Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

65 Pagini V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Green Smoothie..., miracolul sanatatii tale
ruxy
postare Jun 28 2010, 05:04 PM
Postare #11


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jun 28 2010, 05:15 PM) *
chiar vroiam sa te intreb ce combinatii ai folosit si au fost ok (am citit intre timp mai multe pe net)
azi ma duc la supermarket si imi cumpar frunzele verzi ..cate putin din tot ce o sa gasesc
oricum de o saptamana nu a lipsit niciodata de la micul dejun sucul de grepfruit+portocala+lamaie, iar in timpul zilei limonada cu miere de albine
deci inca o combinatie de genul acesta este super binevenita
esti minunata ruxy ca te-ai hotarat sa ne impartasesti aceasta idee
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


Foarte bine ca te hranesti asa natural Lusha...si sa stii ca rezultatele se vad rapid...

Nu se pune la smoothie altceva in afara de frunze verzi...nu se pun morcovi, conopida, varza, broccoli, ridichi, dovlecel nici ceapa si usturoi caci gustul devine greu de suportat....
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lusha&Zbenguica
postare Jun 28 2010, 05:19 PM
Postare #12


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,589
Inscris la: 13-October 08
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 42,418



QUOTE(ruxy @ Jun 28 2010, 06:04 PM) *
Foarte bine ca te hranesti asa natural Lusha...si sa stii ca rezultatele se vad rapid...

Nu se pune la smoothie altceva in afara de frunze verzi...nu se pun morcovi, conopida, varza, broccoli, ridichi, dovlecel nici ceapa si usturoi caci gustul devine greu de suportat....

mi-am notat retetele tale si cu astea voi incepe smile.gif


--------------------
2009 2010

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 28 2010, 05:27 PM
Postare #13


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Noi asta consumam in loc de sucuri de cumparat in mod curent....mai ales vara..sunt incredibil de bune......
Foarte buna ideea Ruxy de a scrie despre ele......de multe ori, in loc sa sar pe vreun fel de mancare de facut..ma asez la Smoother si fac vreo combinatie-de fructe cel mai adesea.....si mai mereu cu frisca ori sos caramel in top!

Aceasta postare a fost editata de USA: Jun 28 2010, 05:56 PM


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 28 2010, 05:45 PM
Postare #14


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411




QUOTE(USA @ Jun 28 2010, 06:27 PM) *
Noi asta consumam in loc de sucuri de cumparat in mod curent....mai ales vara..sunt incredibil de bune......
Foarte buna ideea Ruxy de a crie despre ele......de multe ori, in loc sa sar pe vreun fel de mancare de facut..ma asez la Smoother si fac vreo combinatie-de fructe cel mai adesea.....si mai mereu cu frisca ori sos caramel in top!

Da stiu ca la voi se bea smoothie dar de placere anima1.gif biggrin.gif nu acesta cu frunze verzi pentru sanatate smile.gif e foarte bine si e grozav ca se poate inlocui o masa yes.gif perfect si pentru dieta ... tzuc.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 28 2010, 05:58 PM
Postare #15


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(ruxy @ Jun 28 2010, 06:45 PM) *
Da stiu ca la voi se bea smoothie dar de placere anima1.gif biggrin.gif nu acesta cu frunze verzi pentru sanatate smile.gif e foarte bine si e grozav ca se poate inlocui o masa yes.gif perfect si pentru dieta ... tzuc.gif hug.gif

Daaa daa..asa e...dar noi de multe ori bem si in loc de masa......de ex, daca e foarte cald....asa intre gretare....ori daca sunt super obosita...ori nu pot eu gatii, baga sotul la smoother repede un amestec si e ok in loc de papa....ne place cel mai tare amestecul de morcov cu mar si portocale.....pe asta il facem cel mai adesea...si de foame si de placere!
Pupik dulce, draga mea!


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 28 2010, 07:41 PM
Postare #16


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



Reteta 4

ananas doua felii( proaspat)
1 banana
1 piersica
1 mar
o mana buuuna de spanac

totul la blender



si servim...e delicios yami.gif

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sara1
postare Jun 28 2010, 08:03 PM
Postare #17


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 4,447
Inscris la: 24-April 07
Din: Los Angeles
Membru nr.: 3,371



Ruxuletz, bine ca ai postat tu aici, ca demult vreau sa-mi iau un blender-ca ce vechi s-a stricat. Cred ca trebuie sa ma uit dupa unul mai smecher, care sa faca totul complet omogen, caci altfel picii mei detecteaza chestii prin bautura si incep sa ma puna sa scot ...si aia...si aialalta! wacko.gif Dar bine ca mi-ai adus aminte caci ce scrii tu aici e mai bun decit orice vitamina in pastile-si sunt sigura ca ajuta mult si la imunizare! Pupici scumpa mea pentru inca o idee minuntata!!! tzuc.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simina_ana
postare Jun 28 2010, 09:00 PM
Postare #18


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,115
Inscris la: 26-November 08
Din: Sibiu
Membru nr.: 51,486



Draga Ruxy mi-ai dat o idee....Smotocel am meu nu prea vrea sa bea lichide, asa ca de maine dimineata ii voi servi si eu aceste amestecuri....O sa bea si lichid si o sa-i tina si de foame intre mese...Mai ales ca acum fiind cu caninii prefera totul cat mai moale si mai pasat.....
Multumesc Ruxy.....si asa ca nu mai stiam ce sa-i mai dau.... hug.gif


--------------------


Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce isi doreste

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 28 2010, 09:12 PM
Postare #19


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(Sara1 @ Jun 28 2010, 09:03 PM) *
Ruxuletz, bine ca ai postat tu aici, ca demult vreau sa-mi iau un blender-ca ce vechi s-a stricat. Cred ca trebuie sa ma uit dupa unul mai smecher, care sa faca totul complet omogen, caci altfel picii mei detecteaza chestii prin bautura si incep sa ma puna sa scot ...si aia...si aialalta! wacko.gif Dar bine ca mi-ai adus aminte caci ce scrii tu aici e mai bun decit orice vitamina in pastile-si sunt sigura ca ajuta mult si la imunizare! Pupici scumpa mea pentru inca o idee minuntata!!! tzuc.gif

Cu mult drag Sara scumpa mea...in seara asta le-am dat si eu la piticii mei cei mari, un smoothie verde( putina pacaleala ca are kiwi si a mers anima1.gif de regula le dau numai cu fructe, dar vad ca tine asa si asta deschide drumuri yes.gif hug.gif tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 28 2010, 09:13 PM
Postare #20


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(simina_ana @ Jun 28 2010, 10:00 PM) *
Draga Ruxy mi-ai dat o idee....Smotocel am meu nu prea vrea sa bea lichide, asa ca de maine dimineata ii voi servi si eu aceste amestecuri....O sa bea si lichid si o sa-i tina si de foame intre mese...Mai ales ca acum fiind cu caninii prefera totul cat mai moale si mai pasat.....
Multumesc Ruxy.....si asa ca nu mai stiam ce sa-i mai dau.... hug.gif

Sper sa ii placa Simina, la ai mei le-a placut cel din seara asta tzuc.gif hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

65 Pagini V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 23rd April 2024 - 10:44 AM