Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

> Posibil Sarcina?
aly82
postare Mar 10 2007, 09:40 AM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



salut toate viitoarele burtici si mamici! hi.gif as dori sa mentionez inca de la inceput ca incercam ( eu si sotul meu) sa facem un copil de mai bine de 5 luni, dar fara nici un rezultat pana acum. luna aceasta am inteles ca am perioada de fertilitate intre 3 si 8 martie. sex am facut aproape in fieacare seara, hug.gif cu exceptia serilor de 6 si 8, din motive obiective.exista sansa aparitiei sarcinii? astept cu infrigurare momentul testului. baby1.gif ps: pana acum nu prea am tinut cont de metoda calendarului si a perioadei fertile crybaby.gif . merci
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
48 Pagini V   1 2 3 > »   
Start new topic
Raspunsuri (1 - 9)
Alexandrina
postare Mar 10 2007, 08:05 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(aly82 @ Mar 10 2007, 09:40 AM) *
salut toate viitoarele burtici si mamici! hi.gif as dori sa mentionez inca de la inceput ca incercam ( eu si sotul meu) sa facem un copil de mai bine de 5 luni, dar fara nici un rezultat pana acum. luna aceasta am inteles ca am perioada de fertilitate intre 3 si 8 martie. sex am facut aproape in fieacare seara, hug.gif cu exceptia serilor de 6 si 8, din motive obiective.exista sansa aparitiei sarcinii? astept cu infrigurare momentul testului. baby1.gif ps: pana acum nu prea am tinut cont de metoda calendarului si a perioadei fertile crybaby.gif . merci



eu una cred ca e o problema de sincronizare intre parteneri......, bineanteles ca ai toate sansele sa ramai insarcinata. orice act sexual neprotejat ofera aceasta posibilitate...
Multa bafta!






--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly82
postare Mar 11 2007, 09:36 AM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



merci pentru raspunsul prompt, Alexandrina. bere.gif
cam asa a fost pana acum, probabil o nesincronizare. spada.gif oricum, sunt nelamurita si in privinta altei probleme. am CM regulat, perioada fertila s-a incheiat pe 8( dupa unele calcule facute pe net), dar scurgerile vaginale persista.(acelea prezente de obicei in perioada fertila). de ce oare? unsure.gif va multumesc inca o data pentru ajutor. bouncy.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 12 2007, 12:05 AM
Postare #4


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862




QUOTE(aly82 @ Mar 11 2007, 09:36 AM) *
merci pentru raspunsul prompt, Alexandrina. bere.gif
cam asa a fost pana acum, probabil o nesincronizare. spada.gif oricum, sunt nelamurita si in privinta altei probleme. am CM regulat, perioada fertila s-a incheiat pe 8( dupa unele calcule facute pe net), dar scurgerile vaginale persista.(acelea prezente de obicei in perioada fertila). de ce oare? unsure.gif va multumesc inca o data pentru ajutor. bouncy.gif



nu stiu cat de bine se potrivesc calculele de pe net. la mine una nu functioneaza deloc. eu pot urmari perioada fertila dupa scurgerile vaginale gelatinoase (dureaza aprox 4 zile), iar calculul de pe net nu coincide deloc cu adevarata perioada fertila ... in cazul meu...


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly82
postare Mar 12 2007, 03:50 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



in ultima luna noi am tinut cont de acest aspect. nu vreau sa par pisaloaga, dar mai am o intrebare: durerile de cap pot prevesti oare ceva? rolleyes.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
monika
postare Mar 13 2007, 05:06 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 5-March 07
Membru nr.: 2,468



eu zic sa stai linistita si dupa 10 zile fa-ti testul.sa de-a dumnezeu sa fie 2 liniute.asteptam vesti.durerea de cap poate sa fie si de la nelinistea ta
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly82
postare Mar 14 2007, 08:29 AM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



buna tuturor! hi.gif ai dreptate monika, ar pueta fi si din cauza asta. biggrin.gif totusi, intr-o seara, mi-a fost foarte rau, dar e posibil sa mi se fi aplecat de la ceva ce probabil eating.gif oricum, faptul ca ne dorim fffff mult un copil, ma face ( pe mine cel putin) sa am o anumita doza de neliniste, atat acasa, cat si la scoala.( sunt profa, nu eleva). bouncy.gif
vom vedea mai tarziu ce va fi.......... barza2.gif oricum, va voi tine la curent cu vestile. GARANTAT. hug.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 16 2007, 10:02 AM
Postare #8


