Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3235 Pagini V  « < 2236 2237 2238 2239 2240 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Ianuarie 2010, Mamici de Ianuarie 2010
agnes
postare May 25 2010, 10:07 AM
Postare #22371


fericita mamica de printz si printzesa ...
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,457
Inscris la: 7-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 98,363



QUOTE(CORINA82 @ May 25 2010, 11:03 AM) *
e bine???????

azi kiar am o pana mare la gatit



Cand cumperi orez vezi ca e unul cu " bob cu bob prefiert " .Este excelent .........pentru chinezesc yes.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_Yannis
postare May 25 2010, 10:24 AM
Postare #22372


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,007
Inscris la: 10-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 114,207



neata la si de la noi cafea mai este a facut cineva ?

tocmai ne-am intors de la vaccin...trebuia sa i-l fac joi dar plecam in weekend si mi-a fost teama de vreo reactie asa ca l-am facut azi....la 4 luni are 7kg si 66 cm bananab.gif

ma inscriu si eu pe lista cu medicii pediatri zapaciti...a mea pediatra mi-a spus sa incep diversificarea de la 6 luni wacko.gif alta nebuna.....desi i-am spus ca eu nu mai alaptez de la 2 luni...e nebuna si a mea ...o schimb maine mad.gif

Andreiutz sa cresti mare si frumos

Anastasia esti frumoasa foc ..te pupa Yannis....si mami de Yannis ....pe nasucul ala frumos love1.gif


--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mushetzica
postare May 25 2010, 10:53 AM
Postare #22373


Mandra mamica de voinicel
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,169
Inscris la: 24-June 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 96,457



Buna ziua!

Mama, mama, am inceput ziua in forta! Am dat cu aspiratorul + mopul prin toata casa, am pus o masina de rufe si am mai si citit pe forum biggrin.gif.
Azi dimineata l-am si cantarit pe Carol pentru 4L2S siiiiii.... a batut norma - a luat 470 gr in 2 saptamani. Nu mi-a venit sa cred ca nu a mancat nici mai mult nici mai putin decat de obicei. Cu toatea astea eu continui cu pireul de morcov.
Cat despre rasfat si trantit pe jos sunt de acord cu Agnes. Daca se va apuca sa faca astfel de faze il dezvat in acelasi fel. Cu toate ca si Carol este un capos mai mare decat taica-su biggrin.gif.
Am primit si eu cartea aia dar n-am apucat sa citesc din ea decat putin.

LA MULTI ANI, Andrei! Sa cresti mare si frumos si la punga gros!

Aceasta postare a fost editata de mushetzica: May 25 2010, 10:56 AM


--------------------
Maria

________________





Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother-f@#?*er upside the head...
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
denny26
postare May 25 2010, 11:12 AM
Postare #22374


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,127
Inscris la: 29-May 09
Din: ONESTI
Membru nr.: 92,493




Neata buna si de la noi !
Luiza ce frumos te alinti tu langa mama in hamac ,.... venim is noi ca tare ne mai place ...pupam frumoasele
mami Eva sunteti o familie tare frumoasa si tu o addevarata doamna cocheta si frumoasa mandra alaturi de familie...sa ramaneti tot asa!
Anastasia frumoasa.moderna si cu gurita pana la urechi ...numai zambete sa aduci la ai tai !
Mami Agnes sa ne traiasca scumpul Robert si sa creasca mare si voinic !

QUOTE(CORINA82 @ May 25 2010, 10:32 AM) *

Multumim ptr. carte ... si eu am avut noroc cu Denny ca a fost intelegatoare si niciodata nu mi s-a trantit pe jos sau sa imi faca crize mai degraba avem acum boticuri liwlol.gif liwlol.gif dar ne trec la fel de repede ....
Eu fac azi un pui cu curry ..yamy si orez cu legume...


