Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3235 Pagini V  « < 2235 2236 2237 2238 2239 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Ianuarie 2010, Mamici de Ianuarie 2010
camila
postare May 25 2010, 08:35 AM
Postare #22361


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 76
Inscris la: 10-July 09
Membru nr.: 98,890



QUOTE(stefany @ May 25 2010, 08:25 AM) *
BUna dimineata si de la noi

Mami Cris, suntem si serioase, cand dormim bouncy.gif


ce dulce e!!!

cat de cald e la voi de sta in body? eu inca nu am lasat-o la bulanele goale.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agnes
postare May 25 2010, 08:37 AM
Postare #22362


fericita mamica de printz si printzesa ...
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,457
Inscris la: 7-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 98,363



Mami Cra o tine intr-o petrecere ......................sa cante muzica guitar.gif ........sa ciocnim paharele bere.gif .....sa cantam si sa dansam nanner.gif .....bebe Andreiutz face azi 4 lunitze super.gif super.gif super.gif ....cel mai dorit , cel mai asteptat ........cel mai minunat ...........CRA, CRA bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif



--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Comi
postare May 25 2010, 08:45 AM
Postare #22363


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,641
Inscris la: 20-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 90,769



Neata si din partea mea!
Corina, Fili e un grasun minunat!!
Si eu am teama ca atunci cand mai creste sa nu inceapa sa urle sau sa se tranteasca pe jos sad.gif
Akm e ok. Tipa numai cand mananca ( culmea...la san ar trebui sa fie linistita insa cand o mut de la un san la altul tipa, se agita, se arcuieste tioata smile.gif )
La tv, pc nu are voie inca.

Simo, multumim mult de lista! partners.gif
Am vazut multe poze frumoaaasee!
Luiza este o scumpa minunata! O splendoare in iarba smile.gif
Eduard foarte cochet...nu mai zic de mami Eva!
Stefany o mami frumoasa foc cu o fetitza superba!!!

Si nu in ultimul rand occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif pt Andreiutz!


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefany
postare May 25 2010, 08:46 AM
Postare #22364


Top Junior
**

Grup: Members Plus
Postari: 88
Inscris la: 7-December 09
Din: iasi
Membru nr.: 121,731




QUOTE(agnes @ May 25 2010, 08:37 AM) *
Mami Cra o tine intr-o petrecere ......................sa cante muzica guitar.gif ........sa ciocnim paharele bere.gif .....sa cantam si sa dansam nanner.gif .....bebe Andreiutz face azi 4 lunitze super.gif super.gif super.gif ....cel mai dorit , cel mai asteptat ........cel mai minunat ...........CRA, CRA bouncy.gif bouncy.gif bouncy.gif




occasion.gif occasion.gif occasion.gif guitar.gif
Mami cra..la multe, multe lunite fericite pt. bebe Andreiutz cu frumoasa lui surioara. Servim cu mare placere o cupa de sampanie oFloare1.gif .


Mami Camila, nu este chiar foarte cald, dar eu niciodata nu mi-am infofolit copii, iar baiatul, care 11 an, aproape ca nu am stiut ce este raceala. Eu ii tin asa cum imi este si mie.Pupam o fetita dulce, dulce partners.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agnes
postare May 25 2010, 09:01 AM
Postare #22365


fericita mamica de printz si printzesa ...
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,457
Inscris la: 7-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 98,363



QUOTE(Comi @ May 25 2010, 09:45 AM) *
Si eu am teama ca atunci cand mai creste sa nu inceapa sa urle sau sa se tranteasca pe jos sad.gif



Stii cum am facut eu cu Luiza sa nu se tranteasca pe jos ? Ptr ca la un moment dat totzi copii incearca ptr ca sunt niste mici teroristi ......o lasi acolo si pleci ...pe bune ...doare ....dar a 2 a oara nu-ti mai face .Cum s-a trantit jos am intors spatele si plecat .......... i-am spus ca mie mi-e rusine sa se uite lumea la mine cum se tareste fetiza mea pe jos ptr ca ce a facut e ceva rusinos de care lumea rade ..........s-a intamplat pe la 2-3 ani si de atunci ma intreaba mereu fara trante sau circ ..." ai bani sa-mi cumperi X lucru sau azi doar ne uitam ??? " .
M-a ajutat mult sa-mi inteleg copilul cartea Irinei Petrea " Si tu poti fi supernanny " o recomand calduros ......e tipa care a avut emisiunea pe prima tv supernanny ......... hi.gif ...am avut multe de invatat de acolo .....m-a ajutat mult sa-mi inteleg copilul .......ca ink mai am multe semne de intrebare ........e partea a 2 a biggrin.gif ............de data asta fara cra unsure.gif

Aceasta postare a fost editata de agnes: May 25 2010, 09:03 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Comi
postare May 25 2010, 09:13 AM
Postare #22366


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,641
Inscris la: 20-May 09
Din: Bucuresti
Membru nr.: 90,769



O sa incerc sa imi iau si eu cartea si ma apuc de lectura.
Bogdan e f ok si nu prea cedeaza ( la santaj emotional)..dar problema sunt eu.
Mi se rupe sufletul sa planga insa daca o vad ca se rasfata schimbam foaia.
Akm nu este cazul pt ca este un ingeras!
Cand stam in casa e foarte multumita de scaunelul ei si ma asteapta pana termin toata treaba. Afara in carut e cuminte pt ca e fascinata de frunze, de razele soarelui printre copaci...
Hai ca am inceput eu..cra cra:D



