Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina....candva Mult Dorita
anka28
postare Sep 13 2011, 10:54 AM
Postare #41


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 711
Inscris la: 29-December 10
Din: Iasi
Membru nr.: 203,194



sotul meu la fel ca si tine vroia fata ..la eco de la 22 de saptamani ni sa spus ca e fata 80% era in culmea fericirii...la 26 de saptamani ni sa spus 100% baiat..asta simteam si eu ca o sa am el o tinea pe a lui ca nu e asa ca e fata...cand a auzit ca e baiat a spus ca nu e adevarat ca minte doctorul...ne intrebase inainte ce am vrea si sotul ia raspuns ca fata...a crezut ca a facut misto din el doctorul cu toate ca ne aratase putulica...cand am iesit la sunat fratele sau si era suparat ca e baiat...si ia zis lu fratesu ca "imi venea sa ii dau una la doctor sa ii sara mustata"(dr. avand mustata) si ca pana la urmatorul control el zice ca e tot fata nu are cum sa fie baiat...
eu pierdusem o sarcina cu 4 ani in urma ...la o saptamana dupa ce am facut nunta...eram in 12 saptamani...de atunci chiar daca nu ne-am protejat nu mai ramasesem....am facut multe analize, am schimbat multi doctori pana am ajuns la doctorul cu care am si nascut si ma trimis sa fac histerosalpingografie...sa vada daca nu blocheaza ceva trompele....in nov la inceput am facut-o iar pe 24-25 decembrie am aflat ca sunt insarcinata....
dupa atatea eforturi si psihice si financiare el in loc sa fie multumit ca o sa avem un copil ca totul e in regula cu bebe, el facea nazuri ca nu e fetita....ne-am certat urat tare...si i-am spus tot ce aveam pe suflet...oricum el tot spera intr-o minune si sa fie fata asta mi-a zis-o dupa ce am nascut...ca de cand ne certasem nu mai spunea nimic de fetita....cand a venit la maternitate la jumatate de ora dupa ce am nascut si a tinut pe bebe in brate a spus ca nu l-ar schimba cu o mie de fete...acum ca a crescut si vede ca seamana cu el...ii pare rau ca a fost egoist...
o sa iti para si tie rau...sper doar sa nu fie prea tarziu...am o prietena care la fel a ramas insarcinata cu al doilea si i sa spus ca e tot baiat..ea spera ca al doilea sa fie fata....a pierdut sarcina la 30 de saptamani...nu au mai putut face nimic....decat sa ii provoace nasterea ca murise bebe in ea....regreta acum ca spunea ca mai bine l-ar pierde sau ca mai bine nu il mai facea daca nu e fata...dar degeaba...e prea tarziu...
deci gandeste-te bine ... asta in caz ca e reala situatia....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anka28
postare Sep 13 2011, 10:56 AM
Postare #42


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 711
Inscris la: 29-December 10
Din: Iasi
Membru nr.: 203,194



Băiat sau fată? Părinții și-ar putea pierde dreptul de a afla sexul copilului!
Medicilor li s-ar putea interzice să mai dezvăluie sexul bebelușului la ecografie, potrivit unei decizii a Consiliului Europei, în plină dezbatere. Deciza are menirea să pună capăt întreruperilor de sarcină selective în funțcție de sexul viitorului copil.

Potrivit Daily Mail, în ultima perioadă, a crescut numărul părinților care apelează la întrerupere de sarcină în situația în care sexul viitorului copil nu este ceea ce-și doresc.

Experții susțin că aceste întreruperi de sarcină au devenit o practică extrem de frecventă în statele membre Cosiliului Europei, raportul băieți-fete fiind de 112 la 100.

Recomandarea de a interzice aflarea sexului bebelușului în urma unei ecografii vizează 47 de state din Europa. Decizia va fi dezbătută luna viitoare în cadrul Adunării Parlamentare a Consiliului Europei.

cred ca ar fi mai bine sa interzica aflarea sexului .... poate asa nu vor mai exosta cazuri ca al tau...
oricum cum a mai scris cineva de rasfat ca esti rasfatata ...eu cred ca sunt fite....


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katerios
postare Apr 8 2020, 09:27 AM
Postare #43


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 8-April 20
Membru nr.: 240,111



nu stiu daca asi putea iubi copilul altuia ca pe propriul copil!...asta este parerea mea..opinia mea! nu inseamna ca daca ai o situatie materiala buna poti oferi dragostea la fel ca banii! mai bine nu pomeneam de partea financiara...totul s-a interpretat!!!!
8 ball pool free
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 08:13 AM