Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Sarcina....candva Mult Dorita
DanielaB
postare Aug 19 2011, 12:52 PM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,110
Inscris la: 30-November 09
Din: Oradea
Membru nr.: 121,570



QUOTE(ana_maria1 @ Aug 19 2011, 01:13 AM) *
va multumesc mult!!!sunteti niste dragute!
sotul a adormit...m-a apucat din nou un plans...nu pot si nici nu vreau sa il accept..eu vreau o bebelusa nu un bebelus!
m-am saturat in fata parintiilor si a sotului par OK...dar numai eu stiu ce e in sufletul meu!
ma tot gandesc cum o sa fie momentul cand o sa il nasc..nici nu stiu daca o sa vreau sa il vad la ce simt acum!!
sper sa pot sa ma obisnuiesc in astea aproape 3 luni pana nasc cu ideea!
ma simt groaznic..ma simt incapabila sa am un copil..nu am fost in stare nici atat sa fac pt mine..ceea ce imi doream eu..O FETITA!
ma simt inapta sa am grija de acest copil...sa il iubesc...sa il ingrijesc..cresc....!!!!
nu ma mai suport!!!

Ana, imi pare tare rau ca esti asa indarjita, nu incerci sa vorbesti si cu un psiholog? Pentru binele puiului tau, fiindca asa cum a zis si Simona, nu-i face bine deloc sa simta ce simti tu acum sad.gif Si apoi o sa ai un copil trist si o sa te dai cu capul de pereti ca nu mai poti face nimic chiar daca il iubesti atat in momentul ala.
Te rog incearca si asta, e pacat sa continui asa, il chinui si e puiul tau mic, nu e vina lui, Dumnezeu a vrut sa fie baiat si stie EL ce stie, nimic nu e intamplator.
Si continua sa vorbesti cu noi, sa nu te inchizi in tine, eu zic sa nu te feresti nici de cei dragi tie, ei sunt primii care te pot ajuta.
Si nu in ultimul rand, ROAGA-TE.Roaga-te sa scapi de gandurile astea si sa simti dragoste din nou, nu dezamagire. O sa vezi ce mult o sa te ajute tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana_maria1
postare Aug 19 2011, 02:37 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 18-August 11
Membru nr.: 229,053



credeti ca el intelege ce simt si ce gandesc eu???
eu nu am nici o vina pt ceea ce simt..poate nu are nici el...dar atunci cine e de vina pt gandurile si trairile mele??
toata viata mea voi trai cu regretul acesta?...ca ar fi putut sa fie fetita?!
nu inteleg de ce..nu imi doresc nimic altceva...am de toate...bani...casa...masini...eu imi doream doar O FETITA!!!
mai bine m-am saraci Dumnezeu de partea materiala si mi-ar da si mie o fetita!!
nu vreau sa ma credeti nebuna...nu sunt nebuna...insa am un mare gol in mine....mi-am creat o fetita a mea...care acum nu mai e...ma simt ca si cum mi-ari fi pierdut o parte din mine!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Aug 19 2011, 03:46 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



gandeste-te ca e copilasul tau...nu conteaza sexul....e copilasul tau!!!!o sa primesti si o fetita intr-o alta sarcina....asta sa fie ultima probl...sanatatea este cea mai imp....
ai grija de tine.....si roaga-te...sau gaseste o modalitate de a vb cu tine insati si a te relaxa si de a accepta faptul ca vei primi o fetita...dar putin mai tarziu....
ai grija de voi!!!! hug.gif

Aceasta postare a fost editata de anku: Aug 19 2011, 03:47 PM


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Aug 19 2011, 04:11 PM
Postare #14


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765




QUOTE(ana_maria1 @ Aug 19 2011, 02:37 PM) *
credeti ca el intelege ce simt si ce gandesc eu???
eu nu am nici o vina pt ceea ce simt..poate nu are nici el...dar atunci cine e de vina pt gandurile si trairile mele??
toata viata mea voi trai cu regretul acesta?...ca ar fi putut sa fie fetita?!
nu inteleg de ce..nu imi doresc nimic altceva...am de toate...bani...casa...masini...eu imi doream doar O FETITA!!!
mai bine m-am saraci Dumnezeu de partea materiala si mi-ar da si mie o fetita!!
nu vreau sa ma credeti nebuna...nu sunt nebuna...insa am un mare gol in mine....mi-am creat o fetita a mea...care acum nu mai e...ma simt ca si cum mi-ari fi pierdut o parte din mine!!!

