Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ajutor. A Vomitat, La 3 Ore Dupa Masa
mary83
postare Jun 10 2008, 02:22 PM
Postare #1


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 615
Inscris la: 7-January 08
Din: CIPRU Limassol
Membru nr.: 12,147



Fetelor, Duminica am avut o problema cu Alexia. Am fost in parc si la intoarcere a vomitat (la 3 ore dupa masa), fara sa planga, asa dintr-o data. sad.gif
Ma rog, am zis "nu i-o fi placut mancarea "piure de legume cu putin painica(i-am pt. prima oara in supica).
Ajungem acasa si ii dau, bea doua guri de apa apoi dadea sa vomite din nou.
Am intrat in panica crybaby.gif ...am lasat-o sa faca nani si apoi am incercat sa-i dau cu bib.lapte cu cereale iar cand a vazut bib. a vomitat iar crybaby.gif . De atunci nu prea mai vrea sa pape(doar pacalita)
Am oare motive sa imi fac griji sau chiar nu i-o fi placut ce a mancat si de asta a varsat? Si apa ??
VA PUP hug.gif tzuc.gif
trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ALEXXA
postare Jun 10 2008, 03:33 PM
Postare #2


Cel mai de pret cadou...fiul meu!
***

Grup: Members
Postari: 438
Inscris la: 28-December 07
Din: valencia
Membru nr.: 11,767



QUOTE(mary83 @ Jun 10 2008, 02:22 PM) *
Fetelor, Duminica am avut o problema cu Alexia. Am fost in parc si la intoarcere a vomitat (la 3 ore dupa masa), fara sa planga, asa dintr-o data. sad.gif
Ma rog, am zis "nu i-o fi placut mancarea "piure de legume cu putin painica(i-am pt. prima oara in supica).
Ajungem acasa si ii dau, bea doua guri de apa apoi dadea sa vomite din nou.
Am intrat in panica crybaby.gif ...am lasat-o sa faca nani si apoi am incercat sa-i dau cu bib.lapte cu cereale iar cand a vazut bib. a vomitat iar crybaby.gif . De atunci nu prea mai vrea sa pape(doar pacalita)
Am oare motive sa imi fac griji sau chiar nu i-o fi placut ce a mancat si de asta a varsat? Si apa ??
VA PUP hug.gif tzuc.gif
trandafir.gif

mary,eu nu am asa multa experienta!bebeul meu are 7 luni,insa nu stiu cat este de normal sa vomite asa mult,mai ales ca vomita doar cand vede papa!Nu stiu ce sa zic,dar ai observat daca i-a aparut vreo iritatie pe piele?Daca da inseamna ca are cori(bubite)si trebuie sa o vada pediatra.Va pup si sper sa fie bine! tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 10 2008, 04:13 PM
Postare #3


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mary83 @ Jun 10 2008, 03:22 PM) *
Fetelor, Duminica am avut o problema cu Alexia. Am fost in parc si la intoarcere a vomitat (la 3 ore dupa masa), fara sa planga, asa dintr-o data. sad.gif
Ma rog, am zis "nu i-o fi placut mancarea "piure de legume cu putin painica(i-am pt. prima oara in supica).
Ajungem acasa si ii dau, bea doua guri de apa apoi dadea sa vomite din nou.
Am intrat in panica crybaby.gif ...am lasat-o sa faca nani si apoi am incercat sa-i dau cu bib.lapte cu cereale iar cand a vazut bib. a vomitat iar crybaby.gif . De atunci nu prea mai vrea sa pape(doar pacalita)
Am oare motive sa imi fac griji sau chiar nu i-o fi placut ce a mancat si de asta a varsat? Si apa ??
VA PUP hug.gif tzuc.gif
trandafir.gif


Parerea mea:.....daca e foarte cald si a stat in soare poate avea o mica insolatie....si atunci va trece......sau.....poate avea o reactie la mancare...ceea ce nu vad aici....dar se poate.......si atunci o lasi putin..doar cu apa atat cat se poate...daca voma persista pana tarziu in zii iei legatura cu doctorul.....oricum nu ar strica un telefon.....dar noi mai pateam asa....la aceeasi varsta din motivele spuse mai sus de mine..unoeri voma era foarte violenta......ii trecea in general pana a doua zii...doctorul imi spunea mereu sa o las in pace..ca acum poate prinde foarte usor sila de mancare la insistente...sa ii tin apa mereu in preajma...si daca bea apa e ok.....pana a doua zii.....iar a doua zii mancare mai usoara.....gen iaurtel.......fruct simplu, nu diuretic..... tzuc.gif tzuc.gif hug.gif ..si sa auzim de bine....


