine, dizolva grasimile, deci nu se mai depun, plimbari si dans....un regim alimentar echilibrat, salate fructe, lactate slabe, gratar, pui, peste...si-n rest motivatie si vointa cu carul...fara ea...nici sa nu incepi... caci te vei opri la jumatate, cu siguranta, neavand-o rolleyes.gif smile.gif sper sa iti fie de folos trandafir.gif

crezi ca pot sa incep cu exercitiile, daca am 6 luni? nu e prea devreme?

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Apr 30 2008, 04:40 PM
Postare #4


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(crystynutza84 @ Apr 30 2008, 05:15 PM) *
crezi ca pot sa incep cu exercitiile, daca am 6 luni? nu e prea devreme?

sigur ca nu este prea devreme...incepi usor...pana se obisnuieste organismul si nu in forta...eu dupa doua cezariene...la nici doua luni, luam carutul in brate pe scari... si nu am avut nimic rolleyes.gif stai linistita si nu-ti fa probleme, nu se intampla nimic rau...nu te forta insa peste limita smile.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mih@ela
postare Apr 30 2008, 05:25 PM
Postare #5


MY BLUE SKY
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,520
Inscris la: 14-February 07
Din: .
Membru nr.: 2,096



Ca sa raspund topicului...eu am slabit ingrijindu-ma de fiul meu,si mancand din ce in ce mai putin(ATENTIE:NU FACAND FOAME).Gimnastica nu am facut


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystynutza84
postare May 5 2008, 02:25 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 24-April 08
Membru nr.: 21,679



QUOTE(Mih@ela @ Apr 30 2008, 06:25 PM) *
Ca sa raspund topicului...eu am slabit ingrijindu-ma de fiul meu,si mancand din ce in ce mai putin(ATENTIE:NU FACAND FOAME).Gimnastica nu am facut

Cred ca depinde de corp. Eu dau foarte greu, sigur imi trebuie si gimnastica. oFloare1.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
crystynutza84
postare May 5 2008, 02:27 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 41
Inscris la: 24-April 08
Membru nr.: 21,679



QUOTE(rux25 @ Apr 30 2008, 05:40 PM) *
sigur ca nu este prea devreme...incepi usor...pana se obisnuieste organismul si nu in forta...eu dupa doua cezariene...la nici doua luni, luam carutul in brate pe scari... si nu am avut nimic rolleyes.gif stai linistita si nu-ti fa probleme, nu se intampla nimic rau...nu te forta insa peste limita smile.gif

Multumesc mult pentru sfaturi. oFloare.gif floare2.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lia maria71
postare Feb 1 2009, 04:32 PM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,031
Inscris la: 21-June 08
Din: MEREU ACASA
Membru nr.: 27,116



QUOTE(Mih@ela @ Apr 30 2008, 05:25 PM) *
Ca sa raspund topicului...eu am slabit ingrijindu-ma de fiul meu,si mancand din ce in ce mai putin(ATENTIE:NU FACAND FOAME).Gimnastica nu am facut

asemenea si eu!!!nu am avut nevoie de gimnastica si nici altele specifice!!!


--------------------

http://www.utilecopii.ro/poze/vezi.asp?idc=2697
ne dati un vot?

LIA, MAMICA FERICITA DE BAIETI!

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andaro
postare Feb 1 2009, 04:56 PM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 8,193
Inscris la: 18-October 08
Membru nr.: 43,214



Cristina, in ceea ce priveste slabitul si eu cred ca depinde de corp . Eu am deja 9 luni de cand am nascut dar nu mi se pare sa fii dat prea multe kg de pe mine ( cura de slabire nu am tinut niciodata si nici ideea gimnasticii nu ma prea incanta ). Sper ca un regim alimentar echilibrat sa ma ajute.... oFloare1.gif


--------------------




SPINII de azi sunt FLOAREA zilei de maine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hellena09
postare Apr 18 2009, 11:00 AM
Postare #10


Full time mommy
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,096
Inscris la: 2-March 08
Din: Bucharest
Membru nr.: 16,634



Sarbatori fericite! floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 11:05 PM