Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Urgent Va Rog! 40 Febra, Febra!!!
dyanp
postare Mar 12 2009, 07:20 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



aca nu vrea sa bea lichide exista la farmacie apa electrolitica, perfecta petnru hidratare si de obicei copiii o accepta super bine.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alynna
postare Mar 12 2009, 07:35 PM
Postare #12


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 272
Inscris la: 22-February 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 15,768



culmea bea doar apa minerala ca niciodata suc de porto nu, ceai nu.Febra tot nu a scazut sub 38.Mai stau un pic si cred ca ma duc la urgente.Nu prea vrea febra asta controlata din cate vad.Va pup pe amandoua....sanatate


--------------------






Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyanp
postare Mar 12 2009, 07:37 PM
Postare #13


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,173
Inscris la: 24-December 08
Din: ontario
Membru nr.: 59,818



Apa minerala ? Nu te supara, dar ce varsta are? Bafta si multa sanatate.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 12 2009, 07:40 PM
Postare #14


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562




La febra asa mare poti sa ii dai 6 pic de algocalmin si impachetari cu apa calduta si cat mai multa hidratare.Daca ai prin casa poti sa ii dai Hidrasec. oFloare1.gif Cat mai repede la doctor sa o vada.

Aceasta postare a fost editata de maria2008: Mar 12 2009, 07:42 PM


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Mar 12 2009, 10:19 PM
Postare #15


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



Alynna cum se mai simte Cami? oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oktavia
postare Mar 12 2009, 10:22 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 11,191
Inscris la: 18-February 08
Membru nr.: 15,262



Eu am avut cu Alex cateva episoade de febra mare, chemam salvarea, si de fiecare data mi-a dat si tratament si sunt farmacii cu program non-stop.
Sanatate multa!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alynna
postare Mar 13 2009, 10:21 AM
Postare #17


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 272
Inscris la: 22-February 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 15,768



Am fost la medic si mia zis ca ori e de la o raceala ori de la eruptia dentara.Are un pic rosu in gat in rest acum e bine , de parca ieri nu a fost nici o problema.Ii dau antibiotic si nurofen.Oricum m-am speriat cand am vazut ca febra nu scade.Noaptea a dormit fara febra.Va multumesc mult fetelor.
Ziceam de apa minerala...nu e bine sa ii dau?Are 1 an si 8 luni.Ii dau cam un biberon mic pe zi.Aseara cum avea febra si nu vroia sa bea ceiut am bagat apa minerala si a baut 2 biberoane mici.Este apa slab mineralizata.In fine daca voi ziceti ca e prea mica eu nu ii mai dau.Va pup si astept pareri.


--------------------






Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
googest
postare Mar 13 2009, 10:30 AM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 6
Inscris la: 10-March 09
Membru nr.: 77,675



Eu ce pot sa mai zic? Ati sfatuit-o cu de toate. Si eu am patit la fel, cand fetita avea 1 an si 2 luni si doua saptamani asa m-a tinut: 3 zile febra, o zi fara si tot asa de am crezut ca ma duc pe dealuri . Si culmea e ca nu stiam de la ce e, deoarece tocmai ii facusem si un vaccin, de la care nu trebuia sa faca febra asa repede. In final am aflat ca ii spargeau premolarii.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
liliana2u
postare Mar 13 2009, 10:41 AM
Postare #19


mami de blonduta desteapta!
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,886
Inscris la: 10-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,054



Alynna, apa minerala provoaca arsuri la copiii mici.. si eu ii mai dau fetitei mele, dar cate o inghititura, dupa ce am demineralizat-o suficient.
si a propos, i-a facut fetitei vreun exhudat, hemoleucograma? ca antibioticul nu trebuie dat oricum, daca nu e cazul.. si a mea a facut febra 40, vreo 3 zile la rand, iar la spital i-au gasit amigdalita, i-au luat si sange si exhudat faringian, din fericire nu era nimic de natura bacteriana, am mers doar pe antitermice si a fost OK. pana la 38 grade, temperatura nu trebuie sa te ingrijoreze..
si nu ii mai pune supozitoare unul dupa altul, o dai peste cap, trebuie sa fie macar 4 ore distanta intre substante diferite, altfel pot deveni periculoase.
si inca ceva, daca ii dai antibiotic, ai grija sa ii administrezi 'biotics' in laptic, sa ii protejezi flora intestinala .. sau macar sa pape multe iaurturi...


--------------------
"Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon in corul imens al omenirii" (Roque Schneider)
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue. (Carl Sandburg)
Tratati-va unii pe altii cu cel mai mare respect, deoarece atunci cand va uitati in ochii altuia, priviti in ochii lui Dumnezeu!

Fericirea din viata ta depinde de calitatea gandurilor tale.

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alynna
postare Mar 13 2009, 10:59 AM
Postare #20


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 272
Inscris la: 22-February 08
Din: BRASOV
Membru nr.: 15,768



QUOTE(mallina2u @ Mar 13 2009, 11:41 AM) *
Alynna, apa minerala provoaca arsuri la copiii mici.. si eu ii mai dau fetitei mele, dar cate o inghititura, dupa ce am demineralizat-o suficient.
si a propos, i-a facut fetitei vreun exhudat, hemoleucograma? ca antibioticul nu trebuie dat oricum, daca nu e cazul.. si a mea a facut febra 40, vreo 3 zile la rand, iar la spital i-au gasit amigdalita, i-au luat si sange si exhudat faringian, din fericire nu era nimic de natura bacteriana, am mers doar pe antitermice si a fost OK. pana la 38 grade, temperatura nu trebuie sa te ingrijoreze..
si nu ii mai pune supozitoare unul dupa altul, o dai peste cap, trebuie sa fie macar 4 ore distanta intre substante diferite, altfel pot deveni periculoase.
si inca ceva, daca ii dai antibiotic, ai grija sa ii administrezi 'biotics' in laptic, sa ii protejezi flora intestinala .. sau macar sa pape multe iaurturi...

Uau Malina m-ai bagat in ceata.Nu i-am facut pana acum nici o analiza , bine nici nu am avut probleme cu ea.
De azi nu ii mai dau apa minerala, oricum nu iam dat decat de vreo saptamana.
Nu imi place cum se simte deloc.Sa mai vad pe parcursul zilei.Iaurturi papa dar lapte nu a mai pus gura pe el de cand am intarcato...Offf


--------------------






Experienta este cel mai prost invatator.
Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 06:32 AM