Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Intarcare Bebe
carmen antohi
postare Sep 28 2007, 12:30 PM
Postare #1


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 10-September 07
Din: onesti-bacau
Membru nr.: 6,434



Cine ma poate ajuta cu un sfat , va rog? Am un bebe de 1 an - inca alaptez si as vrea sa il intarc. Pana acum aproximativ 2 saptamani nu i-am dat lapte din magazin insa, acum am inceput sa il obisnuiesc. CUM MA SFATUITI SA INCEP INTARCAREA?
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katya
postare Oct 8 2007, 08:35 PM
Postare #2


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 134
Inscris la: 9-July 07
Din: VATRA DORNEI
Membru nr.: 5,043



draga carmen,daca bebele accepta biberonul cred ca iti va fi mai usor;nu-i mai dai piept si gata.eu am intarcat-o pe delia- care nu a supt biberon si nici suzeta- la un an jumate.era mare, intelegea tot, papa de toate dar ii placea tare mult si 'tzatza"
m-am dat pe sani cu cenusa ca sa fie de nemancat si i-am zis ca a papat "tzatza" porcul si nu mai e buna pentru ea.si asta a
fost tot!i-am dat ceiut cu canita caci altfel de lapte nu bea si in3-4 zile nu a mai vrut san nici noaptea.iar ptr .tine comprese de varza murata ,apa rece si mujdei de usturoi pe sani. ai mare grija ca vei avea dureri mari,puneti sutien care sa-ti ridice sanii sau altceva. iti doresc succes ,rabdare si cand te hotarasti sa nu dai inapoi caci nu-i bine sa "intorci copilul de la tzatza". rolleyes.gif sanatate si tie si lui!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen antohi
postare Oct 9 2007, 09:40 AM
Postare #3


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 10-September 07
Din: onesti-bacau
Membru nr.: 6,434



multumesc mult de sfat Katya deocamdata am renuntat la idee deoarece s-a imbonlavit bebele meu. Astept sa-si revina si mai incerc. PUPICI biggrin.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gabi1
postare Oct 9 2007, 11:08 AM
Postare #4


Junior
*

Grup: Members
Postari: 12
Inscris la: 6-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,100




imi pare rau ca s-a imbolnavit bebelul tau, eu l-am intarcat pe rares brusc si acum papa lapte la biberon super bine. eu ii spuneam ca mami are buba si ma doare
multa sanatate la bebel

Aceasta postare a fost editata de gabi1: Oct 9 2007, 11:22 AM


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
juliana
postare Oct 9 2007, 12:33 PM
Postare #5


Junior
*

Grup: Members
Postari: 1
Inscris la: 27-October 06
Membru nr.: 291



Eu l-am intarcat pe david la un an si 3 luni .pot sa spun ca ma gandeam ca o sa-mi fie foarte greu deoarece era oarecum disperat dupa tzatzi,dar nu a fost asa .I-am spus ca am buba ca ma doare si ca are caca acolo acum ,cand isi aducea aminte il prelua tati si asa uita .seara a fost greu ca el asa adormea cu tzatzi si noaptea se trezea si sugea .l-am culcat pe picioare si de atunci ne chinuie cu dormitul pe picioare nu mai adoarme altfel noaptea.sper sa nu patesti la fel .sanatate puiului tau si bafta cu intarcatul
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lamy
postare Oct 10 2007, 01:37 PM
Postare #6


Junior
*

Grup: Members
Postari: 26
Inscris la: 17-February 07
Din: bucuresti
Membru nr.: 2,156



QUOTE(carmen antohi @ Sep 28 2007, 11:30 AM) *
Cine ma poate ajuta cu un sfat , va rog? Am un bebe de 1 an - inca alaptez si as vrea sa il intarc. Pana acum aproximativ 2 saptamani nu i-am dat lapte din magazin insa, acum am inceput sa il obisnuiesc. CUM MA SFATUITI SA INCEP INTARCAREA?

Daca mai ai timp si energie, eu cred ca poti sa mai astepti cu intarcatul. Eu am o fetita de un an si o luna pe care o alaptez si nu am de gand sa o intarc, chiar daca ma bate la cap dr. pediatru. Laptele de mama este cel mai bun aliment pt copil. Sper ca intarcatul sa vina de la sine peste ceva timp (sa nu mai am lapte sau sa nu mai vrea copilul sa suga...).
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen antohi
postare Oct 10 2007, 01:39 PM
Postare #7


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 10-September 07
Din: onesti-bacau
Membru nr.: 6,434



Multumesc mult de ganduri si bebeilor vostri multa sanatate. Mai am putintica rabdare si apoi am sa incerc cu pacaleli ....daca merge biggrin.gif .Mi-e mila sa-l intarc brusc desi asa ma sfatuiesc mama si soacra -sa il las la ele vreo 3 zile...da ...nu ma lasa sufletul... Va pup. wink.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaella
postare Oct 10 2007, 06:02 PM
Postare #8


Junior
*

Grup: Members
Postari: 33
Inscris la: 17-October 06
Membru nr.: 211



eu a trebuit sa adopt o solutie rapida de intarcat pt ca am aflat ca sunt insarcinata si deja laptele avea alt gust ( facea diaree)asadar ...iam dat teodorei sa suga vreo doua zile doar seara la culcare apoi gata.A plans draguta de ea prima seara vreo cateva ore ,a doua seara vreun sfert de ora si gata..a uitat...acum sunt o mama fericita...doarme toata noaptea...dupa un an si 8 luni dorm si eu ...cel putin pana vine urmatorul junior
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihaella
postare Oct 10 2007, 06:05 PM
Postare #9


Junior
*

Grup: Members
Postari: 33
Inscris la: 17-October 06
Membru nr.: 211



nici pe mine nu m-a lasat inima sa o duc pe undeva ..mai bine plange la mine ...mi-a fost f greu mi se rupea inima cand vedeam cum trage de bluza si tipa ...tzitzi,tzitzi....dar asta e sad.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
carmen antohi
postare Oct 11 2007, 02:42 PM
Postare #10


Junior
*

Grup: Members
Postari: 10
Inscris la: 10-September 07
Din: onesti-bacau
Membru nr.: 6,434



Si eu ma confrunt cu aceeasi problema Mihaela: se trezeste noaptea (foarte des) si vrea sa suga. Daca nu-i dau ii sare somnul si iar ma chinui vreo ora. De un an de zile ne-a terminat pe amandoi (adica si pe tati) si am incercat si cu ceaiuri si cu siropuri...nu mai stiu ce sa fac.... wub.gif e inebunit dupa taztze. Asta e si unul din motivele pentru care nu mai vreau sa-i dau lapte.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th April 2024 - 02:46 PM