--------------------
[/url]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinelll
postare May 25 2010, 11:28 AM
Postare #22375


E fetita .. yupiiii
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,575
Inscris la: 23-June 09
Din: Brasov
Membru nr.: 96,297



QUOTE(Eva_hd @ May 24 2010, 10:31 PM) *
Nu esti singura cu mania pozelor, drept dovada va arat si eu ce am facut ieri, azi bananab.gif

Azi am dat o fuga in afara orasului, e pacat sa nu profitam de zonele frumoase din jurul orasului





Vegheam sonul puiutului cazut la datorie, datorita aerului tare


Ce frumos .. eu invidiez pe toata lumea care sta pe langa ape mari...eu sunt mai mult o fata de apa decat de munte sad.gif
Eu m-as muta undeva in California la o cabanuta pe plaja biggrin.gif

QUOTE(camila @ May 25 2010, 09:17 AM) *
...si ce fata frumusica, are mama!!!

Multumesc Camila oFloare.gif

QUOTE(agnes @ May 25 2010, 09:37 AM) *
Mami Cra o tine intr-o petrecere ......................sa cante muzica ........sa ciocnim paharele .....sa cantam si sa dansam .....bebe Andreiutz face azi 4 lunitze super.gif ....cel mai dorit , cel mai asteptat ........cel mai minunat ...........CRA, CRA



occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif Andreiutz smile.gif Sa cresti mare si frumos si istet tzuc.gif
QUOTE(Comi @ May 25 2010, 09:45 AM) *
Neata si din partea mea!
Corina, Fili e un grasun minunat!!
Si eu am teama ca atunci cand mai creste sa nu inceapa sa urle sau sa se tranteasca pe jos sad.gif
Akm e ok. Tipa numai cand mananca ( culmea...la san ar trebui sa fie linistita insa cand o mut de la un san la altul tipa, se agita, se arcuieste tioata)
La tv, pc nu are voie inca.

Simo, multumim mult de lista! partners.gif
Am vazut multe poze frumoaaasee!
Luiza este o scumpa minunata! O splendoare in iarba smile.gif
Eduard foarte cochet...nu mai zic de mami Eva!
Stefany o mami frumoasa foc cu o fetitza superba!!!

Si nu in ultimul rand occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif pt Andreiutz!


Deci se pare Kta ca mamicile noastre s-au vorbit ca sa stii ca nici pe mine nu ma lasa dar eu nu sunt suparata smile.gif
Te pupam dulce surioara scumpa partners.gif

QUOTE(Comi @ May 25 2010, 10:13 AM) *
O sa incerc sa imi iau si eu cartea si ma apuc de lectura.
Bogdan e f ok si nu prea cedeaza ( la santaj emotional)..dar problema sunt eu.
Mi se rupe sufletul sa planga insa daca o vad ca se rasfata schimbam foaia.
Akm nu este cazul pt ca este un ingeras!
Cand stam in casa e foarte multumita de scaunelul ei si ma asteapta pana termin toata treaba. Afara in carut e cuminte pt ca e fascinata de frunze, de razele soarelui printre copaci...
Hai ca am inceput eu..cra cra


Eu rezist destul de bine la santaj emotional ca am avut 3 ani de practica grea yes.gif Am fost Au-Pair in Germania la 2 copii si fetita avea 3-4-5 anisori si era o fetita plina de viata si a trebuit sa imi infranez multe sentimente din diferite motive - exemple : daca se catara pe o stanca si mi-era teama ca va cadea de acolo eu nu trebuia sa ii arat ca imi fac griji ci s-o ncurajez sa nu ii distrug increderea in sine, daca ziceam nu la ceva si apoi i-as fi zis altceva din cauza ca venea si zice "mami, te rog din toata inima mea"nu aveam voie deoarece copiii au nevoie de consecventa ca sa asculte de tine, daca venea cu un gandac mare si urat in casa desi eu am o repulsie totala si mi=e frica de ei trebuia sa spun "vai Zoe, ce dragut .. dar sunt sigura ca familia lui ii duce lipsa, fugi si du-l inapoi de unde l-ai adus ca sigur il cauta cineva din ai lui", daca incepea sa urle ca nu vroia sa mai mearga pe jos plecam si o lasam sa recupereze in fuga ce nu vroia sa mearga la pas...asta e ...e greu dar...necesar cateodata... deci...munca grea mai ales cand sunt asa dulci si te iubesc si nu ai voie sa le faci toate poftele ce ei si le-ar dori. Asta e ... sper sa reusesc si la propriul meu copil chiar daca si pe Zoe am iubit-o foarte mult. Va pun o poza- 2-3 cu ea biggrin.gif