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary83
postare Jun 10 2008, 05:29 PM
Postare #4


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 615
Inscris la: 7-January 08
Din: CIPRU Limassol
Membru nr.: 12,147




QUOTE(ALEXXA @ Jun 10 2008, 04:33 PM) *
mary,eu nu am asa multa experienta!bebeul meu are 7 luni,insa nu stiu cat este de normal sa vomite asa mult,mai ales ca vomita doar cand vede papa!Nu stiu ce sa zic,dar ai observat daca i-a aparut vreo iritatie pe piele?Daca da inseamna ca are cori(bubite)si trebuie sa o vada pediatra.Va pup si sper sa fie bine! tzuc.gif



multumesc pentru sfaturi notworthy.gif notworthy.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary83
postare Jun 10 2008, 05:30 PM
Postare #5


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 615
Inscris la: 7-January 08
Din: CIPRU Limassol
Membru nr.: 12,147



QUOTE(USA @ Jun 10 2008, 05:13 PM) *
Parerea mea:.....daca e foarte cald si a stat in soare poate avea o mica insolatie....si atunci va trece......sau.....poate avea o reactie la mancare...ceea ce nu vad aici....dar se poate.......si atunci o lasi putin..doar cu apa atat cat se poate...daca voma persista pana tarziu in zii iei legatura cu doctorul.....oricum nu ar strica un telefon.....dar noi mai pateam asa....la aceeasi varsta din motivele spuse mai sus de mine..unoeri voma era foarte violenta......ii trecea in general pana a doua zii...doctorul imi spunea mereu sa o las in pace..ca acum poate prinde foarte usor sila de mancare la insistente...sa ii tin apa mereu in preajma...si daca bea apa e ok.....pana a doua zii.....iar a doua zii mancare mai usoara.....gen iaurtel.......fruct simplu, nu diuretic..... tzuc.gif tzuc.gif hug.gif ..si sa auzim de bine....


multumesc pt. rasp notworthy.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 10 2008, 05:34 PM
Postare #6


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



QUOTE(mary83 @ Jun 10 2008, 06:30 PM) *
multumesc pt. rasp notworthy.gif tzuc.gif


Cum se mai simte acum?????? tzuc.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ruxy
postare Jun 10 2008, 06:10 PM
Postare #7


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 37,319
Inscris la: 28-November 07
Membru nr.: 10,411



QUOTE(mary83 @ Jun 10 2008, 03:22 PM) *
Fetelor, Duminica am avut o problema cu Alexia. Am fost in parc si la intoarcere a vomitat (la 3 ore dupa masa), fara sa planga, asa dintr-o data. sad.gif
Ma rog, am zis "nu i-o fi placut mancarea "piure de legume cu putin painica(i-am pt. prima oara in supica).
Ajungem acasa si ii dau, bea doua guri de apa apoi dadea sa vomite din nou.
Am intrat in panica crybaby.gif ...am lasat-o sa faca nani si apoi am incercat sa-i dau cu bib.lapte cu cereale iar cand a vazut bib. a vomitat iar crybaby.gif . De atunci nu prea mai vrea sa pape(doar pacalita)
Am oare motive sa imi fac griji sau chiar nu i-o fi placut ce a mancat si de asta a varsat? Si apa ??
VA PUP hug.gif tzuc.gif
trandafir.gif

Nici nu o obliga...fa-i putin ceiut pentru burtica...de bebei...si las-o daca nu are alte simptome...hraneste-o mai usor...si doar cu ce ii place ei...asta pana ii trece, doua trei zile rolleyes.gif sanatate multa tzuc.gif si pentru alte lamuriri...consulta un medic tzuc.gif
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana adriana
postare Jun 10 2008, 09:16 PM
Postare #8


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 21-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,279



buna mary si eu zic acelasi lucru consulta medicul noi am patit asa ceva acum o luna si a fost viroza digestiva cu rotavirus...acum e vremea lor e cald colcaie peste tot, nisipu e infect noi de aici am luat buba ...boala apare la 2 zile de la contactu cu virusu...sa nu fie si la voi la fel...in boli digestive genu enterocolite nu e bine sa-i dai lactate fac mai mult rau inclusiv iaurtu ...mai bine suna medicu, intre timp hidrateaza-o sunt si saruri cu electroliti de la humana de ex eu dinalea i-am dat. sanatate hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ioana adriana
postare Jun 10 2008, 09:18 PM
Postare #9


Top Junior
**

Grup: Members
Postari: 62
Inscris la: 21-December 06
Din: bucuresti
Membru nr.: 1,279



uitasem verifica-i temperatura ca in viroze de ex apare o stare subfebrila sau chiar febra ...lui andrei diareea i-a aparut la 2 zile dupa ziua cu voma iar caca dinainte chiar daca era normal ca si consistenta mirosea ingrozitor asta e un aspect caracteristic rotavirusurilo. oFloare1.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mary83
postare Jun 10 2008, 09:32 PM
Postare #10


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 615
Inscris la: 7-January 08
Din: CIPRU Limassol
Membru nr.: 12,147



Va multumesc di suflet pt. raspunsuri, o sa merg la medic sa vad ce-mi spune si mai vorbim. Va pupacesc tzuc.gif , pe toate. hug.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

6 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th March 2024 - 04:33 AM