--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CORINA82
postare May 25 2010, 09:22 AM
Postare #22367


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 14-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 99,545



neata mamici , bebelini, tatici
andrei sa cresti mare si frumos occasion.gif occasion.gif occasion.gif occasion.gif ca surioara ta
luiza esti splendida in hamac ....
ai o mami si o matusa tare frumoase
mami eva e o femeie serioasa koketa matura ..te imaginez asa serioasa razand cu gura pan la ureki cand te joci cu edy ...e un scump are niste oki asa blajini
anastasia vin si iti fur rokitele !!!!
iustiiiiiiiii ce ma bucur ca esti bine
da mami cra e mare figura cu copii astia ...faza e ca eu kiar sunt stricta ...adica fili mananca la ore fixe incerc sa nu il rasfat prea mult iesim afara cam la aceleasi ore incerc sa i impun un program... dar e ffffffffffffffff capos iar copii astia sunt niste santajisti mici .....mi e groaza de tavalitu pe jos...cand incepe sa se zmiorcaie ..incerc sa i distrag atentia cu jucarii cu zornaitori ...sa uite repede de ce plangea sau il las in pace cateodata ii trece alte dati urla si mai tare
mami cra mai zi ne si noua cateva idei culinare de la sotul tau ...el pe ce specific gateste la munca?

va pupam mult


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CORINA82
postare May 25 2010, 09:32 AM
Postare #22368


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 14-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 99,545



am reta aici

http://www.filehost.ro/793664/19107265_Si_...ina_Petrea_pdf/


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
agnes
postare May 25 2010, 09:45 AM
Postare #22369


fericita mamica de printz si printzesa ...
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,457
Inscris la: 7-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 98,363



QUOTE(CORINA82 @ May 25 2010, 10:22 AM) *
mami cra mai zi ne si noua cateva idei culinare de la sotul tau ...el pe ce specific gateste la munca?



Pentru ca nu mai eram sigura ce specific are la restaurant l-am sunat acum si l-am intrebat .......tzutzule ce specific avetzi la restaurant ? Si el zice ....de ce? ....pai uite m-au intrebat fetele ...la care el .........spune-le ca sotul tau stie si face orice liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ....acum Corina draga mea .......intelege si tu ce vrei doh.gif ....cred ca la mancare se referea nu pe unde-mi zboara mie gandul ....... bananab.gif bananab.gif .Lasand gluma la o parte ca pot fi si serioasa yes.gif e specific international ............de regula ma intreba seara ce vreau sa manac a 2 a zi si-mi face ........fructe de mare ...orez cu legume gen chinezesc , salata de ton .......piept de pui umplut cu ciuperci ........nu stiu sunt multeeeeeeeee ....eu cam asta mananc yes.gif .


Apropos mami Ruxi ce faci ????? Faci orice ??? liwlol.gif liwlol.gif Ne gadim la voi sper ca a fost minunat yes.gif .

Aceasta postare a fost editata de agnes: May 25 2010, 09:47 AM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CORINA82
postare May 25 2010, 10:03 AM
Postare #22370


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,369
Inscris la: 14-July 09
Din: bucuresti
Membru nr.: 99,545



da mami esti tare
am gasit pe net o reteta de orez kinezesc
1 cana orez
1 ardei gras sau capia sau gogosar
1 ceapa mica
2 morcovi
tulpini de telina
ulei de masline
sos de soia
piper si sare
Orezul (preferabil orez cu bob lung) se spala bine si se lasa aproximativ o ora in apa rece. Se adauga la o cana de orez o cana de apa si 3 linguri de ulei de masline. Orezul se fierbe intr-o oala care nu se lipeste pe fund urmand 3 pasi simpli: initial se fierbe la foc mare fara capac, cand incepe sa clocoteasca se pune capacul intr-o parte in asa fel incat sa iasa aburul si se da focul mediu. Nu uitati sa amestecati din cand in cand. Cand incep sa se faca cratere in orez se da focul mic si se asaza bine capacul. Se mai lasa pe foc pana cand fierbe. Daca spalati bine orezul si puneti si ulei de masline la fiert nu se vor mai lipi boabele.

Intre timp, se spala legumele si se curata. Ardeii se taie in patratele, ceapa in patru, apoi fiecare sfert se taie in trei si foile de ceapa se despart una de cealalta. Morcovii se taie in rondele oblice, subtiri. Dupa gust se iau tulpinite de telina si se taie rondele.

Intr-o tigaie suficient de mare (preferabil un wok) se incing 3-4 linguri de ulei si se pun legumele la foc iute. Se amesteca in continuu in asa fel incat legumele sa nu se inmoaie sau sa se arda. Cand ceapa isi pierde iuteala si morcovii sunt aurii se adauga orezul fiert. Se lasa pe foc in continuare 3-4 minute. Este foarte important ca in permanenta sa se amestece, ca sa nu se lipeasca. Se adauga sos de soia, piper si daca mai este nevoie sare.



e bine???????

azi kiar am o pana mare la gatit


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3235 Pagini V  « < 2235 2236 2237 2238 2239 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 27th April 2024 - 06:07 PM