Vad ca sfatul niciuneia dintre noi nu te-a putut face sa schimbi ceva cat de putin in ideea asta a ta fixa ... trist ...
Iar singurul vinovat pentru ceea ce simti si pentru gandurile si trairile tale, esti DOAR TU! Tu chiar nu ai luat in calcul, cand ai conceput acest copil, ca poate fi fata sau baiat? Nu te-ai gandit ce vei face daca va fi baiat? Daca voiai cu certitudine o fata ai fi putut sa rezolvi asta cu multi bani si cu ajutorul unor medici specializati pe fecundari artificiale, care in urma unei biopsi ar fi putut afla sexul embrionului.
Mi-e mila de tine, dar mai ales de copilasul tau! Sper ca Dumnezeu sa-ti lumineze mintea!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Roxxy87
postare Aug 19 2011, 04:13 PM
Postare #15


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,019
Inscris la: 2-November 10
Din: Timisoara
Membru nr.: 192,669



Nu imi vine sa cred ca esti impotriva baietelului tau...e sange din sangele tau, ti l-ai dorit cu atata dragoste,a fost conceput din dragoste si acuma il respingi cu atata usurinta...
Daca mama ta ar fii simtit ceea ce simtit tu?? sa te respinga??ce copilarie ai mai fii avut??
Gandeste-te ca e un copil nevinovat si ca merita cea mai mare bucurie din lume sa se nasca , sa creasca si sa fie fericit alaturi de parintii lui


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ratusca
postare Aug 19 2011, 05:09 PM
Postare #16


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 380
Inscris la: 8-January 10
Din: Romania
Membru nr.: 124,696



QUOTE(ana_maria1 @ Aug 19 2011, 12:13 AM) *
va multumesc mult!!!sunteti niste dragute!
sotul a adormit...m-a apucat din nou un plans...nu pot si nici nu vreau sa il accept..eu vreau o bebelusa nu un bebelus!
m-am saturat in fata parintiilor si a sotului par OK...dar numai eu stiu ce e in sufletul meu!
ma tot gandesc cum o sa fie momentul cand o sa il nasc..nici nu stiu daca o sa vreau sa il vad la ce simt acum!!
sper sa pot sa ma obisnuiesc in astea aproape 3 luni pana nasc cu ideea!
ma simt groaznic..ma simt incapabila sa am un copil..nu am fost in stare nici atat sa fac pt mine..ceea ce imi doream eu..O FETITA!
ma simt inapta sa am grija de acest copil...sa il iubesc...sa il ingrijesc..cresc....!!!!
nu ma mai suport!!!


Bai ana, nasol ce sa zic. Eu ma chinui de 3 ani sa fac un copil si in momentul asta pe cuvant ca m-as multumi sa nasc si un pui de caine numai sa nasc.

Fetelor, am asa o banuiala ca cineva isi bate joc de voi. Cineva se crede glumet si a intrat sa testeze niste reactii. Aceasta ana are 3 posturi pe forumul asta si deja a provocat atata drama. Din pacate oamenii nu se gandesc ca chiar exista lume cu probleme pe forumul asta.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Karmin
postare Aug 19 2011, 05:30 PM
Postare #17


mami de Timea & Istvan
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,639
Inscris la: 25-July 07
Din: Brasov
Membru nr.: 5,443



Ratusca, ca bine zici! LA VERIFICAT !