Pupici dulci fetelor, o zi frumoasa alaturi de minunile voastre love1.gif

Aceasta postare a fost editata de cristinelll: May 25 2010, 11:30 AM


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cristinelll
postare May 25 2010, 11:34 AM
Postare #22376


E fetita .. yupiiii
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,575
Inscris la: 23-June 09
Din: Brasov
Membru nr.: 96,297



QUOTE(Cristina_Yannis @ May 25 2010, 11:24 AM) *
neata la si de la noi cafea mai este a facut cineva ?

tocmai ne-am intors de la vaccin...trebuia sa i-l fac joi dar plecam in weekend si mi-a fost teama de vreo reactie asa ca l-am facut azi....la 4 luni are 7kg si 66 cm bananab.gif

ma inscriu si eu pe lista cu medicii pediatri zapaciti...a mea pediatra mi-a spus sa incep diversificarea de la 6 luni wacko.gif alta nebuna.....desi i-am spus ca eu nu mai alaptez de la 2 luni...e nebuna si a mea ...o schimb maine mad.gif

Mama, eu cand aud ce cifre scot bebelusii vostri mi se ridica parul in cap ca Luizei ohmy.gif
Si acum ca sa vedeti si voi de ce uitati-va la cifrele lui Yannis si sa va zic eu la Luiza acum la 5 luni are 62 cm si 6300g doh.gif

Va pupam dulce partners.gif

QUOTE(denny26 @ May 25 2010, 12:12 PM) *
Neata buna si de la noi !
Luiza ce frumos te alinti tu langa mama in hamac ,.... venim is noi ca tare ne mai place ...pupam frumoasele
Multumim ptr. carte ... si eu am avut noroc cu Denny ca a fost intelegatoare si niciodata nu mi s-a trantit pe jos sau sa imi faca crize mai degraba avem acum boticuri liwlol.gif liwlol.gif dar ne trec la fel de repede ....
Eu fac azi un pui cu curry ..yamy si orez cu legume...

Va trimitem pupicii cei mai dulci de la Brasov inapoi partners.gif
Ce foame mi-ati facut ca vorbiti de azi-dimineata numai de mancare...si bineinteles tot Corina ne corupe ... lipseste Ruxy cu frigiderul ei si e ca pe vremurile de odinioara smile.gif

Mami Cra, tocmai a fost la radio o melodie pentru Luiza, tiza noastra tzuc.gif

Aceasta postare a fost editata de cristinelll: May 25 2010, 11:35 AM


--------------------







  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CORINA82
postare May 25 2010, 11:57 AM
Postare #22377


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 14-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 99,545



da deci am fost in billa sa mi iau sos de soia sa fac orez liwlol.gif ...ca mi a facut mami agnes pofta si e usor dde facut...am tras si o tura in parc ...era arhi plin
mamaici spuneti mi si mie va rog...ce program aveti de scos bebeii in parc dimineata la pranz sau seara ...eu il scoteam in parc pe fili dupa masa de ora 13 ...azi erau multi multi multi copii dimineata ..e mai bine asa???? ...si dupaia somnu de pranz sa fie acasa la ei in patut...invatati ma si pe mine please

da luiza occidentalii au fff fmulta intelepciune in copii le dezvolta fff mult creativitatea si creierasu ...bune metode
offf ce ne asteapta si pe noi


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brenda20ro
postare May 25 2010, 11:59 AM
Postare #22378


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 516
Inscris la: 4-November 08
Membru nr.: 46,488