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(aly82 @ Mar 14 2007, 08:29 AM) *
buna tuturor! hi.gif ai dreptate monika, ar pueta fi si din cauza asta. biggrin.gif totusi, intr-o seara, mi-a fost foarte rau, dar e posibil sa mi se fi aplecat de la ceva ce probabil eating.gif oricum, faptul ca ne dorim fffff mult un copil, ma face ( pe mine cel putin) sa am o anumita doza de neliniste, atat acasa, cat si la scoala.( sunt profa, nu eleva). bouncy.gif
vom vedea mai tarziu ce va fi.......... barza2.gif oricum, va voi tine la curent cu vestile. GARANTAT. hug.gif



sa stii ca in momentul in care iti doresti mult un bebe, ai impresia ca ai toate simptomele de sarcina...un fel de autosugestie...

mi s-a intamplat si mie de multe ori..

dar, de ce nu...poate s-a lasat cu ochisori barza2.gif si poate chiar simptomele pe care le ai sunt de sarcina tongue.gif


asteptam vesti!!!

ai grija de tine




--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aly82
postare Mar 17 2007, 04:25 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 14
Inscris la: 9-March 07
Membru nr.: 2,549



buna fetelor. ce pot sa spun........parca au mai trecut cateva zile..dar simptomele parca s-au intetit. ohmy.gif am auzit ca pe langa scurgeri, mai apar si altele... sani mariti ( dar la mine nu sunt durerosi), frecventa urinarii, oboseala, durere de burta si chiar intepaturi ( aproape ca la cm), intr-o seara mi-a fost foarte rau ( de nu puteam sa ma uit nici macar la retete culinare prezentate la televizor), dar am crezut in acel moment ca poate mi s-a aplecat, dar in alta noapte, m-am trezit pe la vreo 3 cu o greata de nu am mai putut sa mai ador vreo 1/2 de h. chiar nu stiu ce sa zic...........chiar ne dorim un bb bb.gif , dar ar putea sa fie chiar totul din cauza autosugestiei???!!! sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Alexandrina
postare Mar 17 2007, 07:05 PM
Postare #10


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 486
Inscris la: 2-February 07
Din: Brasov
Membru nr.: 1,862



QUOTE(aly82 @ Mar 17 2007, 04:25 PM) *
buna fetelor. ce pot sa spun........parca au mai trecut cateva zile..dar simptomele parca s-au intetit. ohmy.gif am auzit ca pe langa scurgeri, mai apar si altele... sani mariti ( dar la mine nu sunt durerosi), frecventa urinarii, oboseala, durere de burta si chiar intepaturi ( aproape ca la cm), intr-o seara mi-a fost foarte rau ( de nu puteam sa ma uit nici macar la retete culinare prezentate la televizor), dar am crezut in acel moment ca poate mi s-a aplecat, dar in alta noapte, m-am trezit pe la vreo 3 cu o greata de nu am mai putut sa mai ador vreo 1/2 de h. chiar nu stiu ce sa zic...........chiar ne dorim un bb bb.gif , dar ar putea sa fie chiar totul din cauza autosugestiei???!!! sad.gif



eu cand am ramas insarcinata nici nu ma gandeam ca nu o sa imi vina menstruatia....asa dureri de burta aveam. nu aveam nici sani mariti, nici greata, nimic...doar arsuri la stomac si temperatura bazala peste 37 grade si senzatie de menstruatie.
nu stiu ce sa iti spun...cand e data menstruatiei?


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

48 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 16th April 2024 - 10:55 AM