ANA. daca ai intr-adevar aceasta mare problema, si tot esti norocoasa pe plan financiar, DE CE NAIBA NU ADOPTI O FETITA? eu ti-as intelege dezamagirea, daca ar fi trecatoare. suntem multe mamici care nu ne-am dorit deloc baiat, ci fetite, dar iubim baieteii nostri mai presus ca orice. eu nu fac diferente intre copiii mei, ii iubesc pe amandoi!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana_maria1
postare Aug 19 2011, 06:17 PM
Postare #18


Junior
*

Grup: Members Plus
Postari: 5
Inscris la: 18-August 11
Membru nr.: 229,053



nu m-am gandit la adoptie!
nu stiu daca asi putea iubi copilul altuia ca pe propriul copil!...asta este parerea mea..opinia mea! nu inseamna ca daca ai o situatie materiala buna poti oferi dragostea la fel ca banii! mai bine nu pomeneam de partea financiara...totul s-a interpretat!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy80
postare Aug 19 2011, 06:34 PM
Postare #19


mamica de pui dulce
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,794
Inscris la: 8-May 09
Membru nr.: 89,017



M-am tot gandit..sa zic ceva...sa nu zic...am vazut de atata timp multe topicuri "bomba" create care nu aveau nicio treaba cu realitatea...in fine...prefer sa iau situatia de buna si..e trist..foarte trist Ana...ce sa spun...fiecare mamica ce ti-a scris a scris asa de bine...eu zic sa recitesti fiecare postare cu atentie....sunt destule mamici care au minuni de baietei si care si-au dorit fetita...dar sigur sigur isi iubesc baiatul ca pe ochii din cap...N-ARE CUM SA FIE ALTFEL PENTRU CA ESTE AL TAU, SANGE DIN SANGELE TAU!!!! nu poti sa-l tratezi ca pe un copil strain, de pe strada, o sa simti toata dragostea din lume pentru el...n-am mai intalnit cazuri in care mama sa fie devastata ca copilul nu e sexul dorit de ea, iti spun cu mana pe inima....

si sa-ti mai spun ceva...si eu mi-am dorit fata DIN RASPUTERI, cu toata fiinta mea, am vrut o fetita si m-am vazut mama de fetita mereu...DAR, daca ar fi fost baietel, l-as fi iubit la fel...la fel cum o iubesc acum pe Evelina...pentru ca dragostea pe care o simt n-are nicio treaba cu sexul copilului, dar nici macar o treaba! daca Dumnezeu imi ma va da un baiat candva, o sa fie iubit si bine primit!

gandeste-te cate femei isi doresc sa aiba un bebe...si cate mame isi doresc un bebe sanatos! Eu nu sunt nu stiu ce credincioasa, dar cred din suflet ca nu e ok sa nu te bucuri de ce ai...de faptul ca ai un sufletel in tine, care creste, se dezvolta...si are nevoie de dragostea ta, Ana...eu zic sa te maturizezi, sa incerci sa privesti lucrurile dintr-o alta perspectiva...sa ceri ajutorul sotului si al celor dragi daca nu poti altfel...

pe mine una m-a emotionat postarea Ratustei...ia mai citeste-o odata si gandeste-te bine bine de tot la situatia ta...esti o norocoasa...iar partea materiala n-are nicio treaba in povestea asta...esti o norocoasa pentru ca vei fi mama! punct.

Aceasta postare a fost editata de ruxy80: Aug 19 2011, 06:37 PM


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iubita_tiana
postare Aug 19 2011, 06:40 PM
Postare #20


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 9,096
Inscris la: 10-November 07
Membru nr.: 9,441



deci nu pot sa cred....cum sa isi iubeasca un copil adoptat...daca nu poate iubi sange din sangele ei....omuletul care ii misca in burtica....

draga mea ANA...dumnzeu nu doarme...ai mare grija ca nu cumva sa iti asculte "rugaciunile" si sa iti ia si acest dar de pret, copilasul tau....sa nu cumva sa cunosti durerea unei mame care isi pierde puiul....



--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

5 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 20th April 2024 - 05:48 AM