Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ce Stiti Despre Mancarea Pt. Bebei
max
postare Sep 29 2007, 08:08 AM
Postare #11


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



toate le-am incercat. dar in momentul cand incepi diversificarea, pentru bebe e ceva nou si sunt sanse foarte mari sa refuze papa.. nu te necaji, ca va accepta papa. incepe cu cereale, cateva lingurite si lapte in continuare pana se satura. si treptat cresti portia pana
ajungi sa scoti o masa de lapte. ideal ar fi sa-i dai pe la 11-12, sa nu pape ceva nou spre seara, sa-l poti vedea cum reactioneaza. mai poti incerca si fructe, vezi ce o sa-i placa. tot asa cate putin, sa vezi daca nu e alergic la ceva. pana dupa 6 luni cauta biscuiti fara gluten. (gasesti in hipermaketuri). introduci cate 1 aliment nou si lasi 3 zile pana introduci altul.
parerea mea e sa nu-l inveti cu papa la borcanase, ca va refuza papa facuta de tine acasa. lasa borcanele pentru deplasari, unde n-ai posibilitatea de a gati.
sper ca te-am ajutat un pic tzuc.gif si eating.gif eating.gif

Aceasta postare a fost editata de max: Sep 29 2007, 08:11 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edyke
postare Oct 2 2007, 10:19 PM
Postare #12


Junior
*

Grup: Members
Postari: 18
Inscris la: 28-September 07
Membru nr.: 7,261



buna din nou AJUTATIMA CU UN SFAT nu mai stiu ce sa fac caci copilasul meu fomita non-stop oare ce are am vb. si cu dr. si mia zis ca nu are nimic caci ia in greutate normal,dar ma inebuneste ca si daca mananca si daca nu cum se zbate un pic sau il schimb sau ceva imedeat da afara chiar daca a mancat acum 2 ore voi ati patit asa???????????????????????????????
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
edyke
postare Oct 3 2007, 07:47 AM
Postare #13


Junior
*

Grup: Members
Postari: 18
Inscris la: 28-September 07
Membru nr.: 7,261



AJUTATI-MA VA ROG CA DOCTORII ASTIA FIECARE SPUNE IN FELUL LUI si aici pe forum totul e real in sensul ca noi avem copii si trebuie sa ne descurcam cumva ! adunam parerile fiecaruia si tragem concluziile ! desi parerea mea este ca ar trebui sa fie regul sa zic asa stricte in cazul bebeilor pana la un an ! nu fiecare dr. isi spune parerea cum il taie capul si noi mamicile sa ne batem capul toata ziua ca acuma ce e bine sa le dam si ce nu! cel putin eu sunt confuza de tot sincer nu mai stiu ce e bine si ce nu? cred ca o sa-i dau numai lapte praf pana cred eu de cuviinta ca nu mai stiu ce sa fac? dar sper sa vad si parerile voastre daca imi veti scrie 1 multa sanatate la bebei !
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mumu74
postare Oct 3 2007, 08:31 AM
Postare #14


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,711
Inscris la: 22-April 07
Membru nr.: 3,339




QUOTE(edyke @ Oct 3 2007, 08:47 AM) *
AJUTATI-MA VA ROG CA DOCTORII ASTIA FIECARE SPUNE IN FELUL LUI si aici pe forum totul e real in sensul ca noi avem copii si trebuie sa ne descurcam cumva ! adunam parerile fiecaruia si tragem concluziile ! desi parerea mea este ca ar trebui sa fie regul sa zic asa stricte in cazul bebeilor pana la un an ! nu fiecare dr. isi spune parerea cum il taie capul si noi mamicile sa ne batem capul toata ziua ca acuma ce e bine sa le dam si ce nu! cel putin eu sunt confuza de tot sincer nu mai stiu ce e bine si ce nu? cred ca o sa-i dau numai lapte praf pana cred eu de cuviinta ca nu mai stiu ce sa fac? dar sper sa vad si parerile voastre daca imi veti scrie 1 multa sanatate la bebei !

Edyke, uite aici i-am raspuns altei membre a forumului http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...amp;#entry69896 tot despre lapte. Iar pe prima pagina a acestui topic, Mallina ti-a dat niste linkuri utile... ar trebui sa citesti! Vei afla multe informatii utile!
In legatura cu problema ca BB vomita, exista un topic cu discutii pe aceasta tema si e posibil sa gasesti ceva folositor aici http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1402
Succes la citit!


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lulualexandra
postare Oct 6 2007, 10:47 AM
Postare #15


Junior
*

Grup: Members
Postari: 5
Inscris la: 25-September 07
Membru nr.: 7,097



QUOTE(edyke @ Sep 28 2007, 09:01 PM) *
astazi o primit vaccinul de 4 luni si a fost putin mai morocanos,i-am pus supozitoare Novocalmin sa nu faca febra voi tot acest supozitor il folositi?


Novocalmin se da dupa 1 an!!!!!!!!
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
max
postare Oct 6 2007, 03:13 PM
Postare #16


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,012
Inscris la: 14-March 07
Din: Cluj-Napoca
Membru nr.: 2,649



in caz de nevoie se poate da jumatate de sup. de novocalmin si daca e mai mic de 1 an.


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 09:26 PM