Buna fetelor trandafir.gif

LA MULTI ANI !!! ANDREI sa cresti mare si santos si inalt ca bradul occasion.gif occasion.gif occasion.gif tzuc.gif

Cristinelll eu ce sa mai zic de greutatea Iustinei, azi am cantarit-o si are 5930 gr si 60 cm.Vineri avea 6 kg, dar din cauza vaccinului mi-a scazut in greutate, nu-i nimic, important e sa fie sanatoasa.
Ma bucur eneorm ca si-a revenit si mananca la 3 ore, acum ii dau intre mese ceai baby drink cu siringa de la nurofen ca nu vrea cu bibele.Trebuie neaparat sa-i dau ceiut ca-i desidratata. Aseara i-am pus o lingura de cereale in biberon, asa o sa fac cateva zile, poate se mai pufoseste, ca nici astea nu le vrea cu lingurita se lictiseste repede.

Ruxy mami unde esti? Hai si povesteste cum a fost?

Mushe ce greutate are Carol acum? la minea luat 470 gr intr-o luna sad.gif(. Ma bucur ca creste frumos sincer.

Cuscra imi place tare de tine ca esti o gospodina desavarsita, tota ziua vii cu retete.Eu nu mai stiu ce sa gatesc.Azi am papat branzica cu smantana si ochiuri, si desert capsuni cu smantana si zahar. Sper sa nu fac vreo alergie.Il pupam dulce pe Filip, mai ales Iustina si eu pe cuscra mea dulce. tzuc.gif hug.gif

Aha, si eu am pus azi 3 masini la spalat, una pt iusti si 2 de-a lui tati, i-am facut curat in dulapuri si i-am pus toate cele de primavara la spalat.Mai am si de calcat dar nu am chef.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_Yannis
postare May 25 2010, 12:07 PM
Postare #22379


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,007
Inscris la: 10-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 114,207



QUOTE(cristinelll @ May 25 2010, 12:34 PM) *
Mama, eu cand aud ce cifre scot bebelusii vostri mi se ridica parul in cap ca Luizei ohmy.gif
Si acum ca sa vedeti si voi de ce uitati-va la cifrele lui Yannis si sa va zic eu la Luiza acum la 5 luni are 62 cm si 6300g doh.gif

Va pupam dulce partners.gif
Va trimitem pupicii cei mai dulci de la Brasov inapoi partners.gif
Ce foame mi-ati facut ca vorbiti de azi-dimineata numai de mancare...si bineinteles tot Corina ne corupe ... lipseste Ruxy cu frigiderul ei si e ca pe vremurile de odinioara smile.gif

Mami Cra, tocmai a fost la radio o melodie pentru Luiza, tiza noastra tzuc.gif


e cel mai mic si cel mai voinic....nu te supara ca Luiza ta nu e asa maricica....dar e fetitza si ele sunt mai minione si mai suple...si plus de asta a ta parca a avut si probleme dupa nastere la cateva zile....sau ma insel...si trebuie sa recupereze...mai ales ca papa si san....noi bem sucuri de mere,morcov si portocale....peste 2 sapt papam pasat sa vedem cum ne descurcam

nu te mai ingrijora ....sa-ti spun ca a-l meu copil nu-si tine capul daca vreau sa-l ridic de pe spate tras de maini si sa ajunga in pozitia sezut ....nu vrea e puturos cu toata gimnastica mea....in alte pozitii isi tine capul

hai sa va spun ca uitasem.....fetelor mi s-a facut rau la dr...i-a decalotat mai tare puta si imi era asa mila de el...a cam plans mititelu de el....imi venea s-o omor ...dar ceea ce a facuta fost bine...eu ii faceam cu mila la fiecare baie



--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cristina_Yannis
postare May 25 2010, 12:14 PM
Postare #22380


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,007
Inscris la: 10-October 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 114,207



PENTRU IUBI A MEA ANASTASIA partners.gif





--------------------




  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3235 Pagini V  « < 2236 2237 2238 2239 2240 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 24th April 2024 - 07:05 PM